RE: Bolovi u stomaku (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porod



Poruka


Anoniman -> RE: Bolovi u stomaku (8.11.2011 17:56:03)

mama alma cuvaj se ako mozes miruj pij lekove kod mene je tako bilo bolovi kao da cu dobiti podnu stomaka .
Bit ce to dobro ako bogda [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley31.gif[/image]




M kao Mama -> RE: Bolovi u stomaku (8.11.2011 22:00:06)

Bila danas kod dr, bap su mi jaki bolovi bili, dabraston i dalje 3 puta na dan i mirovanje,




dinaa -> RE: Bolovi u stomaku (8.11.2011 22:20:01)

Draga moja cuvaj se i molim te miruj ali STROGO miruj,i meni je u drugoj trudnoci tako bilo zato ti i kazem.
[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley31.gif[/image]ljubim te bice to aBd sve u redu.




M kao Mama -> RE: Bolovi u stomaku (9.11.2011 12:22:29)

Hvala moja dinči, ali sad da je stogo nema šanse, radim, tako da vidjet ćemo, čuvam se koliko god mogu, pa akobogda bit će dobro




Anoniman -> RE: Bolovi u stomaku (9.11.2011 12:28:09)

mama alma pripazi se sad malo ispocetka trudnoce , bar dok ne prodje koji mjesec do 4 mjeseca abd . ako mozes  mozda ce posle a hoce abd biti bolje bez bolova dok se sve smjesti  ucvrsti(sto bi meni jedan stari doktor rekao) .
[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley31.gif[/image]bit ce dobro abd .




M kao Mama -> RE: Bolovi u stomaku (9.11.2011 12:33:33)

Bit će dobro akobogda




Brisani uporabnik -> [Obrisana poruka] (9.11.2011 12:40:40)

[Sadržaj poruke je obrisan]




koka i po -> RE: Bolovi u stomaku (9.11.2011 12:41:22)


IZVORNA PORUKA: mama alma RR

Bila danas kod dr, bap su mi jaki bolovi bili, dabraston i dalje 3 puta na dan i mirovanje,




cudi me da ti nisu ukljucili progesteron injekcije.to je bila moja terapija zajedno sa dabrostonom...doduse ja sam krvarila[sm=smiley13.gif]




M kao Mama -> RE: Bolovi u stomaku (9.11.2011 13:03:22)


IZVORNA PORUKA: koka i po


IZVORNA PORUKA: mama alma RR

Bila danas kod dr, bap su mi jaki bolovi bili, dabraston i dalje 3 puta na dan i mirovanje,




cudi me da ti nisu ukljucili progesteron injekcije.to je bila moja terapija zajedno sa dabrostonom...doduse ja sam krvarila[sm=smiley13.gif]


nisu hvala Bogu jer ne krvarim,




Lady26 -> RE: Bolovi u stomaku (9.11.2011 13:13:46)

Bit ce aBd [sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif]




Lulu_08 -> RE: Bolovi u stomaku (11.11.2011 20:41:54)

mama alma od kada ti imas te bolove tacno i kakva je situacija sada sa tim? Ja sam nekako predosjecala da sam trudna po promjenama ali posebno po bolovima u stomaku. Mene vec 6 dana boli stomak kao u slijed menstruacije, mada pamtim i prvi put da je to tako bilo ali nekako se sada vise plasim, valjda iskusnija hahah. Sada sam tek neke 2 sedmice poslje oplodnje.




Bebica11 -> RE: Bolovi u stomaku (11.11.2011 22:32:46)

Moze li meni neko pomoci?

Imam svako malo zigove u stomaku(dno stomaka), JAKE, ostre al kratke, sekund dvije i ponavljaju se nekad u minut, dva nekad u deset, mislim prekratki su za prave kontrakcije jer su sek-dvije al opet jaki i ostri, dal je neko to imao?




Lulu_08 -> RE: Bolovi u stomaku (12.11.2011 6:27:26)

Bebica11 ja sam to imala u 8 i 9 mjesecu a bile su lazne kontrakcije ali ipak sam ih morala kontrolisati tokolizom pa poslje gynipralom. Ti si taman usla u 9ti je li tako?




M kao Mama -> RE: Bolovi u stomaku (12.11.2011 8:23:20)


IZVORNA PORUKA: Djana

mama alma od kada ti imas te bolove tacno i kakva je situacija sada sa tim? Ja sam nekako predosjecala da sam trudna po promjenama ali posebno po bolovima u stomaku. Mene vec 6 dana boli stomak kao u slijed menstruacije, mada pamtim i prvi put da je to tako bilo ali nekako se sada vise plasim, valjda iskusnija hahah. Sada sam tek neke 2 sedmice poslje oplodnje.



Djana, ja sam mislila mda mme stomak boli što trebam dobiti, a i da će me bubrezi opet sahvatati, tako da je to faktički meni od prvog dana. I sve mi je novo jer sa L. ovo ništa nije bilo.




Lulu_08 -> RE: Bolovi u stomaku (12.11.2011 9:22:42)

Aha iskreno prvo što sam i ja pomislila je ili da sam 1. trudna ili 2. da će uraniti vještica. Jer prije 7 dana mi je počela materica zatezati već, što je bilo tek nekih 7/8 dana poslje O. A ovo je meni bilo identično i sa L. s' tim da tada nisam ganjala trudnoću pa nisam to shvatila kao trudničku bol već sam mislila da sam se prehladila ili da je slijepo crijevo.

Ti si išla već na pregled je li tako, koliko si bila trudna kada si išla?




M kao Mama -> RE: Bolovi u stomaku (12.11.2011 9:26:46)

Ja sam išla kada sam 4/5 sedmica,




Bebica11 -> RE: Bolovi u stomaku (12.11.2011 12:01:10)


IZVORNA PORUKA: Djana

Bebica11 ja sam to imala u 8 i 9 mjesecu a bile su lazne kontrakcije ali ipak sam ih morala kontrolisati tokolizom pa poslje gynipralom. Ti si taman usla u 9ti je li tako?


i ja sam na ginipralu do danas[sm=smiley36.gif]

hvala na odg[sm=smiley1.gif]

nego nemoj zapustati bolove, ja sam cak prokrvarila usljed bolova i cijeli prvi trimestar vukla kontrakcije ma sta trimestar evo cijelu trudnocu, kao sto ti je animagical napisala nazovi dr i pitaj da ukljucis utrogestan cisto da se sve smiri malo a i tebi lakse i PIJ Magnezij direct ili sumece, to opusta, pojedi bananu koju i malo na l.bok, bice sve ok[sm=bravo.gif]




Bebica11 -> RE: Bolovi u stomaku (12.11.2011 12:03:08)


IZVORNA PORUKA: Djana


Ti si išla već na pregled je li tako, koliko si bila trudna kada si išla?


ja sam zbog bolova isla 3 dana nakon ocekivane i nista se nije vidjelo pa sam radila betu i otisla 5. dan nakon ocekivane menge i vidjela se tackica u maternici, znaci isla sam s pune 4 tj u 5toj sedmici(jednom uzalud bacila novac a jednom se vidjelo)[sm=smiley36.gif]




Amyra -> RE: Bolovi u stomaku (14.11.2011 18:35:07)

Pozdrav mame i buduce mame ;) ...

vec jednu ili dvije sedmice mi se javljaju bolovi u lijevom dijelu stomaka (dno), kad sjedim ili lezim sve ok ... cim se dignem sa stolice ili hocu da se okrenem u krevetu zaziga me. u 30 sam nedjelji . Kad sam bila kod doktora na kontroli , htio me pregledati ja sam odbila pregled jel mi je bilo suludo da me "cacka" u sedmom mjesecu.. (sorry, al imam neku fobiju da bi se moglo sta ruzno desit) , i kad me je pitao kako mislite da vas pregledam ja sam rekla, ultrazvuk?!? odgovor je bio samo niste naruceni na UZ :-(.... Tako da sam otisla kod privatnika i doktor je rekao da je sve ok.

Medjutim , evo bolovi su postali jaci :-(, sad se javljaju ne samo na lijevoj strani vec na dnu cijelog stomaka ... a bol je isti kao kad sam imala upalu janjnika ... - nisam doktor ne bi da izigravam nesto , al sam se zabrinula bil se bebcu nesto moglo desit , jer sam kod gospodina doktora na otoci narucena tek 6 decembra :-(.

Unaprijed hvala na odgovoru.

POzdrav svima




DinkaDavor -> RE: Bolovi u stomaku (14.11.2011 19:55:34)

Amyra, takodje ni ja ne bih da pametujem ali smo ovde upravo zato sto zelimo da cujemo misljenje majki a ne strucnog lica. Majka cu postati po drugi put i jedino sto znam je da NIKAD ne odbijam pregled ljekara pogotovo kada su bolovi u pitanju. prije ultrazvuka, nase majke su imale samo vaginalni pregled koji nije "cackanje", vec pregled koji takodje kaze mnogo (stanje grlica maternice itd.) Normalno je da imamo i odnose tokom trudnoce bez posljedica za bebu pa zasto ne i vaginalni pregled ???? [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/zmeden.gif[/image]Bolovi po dnu stomaka su individualni i bezopasni za bebu ako ne postoji dijagnoza gin. Toplo ti preporucujem da odes kod ljekara da bi TI bila spokojna jer strah za bebicu postoji i kada nema apsolutno razloga za brigu. Zelim ti svu srecu svijeta ali gin. je tu da te rijesi briga...Veliki pozdrav !




mala_sa -> RE: Bolovi u stomaku (14.11.2011 20:08:40)

Amyra za bol u stomaku mogu biti razliciti uzroci, mozda je beba neki zivac pritisnula pa te boli, mozda se stomo siri jer je bebi veca - pa te i zato boli, mogu biti i kontrakcije, ma mozemo mi ovdije nagadjati do ujutro... Ali jedino pregled kod doktora ce te smiriti. Ne znam zasto si odbila ginekoliski pregled, to je sasvim normalan pregled u trudnoci, mene je doktor svaki mjesec pregledao ginekoloski, a u 9mj sam pregledana najmanje 10 puta, i opet sam se porodila 2 sedmice poslije termina. Znaci taj pregled nista "poremetiti" ne moze, osim ako porod vec nije krenuo, pa se samo malo ubrza.

Uglavnom zelim da te bolovi popuste sto prije... milki pupu




Bebica11 -> RE: Bolovi u stomaku (14.11.2011 20:19:36)

Amyra sa uzv se mogu vidjeti kontrakcije a i ocuvanost grlica, ja bih ti jedino preporucila da odes nekom BAS strucnom npr. dr.Nikulinu, ili nekom s GAK-a i sl da pogleda i da kaze jesu li kontrakcije, meni to na to lici jer sam i ja imala takvu trudnocu




DinkaDavor -> RE: Bolovi u stomaku (14.11.2011 20:29:54)

mala_sa potpisujem!!! Mislim, svasta sam cula pa cak i za odbijanje ultrazvucnog pregleda al za "cackanje" i odbijanje vaginalnog NIKAD!!! Mah... svasta mi pada na pamet jer sam pod utiskom clanka na forumu.hr, gdje je neka doticna Soraya bila "laznjak" pa cak i iscenirala vlastiti spontani tako da sam [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/hudicek1.gif[/image][image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/hudicek1.gif[/image][image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/hudicek1.gif[/image] Bolestan svijet !!![image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley7.gif[/image] pricam mm vec satima o tome i svaki horor film mi se cini sitnica spram ovog...UZAS !!!  punoooo pozdrava od srca :)
IZVORNA PORUKA: mala_sa

Amyra za bol u stomaku mogu biti razliciti uzroci, mozda je beba neki zivac pritisnula pa te boli, mozda se stomo siri jer je bebi veca - pa te i zato boli, mogu biti i kontrakcije, ma mozemo mi ovdije nagadjati do ujutro... Ali jedino pregled kod doktora ce te smiriti. Ne znam zasto si odbila ginekoliski pregled, to je sasvim normalan pregled u trudnoci, mene je doktor svaki mjesec pregledao ginekoloski, a u 9mj sam pregledana najmanje 10 puta, i opet sam se porodila 2 sedmice poslije termina. Znaci taj pregled nista "poremetiti" ne moze, osim ako porod vec nije krenuo, pa se samo malo ubrza.

Uglavnom zelim da te bolovi popuste sto prije... milki pupu




Amyra -> RE: Bolovi u stomaku (14.11.2011 22:01:52)

pozdrav cure,

hvala na savjetima, ipak sam se ja spremila do hitne i u vojnu bolnicu , doktor je rekao da je sve ok sa bebicom, preforsirala sam se sa setnjom, dobila sam apaurin da pijem malo da se smirim, i par dana strogo mirovanje i za tri dana na kontrolu.

nekom ocigledno ne godi SETANJE [sm=jezicek.gif]

nadamo se da ce bit sve ok :-)))


lijep pozdrav svima [sm=duda.gif]




Bebica11 -> RE: Bolovi u stomaku (14.11.2011 22:22:10)


IZVORNA PORUKA: Amyra

pozdrav cure,

hvala na savjetima, ipak sam se ja spremila do hitne i u vojnu bolnicu , doktor je rekao da je sve ok sa bebicom, preforsirala sam se sa setnjom, dobila sam apaurin da pijem malo da se smirim, i par dana strogo mirovanje i za tri dana na kontrolu.

nekom ocigledno ne godi SETANJE [sm=jezicek.gif]

nadamo se da ce bit sve ok :-)))


lijep pozdrav svima [sm=duda.gif]


to su ti blage kontrakcije garant, samo odmaraj cesce na lijevom boku a nista strasno[sm=bravo.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sljedeća stranica >   >>