RE: "skidanje" temperature, kada i čime (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba >> Zdravlje beba



Poruka


Bella.88 -> RE: "skidanje" temperature, kada i čime (11.7.2014 12:32:23)


IZVORNA PORUKA: Super Beba

Ok, jeste povišena temperatura, ali nije ništa strašno.

Paracetamolom bi je trebala moći skinuti. Ako ti bude rasla, uzmi dalsy, on ide od 1. godine dana...

A vezano za obloge: Možeš izrendani krompir i razblaženo sirće ili samo razblaženo (jabukovo) sirće..
Ako su nogice hladne, masiraj ih da se ugriju, pa onda obloge...
Možeš staviti i vlažnu maramicu/vlažni peškirić na vrat (ne na glavu)...da rashladi malo glavu...to je nama dr. proporučila...

I da, vani npr. u Holandiji preporučuju čak i oblogu od paste za zube na noge da se stavi...

Hvala,ovo za pastu znam ,probam i to ako mu uspem zagrijat nogice

Znam da nije strasna tem.ali je prije imao reakxiju na vakcinu i tem.skoro 40
Inace smo zaobisli svaku prehladu,pa neznam se reagovat kako treba u ovakvim situacijama
Jos jednom hvala[sm=smiley1.gif]




Bella.88 -> RE: "skidanje" temperature, kada i čime (12.7.2014 3:17:02)

Danas tura isla do 39.4,zagrijala tabane-pa stavila kaladont,tusirala ga,motala mokrom pelenom,dala dalsy i nakon1.5h.spala na 37.6
on je sa svom tom temp.bio super igrao se,plesao,puno doji i puno vode pije,jedino ne spava
Oko 1 opet 39,ponovila isti postupak,tem.je spala nakon dva sata i upravo je zaspao[sm=bravo.gif]
Nema znakova prehlade,upale ili bilo cega,da li je moguce da je od zubica ovako visoka temp.i koliko dugo mu mogu skidati temp.bez da ga vodim dr.?




Bella.88 -> RE: "skidanje" temperature, kada i čime (16.7.2014 11:39:20)

Temperatura je isla do 40(samo je voltaren mogao sniziti)i trajala tri dana,bili dr.ona kaze da je decak potpuno zdrav i da je tem.od zubica,vadili krv i nista,ostali samo zubici
Mozda nekom bude od koristi,dr.kaze da od zubica moze ici do 40




ziki -> RE: "skidanje" temperature, kada i čime (16.7.2014 12:06:14)


IZVORNA PORUKA: Bella.88

Temperatura je isla do 40(samo je voltaren mogao sniziti)i trajala tri dana,bili dr.ona kaze da je decak potpuno zdrav i da je tem.od zubica,vadili krv i nista,ostali samo zubici
Mozda nekom bude od koristi,dr.kaze da od zubica moze ici do 40

super, hvala Bogu.




hanabanana -> RE: "skidanje" temperature, kada i čime (16.7.2014 13:35:14)


IZVORNA PORUKA: Bella.88

Temperatura je isla do 40(samo je voltaren mogao sniziti)i trajala tri dana,bili dr.ona kaze da je decak potpuno zdrav i da je tem.od zubica,vadili krv i nista,ostali samo zubici
Mozda nekom bude od koristi,dr.kaze da od zubica moze ici do 40


Meni to liči na trodnevnu groznicu a ne na tem od zubića.
Nama je pedijatrica rekla da tem od zubica može biti blago povišena, nikako preko 38/2.




royal -> RE: "skidanje" temperature, kada i čime (16.7.2014 13:50:57)

Evo da se pridruzim temi...I kod mene je bio taj slučaj,da je temp. rasla do 40, kad je Farah imala 5 mj. nije imala znakove prehlade,kao sto Bella rece i sa tom temp normalno je funkcionisala,i da bili su gornji zubici,ali nama je pedijatar rekao da je samo istusiram u mlakoj vodi, i da je ne oblačim previse,samo pelena i bodi i naravno da je sto vise prozracen prostor, ostalo skidanje temp osim cepica nije pomagalo.




tinchita -> RE: "skidanje" temperature, kada i čime (21.12.2014 22:40:57)

Vecer drage mame..
Situacija je sljedeca. Kod djecaka postoji sumnja na alergiju na voltaren, naime samo jednom je dobio voltaren cepic i tada je imao osip po tijelu, pedijat. nam je rekla da mu vise ne dajemo voltaren ni dalsy!?
Djecak je danas dobio temp. Koja je rasla i do 39,6 gdje paracetamol naravno nije puno pomogao. Vodimo ga u hitnu,tamo dobije lupocet cepice, antibiotik i ova pedijat. nam kaze da mu damo i dalsy u kombinaciji sa cepicima. Tem je sada 39, 3h od cepica i jos ce rasti, a ja ne znam sta da radim...molim savjet.
Pozdrav




bebaa -> RE: "skidanje" temperature, kada i čime (21.12.2014 22:45:42)


IZVORNA PORUKA: tinchita

Vecer drage mame..
Situacija je sljedeca. Kod djecaka postoji sumnja na alergiju na voltaren, naime samo jednom je dobio voltaren cepic i tada je imao osip po tijelu, pedijat. nam je rekla da mu vise ne dajemo voltaren ni dalsy!?
Djecak je danas dobio temp. Koja je rasla i do 39,6 gdje paracetamol naravno nije puno pomogao. Vodimo ga u hitnu,tamo dobije lupocet cepice, antibiotik i ova pedijat. nam kaze da mu damo i dalsy u kombinaciji sa cepicima. Tem je sada 39, 3h od cepica i jos ce rasti, a ja ne znam sta da radim...molim savjet.
Pozdrav


uh draga...ne znam šta da ti kažem...o lijekovima ne bih...ali u kombibaciji sa onim što smijete tuširaj dijete malkom vodom,masiraj alkoholom...ako su nogice vrele stavljaj obavezno obloge...pa imaš bjelance,sirće,krompir narendan,senf,....zavisi koliko je dijete......
obavezno dijete malo raskomoti,daj dosta tekućine,vodu po mogućnosti....
eto toliko koliko smijem......[sm=smiley13.gif]
sretno i mirnu noć vam želim....




Hanady RR -> RE: "skidanje" temperature, kada i čime (21.12.2014 22:48:18)


IZVORNA PORUKA: tinchita

Vecer drage mame..
Situacija je sljedeca. Kod djecaka postoji sumnja na alergiju na voltaren, naime samo jednom je dobio voltaren cepic i tada je imao osip po tijelu, pedijat. nam je rekla da mu vise ne dajemo voltaren ni dalsy!?
Djecak je danas dobio temp. Koja je rasla i do 39,6 gdje paracetamol naravno nije puno pomogao. Vodimo ga u hitnu,tamo dobije lupocet cepice, antibiotik i ova pedijat. nam kaze da mu damo i dalsy u kombinaciji sa cepicima. Tem je sada 39, 3h od cepica i jos ce rasti, a ja ne znam sta da radim...molim savjet.
Pozdrav

U skladu sa ovim boldiranim ja ne bih išla sa volatrenom sada..
lupocet čepiće uzmite, već ste ih primili...
paracetamol i kombinujet, tuširanje, rakomotite dijete....





Mya_81 RR -> RE: "skidanje" temperature, kada i čime (21.12.2014 22:52:45)

Mene zbunjuje zasto je rekla da ne dajete ni dalsy nakon te alergijske reakcije na voltaren?

Vjerujem da bi dalsy pomogao vise od paracetamola, bilo sirupa bilo cepica.




bebaa -> RE: "skidanje" temperature, kada i čime (21.12.2014 22:55:56)


IZVORNA PORUKA: Mya_81 RR

Mene zbunjuje zasto je rekla da ne dajete ni dalsy nakon te alergijske reakcije na voltaren?

Vjerujem da bi dalsy pomogao vise od paracetamola, bilo sirupa bilo cepica.

možda imaju neku zajedničku komponentu...[sm=zmeden.gif]uh hvala Bogu nikad ništa sem paracetamola nismo koristili..a mom malom i pola doze obara turu....




tinchita -> RE: "skidanje" temperature, kada i čime (21.12.2014 23:10:17)

Hvala vam na savjetima.. [sm=smiley1.gif]beba je u pravu, imaju zajednicke komponente.Mene je zbunila ova dr.u hitnoj, koja kaze da mu slobodno damo..ma, idemo se tusirati,raste tura




vedada -> RE: "skidanje" temperature, kada i čime (12.3.2016 9:06:49)

Dječak od 13 mjeseci ima temperaturu do 39, davala Panadol, sinoć ga povratio i stavim cepic, jer ga baš obara temperatura. Jutros ponovo ima temperaturu, preznojio se. Sad je spala. Ne kaslje, al juče samo dojio, jel moguće da je od zuba?




irenaSA -> RE: "skidanje" temperature, kada i čime (12.3.2016 12:53:12)

Vedada po meni je malo visoka za zubice... Ipak odvddi dr. Mozda je ovaj virus.. Nema nista, pluca, grlo i co a tura traje pet ili sest dana
I




vedada -> RE: "skidanje" temperature, kada i čime (12.3.2016 13:31:56)

Maloprije mu dala panadol, i poslije je povratio 2 put u mlazu. Ne slini, ne kaslje, da nije grlo. Vidjet ću, možda ga večeras odvedem.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  62 63 64 65 [66]