RE: Igre iz naseg djetinjstva..... (Puna verzija)

Forum >> [Dijete] >> »Mrdajmo« zajedno



Poruka


markjacknow -> RE: Igre iz naseg djetinjstva..... (21.12.2012 2:09:26)

Uuuuuu super tema 









__________________
WoW Gold|Diablo 3 Gold|Guild Wars 2 gold




Hanady RR -> RE: Igre iz naseg djetinjstva..... (21.12.2012 10:04:23)


IZVORNA PORUKA: Esmica

Htjela sam otvoriti novu temu,kad vidim ima slicna.
Dakle,kako se vi igrate s vasom djecom?
Mi smo se veceras igrali vruce-hladno.
Mojoj djeci je toliko drago kad se ja i muz igramo s njima,da je to neopisivo.
Zato bih zeljela da dodamo jos koju igru,da nam bude jos zanimljivije.
Nekako vazda vrtimo isto.Muz se s njima "gomba",jasu ga sve troje,ili nesta kofol treiraju,ili se hrvaju,a ja ove njeznije igre.Kad smo svi zajedno,igramo se s loptom,i tako.
Sta bismo jos mogli,za njihov uzrast.Dajte ideje pliz [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image]



Mi se igramo svega :)
1. kuhamo kilom plastelin pa u krug zadajemo temu...tipa cvijet...pa svako svoj napravi...i mama i babo kad je tu :)
2. Imamo dosta društvenih igrica, trenutno najviše vole onu tupko-lupko...za 4 je igrača a mogu i smao dva...najčešće nas je troje u igrli, kao i lude špagete, ne ljuti s ečovječe, starija već malo i šaha igra al sa mamom, seka i babo nisu mu vični :)
3. vruće-hladno
5. neka leti, neka leti...
6. pjevača, maskota....
7. pretvori se pretvori s eu ...
8. kipova :)
9. Igramo se i frizera sa komletnim asortimanom šnala [sm=smiley36.gif] a to uvijek bez abbe on nam je ćelav pa nije cool za ovu igru
10. igramo se lutkarskih pretsava...napravimo na ruke od kesa ili na papairu A4 nacrtamo neki lik, djevojčica , životinja itd...pa stavimo dvije stolice i čaršav na njih a ond a iza ide pretstava, anjviše poučnih priča naučimo tako...a naravno i bajke pričamo :)
11. bojimo puno i crtamo...hamer papire kupujemo pa veliki čaršaf i hamer i onda i prstima crtamo pa pogađamo na šta liči ovo i ono nacrtano :)
12. priča dodoaj riječ uz ponavaljanje komlet rečenice...a ja zapisujem...pa na kraju porčitamo...pa se ismijemo :9 malena ne ponavalja komlet sve jer je još mala sve zapamtiti al riječi dodojae uredno :)
13. ples uz dječije pjemsice...ne rijetko i mikrofone :)imamo često koncerte :)i svi pjevamo i plešemo vez izuzetka
14. bojimo makarone i pravimo nakit od njih :)

eto tako :)
poneka ideja vam možda bude zanimljiva [sm=smiley1.gif]
ja vjerujm ima toga još...dok se sjetim[sm=smiley36.gif]




sporty mamaa -> RE: Igre iz naseg djetinjstva..... (10.3.2013 22:43:58)

Hanady sjetih se ove teme i oplakah citajuci vasu igru frizera[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]
A super si mi ideje dala[sm=smiley32.gif][sm=smiley32.gif] Moja ima skoro 5 godina mogla bi s njom neku drustvenu igru. Evo meni jedne drage iz djetinjstva:

ŠKOLICE


Kredom običnom ili u boji ili komadićem cigle se nacrtaju polja kao na slici (polje manje-više, po želji).
Igrač stane izvan polja i baca kamenčić (pločicu, komadić cigle) najprije u polje broj 1.
Zatim skakuće redom po poljima (tamo gdje je jedno polje skače na jednoj nozi, a gdje su dva polja na dvije noge, u svako polje po jedna) do posljednjeg broja 10 (ili srednja). Na 10-ki se okrene za 180 stupnjeva i vrati na isti način, s tim da se kad je u polju 1 mora sagnuti i uzeti kamenčić (u ovom slučaju dok stoji na jednoj nozi). Nakon toga se uzima kamenčić i baca na polje broj 2 i opet odskakuće sve redom. Ako prođe bez greške (bez ispadanja i gaženja granica polja) nastavlja dalje, sve dok ne pogriješi. Kad pogriješi preuzima slijedeći igrač. Pobjednik je onaj tko prvi prođe cijelu školicu.

Jedno od polja može služiti za odmor.
Kad pobjeđuješ, možeš osvajati kuće, odnosno zauzimati svoja polja na koja protivnički igrač ne smije stati niti baciti kamenčić. Imaš pravo nacrtati kredom što hoćeš u svom polju i dobivaš istovremeno extra polje za odmor.


[img]http://www4.slikomat.com/13/0310/53o-skolic.jpg[/img]







ananas_ze -> RE: Igre iz naseg djetinjstva..... (10.3.2013 22:49:30)

mozda je malo OT al cu ispricati, na jednom ispitu prof. mi rekla da pricam o igrama u vrticu, teorija + moje zapazanje s prakse i ja ispricam a ona meni "A jel se tih igara igras i sa svekrvom?", rekoh "Ne, s njom vise drustvene, poput Covjece ne ljuti se" [sm=jezicek.gif]
s mm igram trenutno RIZIKO, jer ga nije bilo u djetinjstvu
a na temu dodjoh da pitam jel se neko sjeca igre koja je imala pjesmu "Laste, dolaze na goru nam dolaze, nasa gora zelena, a vasa je uvehla"? znam da djeca budu u parovima, sta poslije-ne mogu da se sjetim [sm=zmeden.gif]




R&T@ -> RE: Igre iz naseg djetinjstva..... (10.3.2013 22:49:33)

Dobro izvuce ovu temu[sm=bravo.gif]
Sve hocu da pitam: Kako se igra gume/lastike?

Sjecam se samo "prstica"...

Znam da je bila neka igra koju smo zvali matematika, ali nemam pojma kako se igra[sm=zmeden.gif]




ananas_ze -> RE: Igre iz naseg djetinjstva..... (10.3.2013 22:52:08)


IZVORNA PORUKA: tajra

Dobro izvuce ovu temu[sm=bravo.gif]
Sve hocu da pitam: Kako se igra gume/lastike?

Sjecam se samo "prstica"...

Znam da je bila neka igra koju smo zvali matematika, ali nemam pojma kako se igra[sm=zmeden.gif]

matematike se ne sjecam, sjecam se neke "prave sestice" a "Englesku skolu" nisam nikad zaboravila [sm=smiley1.gif]




Hanady RR -> RE: Igre iz naseg djetinjstva..... (10.3.2013 22:52:38)

IZVORNA PORUKA: tajra

Dobro izvuce ovu temu[sm=bravo.gif]
Sve hocu da pitam: Kako se igra gume/lastike?

Sjecam se samo "prstica"...

Znam da je bila neka igra koju smo zvali matematika, ali nemam pojma kako se igra[sm=zmeden.gif]


taman vas tri....
[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image]

dvije drže gumu prvo dole...
a treća preskače nogom po jednom skikom toje broj jedan pa kolet gumu preskoči vrati se na mjesto kretanja...pa na koljena dižu, pa pod guzu, pa na guzu, pa na struk, pa podpazuh ( eti već ide zvjezda :)) pa vrat...pa glava(čelo) pa iznda glve rukama drže...

onda tako prekačeš poskakivanjem do 10 :9

e to je mate matika [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image]

mi igramo do koljena ...seka nam je još mala[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/jezicek.gif[/image]




sporty mamaa -> RE: Igre iz naseg djetinjstva..... (10.3.2013 22:53:47)

Tajra, ja nikad nisam znala tu matematiku[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif] Sjecam se kao dijete sam samo voljela onih prstica, a ta matematika mi uvijek bila komplicirana. A ni sad je brate ne kuzim, nisam dzaba jedva dvicu iz nje uvijek imala[sm=jezicek.gif] Al bas me zanima kako??

Evo ovoga se igramo nekad ja i moja mala :

Igra "Dan – noć" je igra za dvoje ili više igrača. Bira se igrač koji izgovara riječi "dan" ili "noć". Kad igrač kaže "dan" - drugi igrači trebaju ustati, a kad kaže "noć" - trebaju čučnuti. Tko pogriješi ispada iz igre, a zadnji koji ostaje je pobjednik.

Ona se Bas ismije i izmori[sm=smiley1.gif][sm=smiley1.gif][sm=jezicek.gif]





sporty mamaa -> RE: Igre iz naseg djetinjstva..... (10.3.2013 22:56:31)


IZVORNA PORUKA: ananas_ze


IZVORNA PORUKA: tajra

Dobro izvuce ovu temu[sm=bravo.gif]
Sve hocu da pitam: Kako se igra gume/lastike?

Sjecam se samo "prstica"...

Znam da je bila neka igra koju smo zvali matematika, ali nemam pojma kako se igra[sm=zmeden.gif]

matematike se ne sjecam, sjecam se neke "prave sestice" a "Englesku skolu" nisam nikad zaboravila [sm=smiley1.gif]


A sta je Engleska skola?




Hanady RR -> RE: Igre iz naseg djetinjstva..... (10.3.2013 22:58:58)

a imamo pra novih...


1. gledamo branka kockicu...pa onda smoriše svačim...
jutros smo pravile zub veliki od kartona pa mu nacrtali pokvarenu tačku  aonda ljepili ljepilom blombu od bijeloga papira na to...da ga popravimo[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




sporty mamaa -> RE: Igre iz naseg djetinjstva..... (10.3.2013 23:04:37)

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

a imamo pra novih...


1. gledamo branka kockicu...pa onda smoriše svačim...
jutros smo pravile zub veliki od kartona pa mu nacrtali pokvarenu tačku  aonda ljepili ljepilom blombu od bijeloga papira na to...da ga popravimo[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image]



Svaka cas_t, ja se u biti ne igram bas tako cesto s njima. Jednostavno dok ovo, dok ono, prode mi dan. Jos nikako uskladit njih dvije u igri...




R&T@ -> RE: Igre iz naseg djetinjstva..... (10.3.2013 23:06:09)

Hanady, u "mom selu" se ovo sto si ti opisala drugacije zvalo...[sm=smiley36.gif]

A Matematika nije bilo tipicno preskakanje, vec je svaki broj imao "svoje poteze"... s uvlacenjem noge ispod gume, pa nesto nagazis, pa okret...
Komplikovano kao i matematika[sm=smiley36.gif]




Hanady RR -> RE: Igre iz naseg djetinjstva..... (10.3.2013 23:07:16)

IZVORNA PORUKA: sporty mamaa

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

a imamo pra novih...


1. gledamo branka kockicu...pa onda smoriše svačim...
jutros smo pravile zub veliki od kartona pa mu nacrtali pokvarenu tačku  aonda ljepili ljepilom blombu od bijeloga papira na to...da ga popravimo[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image]



Svaka cas_t, ja se u biti ne igram bas tako cesto s njima. Jednostavno dok ovo, dok ono, prode mi dan. Jos nikako uskladit njih dvije u igri...



moje se već više igraju bez mene...sad su u jednoj lijepoj fazi razilici...jednoj 6 i po, drugoj 4 godine ...sve manje im trebam...
la ja im sebom evalim u igranje ponekad jer mi se to dopada...
nemamo mi mnogo vrmena za igru...osobito radnim danima...la sad znami razvacati šaha učimo stariju da igra  mlaža nam fol sat pritišće...i karte smo uveli  da nam pomognu u školi zbrajanje i oduzimanje ubrzo...






Hanady RR -> RE: Igre iz naseg djetinjstva..... (10.3.2013 23:07:59)

IZVORNA PORUKA: tajra

Hanady, u "mom selu" se ovo sto si ti opisala drugacije zvalo...[sm=smiley36.gif]

A Matematika nije bilo tipicno preskakanje, vec je svaki broj imao "svoje poteze"... s uvlacenjem noge ispod gume, pa nesto nagazis, pa okret...
Komplikovano kao i matematika[sm=smiley36.gif]


to ja nisam igrala nikad[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image]
mi smo ovo zvali matematika jer se naglas brojalo[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




tinkivinki -> RE: Igre iz naseg djetinjstva..... (10.3.2013 23:08:01)


IZVORNA PORUKA: ananas_ze

mozda je malo OT al cu ispricati, na jednom ispitu prof. mi rekla da pricam o igrama u vrticu, teorija + moje zapazanje s prakse i ja ispricam a ona meni "A jel se tih igara igras i sa svekrvom?", rekoh "Ne, s njom vise drustvene, poput Covjece ne ljuti se" [sm=jezicek.gif]
s mm igram trenutno RIZIKO, jer ga nije bilo u djetinjstvu
a na temu dodjoh da pitam jel se neko sjeca igre koja je imala pjesmu "Laste, dolaze na goru nam dolaze, nasa gora zelena, a vasa je uvehla"? znam da djeca budu u parovima, sta poslije-ne mogu da se sjetim [sm=zmeden.gif]

mislim da se to igralo tako da dvoje se drze za ruke i to pjevaju,a ostali se provlace,i stalno dok ovi ne otpjevaju samo jedna ostala koja nam je pjevala.onda zarobe tu lastu[sm=jezicek.gif].




tinkivinki -> RE: Igre iz naseg djetinjstva..... (10.3.2013 23:12:35)


IZVORNA PORUKA: Hanady RR

IZVORNA PORUKA: tajra

Hanady, u "mom selu" se ovo sto si ti opisala drugacije zvalo...[sm=smiley36.gif]

A Matematika nije bilo tipicno preskakanje, vec je svaki broj imao "svoje poteze"... s uvlacenjem noge ispod gume, pa nesto nagazis, pa okret...
Komplikovano kao i matematika[sm=smiley36.gif]


to ja nisam igrala nikad[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image]
mi smo ovo zvali matematika jer se naglas brojalo[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image]


a jeste igrali sa gumom RADE KONČAR ako ne grijesim tako smo zvali,2 drze gumu na x i onda ispreplicu nogama i rukama lastis,a jedno se provlaci ispod,ali da ne dodirne nigdje ni njih ni lastis




Hanady RR -> RE: Igre iz naseg djetinjstva..... (10.3.2013 23:16:26)

IZVORNA PORUKA: tinkivinki


IZVORNA PORUKA: Hanady RR

IZVORNA PORUKA: tajra

Hanady, u "mom selu" se ovo sto si ti opisala drugacije zvalo...[sm=smiley36.gif]

A Matematika nije bilo tipicno preskakanje, vec je svaki broj imao "svoje poteze"... s uvlacenjem noge ispod gume, pa nesto nagazis, pa okret...
Komplikovano kao i matematika[sm=smiley36.gif]


to ja nisam igrala nikad[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image]
mi smo ovo zvali matematika jer se naglas brojalo[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image]


a jeste igrali sa gumom RADE KONČAR ako ne grijesim tako smo zvali,2 drze gumu na x i onda ispreplicu nogama i rukama lastis,a jedno se provlaci ispod,ali da ne dodirne nigdje ni njih ni lastis


e jesam i rade končara sma igrala[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/bravo.gif[/image]




ananas_ze -> RE: Igre iz naseg djetinjstva..... (10.3.2013 23:30:16)

kod nas taj Rade, nije bio Rade nego smo pjevali Olimpijada, Titova brigada, secer cololada, milicija stop i onda je kraj zavrzlame kroz koju se neko treba provuci ili preskociti a da gumu ne dodirne
tinkivinki hvala za laste [sm=smiley1.gif]




tinkivinki -> RE: Igre iz naseg djetinjstva..... (10.3.2013 23:40:25)


IZVORNA PORUKA: ananas_ze

kod nas taj Rade, nije bio Rade nego smo pjevali Olimpijada, Titova brigada, secer cololada, milicija stop i onda je kraj zavrzlame kroz koju se neko treba provuci ili preskociti a da gumu ne dodirne
tinkivinki hvala za laste [sm=smiley1.gif]

e u pravu si olimpijada je to bila,a sta li je onda rade[sm=zmeden.gif]




amra_sa -> RE: Igre iz naseg djetinjstva..... (11.3.2013 0:33:51)


IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: Esmica

Htjela sam otvoriti novu temu,kad vidim ima slicna.
Dakle,kako se vi igrate s vasom djecom?
Mi smo se veceras igrali vruce-hladno.
Mojoj djeci je toliko drago kad se ja i muz igramo s njima,da je to neopisivo.
Zato bih zeljela da dodamo jos koju igru,da nam bude jos zanimljivije.
Nekako vazda vrtimo isto.Muz se s njima "gomba",jasu ga sve troje,ili nesta kofol treiraju,ili se hrvaju,a ja ove njeznije igre.Kad smo svi zajedno,igramo se s loptom,i tako.
Sta bismo jos mogli,za njihov uzrast.Dajte ideje pliz [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image]



Mi se igramo svega :)
1. kuhamo kilom plastelin pa u krug zadajemo temu...tipa cvijet...pa svako svoj napravi...i mama i babo kad je tu :)
2. Imamo dosta društvenih igrica, trenutno najviše vole onu tupko-lupko...za 4 je igrača a mogu i smao dva...najčešće nas je troje u igrli, kao i lude špagete, ne ljuti s ečovječe, starija već malo i šaha igra al sa mamom, seka i babo nisu mu vični :)
3. vruće-hladno
5. neka leti, neka leti...
6. pjevača, maskota....
7. pretvori se pretvori s eu ...
8. kipova :)
9. Igramo se i frizera sa komletnim asortimanom šnala [sm=smiley36.gif] a to uvijek bez abbe on nam je ćelav pa nije cool za ovu igru
10. igramo se lutkarskih pretsava...napravimo na ruke od kesa ili na papairu A4 nacrtamo neki lik, djevojčica , životinja itd...pa stavimo dvije stolice i čaršav na njih a ond a iza ide pretstava, anjviše poučnih priča naučimo tako...a naravno i bajke pričamo :)
11. bojimo puno i crtamo...hamer papire kupujemo pa veliki čaršaf i hamer i onda i prstima crtamo pa pogađamo na šta liči ovo i ono nacrtano :)
12. priča dodoaj riječ uz ponavaljanje komlet rečenice...a ja zapisujem...pa na kraju porčitamo...pa se ismijemo :9 malena ne ponavalja komlet sve jer je još mala sve zapamtiti al riječi dodojae uredno :)
13. ples uz dječije pjemsice...ne rijetko i mikrofone :)imamo često koncerte :)i svi pjevamo i plešemo vez izuzetka
14. bojimo makarone i pravimo nakit od njih :)

eto tako :)
poneka ideja vam možda bude zanimljiva [sm=smiley1.gif]
ja vjerujm ima toga još...dok se sjetim[sm=smiley36.gif]



[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif] Hanady, super ideje, neke igram sa djecom na poslu a na neke si me podsjetila. Ja sam kao dijete najviše voljela da igram gume, pa me sad opet uhvatilo. [sm=smiley36.gif] Želja mi je da vidim grupu od 10 i više djevojčica napolju kako igraju gume, ili škole i sl. Škole sam igrala prošlog ljeta sa prijateljicom sa faxa, pa su nam se smijali prolaznici [sm=smiley36.gif] a i gume bih vrlo rado, samo i ja sam zaboravila pravila. Djeca super uče kroz igru, svaka ideja je dobro došla.




maja78 RR -> RE: Igre iz naseg djetinjstva..... (11.3.2013 8:16:42)

i ja primjenjujem igre naseg djetinstva na igranje sa djetetom




Blue rose RR -> RE: Igre iz naseg djetinjstva..... (11.3.2013 8:19:18)

Meni je omiljena igra bila stavljanje truhlih jabuka na prut (što duži i što elastičniji) i zafrljivanje iste preko bašte :))

Da napomenem da sam odrasla sa bratom i dva rođaka :))))




Medić* -> RE: Igre iz naseg djetinjstva..... (11.3.2013 8:20:12)

Igra lastikom :)




ljubičica 28 -> RE: Igre iz naseg djetinjstva..... (11.3.2013 8:32:49)

Ja sam odrasla sa trojicom dječaka, možete misliti mojih igara [sm=smiley36.gif]

A i meni je ipak najdraža lastika i školica [sm=bravo.gif]

Hanady, super prijedlozi za igru s našim mališanima [sm=smiley20.gif]




canim -> RE: Igre iz naseg djetinjstva..... (11.3.2013 8:39:42)

Meni naum pade ona igra, abereckeee, abertudeee, aber koga cete [sm=smiley36.gif]

a lastike sam uvijek uzivala igrati,to mi je cini mi se i najomiljenija igra bila.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>