RE: Folna kiselina i prenatal (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Ishrana trudnica



Poruka


makkica -> RE: Folna kiselina i prenatal (3.7.2013 10:22:29)

Hvala Naida, i ja tebi zelim skolsku trudnocu i lagan porod :)




tratinčicaa -> RE: Folna kiselina i prenatal (3.7.2013 11:20:40)


IZVORNA PORUKA: Naida8

Na kraju ce i kod mene tako biti.. Koja si sedmica ti? Ja sam prosle sedmice bila na kontroli, i dr mjeri bebu i govori, ovo ce biti 7- 8 cm, kad ono 6.50cm.. I govori, ma uredu je i ovo.. Samo me strah da bebi ne naskodim ako ne pijem te suplemente, ali pila ih ili ne - ne ostaju u meni svakako [sm=smiley5.gif]

Ja sam 25. sedmica [sm=smiley1.gif] Imaš naprijed postove gdje sam pisala kako ništa u prvoj trudnoći nisam pila, niti je to tada bilo popularno ( zamisli to je bilo prije 5 god. !) ne opterećuj se ti previše tim vitaminčićima, uzimaj raznovrsnu hranu, bogatu kalcijem, magnezijem, gvožđem, to je najvažnije, sad je period raznovrasnog voća i povrća...helem biraj šta ti odgovara [sm=smiley36.gif] A ako bude išlo s tabletama, pij...svi oni preporuče....ali ne može svaka od nas podnijeti isto. Sretnu i bezbrižnu trudnoću ti želim, da sve prođe uredu aBd [sm=smiley31.gif]




MicoTico -> RE: Folna kiselina i prenatal (3.7.2013 11:27:13)


IZVORNA PORUKA: tratinčicaa

ništa u prvoj trudnoći nisam pila, niti je to tada bilo popularno ( zamisli to je bilo prije 5 god. !)

Čuj , nije bilo popularno. Vitamine je pila i moja mama kad je sa mnom bila trudna, prije više od trideset godina.
Zagovornik sam zdrave prehrane, ali i suplemenata , i to isključivo zbog majke. Beba će sam sebi uzeti šta joj treba.




vilmica -> RE: Folna kiselina i prenatal (12.10.2013 11:49:30)

Jel neka od vas pila ELEVIT PRENATAL i gdje ste ga kupile?
Zivim u Sarajevu, i u koju god apoteku udjem, one apotekarke me gledaju sa cudjenjem i govore kako uopste nisu culi za to..




Ushi -> RE: Folna kiselina i prenatal (24.10.2013 12:23:32)

Molim vas za savjet: da li da neki preparat sa folnom kiselinom kupim u običnoj ili biljnoj apoteci? Da li su bolje obične tablete ili šumeće? Hvala.




dambolina -> RE: Folna kiselina i prenatal (24.10.2013 13:38:35)

kupi obicni folacin, to je cista folna kiselina. Ima u svakoj apoteci, ne moras ici u biljnu. Nemoj sumece, ne znam da li postoje u toj formi...




Ushi -> RE: Folna kiselina i prenatal (24.10.2013 14:00:34)

OK, hvala dambolina [sm=rozica.gif]




Ushi -> RE: Folna kiselina i prenatal (24.10.2013 20:09:15)

Evo ja sam kupila Folacin, 5 mg, ne znam samo sad da li da pijem jednu cijelu tabletu dnevno ili mi je dovoljno samo pola, tj. 2,5 mg??? Ovdje: http://hr.wikipedia.org/wiki/Vitamin_B9 sam pročitala da je preporučena dnevna doza za odrasle 2 mg, a u uputstvu koje je došlo uz tablete ne piše koliko je dnevno preporučeno. [sm=zmeden.gif]

Nisam još uvijek trudna, tek smo se počeli truditi [sm=smiley1.gif]




ljiljo -> RE: Folna kiselina i prenatal (24.10.2013 21:00:39)

samo da ja kazem svoje iskustvo ja sam trudilica i pijem obicnu folnu od 3KM i to pola tablete a ushi dođi u cekaonu da se druzimo nisam vjesta sa linkovima valjda sam dobro postavila http://www.ringeraja.ba/forum/m_1922253/mpage_40/key_/tm.htm




Indira89 -> RE: Folna kiselina i prenatal (29.10.2013 21:11:02)

..prvi put sam na ovom forumu..zanima me da li netko zna vezano za prenatal i folnu kiselinu, pila sam određeno vrijeme pa malo prestala a sad opet počinjem da li mi to može sta naškoditi bebi? u četvrtom sam mjesecu trudnoće. Hvala[sm=smiley1.gif]




emmab -> RE: Folna kiselina i prenatal (30.10.2013 16:09:00)

sta mislis kasper da li da pored folne kiseline podjem piti i prenatal ili nemam potrebe s obzirom da si i ti pocela piti prenatal tek od treceg mjeseca,znaci ja sam u 5 sedmici i pijem folnu ali razmisljam da uvedem i prenatal




ada_ -> RE: Folna kiselina i prenatal (30.10.2013 16:28:01)


IZVORNA PORUKA: Ushi

Evo ja sam kupila Folacin, 5 mg, ne znam samo sad da li da pijem jednu cijelu tabletu dnevno ili mi je dovoljno samo pola, tj. 2,5 mg??? Ovdje: http://hr.wikipedia.org/wiki/Vitamin_B9 sam pročitala da je preporučena dnevna doza za odrasle 2 mg, a u uputstvu koje je došlo uz tablete ne piše koliko je dnevno preporučeno. [sm=zmeden.gif]

Nisam još uvijek trudna, tek smo se počeli truditi [sm=smiley1.gif]

pijes cijelu jedno dnevno :-)...sretno vam




ada_ -> RE: Folna kiselina i prenatal (30.10.2013 16:29:37)


IZVORNA PORUKA: emmab

sta mislis kasper da li da pored folne kiseline podjem piti i prenatal ili nemam potrebe s obzirom da si i ti pocela piti prenatal tek od treceg mjeseca,znaci ja sam u 5 sedmici i pijem folnu ali razmisljam da uvedem i prenatal

prvih 3 mjeseca pijes samo folnu a kasnije samo prenatal i magnezij




emmab -> RE: Folna kiselina i prenatal (31.10.2013 13:34:27)

Hvala puno na odgovoru




Latinka -> RE: Folna kiselina i prenatal (17.11.2013 15:08:14)

Evo i ja da vas pitam: znate li ima li u Sarajevu kupiti Elevit prenatal? Citala sam da je jako dobar pa bih presla sa centravit prenatala




Aylana -> RE: Folna kiselina i prenatal (3.12.2013 15:23:54)

Elevita nema u BiH, on nije registrovan ovdje, samo u Hrvatskoj :(




Vanne -> RE: Folna kiselina i prenatal (3.12.2013 16:45:35)

Zna li iko je li bolji prenatal od natural wealtha ili od centravita? Ovaj centravitov ima i omega kiseline pa vise njemu naginjem...
A moj gin propisuje svima od nat wealtha...




dandi84 -> RE: Folna kiselina i prenatal (3.12.2013 20:15:02)

Ja sam ipak i uvijek za Natural Wealth a ti kako hoćeš...[sm=smiley1.gif]




ljiljo -> RE: Folna kiselina i prenatal (3.12.2013 20:37:48)

ja sam pila ono roza pakovanje mislim da se zove pregnital, to mi je dr. Dizdarevic preporucila kad sam bila treudna kosta oko 25KM
meni su one odgovarale jer od drugih mi je bilo muka




alenib -> RE: Folna kiselina i prenatal (2.1.2014 22:32:35)

Evo ukljucih se nakon dugo vremena na ringeraju :) Mom prvom djetetu je vec 5 punih pa sam u zadnje vrijeme rjedje svracala, drago mi je da sam se opet vratila :)
Mi smo 31.12. ugledali [sm=rozacrtici.gif] i sutra cu na prvi pregled kod ginekologa, pa me kopka sta ce mi reci u vezi tih vitaminskih dodataka. U prvoj trudnoci mi je receno da ijem folacin i prenatal tokom cijele trudnoce, tako sma i radila. U zadnje vrijeme cujem od poznanica trudnica da im to ginekolozi vise ne propisuju [sm=smiley13.gif]
Nadam e da ce nakon sutrasnjeg pregleda biti sve ok .....




mmeri -> RE: Folna kiselina i prenatal (10.2.2014 12:17:44)

Ja sam dobila prenatal od doktora i jos uvijek ga pijem




mmeri -> RE: Folna kiselina i prenatal (13.2.2014 11:06:38)

Juce sam bila na nekom predavanju gdje je bila preyentacija orthomol natala. Kosta oko 100 KM, malo mi je to puno, al eto njemacki je proizvod. Jel iko koristio?




vilmica -> RE: Folna kiselina i prenatal (13.2.2014 17:14:26)

Mmeri, meni je doktorica propisala Orthomol natal od 10 sedmice trudnoce.. Sada sam u 20-toj sedmici, pijem ga svaki dan.
1 kutija ti moze biti 30 dana, a u njoj za dnevnu dozu dobijes kesicu praha koji razmutis u casi vode (ukus je slican cedeviti) i dobijes jos jednu kesicu sa 2 smedje tabletice i 1 bijelu kapsulu posebno. I tako imas za 30 dana.
Valjda sam dobro objasnila [sm=smiley36.gif]
Pozdrav




mmeri -> RE: Folna kiselina i prenatal (12.3.2014 15:12:47)

Ma da vidjela sam to. Samo ne znam ima li razlike u odnosu na ostale, obzirom da je cijena dosta visa




TiruTiru -> RE: Folna kiselina i prenatal (14.4.2014 18:21:52)

Negdje procitah da suzbijaju glad...meni ko meni je to stvar trenda




Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 10 [11] 12   Sljedeća stranica >   >>