RE: Bolovi u stomaku (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porod



Poruka


mina23 -> RE: Bolovi u stomaku (23.12.2011 16:21:06)

Samo da vam javim da sam sad dobila neki smedjkast iscjedak , neznam sta da radim tek u ponedeljak imam kontrolu :( [sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif] strah me je




Monaa -> RE: Bolovi u stomaku (23.12.2011 17:04:53)

Ako ti je vrijeme kada bi inace trebala dobiti menst. onda je normalno i ne treba da brines. Ja sam na pocetku imala roskast iscjedak i naravno odmah otisla kod doktora sva u panici, medjutim nije nista bilo, rekao mi je da je to normalno na pocetku. Uglavnom, prati ako ti se pojaca iscjedak odmah idi ljekaru. 




Lulu_08 -> RE: Bolovi u stomaku (23.12.2011 19:58:16)


IZVORNA PORUKA: nika13

ne, nije on uspio viditi ni gestacijsku vrećicu, a već bi trebala biti tu.... sutra ponovno beta.....


nika13 da li si vadila betu ponovo, kakva je situacija?




mamaibabo -> RE: Bolovi u stomaku (24.12.2011 9:36:57)

mina23 ja sam toliki paničar da bih ja već bila kod dr vijeruj mi,mada poslje mog loseg iskustva nebi bilo zgoreg da posjetis ljekara.nika13 javi mila sta bi jesil nam dobjo...[sm=smiley13.gif]




mamaibabo -> RE: Bolovi u stomaku (24.12.2011 9:39:20)

drage moje i ja sam sinoč opet ijmala grčeve ,pa sad nemam pojma sta je to al kad podjem na wc uhvate me grčevi po cijelom tijelu i najači su po stomaku....bojim se 27 je kontrola ja ču poluditi do tad......imali neko da je imao sl.iskustvo[sm=zmeden.gif][sm=smiley13.gif][sm=smiley13.gif]




mamaibabo -> RE: Bolovi u stomaku (24.12.2011 10:24:46)

imal iko da i pomogne.......neznam sta da radim......[sm=smiley19.gif]




ajnur -> RE: Bolovi u stomaku (24.12.2011 10:29:16)

Moj savjet idi kod dr




mamaibabo -> RE: Bolovi u stomaku (24.12.2011 10:45:11)

hvala mila i ja t cijelo vrijeme mislim nemam nikakve bolove sad zasad al ti grčevi naveče me plaše.....[sm=smiley13.gif]




treće -> RE: Bolovi u stomaku (24.12.2011 10:51:01)

kad kreneš u wc... nuždu obaviti krenu grčevi, inače ih nemaš?
I meni se ponekad desi da me uhvati ali isključivo vezano uz nuždu, akko imaš i mimo toga idi dr.




mamaibabo -> RE: Bolovi u stomaku (24.12.2011 11:41:35)

treće bas ti hvala sto si mi se javila malu nuzdu kad krenem obaviti to je u neko gluho dobai kad ustanem iz kreveta krenu grčevi sobje strane stomaka i eto ma samo da mi mm dodje iči ču kod dr.inače idem u vojnu bolnicu[sm=smiley13.gif]




gerberka -> RE: Bolovi u stomaku (24.12.2011 11:42:55)

IZVORNA PORUKA: mamaibabo

drage moje i ja sam sinoč opet ijmala grčeve ,pa sad nemam pojma sta je to al kad podjem na wc uhvate me grčevi po cijelom tijelu i najači su po stomaku....bojim se 27 je kontrola ja ču poluditi do tad......imali neko da je imao sl.iskustvo[sm=zmeden.gif] [sm=smiley13.gif] [sm=smiley13.gif]


idi mila javi se dr.neko jednostavno ne zna prepoznati alarm neko da.ja sam otisla reda radi, pa su me ostavili.i to po nagovoru žena sa rr-abolje je da te dr pregleda..svaka kontrola se obavi ranije u slucaju potrebe. također grčevi uz nuždu nisu ok..u pozadini može biti upala, nisko nošenje bebe i sl.
ljubim te




mamaibabo -> RE: Bolovi u stomaku (24.12.2011 11:47:58)

hvala mila dao vam Allah dž.s svako dobro ma evo čekam mmi idem ako Bog da......ljubim vas punooooooooooooooooooooo




mina23 -> RE: Bolovi u stomaku (24.12.2011 13:27:05)

mamaibabo i ja sam u prvoj trudnoci imala te grceve pogotovo u predjelu ledja, dr mi rekao daje to jer se maternica siri i da je bezazleno, ali ipak dr. pa ce ti biti lakse pusa velika




vila_7 -> RE: Bolovi u stomaku (24.12.2011 15:16:47)

ne bih da vas plasim ... ali sve koje imate bolove, smedji - rozi iscjedak, bolje je otidjite doktoru pa nek je i djaba-bar cete se mirne duse vratiti kuci, nego da ne odete pa se nesto zakomplicira!




Lulu_08 -> RE: Bolovi u stomaku (24.12.2011 18:05:58)

IZVORNA PORUKA: vila_7

ne bih da vas plasim ... ali sve koje imate bolove, smedji - rozi iscjedak, bolje je otidjite doktoru pa nek je i djaba-bar cete se mirne duse vratiti kuci, nego da ne odete pa se nesto zakomplicira!


PoDApisujem!




Monaa -> RE: Bolovi u stomaku (24.12.2011 18:12:38)

Ja redovno imam grceve prije velike nuzde, nisam isla kod doktora zbog toga (nekako mi je logicno bilo da me beba pritisce i da treba da boli ako su crijeva puna) i sve mi je u redu sa trudnocom. Bitno je da grcevi prestanu nakon sto obavim, tako da onda znam da nije do bebe. Ali naravno ako cete se bolje osjecati da odete, onda i ja preporucujem da se ide doktoru, cisto zbog psihe i rasterecenja. 




gerberka -> RE: Bolovi u stomaku (24.12.2011 18:55:38)

IZVORNA PORUKA: Djana

IZVORNA PORUKA: vila_7

ne bih da vas plasim ... ali sve koje imate bolove, smedji - rozi iscjedak, bolje je otidjite doktoru pa nek je i djaba-bar cete se mirne duse vratiti kuci, nego da ne odete pa se nesto zakomplicira!


PoDApisujem!



PoDApisujem!




nika13 -> RE: Bolovi u stomaku (24.12.2011 20:04:15)

ljudi, beta je jučer bila 1413, a u srijedu 631..... doktora sam zvala rekao je da je pravilno duplanje, i da bi trebalo bit sve u redu, da je samo manja trudnoća, jer da je vanmaterična ili slično ne bi se valjda beta pravilno duplala. bolovi su manji, vjerovarno pošto je prva trudnoća pa se maternica širi... iscjedak nemam nikakav... u utorak me je zakazao na pregled ujutro, pa ćemo znat sve bolje... većina trudnica mi kaže da su ti bolovi normalni, ali pod uvjetom da nemaš smeđkasti iscjedak, i da ti bolovi nisu jaki..... ljudi vi ste divni... nadam se da nikom ti bolovi neće prouzročit probleme, ali ja vam javim šta je meni doktor rekao...


[sm=nosecka.gif][sm=nosecka.gif][sm=nosecka.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




Lulu_08 -> RE: Bolovi u stomaku (24.12.2011 20:06:23)

nika13 po nekom pravilu je tvoj dr upravu u slucaju vanmatericne ili sl. beta se ne dupla pravilno, tako da se aBd nadam da ces u utorak javiti nam super vijesti!!!!




gerberka -> RE: Bolovi u stomaku (24.12.2011 21:46:58)

nika pravilno duplanje beta hcg ukazuje na vitalnu trudnocu a to je kod tebe..dakle uredna trudnoca!!!! pogedaj moj potpis!!! evo mi stomo do zuba [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/bravo.gif[/image] dakle pravilno duplanje iskljucuje anembrionalnu i vanmatericnu trudnocui jako je pouzdan pokazatelj..sretno mila, CESTITAM OD SRCA[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/bravo.gif[/image]




mamaibabo -> RE: Bolovi u stomaku (25.12.2011 9:17:52)

draga nika13 cestitam i uzivaj u svojoj prvoj trudnoci nema nista ljepse na svijetu vijeruj mi juuuuuuuuuuuupi drago mi je zbog tebe puuuuuuuuuuseeek




mamaibabo -> RE: Bolovi u stomaku (25.12.2011 9:28:20)

eh drage moje prije svega veliko hvala pa sam juče otisla kod dr na vas nagovor veliko hvala!!!!! ovako beba je hvala Bogu dragom dobro i jako je aktivan plod masAllah,moji grcevi nisu bas bezazleni problem je u tankom crijevu nesto sam pojela sto je izazvalo nadimanje crijeva i zato sam imala jake grceve i evo sad i dijareja....moram na dijetu za dijareju a voće nesmijem nikako jesti sad zasad,a vala i jela sam ga previse,dnevno po kilo jabuka,kruski a koje kolicine mandarine da i negovorim.....[sm=smiley13.gif] netreba ni ucemu pretjerivati....eto mile moje hvala vam jos jednom i zaista treba na svaki bol koji je intezivan i nema veze s udarcima bebe otici kod dr!!!!! ljuuuuuuuuuubim vas sviju moje drage trudnace[sm=smiley4.gif][sm=smiley4.gif][sm=smiley31.gif]




nika13 -> RE: Bolovi u stomaku (25.12.2011 11:16:02)

djana... hvala lijepa...
gerberka ...... hvala na lijepim rijecima, stvarno ste divni....
mamaibabo... hvala.... drago mi je da je sve s bebom u redu... a dijeta je najmanji problem ako će sve bit dobro na kraju...
nadam se da će i moj doktor u utorak potvrdit da je sve u redu.. i da ovi mali bolovi ne predstavaljaju nikakvu opasnost...
[sm=nosecka.gif][sm=nosecka.gif][sm=nosecka.gif][sm=nosecka.gif]




treće -> RE: Bolovi u stomaku (25.12.2011 12:56:34)

hajde nek si se javila, super da je [sm=duda.gif] ok, a to će proći aBd




gerberka -> RE: Bolovi u stomaku (25.12.2011 13:09:34)

mamaibabo, tek vidim da su pisala.eto vidis, samo ti slusaj nas..mozemo mi ovdje nagađati, ali doktor je doktor pogotovo kad ke trudnoca u pitanju ne treba se zezati drži se dijete i odmaraj, pazi se prehlada sad na ovim minusima [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image]

nika naravno da hoce aBda..tvoja beta govori da se mrvica fino ušuškala [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/bravo.gif[/image]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sljedeća stranica >   >>