RE: Najdrazi gost-Ramazan (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Naša svakodnevica



Poruka


damma -> RE: Najdrazi gost-Ramazan (5.7.2013 22:25:47)


IZVORNA PORUKA: rerica

brojimo sitno [sm=smiley1.gif]



sitno, sitnije..
ja sam danas pocela pomalo s ciscenjem, sutra aBd nastavljam..
radujemo se ramazanu svi, i djeca..
ovaj nam je poseban je moj hamza predaje hatmu u noci lejeltul kadr [sm=smiley1.gif]




bebaa -> RE: Najdrazi gost-Ramazan (5.7.2013 22:27:25)


IZVORNA PORUKA: damma


IZVORNA PORUKA: rerica

brojimo sitno [sm=smiley1.gif]



sitno, sitnije..
ja sam danas pocela pomalo s ciscenjem, sutra aBd nastavljam..
radujemo se ramazanu svi, i djeca..
ovaj nam je poseban je moj hamza predaje hatmu u noci lejeltul kadr [sm=smiley1.gif]

[sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif]




canim -> RE: Najdrazi gost-Ramazan (5.7.2013 22:32:08)

damma mashaAllah aBd u zivotu da preda jos 1001 hatmu pa i vise od toga, vjerujem da je mamica ponosna [sm=rozica.gif] a i ko nebi bio [sm=smiley1.gif]




damma -> RE: Najdrazi gost-Ramazan (5.7.2013 22:35:21)


IZVORNA PORUKA: canim

damma mashaAllah aBd u zivotu da preda jos 1001 hatmu pa i vise od toga, vjerujem da je mamica ponosna [sm=rozica.gif] a i ko nebi bio [sm=smiley1.gif]


amin draga..
kako nisam ponosna , tek mu je devet godina..




sabinos -> RE: Najdrazi gost-Ramazan (6.7.2013 12:59:37)


IZVORNA PORUKA: damma


IZVORNA PORUKA: rerica

brojimo sitno [sm=smiley1.gif]



sitno, sitnije..
ja sam danas pocela pomalo s ciscenjem, sutra aBd nastavljam..
radujemo se ramazanu svi, i djeca..
ovaj nam je poseban je moj hamza predaje hatmu u noci lejeltul kadr [sm=smiley1.gif]

[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif] Hamza masala




Honey3 -> RE: Najdrazi gost-Ramazan (6.7.2013 15:28:55)

I mi Ga zeljno iscekujemo[sm=rozica.gif] Sutra idemo kod mojih, da ih malo zijaretimo uoci Ramazana,a u pon.malo pospremiti,jer nemam nesto puno,neki dan zavrseno krecenje[sm=smiley1.gif] Nijet imamo postiti mm,ja i velika djeca,aBd,a Esmi cu nasivati[sm=smiley36.gif]
damma mashallah za tvog momka,svaka cast[sm=rozica.gif]




SdZ -> RE: Najdrazi gost-Ramazan (6.7.2013 15:45:06)

I mi jedva cekamo... [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]

Kuca okrecena prekjucer, sve mirise... [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




niki83 -> RE: Najdrazi gost-Ramazan (6.7.2013 18:02:07)

Damma masallah za djecaka![sm=bravo.gif] Da ga Allah dz.s. nagradi insallah!
Mi cemo sutra malo posjetiti i moje roditelje, a danas smo muzeve.
Zaista se radujem ali sam i tuzna jer ja necu moci postiti [sm=smiley13.gif]
U razgovoru sa ljekarom sve mi je objasnjeno, a Allah dragi je za nas i dao olaksice..pa napostit ce se insallah [sm=smiley1.gif]




Medić* -> RE: Najdrazi gost-Ramazan (6.7.2013 19:54:49)

Damma mashaAllah za momka [sm=rozica.gif][sm=rozica.gif] a i mami cestitke na divnom djecaku :)

I mizeljno iscekujemo Ramazan, iako ce biti ovo moj prvi ramazan koji necu moci postiti ali aBg nadoknadit cemo. I moj F vec prica o redu u pekari i cekanju somuna, o pucanju topa, o mukabelama sa babom, o iftau na balkonu, o dragim gostima i nasem odlasku na iftare [sm=rozica.gif][sm=rozica.gif][sm=rozica.gif]




Ella_H -> RE: Najdrazi gost-Ramazan (7.7.2013 17:43:35)

Eselamu alejkum.
Miris se siri Ramazan dolazi, sejtan la odlazi[sm=bravo.gif].
Našla sam objašnjenje u dijelu jednog hadisa, koji prenosi Ibn Abbas: "...Kada nastupi prva ramazanska noć, ispod Arša (Allahovog prijestolja) zapuše vjetar koji se zove Musira. Od njegovog puhanja zašušti lišće džennetskog drveća..."
Sve najbolje u ovom najljepsem mjesecu.




damma -> RE: Najdrazi gost-Ramazan (8.7.2013 8:08:52)

i kod mene sve spremno za ramazan, kuca ko pišta, uzmirisala se..
danas prva mukabela, bas se radujem svemu vezano za ramazan [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




M kao Mama -> RE: Najdrazi gost-Ramazan (8.7.2013 8:32:56)

I ja jedva čekam, Ramazani njegove čari, akobogda da u ibdadeu provedemo ovaj mjesec i lijepo da ispostimo i da nam dragi Allah sve to dobro upiše




elmaL -> RE: Najdrazi gost-Ramazan (8.7.2013 9:29:46)


IZVORNA PORUKA: mama_alma

I ja jedva čekam, Ramazani njegove čari, akobogda da u ibdadeu provedemo ovaj mjesec i lijepo da ispostimo i da nam dragi Allah sve to dobro upiše

[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




Ella_H -> RE: Najdrazi gost-Ramazan (8.7.2013 19:59:50)

Bujrum
[img]http://www4.slikomat.com/13/0708/66r-Halva.jpg[/img]
Prvi put prije 3 godine mi je mama rekla da sam sad prava zena.
A sto reko to draga, pa kaze sad znas pravit halvu[sm=smiley36.gif].




Honey3 -> RE: Najdrazi gost-Ramazan (8.7.2013 21:45:41)

Ella aferim,mescini uredila se[sm=smiley36.gif] Nego gdje si nam ti,kako si,kako porodica ? [sm=smiley31.gif]




mamine oci -> RE: Najdrazi gost-Ramazan (9.7.2013 18:20:38)

Ramazan Serif Mubarek Olsun!




bebaa -> RE: Najdrazi gost-Ramazan (9.7.2013 22:28:19)

drage moje kako vi prođoste danas......ja mashalla super,tek oko 7 malo osjetih glad a žeđ nikako...ali nakon iftara mi pozlilo....jedva sebi dođoh.....u ušima šušti,u prsima steže,mantalo mi se,mučnina i slabost....[sm=smiley13.gif]stomak me pravo zabolio....da ne mislite da sam navalila na hranu pa ću vam reći da sam iftarila frtalj somuna sa topom i kutljaču tarhane,čašu limunade i 2 šoljice kafe.....evo me glava boli jedva gledam.....[sm=smiley13.gif]




Hannica -> RE: Najdrazi gost-Ramazan (10.7.2013 0:52:15)


IZVORNA PORUKA: niki83

Damma masallah za djecaka![sm=bravo.gif] Da ga Allah dz.s. nagradi insallah!
Mi cemo sutra malo posjetiti i moje roditelje, a danas smo muzeve.
Zaista se radujem ali sam i tuzna jer ja necu moci postiti [sm=smiley13.gif]
U razgovoru sa ljekarom sve mi je objasnjeno, a Allah dragi je za nas i dao olaksice..pa napostit ce se insallah [sm=smiley1.gif]

Draga nisam u toku, jel sve uredu, vidim da nemozes postiti, valjda nije nista ozbiljno.[sm=smiley13.gif]
Ja poslije dvije godine ponovo postim, prvi dan super prosao, valjda ce i u buduce biti tako. Jel vi uspijete zaspati do sehura?




canim -> RE: Najdrazi gost-Ramazan (10.7.2013 1:53:38)

Hannice koliko sam upratila niki je [sm=nosecka.gif] tako da je stanje ozbiljno [sm=jezicek.gif]

A ja ne spavam, nesto mi kratak period od iftara do sehura a i ne spava mi se.




damma -> RE: Najdrazi gost-Ramazan (10.7.2013 8:28:25)

IZVORNA PORUKA: bebaa

drage moje kako vi prođoste danas......ja mashalla super,tek oko 7 malo osjetih glad a žeđ nikako...ali nakon iftara mi pozlilo....jedva sebi dođoh.....u ušima šušti,u prsima steže,mantalo mi se,mučnina i slabost....[sm=smiley13.gif] stomak me pravo zabolio....da ne mislite da sam navalila na hranu pa ću vam reći da sam iftarila frtalj somuna sa topom i kutljaču tarhane,čašu limunade i 2 šoljice kafe.....evo me glava boli jedva gledam.....[sm=smiley13.gif]


mm je isto pozlilo kad je poceo jest..i on kaze neki pritisak u glavi, susti u usima..
tako da je malo pojeo za iftar, pa je na sehur malo vise..

a ni meni nije bilo tesko juce hB, kamo srece da tako bude svaki..




palachinken -> RE: Najdrazi gost-Ramazan (10.7.2013 8:33:36)

Bogu hvala, jučer je dan divno prošao. Ja nisam 2 godine postila, pa mi je ovo k'o da prvi put postim :)
I vrijeme je bilo na ruku, a i danas je hB.




elmaL -> RE: Najdrazi gost-Ramazan (10.7.2013 8:58:26)


IZVORNA PORUKA: palachinken

Bogu hvala, jučer je dan divno prošao. Ja nisam 2 godine postila, pa mi je ovo k'o da prvi put postim :)
I vrijeme je bilo na ruku, a i danas je hB.


Isto je i kod mene, dvije godine nisam postila, pa sam se bila malo zabrinula kako ce proci početak, dok se ne naviknem, ali super, vrijeme je više nego pogodno, a nisam ni gladnila toliko koliko sam mislila da cu[sm=smiley1.gif]




bebaa -> RE: Najdrazi gost-Ramazan (15.7.2013 22:45:32)

uhhh moram vam se izjadati...oko 6 popodne me takva mučnina spopala kao nikad u životu....jedva sam post očuvala....ma sekunda je falila da dušu iz sebe izbljujem....da prostite.....kad sam malo iftarila i počela piti kafu odletila sam brzinom metka u toalet i sve izbacila iz sebe...strašno mi je muka....boli me i stomak na mjestu gdje je nekada bila žuč....[sm=smiley13.gif]
nažalost ali morat ću napraviti pauzu a tako mi je žao i teško....[sm=smiley13.gif]
onda me noga tj. lijevo stopalo tako boli da šepam po kući a stavila sam sprej i fiksacioni zavoj ali ništa ne pomaže.......na zdravo ne zaboli....[sm=zmeden.gif]
nadam se da vama ovi ramazanski dani prolaze ugodno a i vrijeme nas baš služi.....[sm=smiley1.gif]




rerica -> RE: Najdrazi gost-Ramazan (15.7.2013 22:58:24)

Ja ne znam kako drugome al meni H.Bogu lete dani,ne osjetim iako sam 10 sati na poslu [sm=smiley1.gif]

da nam Allah ukabuli svima post,a onima koji ne mogu da poste neka nahrane postaca,nije isto kao i post al...


"O vjernici, naređuje vam se post, kao što je bio naređen i onima prije vas, da bi ste bili Alahu (Bogu) pokorni. To je određeni broj dana. Onaj od vas tko bude bolestan ili na putu, naknadno će postiti one dane koje nije postio. Oni koji ne mogu podnijeti teret posta, otkupit će ga tako što će (za svaki dan koji nisu postili) nahraniti jednog siromaha. Tko od srca bude htio dobro činiti, njemu će i dobro biti. A da postite - to će za vas bolje biti, samo da znate." (El-Bekare, 183-184.)




Alma_27 -> RE: Najdrazi gost-Ramazan (15.7.2013 23:02:30)


IZVORNA PORUKA: bebaa

uhhh moram vam se izjadati...oko 6 popodne me takva mučnina spopala kao nikad u životu....jedva sam post očuvala....ma sekunda je falila da dušu iz sebe izbljujem....da prostite.....kad sam malo iftarila i počela piti kafu odletila sam brzinom metka u toalet i sve izbacila iz sebe...strašno mi je muka....boli me i stomak na mjestu gdje je nekada bila žuč....[sm=smiley13.gif]
nažalost ali morat ću napraviti pauzu a tako mi je žao i teško....[sm=smiley13.gif]
onda me noga tj. lijevo stopalo tako boli da šepam po kući a stavila sam sprej i fiksacioni zavoj ali ništa ne pomaže.......na zdravo ne zaboli....[sm=zmeden.gif]
nadam se da vama ovi ramazanski dani prolaze ugodno a i vrijeme nas baš služi.....[sm=smiley1.gif]


imala si operaciju?

odmori malo i drzi neku laganu dijetu. pa opet nastavi. bude covjeku zao i neobicno kad ne moze postiti al opet mozes klanjati i uciti [sm=smiley1.gif]






Stranica: <<   < Prethodna stranica  79 80 [81] 82 83   Sljedeća stranica >   >>