RE: Amniocenteza (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porod



Poruka


almondray -> RE: Amniocenteza (2.4.2014 9:05:51)


IZVORNA PORUKA: miks

Ulazim u 15 sedmicu sutra

Ja koliko znam amnio otkriva par najčešćih genetskih grešaka kao što je down, edwardsov i još neki čini mi se... a ima još puno bolesti koje ni jedna dijagnoza ne može otkriti.
Na tebi je šta ćeš da radiš i šta ti ta amnio zapravo znači.
Moraš da znaš da se amnio radi oko 18 sed., nalaz se čeka još 4 sedmice , do tad ćeš već bebu osjetit, njene pokrete i sve.
Nadam se da je sve uredu i da se bespotrebno brineš.




miks -> RE: Amniocenteza (2.4.2014 12:41:35)

Drage moje samo da javim da je bio missed spremam se za ciscenje. Nikakva sam!




almondray -> RE: Amniocenteza (2.4.2014 12:43:43)


IZVORNA PORUKA: miks

Drage moje samo da javim da je bio missed spremam se za ciscenje. Nikakva sam!

[sm=smiley31.gif] nemoj biti tužna , sve je to u Božijim rukama.




Vanne -> RE: Amniocenteza (2.4.2014 13:44:19)


IZVORNA PORUKA: miks

Drage moje samo da javim da je bio missed spremam se za ciscenje. Nikakva sam!


Miks mila strasno mi je zao sto ponovo moras proci kroz sve to [sm=smiley19.gif]
Znaj da imas moju podrsku i mozes mi se javiti kad god ti zatreba razgovor...nadam se da te Bog ubrzo obradovati sa novotrudnocom i da ces imati svoju bebicu zivu i zdravu...




Andy_Bec23 -> RE: Amniocenteza (2.4.2014 17:36:12)


IZVORNA PORUKA: miks

Drage moje samo da javim da je bio missed spremam se za ciscenje. Nikakva sam!


nemoj bit


kako moze biti missed u 15 sedmici trudnoce? Koja bolnica radi ciscenje u 15 sedmici ako je beba ziva? od 12 sedmice nesmiju da rade kiretazu, zar beba juce nije bila ziva ? nista mi nije jasno sada?




Vanne -> RE: Amniocenteza (2.4.2014 17:41:32)


IZVORNA PORUKA: Andy_Bec23


IZVORNA PORUKA: miks

Drage moje samo da javim da je bio missed spremam se za ciscenje. Nikakva sam!


nemoj bit


kako moze biti missed u 15 sedmici trudnoce? Koja bolnica radi ciscenje u 15 sedmici ako je beba ziva? od 12 sedmice nesmiju da rade kiretazu, zar beba juce nije bila ziva ? nista mi nije jasno sada?


Andy kod nas rade kiretaze do 16 nedjelje...[sm=smiley19.gif]




Andy_Bec23 -> RE: Amniocenteza (2.4.2014 17:46:27)


IZVORNA PORUKA: Vanne


IZVORNA PORUKA: Andy_Bec23


IZVORNA PORUKA: miks

Drage moje samo da javim da je bio missed spremam se za ciscenje. Nikakva sam!


nemoj bit


kako moze biti missed u 15 sedmici trudnoce? Koja bolnica radi ciscenje u 15 sedmici ako je beba ziva? od 12 sedmice nesmiju da rade kiretazu, zar beba juce nije bila ziva ? nista mi nije jasno sada?


Andy kod nas rade kiretaze do 16 nedjelje...[sm=smiley19.gif]



neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee[sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif]




Andy_Bec23 -> RE: Amniocenteza (2.4.2014 17:49:19)

miks draga moja u mislima sam s tobom :-([sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif]




Vanne -> RE: Amniocenteza (2.4.2014 17:50:46)


IZVORNA PORUKA: Andy_Bec23


IZVORNA PORUKA: Vanne


IZVORNA PORUKA: Andy_Bec23


IZVORNA PORUKA: miks

Drage moje samo da javim da je bio missed spremam se za ciscenje. Nikakva sam!


nemoj bit


kako moze biti missed u 15 sedmici trudnoce? Koja bolnica radi ciscenje u 15 sedmici ako je beba ziva? od 12 sedmice nesmiju da rade kiretazu, zar beba juce nije bila ziva ? nista mi nije jasno sada?


Andy kod nas rade kiretaze do 16 nedjelje...[sm=smiley19.gif]



neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee[sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif]



Mene dusa boli kao da se meni desava [sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif]
Nadam se da ce se miks brzo oporaviti i da ce nam se javiti uskoro...




miks -> RE: Amniocenteza (2.4.2014 22:15:47)

u zadnja 24 sata plod je umro zato je konstatovani missed....u bolnici sam poslali su posteljicu na analizu i plodnu vodu od amniocinteze.....
razmisljam o pgd u ne prirodno zacetoj trudnoci drugi put...jeste li culi za to?




orange 00 -> RE: Amniocenteza (4.4.2014 17:23:58)

Molila bih ako neko zna broj telefona na koji mogu kontaktirati i naruciti se na aminocentezu u Brčkom.
Čula sam da tamo dolaze stručnjaci iz Beograda ili Novog Sada, nisam sigurna, i da su jako iskusni, profesionalni i pouzdani. To su jedine informacije koje imam, nisam sigurna ni gdje se zahvat radi da li u Domu zdravlja ili bolnici, pa bih molila informacije ako neko zna.

Hvala unaprijed!




AAvalon -> RE: Amniocenteza (5.4.2014 9:30:38)

Orange, forumasica plava72 je radila amnio u Brckom, znam da je spominjala ljekara koji dolazi iz Beograda. Sve joj je super proslo. Pitat cu je za broj telefona i gdje se radi, pa ti javim. Sretno!




Lilli28 -> RE: Amniocenteza (7.4.2014 9:43:11)


IZVORNA PORUKA: orange 00

Molila bih ako neko zna broj telefona na koji mogu kontaktirati i naruciti se na aminocentezu u Brčkom.
Čula sam da tamo dolaze stručnjaci iz Beograda ili Novog Sada, nisam sigurna, i da su jako iskusni, profesionalni i pouzdani. To su jedine informacije koje imam, nisam sigurna ni gdje se zahvat radi da li u Domu zdravlja ili bolnici, pa bih molila informacije ako neko zna.

Hvala unaprijed!

Ja sam bila kod svog doktora na ginekoloskom pregledu i samnom u cekaonici su bile 3 zene koje su cekale amniocentezu. Istina je da nam u Brcko dolaze specijalisti iz Beograda. Bila je subota. Nakon tog su bile zadovolnje kako je proslo. Sam zahvat je trajao par minuta i morale su odlezati jos 15 ak minuta poslije. Nalaz za 15 dana. evo ti tel.broj centrale brcanske bolnice, trazi da te spoje s ginekologijom pa ih pitaj gdje se mozes naruciti.
049/217-422




orange 00 -> RE: Amniocenteza (7.4.2014 14:02:35)

Hej cure hvala na odgovorima.
Upravo sam zvala Brčko i raspitala se. Amniocentezu trenutno radi dr Kolarski, pa ma interesuje je li to taj priznati dr koji je i ranije radio ovaj zahvat u Brčkom? Ukoliko neko zna molim da mi nešto napiše.
S obzirom da sam iz Tuzlanskog kantona dvoumim se da li da idem na Gradinu ili u Brčko privatno, čula sam da je ovaj dr u Brčkom stručniji [sm=zmeden.gif] (ako je to taj dr).




Lilli28 -> RE: Amniocenteza (7.4.2014 14:57:18)

orange, ovdje ti ne mogu pomoci zbilja neznam jel taj doktor, al prije cca mj dana sam bila tamo i zene su bile prezadovoljne s dr.koji im je radio zahvat. Moguce da je to taj.




miks -> RE: Amniocenteza (7.4.2014 23:05:57)

Davli je iko radio amnio nakon kontatacije misseda??




mamzi -> RE: Amniocenteza (11.4.2014 15:22:27)

cao cure, ja sam nova trudnica, usla danas u 11. sedmicu. kako nosim blizance, a vec sam pocela da razmisljam o raznoraznim testovima, zanima me da li je iko radio amnio u blizanackoj trudnoci? nuhalne nabore cu raditi u 12., ali kako ni double i triple test nisu pouzdani kad su u pitanju dva ploda, amnio izgleda jedino rjesenje. jos se mora bosti dva puta, jer su dvije posteljice, pa je jos rizicnije.

i jos nesto, da li ima nekih novijih info za ovaj NIFTY test? da li se radi u bih i da li je i on ogranicen samo na jednopolne trudnoce?




desertrose -> RE: Amniocenteza (11.4.2014 15:35:57)

meni doktor uposte nije spominjao amniocintezu,mislim da se to radi samo ako se sumnja na sindrom,inace pregledom nuhalnog nabora sve bilo uredu,sada sam u 18 sedmici i cak sam otisla i kod drugog doktora za svaki slucaj i ona kaze da se beba razvija sasvim uredno




AAvalon -> RE: Amniocenteza (11.4.2014 17:27:09)


IZVORNA PORUKA: mamzi

cao cure, ja sam nova trudnica, usla danas u 11. sedmicu. kako nosim blizance, a vec sam pocela da razmisljam o raznoraznim testovima, zanima me da li je iko radio amnio u blizanackoj trudnoci? nuhalne nabore cu raditi u 12., ali kako ni double i triple test nisu pouzdani kad su u pitanju dva ploda, amnio izgleda jedino rjesenje. jos se mora bosti dva puta, jer su dvije posteljice, pa je jos rizicnije.

i jos nesto, da li ima nekih novijih info za ovaj NIFTY test? da li se radi u bih i da li je i on ogranicen samo na jednopolne trudnoce?

Mamzi, ne razumijem... Koliko sam shvatila, nisi ni radila nuhalne nabore, nemas nikakvu indikaciju da s bebama nesto nije u redu,a ti razmisljas o amnio? [sm=zmeden.gif] iz kojeg razloga? Amniocenteza je poprilicno invazivna procedura koja nije standardna u pracenju trudnoce, i kojoj treba pribjeci samo u nuznim slucajevima, i ne treba je shvatati olako. Naravno, ako postoji indikacija, amnio ima svoje mjesto. Ako ne postoji, treba imati u vidu da se zbog same amniocenteze mogu izgubiti trudnoce za koje na kraju nalaz pokaze da su u pitanju bile sasvim zdrave bebe. Moj savjet ti je da se posavjetujes sa dobrim ginekologom i dobro razmislis.




mamzi -> RE: Amniocenteza (12.4.2014 20:53:19)

da nisam jos radila nuhalne radicu u 12. sedmici, nego kako vidim ni to nije bas pouzdana metoda, a svi testovi iz krvi nemaju svrhe da se rade u blizanackoj trudnoci. u principu nuhalni mi jedini ostaje, pa ne znam da li mi je samo on dovoljan.

znam da je rizicno i sa jednim djetetom a kamoli sa dvoje, zato se raspitujem na sve strane ima li jos ikakvih neinvazivnih testova koji se mogu raditi u blizanackoj trudnoci.




mamzi -> RE: Amniocenteza (12.4.2014 20:58:58)

i zaboravih reci da mi je 37 godina, prva trudnoca, prirodno zacece




miks -> RE: Amniocenteza (17.4.2014 16:45:24)

Sta si mamzi odlucila??




mamzi -> RE: Amniocenteza (18.4.2014 10:29:55)

Nisam jos ni blizu odluke:) Sacekacu sljedece sedmice ultrazvuk za nuhalne i na osnovu toga vidjeti sa ginekologom sta on preporucuje. Imam super ginica kojem bas bas puno vjerujem. Ako bude sa nuhalnim sve savrseno u redu onda mozda odustanem od svega. Ako ne, onda cu dalje razmiljati sta i kako.

Slala sam i mailove nekim stranim klinikama koje rade te nove testove, koji mogu biti dostojna zamjena za amnio, ali svi su mi odgovorili da su to testovi iz krvi i da nisu pouzdani za blizanacke trudnoce. Tako sam i pretpostavila.




miks -> RE: Amniocenteza (18.4.2014 13:32:18)

Moram te samo mamzi napomenuti da amniocinteza pokazuje samo anomalije genetske prirode a 75% anomalija nisu genetske prirode tako dobro razmisli hoces li ili ne to raditi.
Radije nadji par najboljih ginekologa sto se ultrazvuka tice.
Ja toplo preporucujem Dr.Divanovica...sve otkrije na vrijeme...meni je otkrio anomaliju u 11 sedmici iako se dokazala nakon abortusa da nije genetske prirode.




orange 00 -> RE: Amniocenteza (24.4.2014 19:46:18)

Pozdrav svima ponovo!

Interesuje me da li je neko radio amniocentezu kod dr. Anele Latifagić na Gradini u Tuzli i ako jeste kakva su vaša iskustva?

Kao što sam ranije napisala dvoumim se između odlaska u Brčko kod dr. Kolarskog koji tu dolazi iz Novog Sada ili obavljanja zahvata na Gradini u Tuzli.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  31 32 [33] 34 35   Sljedeća stranica >   >>