RE: Igre iz naseg djetinjstva..... (Puna verzija)

Forum >> [Dijete] >> »Mrdajmo« zajedno



Poruka


Silver -> RE: Igre iz naseg djetinjstva..... (11.3.2013 8:43:07)

eh sad ne znam kako ste je vi zvali, ali pjesmica uz igricu ide nekako: siri siri vezeni peskiri...uglavnom drzimo se za ruke i vrtimo u krug i ko bude prozvan mora s eokrenuti ledjima i tako se drzati za ruke i vrtiti u krug sa ostalima itd. [sm=smiley36.gif]




ljubičica 28 -> RE: Igre iz naseg djetinjstva..... (11.3.2013 8:47:24)


IZVORNA PORUKA: Silver

eh sad ne znam kako ste je vi zvali, ali pjesmica uz igricu ide nekako: siri siri vezeni peskiri...uglavnom drzimo se za ruke i vrtimo u krug i ko bude prozvan mora s eokrenuti ledjima i tako se drzati za ruke i vrtiti u krug sa ostalima itd. [sm=smiley36.gif]


...bosa ja, bosa ti, okreni se ... ti [sm=smiley36.gif]

Ja ovu pjesmicu pjevam sa svojim dječakom i mužem (naravno, uz igru) [sm=bravo.gif]

A interesantna mi je i igra dan-noć, i toga se igramo kad nam dođe malo veća raja pa nam i J. zna govoriti dan-noć [sm=bravo.gif]




Silver -> RE: Igre iz naseg djetinjstva..... (11.3.2013 8:50:34)

hahhahaha jeste ljubicice tako ide!

igrali smo se jos i skakavaca, ono kada jedno mora ostatalima da skoci na nogu, a svi se smiju pomjeriti tek kad se i taj glavni pomjeri, tako nekako [sm=smiley36.gif]




canim -> RE: Igre iz naseg djetinjstva..... (11.3.2013 8:55:33)

Super ideja, ja i zaboravila na tu igru siri siri vezeni peskiri [sm=smiley1.gif] mi cesto igramo ringeringeraja dos'o cika paja [sm=smiley36.gif]




EEDITH -> RE: Igre iz naseg djetinjstva..... (11.3.2013 9:00:05)

jeste li vi igrali klikera sa dječacima,ja jesam [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif],i bila sam prilično dobra [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




sporty mamaa -> RE: Igre iz naseg djetinjstva..... (11.3.2013 18:34:44)

IZVORNA PORUKA: eldinky

jeste li vi igrali klikera sa dječacima,ja jesam [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif],i bila sam prilično dobra [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]



Neces vjerovat al udoh da napisem post o klikerima[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif] Moja djevojcica koju apsolutno ne zanimaju zenske stvari i igre danas u nekom smokicu dobila klikere. Al ja nemam pojma kako se ono igra(a da igrala sam i ja uveliko s djecacima, eto na koga je mala[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]). Ako neko zna kako ono ide nek javi[sm=jezicek.gif] Jel se prvo ubacuju klikeri u rupu, pa onda se gada protivnikov kliker, ili obrnuto?[sm=smiley1.gif]




Adana -> RE: Igre iz naseg djetinjstva..... (11.3.2013 18:41:07)

Voljela sam da igram 'između dvije vatre', gume, aberečke - abertude...




R&T@ -> RE: Igre iz naseg djetinjstva..... (11.3.2013 18:49:23)


IZVORNA PORUKA: Adana

Voljela sam da igram 'između dvije vatre', gume, aberečke - abertude...


A sto sam ja mrzila tu igru[sm=hudicek1.gif]




Adana -> RE: Igre iz naseg djetinjstva..... (11.3.2013 20:01:08)

[sm=smiley36.gif]

To je jedna od rijetkih igara loptom koja mi je bila OK. [sm=smiley1.gif]




sporty mamaa -> RE: Igre iz naseg djetinjstva..... (12.3.2013 1:38:00)


IZVORNA PORUKA: Adana

[sm=smiley36.gif]

To je jedna od rijetkih igara loptom koja mi je bila OK. [sm=smiley1.gif]


joj ja sam obozavala. A sjeca li se iko kozlica?




Adana -> RE: Igre iz naseg djetinjstva..... (12.3.2013 1:40:58)

Kozlić - kao onaj iz fiskulturne sale za preskakanja ili neka igra?




sporty mamaa -> RE: Igre iz naseg djetinjstva..... (12.3.2013 1:42:57)


IZVORNA PORUKA: Adana

Kozlić - kao onaj iz fiskulturne sale za preskakanja ili neka igra?


slicno kao izmedu dvije vatre. Ono ko skupi pet kozlica(pet puta uhvati loptu pobjedio je)...




Adana -> RE: Igre iz naseg djetinjstva..... (12.3.2013 1:46:39)

Ne sjećam se... Ali je slično. [sm=smiley1.gif]




maja78 RR -> RE: Igre iz naseg djetinjstva..... (12.3.2013 6:16:30)

kolzic je slicno izmedju dvije vatre, samo sto je jedna osoba u sredini a dvije je gadjaju, igra s eu troje




sporty mamaa -> RE: Igre iz naseg djetinjstva..... (12.3.2013 11:44:24)


IZVORNA PORUKA: maja78 RR

kolzic je slicno izmedju dvije vatre, samo sto je jedna osoba u sredini a dvije je gadjaju, igra s eu troje


e da to je to. ja sam bila bas dobra u hvatanju[sm=smiley1.gif][sm=smiley1.gif]




Adana -> RE: Igre iz naseg djetinjstva..... (12.3.2013 11:58:23)

Aaaa sada se sjećam [sm=smiley1.gif]




sporty mamaa -> RE: Igre iz naseg djetinjstva..... (13.3.2013 11:00:40)

A sjecate li magaraca??? Ono tko izgubi skupljaju se slova i na kraju ispadne magarac ili magarica[sm=smiley36.gif] A zaloga aaa... Sta da radi ovaj zalog???[sm=smiley1.gif][sm=smiley1.gif]




Nedi -> RE: Igre iz naseg djetinjstva..... (13.3.2013 11:54:19)


IZVORNA PORUKA: sporty mamaa

A sjecate li magaraca??? Ono tko izgubi skupljaju se slova i na kraju ispadne magarac ili magarica[sm=smiley36.gif] A zaloga aaa... Sta da radi ovaj zalog???[sm=smiley1.gif][sm=smiley1.gif]


Ovo smo se godinama igrali bile su nam najdraže igre[sm=smiley1.gif]




bebana27 -> RE: Igre iz naseg djetinjstva..... (13.3.2013 11:59:09)


IZVORNA PORUKA: Nedi


IZVORNA PORUKA: sporty mamaa

A sjecate li magaraca??? Ono tko izgubi skupljaju se slova i na kraju ispadne magarac ili magarica[sm=smiley36.gif] A zaloga aaa... Sta da radi ovaj zalog???[sm=smiley1.gif][sm=smiley1.gif]


Ovo smo se godinama igrali bile su nam najdraže igre[sm=smiley1.gif]

sjecate li se lastike ;)
sto smo to igrale ispred skole pa granicara e ova djeca sad nista i ne znaju nego sjede za kom i igraju igrice




bebaa -> RE: Igre iz naseg djetinjstva..... (6.6.2014 22:59:32)

[sm=jezicek.gif]baš danas pričam sa šefom na ovu temu...i sjetim se kako smo se igrali džamije...a niđe veze sa džamijom.....čak šta više..skupljali se čepovi od pivskih flaša,klipača... kom...pa se naredaju na gomilu... tabora igraju...s +loptom se pogode....cilj je posložiti ih u navrtanu kocku sa ćoška i jednom u sredini...ma haos.....[sm=bravo.gif] [sm=bravo.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]i sad bi vala zaigrala.....taman mrak,niko me ne vidi.....[sm=sad.gif]




tehna -> RE: Igre iz naseg djetinjstva..... (7.6.2014 11:02:26)

bas prije neki dan sa djecom bila u parku i kupila im lastiku i pokazivala im kako smo igrali zvijezde e bas sam se momacki razvalila kontala sam da jos mogu ali hahahah godine bas rade svoje......zao mi je sto ove danasnje generacije ne umiju igrati ni zmire ni ganje lastike aberecke ma joj mnogih igara koje smo mi igrali kao djeca steta bilo je mnogo zanimljivije a sad izadju vani sa telefonima i fataju WF-i bas zalosno :(




škorpija -> RE: Igre iz naseg djetinjstva..... (8.6.2014 11:41:38)

sjeća li se neko kako se igra Zemlje i Care, care govedare koliko ima sati, neki dan sam pokušavala s malcem da igram ali sam zaboravila, samo sam se sjetila Crvene marije kako se igtra




tinkivinki -> RE: Igre iz naseg djetinjstva..... (8.6.2014 12:46:24)


IZVORNA PORUKA: škorpija

sjeća li se neko kako se igra Zemlje i Care, care govedare koliko ima sati, neki dan sam pokušavala s malcem da igram ali sam zaboravila, samo sam se sjetila Crvene marije kako se igtra

zemlje nacrta se krug i podjeli valjda(ne znam je li na 4 ili pola),klipić se zabode u sredinu i pusti i na čiju zemlju padne taj oduzima onom drugom zemlju,ali samo koliko može tim klipom opisati iz mjesta.i onda kad oduzme briše linije to je njegova zemlja pa može u sljedećem krugu i tu stajati i oduzimati ovom drugom zemlju.a care care jedan je car i govori onim ostalim kako da se pomjeraju,recimo 3 mišja,2 konjska.




škorpija -> RE: Igre iz naseg djetinjstva..... (9.6.2014 19:29:44)


IZVORNA PORUKA: tinkivinki


IZVORNA PORUKA: škorpija

sjeća li se neko kako se igra Zemlje i Care, care govedare koliko ima sati, neki dan sam pokušavala s malcem da igram ali sam zaboravila, samo sam se sjetila Crvene marije kako se igtra

zemlje nacrta se krug i podjeli valjda(ne znam je li na 4 ili pola),klipić se zabode u sredinu i pusti i na čiju zemlju padne taj oduzima onom drugom zemlju,ali samo koliko može tim klipom opisati iz mjesta.i onda kad oduzme briše linije to je njegova zemlja pa može u sljedećem krugu i tu stajati i oduzimati ovom drugom zemlju.a care care jedan je car i govori onim ostalim kako da se pomjeraju,recimo 3 mišja,2 konjska.

jao jeste, hvala ti draga puno [sm=smiley1.gif]




R&T@ -> RE: Igre iz naseg djetinjstva..... (9.6.2014 22:36:58)

Kako sam ja mrzila ono " pola sata u bunar" u toj igri Care, care...

A koji su jos koraci bili osim konjskih i misijih?




Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 6 [7] 8   Sljedeća stranica >   >>