RE: Folna kiselina i prenatal (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Ishrana trudnica



Poruka


Blue rose RR -> RE: Folna kiselina i prenatal (11.2.2013 19:01:23)

Prenos postova:

IZVORNA PORUKA: roda13

Drage mame, kao prvo da naglasim da mi je ovo prva trudnoca i da mi je sve bas sve novo[sm=smiley1.gif] Interesuje me da li ste sve pile folnu kiselinu obzirom da meni moj doktor nije propisao istu...kad sam ga pitala rekao mi je da sam ja zdrava trudnica i da nema potrebe da pijem bilo kakve tablete pa samim tim ni folnu kiselinu...inace idem privatno kod ginekologa, covjek je jako cijenjen i stariji je ginekolog tako da ne mislim da mi je to rekao samo da bi me se rijesio (ako vec to rade u bolnici)...sad sam vec u 10 sedmici i poslusala sam ga...jedem malo vise hrenu bogatu folnom kiselinom i tako nastojim da bar malo zamijenim tablete ali koliko sam citala po forumima ni to nije dovoljno...eh sad kakva su vasa iskustva s folnom kiselinom i treba li da se bojim za svoju bebicu?? Pozdrav svima [sm=smiley1.gif]


IZVORNA PORUKA: ada_

mene bas cudi da ti je rekao da ti ne treba folna,koliko znam ona se pije do kraja treceg mjeseca ili vise zavisi do kad odluci doktor a kasnije se uvode novi vitamini...ja sam je pocela piti kad sam odlucili raditi na bebi i pila sam je cak 8mjeseci prije nego sto smo uspjeli i kasnije do 14tt....naravno na preporuku doktora


IZVORNA PORUKA: roda13

Pa i mene je iznenadilo jer je to prva stvar za koju sam citala na forumima da je potrebna bebi u ranoj trudnoci [sm=zmeden.gif] A sad sam vec 10 sedmica i nesto me strah...nisam pametna [sm=smiley13.gif]


IZVORNA PORUKA: Alma_27

u sustini, ako si zdrava i ako se zdravo hranis, nece bebi faliti folne kiseline niti bilo kakvog drugog vitamina. ja sam je pila na pocetku trudnoce iako mi dr nije rekao da to radim.


IZVORNA PORUKA: ada_

ma ok je to,ali sta ti znaci to ako si zdrava?mislim zdravi smo svi i svi se manje vise zdravo hranimo ali koliko znam to nije dovoljan unos folne i treba je nadoknaditi,nemoj da te moje rijeci sad plase uzdaj se u svog doktora i vjeruj mu ili potrazi drugo misljenje ali po meni je to pogresno s doktorove strane ali eto on najbolje zna


IZVORNA PORUKA: roda13

Ma znam..al eto tjesi me i to sto mi je mama rekla "vidis ni ja ni bilo ko od mojih prijateljica nije pio folnu a rodile smo zdravu djecu" [sm=smiley1.gif] Mada mozda i pocnem piti sad...ja sam ih kupila prije par dana i jos uvijek razmisljam [sm=smiley36.gif]





tužna mama -> RE: Folna kiselina i prenatal (11.2.2013 20:01:51)

draga Roda folna se pije do 14tjedna trudnoće a poslje nastaviš piti prenatal vitamine i u njima ima mala količina folne a taj doktor bit će da ga je vrjeme pregazilo[sm=smiley2.gif]




mama_na_kvadrat -> RE: Folna kiselina i prenatal (12.2.2013 12:30:06)

Ja u prvoj trudnoci nisam ni dana pila folnu kiselinu, nije mi doktor ni spomenuo, nisam pila nikakve vitamine i bebac ej bio masalla. Sad sam uzela od samog pocetka folacin i ono sto sam primjetila da kad god ga popijem imam strasan nagon na povracanje. Evo par dana ne pijem, da vidim da slucajno ne umisljam i mogu vam reci da mi je lakse. Sad znam da ne bi trebalo imati nikakve veze sa Folacinom ali dzaba, kad vidim onu tableticu sva pozelenim.[sm=zmeden.gif]




dandi84 -> RE: Folna kiselina i prenatal (12.2.2013 12:38:24)

Ja sam prvom trudnoćom (koja se na zalost završila spontanim) pila folnu kiselinu i prenatal od momenta kad sem otišla doktoru, odmah mi je propisao i pila sam...Folna se preporučuje i prije trudnoće a ja sad nisam trudna, radimo na tome i pijem minerale i vitamine iz DM-a MAMA od A-Z...Tu se nalazi između ostalog i folna kiselina...Preporučuje se dojiljama, trudnicama im zenama koje planiraju trudnoću....U svakom slučaju ja bi pila jer višak folne se izbacuje putem mokrace a jako je bitna za razvoj ploda....Pozzzz [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image][image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image][image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




roda13 -> RE: Folna kiselina i prenatal (12.2.2013 15:17:33)

Mama na kvadrat i ja sam cula od dosta zena da imaju mucnine od folne kiseline mada je to sve izgleda individualno, na slikedecm pregledu cu jos jednom pitati dr pa cemo vidjeti, javim vam u svakom slucaju [sm=smiley1.gif]




mama_na_kvadrat -> RE: Folna kiselina i prenatal (13.2.2013 9:45:17)

Hvala@roda13 sad znam da nisam usamljen slucaj i da ne umisljam. Ja sam prestala da pijem i bolje mi je.A sutra idem kod doktora pa cu i ja da se malo raspitam.




roda13 -> RE: Folna kiselina i prenatal (13.2.2013 18:30:29)

Sretno i javi nam sta je rekao [sm=smiley1.gif]




mama_na_kvadrat -> RE: Folna kiselina i prenatal (14.2.2013 18:39:16)

Roda,bila sam danas i rekla da sam prekinula piti na pola,kaze on trebala si ali kad nisi mogla nema veze kao sad si taman za prenatal. Tako da od danas pijem prenatal tbl.




mala zabica -> RE: Folna kiselina i prenatal (13.3.2013 13:37:15)

Izvinjavam se, na brzinu napisah post. Vidim da ima, pokusat cu napraviti pauzu, pa vidjeti dalje :)




ellene -> RE: Folna kiselina i prenatal (3.4.2013 9:39:14)

Meni nije jasno zašto je meni dr rekao da se folacin pije cijelu trudnoću... [sm=zmeden.gif] A čula sam da je prenatal jako dobar...




kasper -> RE: Folna kiselina i prenatal (3.4.2013 10:12:02)

pzdrav drage moje[sm=smiley1.gif]

ja sam u prvoj trudnoci pila prva tri mjeseca samo folan,a ostatak trudnoce Prenatal
i sad u drugoj isto tako do 12 nedelje folan,pa smo presli na Prenatal sad smo 19.nedlja [sm=metulj.gif],
ja sam jako zadovoljna ovom konbinacijom jer sam samo jedan dan preskocila prenatal i grcevi su mi pokidali noge nisam mogla hodati od tad se Nezaboravlja ,
a prvu i drugu trudnoći mi vode različite doktorice a u ovom se slazu,
cak mi sad ova doktorica savjetuje da nastavim sa prenetalom i posle poroda tj.za vrijeme dojenja jako je dobar[sm=smiley1.gif]




emči -> RE: Folna kiselina i prenatal (3.4.2013 10:14:29)

drage moje, ja pijem folacin od 5 mg, svaki dan po jednu tabletu, ali negdje pročitah da je to baš puno, da trudnicama i nije potrebno toliko, pa sad ne znam šta da mislim. šta vi mislite?




dandi84 -> RE: Folna kiselina i prenatal (3.4.2013 10:29:19)

IZVORNA PORUKA: emči

drage moje, ja pijem folacin od 5 mg, svaki dan po jednu tabletu, ali negdje pročitah da je to baš puno, da trudnicama i nije potrebno toliko, pa sad ne znam šta da mislim. šta vi mislite?


Najbolje je da vidis sa doktorom koliko mg da uzimas..Visak folne se putem mokraće izbacuje iz organizma...Pitaj malo ove trudnice koliko mg piju...Ja sam pila al se ne sjećam koliko je mg bilo al odmah mi dao i prenatal tako da sam koliko je trajala trudnoća bila isto kao drogirana...Posebno tesko mi je prenatal padao jer mi je na početku trudnoće od njega bilo muka i uz to u prenatalu ima folne, tako da sam je unosila u dva navrata...




kasper -> RE: Folna kiselina i prenatal (3.4.2013 11:03:14)

meni dotorica naglasila da se folan i prenatal nepiju zajedno,
jer bi to bila prevelika doza folne kiseline dnevno
prenatal uz ostale vitamine ima i dovoljnu kolicinu folne kiseline za veću trudnoću,
a sam folan u prvih 12 nedelja jer tad je najveća mogućnost nedaj boze spontanog pobacaja




kasper -> RE: Folna kiselina i prenatal (3.4.2013 11:04:48)

ja sam pila 5mg folana




dandi84 -> RE: Folna kiselina i prenatal (3.4.2013 12:19:08)

IZVORNA PORUKA: kasper

meni dotorica naglasila da se folan i prenatal nepiju zajedno,
jer bi to bila prevelika doza folne kiseline dnevno
prenatal uz ostale vitamine ima i dovoljnu kolicinu folne kiseline za veću trudnoću,
a sam folan u prvih 12 nedelja jer tad je najveća mogućnost nedaj boze spontanog pobacaja


Nisam pila na svoju ruku zajedno već mi tako rekao...ABd bude nova trudnopća pijem samo folan a od trećeg mjeseca prenatal...Nisam htjela da protivurječim doktoru al sledeći put cu drugačije.... 




kula -> RE: Folna kiselina i prenatal (6.4.2013 10:01:56)

Folna kiselina koja je osnovni sastojak folacina se resorbuje u organizmu u količini u kojoj je to potrebno, a ostatak se izluči preko urina. Samo pročitaj uputstvo koje dolazi uz folacin i sve će ti biti jasno.




deset_a -> RE: Folna kiselina i prenatal (11.4.2013 13:51:48)

ja sam u 13+5 sedmici ...i na posljednjem pregledu doktorica mi je dala prenatal da pijem umjesto folacina.
Međutim, prenatal mi nikako ne paše ... imam veliku mučninu kad ga popijem ... ne znam da li se iko susretao sa ovakvim sluččajem ?!
nemam ideju koja bi mi bila alternativa... spominje se i neki natal dietpharmov...koristi li ga iko?
već dva dana ga ne pijem... ne mogu stalno na poslu povračati :-( ... pijem samo magnezij direkt.... reko, makar nečim da se pojačam...




klemzi -> RE: Folna kiselina i prenatal (11.4.2013 14:14:04)


IZVORNA PORUKA: deset_a

ja sam u 13+5 sedmici ...i na posljednjem pregledu doktorica mi je dala prenatal da pijem umjesto folacina.
Međutim, prenatal mi nikako ne paše ... imam veliku mučninu kad ga popijem ... ne znam da li se iko susretao sa ovakvim sluččajem ?!
nemam ideju koja bi mi bila alternativa... spominje se i neki natal dietpharmov...koristi li ga iko?
već dva dana ga ne pijem... ne mogu stalno na poslu povračati :-( ... pijem samo magnezij direkt.... reko, makar nečim da se pojačam...


Ja sam imala istu situaciju u prvoj trudnoći, rekla to svom ginekologu i on mi rekao da, ako ne podnosim te vitaminske dodatke, da ih jednostavno ne pijem. Rekao mi je da pojačam unos voće i povrća (što sam tamanila) a prenatal sam prestala piti. Nisam uzimala nikakvu zamjenu. Ti opet porazgovaraj sa svojim ginekologom.




veki_aki -> RE: Folna kiselina i prenatal (11.4.2013 14:46:10)

ja sam u obje trudnoce pila pregnacare, meni je odgovarao, pa eto mozes probati




veki_aki -> RE: Folna kiselina i prenatal (11.4.2013 14:46:45)

e valjda se ovako pise,tek sad vidjeh kako izgleda[sm=smiley36.gif]




Leva -> RE: Folna kiselina i prenatal (11.4.2013 14:53:42)

Ja pijem 10 mg Folacina dnevno ili dvije tablete. Prenatal ide tek od 12 sedmice kada se zavrsi organogeneza jer ima u sebi puno manje folne kiseline nego sto je potrebno u prvom tromjesecju.




tratinčicaa -> RE: Folna kiselina i prenatal (19.4.2013 8:44:29)

Drage moje, u 13 tt sam, dr. mi je na posljednjoj kontroli preporučio uzimanje prenatal-a. Zanima me kako ste ga podnosile? Ja sam imala frku s folacinom, izazivao mi je užasne mučnine, tako da sam ga prestala uzimati, a da nisam potrošila ni onu jednu kutiju. [sm=smiley13.gif] Nije išlo. Pored svega toga, imala sam mučnine koje su popratna pojava i nisam mogla da se borim još i s folacinom.
Želudac mi je priča za sebe, zato pitam kako se podnosi prenatal, nus pojave....? Jel deblja? Inače sam buca, još ako mi on dodatno doprinese kilaži....[sm=smiley36.gif]
Lijep pozdrav svima !




mirce -> RE: Folna kiselina i prenatal (19.4.2013 9:21:38)

draga prenetal sam pila u prvoj trudnoci kod mene je izazvalo jaku veliku zelju za hranom a i ja sam ti bucka koja je sklona debljanju ali eto nemora znaciti da ce i tebi tako djelovati




tratinčicaa -> RE: Folna kiselina i prenatal (19.4.2013 11:47:58)


IZVORNA PORUKA: mirce

draga prenetal sam pila u prvoj trudnoci kod mene je izazvalo jaku veliku zelju za hranom a i ja sam ti bucka koja je sklona debljanju ali eto nemora znaciti da ce i tebi tako djelovati

Hvala ti na odgovoru, puno mi znači. Nisam ga još počela koristiti...jer sam skeptik za te sve tablete....u prvoj trudnoći ja nisam ništa pila. Ma ništa! Ko da sam rodila prije 100 godina, a ne 5! Sad sve nešto novo ubacuju. Hvala još jednom [sm=smiley31.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>