RE: "skidanje" temperature, kada i čime (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba >> Zdravlje beba



Poruka


bebaa -> RE: "skidanje" temperature, kada i čime (21.5.2013 9:23:23)

dalsy nikako ne preporučujem...raspitaj se kod pedijatrice......naši u ovom DZ ga ne daju....




bellma -> RE: "skidanje" temperature, kada i čime (21.5.2013 9:25:38)

Stavljala sam mu bjelance pa nije bas pomoglo pa sam mu sad stavila krompir jer spava a vruce mu noge, da probam s tim da mu ne dajem odmah paracetamol..

Njemu su uvijek hladne nogice a glava vruca pa smo probali i to da masiramo noge da se spusti temp, mene je samo strah da nije neki virus opasan, a nekako cu se izborit sa temp..




Skvo RR -> RE: "skidanje" temperature, kada i čime (21.5.2013 9:26:27)

IZVORNA PORUKA: bebaa

4sata nakon paracetamola stavi mu čepić lupoceta....ako su mu nogice tople stavljaj oblog od bjelanceta a ako su hladne trljaj da se toplota iz glave spusti u noge...mi smo skoro imali istu situaciju ali neću da te prepadam...prvo probaj ovo mi smo na kraju dobili antibiotike....

i lupocet je paracetamol....ne vidim poentu u kombinaciji oralno paracetamola i cepica u paracetamolu.




Skvo RR -> RE: "skidanje" temperature, kada i čime (21.5.2013 9:27:15)

IZVORNA PORUKA: bellma

Stavljala sam mu bjelance pa nije bas pomoglo pa sam mu sad stavila krompir jer spava a vruce mu noge, da probam s tim da mu ne dajem odmah paracetamol..

Njemu su uvijek hladne nogice a glava vruca pa smo probali i to da masiramo noge da se spusti temp, mene je samo strah da nije neki virus opasan, a nekako cu se izborit sa temp..

slobodno na celo stavi bebi mlaku krpicu sa vodom ako je celo  vrelo..dakle samo na celo.




bebaa -> RE: "skidanje" temperature, kada i čime (21.5.2013 9:27:40)

vjeruj da pali tako mi pedi rekla i spala temp. brzo....




bellma -> RE: "skidanje" temperature, kada i čime (21.5.2013 9:28:38)

Dr mi je rekla za te cepice da su slicni kao paracetamol ali ne da ih dajem zajedno nego samo cepic ali ja mu nisam stavljala jedino ne znam mozda bi ga cepic duze drzao bez temp..




palachinken -> RE: "skidanje" temperature, kada i čime (21.5.2013 9:32:22)

Paracetamol ide na 6-8 sati, u bilo kojem obliku - sirup ili čepić.
Ako se visoka temp vrati u roku kraćem od 6-8 sati, onda se daje lijek iz neke druge porodice, recimo dalsy.
Paracetamol jest za bebe dobar, ali pretjerano korištenje paracetamola može dovesti do oštećenja jetre. Ipak su male bebe u pitanju. Tako da je ta kombinacija sirup pa čepić ublizu, po meni, loša preporuka.




bellma -> RE: "skidanje" temperature, kada i čime (21.5.2013 9:32:34)

probat cu mu stavit krpicu na celo jer je ono uvijek vruce..





MicoTico -> RE: "skidanje" temperature, kada i čime (21.5.2013 9:32:46)

Ma ne bi ga čepić duže držao bez temp, nego bi prije djelovao.
Obloge, masiranje, tuširanje... ovako ja radim.
Moji slabo reaguju na paracetamol, meni je dalsy zakon, ali sam zaboravila od kog uzrasta se može dati[sm=zmeden.gif]




palachinken -> RE: "skidanje" temperature, kada i čime (21.5.2013 9:34:54)

A generalno, temperatura je znak da se organizam bori - da imunološki sistem radi. Povišena tjelesna temperatura "prži" viruse ili bakterije koji su napali i sama po sebi nije strašna.
Ja lično nikad ne dajem ništa od antipiretika ako je tura manja od 38.5, a i ako onu malo višu dobro podnosi. Uvijek idemo prvo s tuširanjem pa onda dalje.
Mog 3ml Dalsyja drže po 12 sati bez ture, a Panadola treba popiti 9ml i brže mu se vrati.




palachinken -> RE: "skidanje" temperature, kada i čime (21.5.2013 9:36:22)

IZVORNA PORUKA: MicoTico

Ma ne bi ga čepić duže držao bez temp, nego bi prije djelovao.
Obloge, masiranje, tuširanje... ovako ja radim.
Moji slabo reaguju na paracetamol, meni je dalsy zakon, ali sam zaboravila od kog uzrasta se može dati[sm=zmeden.gif]

Ide od godine.
Bellma, koliko je tvojoj bebi?




bellma -> RE: "skidanje" temperature, kada i čime (21.5.2013 9:40:36)

Njemu ce za 6 dana biti 9 mj, tako da mu nebih davala dalsy jos..
Stavljam mu obloge sad jer spava i malo mu je spala temp, pa vidjet cu kad se probudi sta dalja..




bebaa -> RE: "skidanje" temperature, kada i čime (21.5.2013 9:44:31)


IZVORNA PORUKA: palachinken

A generalno, temperatura je znak da se organizam bori - da imunološki sistem radi. Povišena tjelesna temperatura "prži" viruse ili bakterije koji su napali i sama po sebi nije strašna.
Ja lično nikad ne dajem ništa od antipiretika ako je tura manja od 38.5, a i ako onu malo višu dobro podnosi. Uvijek idemo prvo s tuširanjem pa onda dalje.
Mog 3ml Dalsyja drže po 12 sati bez ture, a Panadola treba popiti 9ml i brže mu se vrati.

ovako i ja...tek kad dođe do 39 dam sirup....ali prvo dobro tuširanje....




palachinken -> RE: "skidanje" temperature, kada i čime (21.5.2013 9:44:54)

Aha, zaboravi onda što sam pisala o Dalsyju [sm=smiley1.gif]




mala87 -> RE: "skidanje" temperature, kada i čime (23.6.2013 0:06:06)

vecee
treba mi savjet, bebica je 13 mj tempraturu ima 2 dana,povraca, danas bili na pedijatriju samo joj stavili cepic i poslali kuci ali joj temperatura varira jako puno 20 min nakon stavljanja cepica opadne na 38,5 i opet se poveca molim vas za savjet zao mi je da nosim ali izgleda da cu morati prije 2 sata sam stavila cepic i evo opet ima........

ne jede, ne pije, tusirala sam je alkoholom vodom sve sam pokusala molim za savjet..........




bebacha -> RE: "skidanje" temperature, kada i čime (23.6.2013 0:34:19)

ja bi na hitnu
mal je beba.temp povisoka,ako odbija tecnost
imali neku dijagnozu




Mya_81 RR -> RE: "skidanje" temperature, kada i čime (23.6.2013 0:46:08)

To sto ne jede nije toliko bitno sada, bitno je sto ne pije. Je li bas nista ne unosi dok ima temp?




Mya_81 RR -> RE: "skidanje" temperature, kada i čime (23.6.2013 0:48:38)

I pretpostavljam da si dosad davala samo paracetamol (sirup ili cepic). Mozes probati s brufenom, odnosno dalsy sirup. Ide od godine dana.




lala0606 -> RE: "skidanje" temperature, kada i čime (16.8.2013 13:18:45)

treba mi savjet.... jer nemam iskustva s temperaturom.. bebici je 4.5 mj, jutros primjetim da mi je vruc i izmjerim mu tem (obicnim toplomjerom u guzu) bila je 38.2, e sad sam cula da je u guzi veca za pola stepena?! bas me je nesto panika uhvatila, dali da mu ista dajem za tem??




lala0606 -> RE: "skidanje" temperature, kada i čime (16.8.2013 13:53:10)

pa zar nema nikog[sm=smiley13.gif][sm=smiley13.gif][sm=smiley13.gif][sm=smiley13.gif][sm=zmeden.gif][sm=zmeden.gif][sm=zmeden.gif][sm=zmeden.gif]




Crnkica -> RE: "skidanje" temperature, kada i čime (16.8.2013 13:58:30)

Daj paracetamol imaš u uputstvu kako se daje,kad i koliko....ako mu se pogorša,stavi mu hladne obloge od vode i malo sirćeta na nogice i rukice...ako je baš jaka temp.preporučuje se tuširanje bebe od vrata naniže mlakom vodom i potom umotati u plahtu..




Hanady RR -> RE: "skidanje" temperature, kada i čime (16.8.2013 13:59:47)


IZVORNA PORUKA: lala0606

treba mi savjet.... jer nemam iskustva s temperaturom.. bebici je 4.5 mj, jutros primjetim da mi je vruc i izmjerim mu tem (obicnim toplomjerom u guzu) bila je 38.2, e sad sam cula da je u guzi veca za pola stepena?! bas me je nesto panika uhvatila, dali da mu ista dajem za tem??


da veća sa stepen do pola stepena...

u svakom slučaju je to oko 37 i nešto tura....

prati dijete...

kako njopa od jutros...
kako mokri
jel ima urednu stolicu




lala0606 -> RE: "skidanje" temperature, kada i čime (16.8.2013 14:18:00)

dojio je kao i uvijek , ima i stolicu, samo mi je nervozan, kenka citav dan... ja sam mu dala pola one male kasikice paracetamola .... zaspao je i sad nema




Lalali -> RE: "skidanje" temperature, kada i čime (4.12.2013 12:27:09)

Moja cura je sinoc dobila prvu temperauturu (13,5 mjeseci). Temp. je bila 38,7 i dam joj paracetamol, spadne joj odmah (to je bilo oko 8h) jutros u tri ponovo isto. Sad je evo imala 38.5 i opet joj je paracetamol spustio, ali sam procitala da se smije dati smao 4 puta u 24 sata, dakle jos jednom a strah me noci. Ona bude sva vrela i nogice i rukice. Ne znam da li da je vodim dr. odmah, strah me da u ambulanti jos sta ne pokupi a strah me da je zavlacim sa temp.
Poludih od brige




Alannah -> RE: "skidanje" temperature, kada i čime (4.12.2013 15:01:38)

Lalali,ima li jos kakvih simptoma,kaslje li,ima li slajma,kakav joj je apetit? Mozda da ipak odvedes da budte mirni.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  61 62 [63] 64 65   Sljedeća stranica >   >>