RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i ost. problemi (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porod



Poruka


Vanne -> RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i ost. problemi (8.4.2014 14:40:00)


IZVORNA PORUKA: ajla86

sa 25.5 se smanjilo na 20.5 [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]

jos je visoko al opada i to je dobro..beba super izglda sve ok....niko sretniji od mene


Citavo jutro ulijecem na rr i gledam na mob ima li vijesti od tebe....hvala Bogu pa se smanjuje,bas mi je drago [sm=bravo.gif]
Dok se smanjuje ne moze naskoditi bebi...bice to sve dobro [sm=smiley1.gif]




ajla86 -> RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i ost. problemi (8.4.2014 17:11:56)

hvala al curica se nije odmicala od menekad sam dosla sa kontrole pa nisam stigla javiti nista uglavnom ima nade a opet kontrola za 7 dana




miaaaa -> RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i ost. problemi (8.4.2014 19:01:45)

to sa kontrolom sedmicnom mislim da ce nam objema biti tako do kraja, meni licno i odgovara sedmicna kontrola da me umiri kad vec znam da imam problem




miaaaa -> RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i ost. problemi (9.4.2014 12:26:37)

evo i mi sa kontrole, sa lijepim vijestima,voda se nije smanjila,kaze doktorica da nevidi je li se povecala ali da je ima dovoljno da mogu nastaviti kuci sa terapijom,tj.lezanje i puuuuuno tecnosti[sm=bravo.gif]




ajla86 -> RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i ost. problemi (9.4.2014 21:40:27)



[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]

super samo cugaj vodu ja izbjegavam tecnost kontam ako ti trebas da pijes ja jok hahahaahha
koje su dozvoljene kolicine vode




miaaaa -> RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i ost. problemi (10.4.2014 13:52:16)

hahahahah jooj kriticne smo majke mi vodenaste,zamisli jos kad se rodi da bude od one djece koja se ne vole kupat [sm=jezicek.gif], meni je dnevno minimalno 2,5 l vode, a afi mi je procijenjen prosli put na 4, a na otpusnoj listi iz gaka pise nesto afi 10 , 4
ja mislim da je to vrijednost od 10 sto odgovara stepenu 4,da je sve ispod 5 manjak po toj tablici sto sam ja negdje vidjela




ajla86 -> RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i ost. problemi (10.4.2014 17:06:43)

ma cirkuz majke mi...ja kome god kukam kako sam zedna da me glava boli od dehidracije svi se smiju njima do zahebancije....
blago meni...
ma samo da bebe budu ok...
kako bebu osjcas sa manjkom vode...mene je prije lupala opasno jer je imala prostor...ovih dana manje javi se dnevno par puta i to je to.pripisujem smanjenju prostora al opet neznam...




miaaaa -> RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i ost. problemi (10.4.2014 17:20:27)

kako po cijeli dan lezim na lijevoj strani i on se onda uspava, pokreti su migoljenje neko jer je vec dosta veliki i bas je manje prostora, preko dana rastegne po koji put stomak,a uvece pred spavanje bas odradi trening na meni, i to zna biti bolno ,bitno je da ga osjetis par puta dnevno jer nekad se i oni tako namjeste da im nemozemo svaki pokret osjetit, nebrini pocelo je nadolazit sve na svoje [sm=bravo.gif]




Isha -> RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i ost. problemi (17.4.2014 17:52:19)

Meni je danas dr rekao da imam visak plodne vode, AFI 28, uputio me je da jos jednom odem privatno prije nego sto se uputim na Jezero.
Ima li neka sa viskom plodne vode, a da je sve u redu?
Prije 6 sedmica je sve bilo ok,a meni je stomak sada kao kada sam bila pred porod sa prvim djetetom.




Isha -> RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i ost. problemi (17.4.2014 17:56:57)

ajla86, vidim da je kod tebe visak takodjer.
Jesi li bila na kakvoj terapiji, sta si radila pa ti se smanjila kolicina?




ajla86 -> RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i ost. problemi (17.4.2014 23:58:20)

isha koja si sedmica
kod mene se isto naglo javilo....mada ja imam inzulinsku rezistenciju uputili me na ogtt odradila on uredan a kako nece biti kd pijem gluformin,internita mi reko da ukinem gluformin j< ukinem voda se opet povecala.....sad pijem gluformin i manjilo se al opet je visak....
spalo na 18..5 l opet je puno obzirom da je radzen carski prije 19 mj zbog reza i kontrakcija koje imam.da izbjegavam sjedenje tj pritisak na grlic da vodenjak nepukne manje vode da pijem i slatko da jedem
kontrole sedmicno......prate protok kroz pupcanik i dal beba dobro guta dal zelda radi dal piski.....
ko te vodi inace????




ajla86 -> RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i ost. problemi (17.4.2014 23:59:31)

ja traszila ponetu koje su mjere te vode..koja kolicina je podnosljiva al nenadzoh.....




Isha -> RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i ost. problemi (18.4.2014 7:51:41)

U 32. sam sedmici, a posljednji ut u 26.sve je bilo u redu.
Rekao mi je dr da provjerim i privatno, pa cemo vidjeti sta dalje. AFI je razlicit po sedmicama trudnoce, mislim da je max 25.




miaaaa -> RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i ost. problemi (18.4.2014 11:44:52)

oj Boze muka mi vise od vode, to je tacno mijenja se kolicina vode iz sedmice u sedmicu,pred kraj trudnoce opada, a nisam sigurna u kojoj je sedmici najveca, ja se ubi pijuci vodu a ona ni gore ni dole, i meni je bilo sve ok do 32/33 sedmice, ali hvala bogu dr.mi je rekla da izdrzim do 4.maja i da cemo "mi to zavrsiti", sa punih 37 sedmica i par dana,




ajla86 -> RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i ost. problemi (18.4.2014 13:00:47)

i meni maajke mi....
nebih da te prepadam al ja sam u 25 sedmici plus koji dan hospitalizirana zbog viska ode afi 25.5 sad jel razlika u sedmicama pa razlicita kolicina dozvoljena neznam.
sad sam 27 sedmica plus koji dan i afi je 18 al je i to visoko....dr prati najvise protok kroz pupcanik kako bebino srce radi da je neudusi tj da se nenaguta vode...i kontrola opet ubrzo....

jesil isla dr nekom drugom da te pregleda....


miaaa znaci cim udzes u 9 mj porod jel?hajde samo da hairli sve bude i ja se nadam mada su meni bili rekli u 7 mj da ce me porodit jer beba do kraja u ovoj kolicini vode nemoze i nesmje ostati.sad kako opada...dr se usutio o porodu pa cemo vidjeti sta dalje




miaaaa -> RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i ost. problemi (18.4.2014 21:13:56)

37/5 ako Bog da ce tada biti, i cilj nam je da izguramo do tada jer mi doktorica ode sada na godisnji , a mene u bolnicu poslala od poned.na cuvanje i ona 4 dolazi i tada ce i da me najvjerovatnije porodi,tako je rekla,kao nema potrebe cekati beba je vec sada zrela ali kao neka ga do tada jer cu i tako biti na posmatranju, eh sad nije mi samo do vode vec mi je i posteljica pocela starit,..najvjerovatnije od manjka vode da je polako pocela i ona da gubi na funkciji,ja u 9 /36 punih sedmica/ sam od utorka,pa sam sad i opustenija
stvarno vam zelim srecu ko i sebi da ovo sto bolje izguramo [sm=bravo.gif]




ajla86 -> RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i ost. problemi (18.4.2014 21:49:17)

mia i meni je u9 mj pocela posteljia starit i imat manjak vode...zatomi je bio induciran porod to nek te nebrine vecini je tako..oni lafo pitali me pusim li ahaaaa sta ima pusim hljeb mi smrdio a ne cigare.....




miaaaa -> RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i ost. problemi (19.4.2014 15:07:54)

a u kojoj sedmici su te porodili




ajla86 -> RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i ost. problemi (19.4.2014 16:20:43)

meni je to pred kraj bilo....cim sam prefurala termin pocela je posteljica stariti i manjak vode biti al dr kaze da je to normalno jer sam prefurala termin..porodila se u 42 sedmici hahahahah 2 sedmice se natezali hocel krenut prirono kao cekaj....pa inducirali porod gellom od kojeg se ni prsta nisma otvorila i na kraju cr...




miaaaa -> RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i ost. problemi (19.4.2014 17:07:20)

e kad cujem da je neko na termin ili posle termina...ja se [sm=smiley19.gif], kad samo pomislim da jedva cekam 37 sedmicu i sta sam sve do sad pregurala....




ajla86 -> RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i ost. problemi (19.4.2014 22:37:36)

dusice nesikiraj se....
djeca se rode u 7 mj pa izrastu u najnormalniju djecu....sve poslje 7 mj je uredu....mislim kome vjeka tome lijeka....
moja komsinica je rodila oko termina nikad je nista nije zabolilo nije sve ok i beba umrla gluho bilo...pluca nisu mogla disat nesto..terminologiju neznam niti ko pita niti imam srca pitat....
zato...prst u uho..uzivaj...
ja sad bila na babinama zena sve super otisla na prvi ctg tj u 37 sedmici i nije valjo kao bebi pupcanik oko vrata slabi otkucaji lezala 3 dana u bolnici i porodili je ...beba jest sitna 2600 kg al prava i zdrava....




miaaaa -> RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i ost. problemi (20.4.2014 15:55:38)

ma samo da je bebica zdrava, sada nam je cilj do 4 izgurat ako Bog da,i da se druzim sa bebom oke u oke,[sm=bravo.gif] vode mi je preko glave




ajla86 -> RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i ost. problemi (20.4.2014 22:05:09)

ma bit ce to uredu vidjet ces...kad si izgurala ovoliko nesikiraj se.......




ajla86 -> RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i ost. problemi (28.4.2014 12:40:35)

danas na kontroli napiso plodna voda do 65 mm...sta mu ga to znaci...reko je da se smanjila al da je ok beba i podnosljiva voda cim je kontrola za 3 sedmice




miaaaa -> RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i ost. problemi (28.4.2014 15:00:20)

e ajla draga to ti ne bih znala reci, bitno je da je sve ok,meni je plodna voda sada 12,4 pojma nemam cega uglavnom pise da je sada dovoljno to je bila mjera za 36. sedmicu




Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 16 [17] 18   Sljedeća stranica >   >>