RE: Folna kiselina i prenatal (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Ishrana trudnica



Poruka


pralina -> RE: Folna kiselina i prenatal (2.2.2012 10:00:33)

pozz....trenutno sam u 5 sedmici trudnoce,posto je rano da idem jos na pregled jer ne zelim da napravim gresku kao prvi put prije tri mjeseca kada sam nazalost imala vrlo rani spontani(prva sedmica izostanka [sm=hudicek1.gif]sve u svemu uzasno iskustvo .Odmah nakon spontanog pila sam Prenatal od N.W. a sada sam uzela Folacin 5mg.Zanima me posto sam imala taj rani spontani nazalost prije tri mjeseca dali trebam jos nesto piti.[sm=zmeden.gif]




mimi_93 -> RE: Folna kiselina i prenatal (20.2.2012 13:41:06)

zdravo svima...ok znam da se folna kiselina treba uzimati 3 mjeseca prije trudnoce i tri mjeseca u trudnoci ali kako cu ja unaprijed znati hocu li zatrudniti ili ne.... tek sam saznala da sam trudna prvi mi je put...trudna sam nekih 5 tjedana...i kako sad sa folnom kiselinom????????????? help molim vas [sm=zmeden.gif]




novi kolacic -> RE: Folna kiselina i prenatal (2.3.2012 9:04:42)

Pij je regularno prvih 12 sedmica, cini mi se... Vjeruj mi, ja sam proslu trudnocu "otkrila" tek u cetvrtom mjesecu (iz raznoraznih razloga), i tek sam se pocela paziti od cetvrtog mjeseca na ishranu i suplemente. I rodila zdravo i pravo dijete. Sad, udrugoj trudnoci, folnu sam ukljucila od 7 sedmice. Ako se normalno hranis, ja mislim da ne bi trebala imati problema sa pijenjem ili ne pijenjem istih. Nije smak svijeta, samo opusteno i zdrava ishrana. Zene nekada nisu imale pojma o tim vitaminima pa su radale normalnu djecu!




bebaa -> RE: Folna kiselina i prenatal (19.3.2012 20:02:59)

drage moje jeste ikad cule da je neko alergican na folnu kiselinu...e pa ja jesam...doktori nisu mogli vjerovati...testirala sam samu sebe...pila tri mjeseca kad sam pokusavala zaceti i posto se nista nije desilo ja prekinem...a za to vrijeme lice je izgledalo kao vrelom vodom poliveno...crveno,bolno,svrbilo me i nisam nocima spavala kako treba...kad sam prestala piti sve se povuklo nakon 7 dana...i konacno ja zetrudnim u januaru i dr. mi opet preporuci da pijem folacin i posle 3 dana lice isto...uzas...odma sam se javila ginekologu i prekinula terapiju...lice se ocistilo...sad pijem pregnital i on ima malo folne ali ne u tolikom omjeru pa se nista strasno ne dogadja ali mi je receno ako uocim i jednu tacku na licu viska da odma prekinem...pozdrav




medaaaa -> RE: Folna kiselina i prenatal (19.4.2012 20:11:16)

ja sam bila folnu kiselinu do 12 nedjelje onda mi je doktor ukljucio lipotom natal aktiv to se pije kao napitak.Malo mi je cudno jer sam se nadala da cu poceti piti prenatal




mo girl -> RE: Folna kiselina i prenatal (29.8.2012 12:28:29)

ima li iko da mu je lose od prenatala?ja sam uvjerena otkako sam ga pocela piti da mi se manta i stalno me glava boli a jos sam od par zena cula da im ne pase.neznam kakvu bi zamjenu kupila?mozda one ABC PLUS vitamine od natural wealtha?neznam ni sama kontam par dana da prestanem piti i da prati jel mi bolje bez njih,sta vi mislite?




Galicia -> RE: Folna kiselina i prenatal (29.8.2012 15:02:31)

Evo meni se manta i povraca. Proslu sedmicu sam povratila 2 puta zbog istog. Napravila pauzu od 7 dana i veceras cu opet krenuti u borbu. Najbitnije kod bilo kakvih vitamina je da se ne piju na prazan stomak, i da se piju pred spavanje. Znaci pojedi jabuku, krusku, nesto tako, i popij prenatal. Tako mi je doktorica rekla kad sam je nazvala i molila je za pomoc.




Alannah -> RE: Folna kiselina i prenatal (29.8.2012 15:04:33)

Ne znam u koje doba dana pijes,ali probaj nakon npr. rucka,nemoj na prazan stomak,mislim da tako i na kutiji pise. Ja pijem Centravitov Prenatal i nisam nikada imala problema.Meni je on super i zbog omega 3 kapsula.Probaj mozda koji dan da pauziras,ali jedi vise povrca koje sadrzi folnu u tim danima,pa ako ti je stvarno muka od njih,promijeni za druge. Vrlo je bitno koju god zamjenu da uzmes da obavezno sadrzi folnu kiselinu.




mo girl -> RE: Folna kiselina i prenatal (30.8.2012 11:59:12)

ma jaa sam dosad pila folacin i onda mi je ukljucio prenatal,i juce ga pitam trebam li vise folacin kaze ne trebas.sad sam u 4 mjesecu a citala sam da se on pije do 3.eh nije meni problem da mi je muka od njega nego da mi se manta i glava me zaboli,a probala sm i centravitov pa neznam on nije toliko jak kao ovaj od natural wealtha.strpicu se par dana da skontam jel od njega.juce mi se toliko mantalo da sam jedva hodala a evo i danas,tlak nije jer ga stalno mjerim tako da nemam nekog srugog objasnjenja.
kad malo smanji ovo oticu u apoteku da mi preporuce nesto novo,a citalasam da u dm ima kupiti neki sok NATAL od hippa pa jel ga ko probao?




Alannah -> RE: Folna kiselina i prenatal (30.8.2012 12:19:15)

mo girl kakva ti je krvna slika,da ti nije zeljezo oslabilo,pa ti se manta?




mo girl -> RE: Folna kiselina i prenatal (30.8.2012 12:25:42)

bilo je 11,6 prosli mjesec pa nije valjda toliko opalo.sta mislis kad da ponovo izvadim nalaze?juce sam bila na kontroli i nije mi rekao da izvadim nalaze ponovo jedino da odem na svoju ruku i izvadim?pocela sa jesti onaj dzem od kupine pomjesan sa kakaom kao to je dobro za krvnu sliku pa neznam




Alannah -> RE: Folna kiselina i prenatal (30.8.2012 12:58:49)

Izvadi pocetkom septembra za svaki slucaj,a dotle jedi sto vise hrane koja sadrzi zeljezo.




Latinka -> RE: Folna kiselina i prenatal (30.8.2012 14:13:32)

mo girl,ja sam pila centravitov i super ga podnosila,a željezo mi je uvijek bilo oko 20




mo girl -> RE: Folna kiselina i prenatal (30.8.2012 15:35:01)

bas cu onda ponovo kupiti centravitov on mi nije bio tako los al eto svaki put kad mi ga nestane ja pocnem sa prenatalom i vazda isto me pocne muciti.
pa onda cu tanam kad mozda podjem na sljedeci pregled izuvaditi nalaze da vidim jel se sta promjenilo




Alannah -> RE: Folna kiselina i prenatal (30.8.2012 16:48:28)

Meni je zeljezo isto tako jedan mjesec bilo 29.1,a vec slijedeci mjesec opalo na 19,pa provjeri ga za svaki slucaj.




mo girl -> RE: Folna kiselina i prenatal (30.8.2012 18:02:43)

ma kupila nedavno one tothema ampule i cim sam 1 popila dusu ispovracala bas ne podnosim tako te preparate zeljeza pa moram traziti ove neke prirodne nacine.




I love youu -> RE: Folna kiselina i prenatal (24.10.2012 13:27:55)

Moze li mi neko reci koji proizvodjac je najbolji za prenatal a da imaju omegu 3?14 sam sedmica,do sada sam pila folnu i dr mi rece da pocnem piti prenatal al ne znam koji da pijem.Cula sam da od natural wealtha postoje mucnine,a dosta mi ih je vise.




miracle -> RE: Folna kiselina i prenatal (24.10.2012 15:29:21)

IZVORNA PORUKA: I love youu

Moze li mi neko reci koji proizvodjac je najbolji za prenatal a da imaju omegu 3?14 sam sedmica,do sada sam pila folnu i dr mi rece da pocnem piti prenatal al ne znam koji da pijem.Cula sam da od natural wealtha postoje mucnine,a dosta mi ih je vise.



Koliko je meni poznato (dr .mi je rekao ) prenatal nema omega 3 masne kiseline....ja ih pijem posebno od natural wealtha.Ja nemam mučnine od prenatala:)




mama_mo -> RE: Folna kiselina i prenatal (24.10.2012 16:01:36)

Centravit Prenatal od Dietpharma ti ima dodatne kapsule omega 3, ja sam ga u prvoj trudnoći koristila i bio mi je ok. U kutiji dobiješ 30 tableta prenatal + 30 kapsula omega 3.




Alannah -> RE: Folna kiselina i prenatal (24.10.2012 18:09:03)

Evo ja isto odgovorih na drugoj temi [sm=smiley36.gif]




sanjaa -> RE: Folna kiselina i prenatal (24.12.2012 16:20:45)

osim natural wealtha i centravita, koji se jos vitamini mogu korisitit za zamjenu.

Danas sam procitala da ukolko trudnica ne pije folnu kiselinu, moze uticati na pojavu autizma kod djece. Kao istrazivanje je provedeno u Kaliforniji. Eto, trudnice da znate




I love youu -> RE: Folna kiselina i prenatal (24.12.2012 16:23:47)

Do 3 mj trebas da pijes folnu kiselinu,a kasnije prenatal ili pregnital, zavisi kako koji dr predlozi.Ja konkretno sad pijem prenatal i on se pije do poroda pa cak i prvi mj kad budes dojila bebu.




ZuZuM -> RE: Folna kiselina i prenatal (25.12.2012 0:39:25)

Mi smo dogurali do 19 sedmice i veoma smo [sm=smiley1.gif] sretni zbog toga, bilo je rizicnih dana ali hvala Bogu to je iza nas. Pila sam i folnu kiselinu i HIPP-ov dodatak - sok koji nisam mogla ispiti do kraja jer je uzasan. Sada nam je dr. preporucila tablete/kapsule natal. Da li znate kako se cijene krecu istih, po ovoj zimi nam se bas ne izlazi jos do apoteke.




I love youu -> RE: Folna kiselina i prenatal (25.12.2012 12:25:31)

Ako mislis na omegu 3 natal, od naturala ti je 60 tableta oko 21-22KM.




ZuZuM -> RE: Folna kiselina i prenatal (1.1.2013 23:48:33)

Hvala na odgovoru [sm=bravo.gif] Vec sam bila u apoteci, pa malo na novogodisnjem odmoru, a da cijene natal kapsula se krecu od 20 do 30 KM raznih proizvodjaca u apotekama.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>