RE: Bolovi u stomaku (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porod



Poruka


mali_leptiric -> RE: Bolovi u stomaku (26.12.2011 13:54:24)

drage moje,
nova sam ovdje i nekako sam zabrinuta. Napunila sam 8 sedmicu trudnoce, i bila sam na redovnoj kontroli. Imala sam problema sa jakom upalom mokracnih kanala i propisan mi je cefaleksin( kao antibiotik ),terapija 7 dana. Nakon kontrole propisali su mi progesteron i dabroston. Da li je ovo sve mnogo u pocetku i imam li razloga za brigu. U velikoj sam dilemi da li da koristim sve to, iako cu potraziti misliljenje od drugog doktora. Upalu nije bilo moguce sanirati cajevima ili prirodnim putem, obzirom da mi je urin bio pozitivan na bjelancevine,a koliko sam doktore shvatila to se ne smije desiti.
Inace imam problema sa mucninama, mirisima,povracanjem...nekako me bas to pati., grceva nekih nemam. Ponekad se javi blagi pritisak u donjem dijelu stomaka ali nista strasno. Kada se vide otkucaji srca  sve se da izdrzati. 
Svako vase iskustvo i savjet je dobrodosao :D
Hvala :D




gerberka -> RE: Bolovi u stomaku (26.12.2011 14:14:01)

leptiricu, dr je procijenio korisnot naspram stetnosti terapije i antibiotici s iza tebe.

progesteron/ dabroston je dobro piti jer je on u tom periodu podrska zutm tijelu od kojeg se hrani embrio. to ti samo moze ucvrstiti trudnocu. slobodno pij onako kako je dr napisao..pusa




nika13 -> RE: Bolovi u stomaku (27.12.2011 14:10:59)

drage moje bila sam na pregledu... vidi se gestacijska vrećica.... trudna sam 6tj i 3 dana, ali mi je rekao da ja odbijam po 5 dana, jer je vjerovatno kasnije bila oplodnja, pa je trudnoća manja... bolovi u stomaku su normalni... i opet za 10 dana da čujemo srce bebice... i dao mi folnu kiselinu da pijem neke tbl...



veliki pozzzz[sm=duda.gif][sm=duda.gif][sm=duda.gif][sm=duda.gif][sm=duda.gif][sm=duda.gif]




treće -> RE: Bolovi u stomaku (27.12.2011 14:46:51)

[sm=metulj.gif][sm=metulj.gif][sm=rozica.gif] čestitam da izneseš do kraja u zdravlju




ajnur -> RE: Bolovi u stomaku (27.12.2011 15:40:35)

Ja sam dva puta u prosloj trudnoci pila antibiotike i evo imam pametnog zdravog mashallah djecacica.Ne brini se sve ce to ako Bog da biti ok.[sm=smiley1.gif] Nika cestitam od srca zelim ti laganih [sm=9nebesa.gif] mjeseci[sm=bravo.gif]




mali_leptiric -> RE: Bolovi u stomaku (28.12.2011 12:52:03)

danas idem na pregled  i uz pa cu vidjeti opet za lijekove i terapiju. Dva misljenja nisu na odmet. Hvala vam za utjehu,malo mi je lakse. Prva mi je trudnoca pa bas se nekako brinem [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image] normalno je sve to,valjda [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




mamaibabo -> RE: Bolovi u stomaku (29.12.2011 11:15:37)

leptiricu poslusaj ti dr.ja sam evo 22 nedelja i jos pijem dabroston dr.mi ga je produzio zbog dijareje,nego mila samo ga ti uzimaj njega jos i zovu čuvarem trudnoče....nek ti je sretno




mamaibabo -> RE: Bolovi u stomaku (29.12.2011 11:17:14)

nika13 super bas mi je drago zbog tebe dao Bog dragi da imas lahki 9 mjeseci juuuuuuuuuuupi neka mas trudnica masAllah!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!




family -> RE: Bolovi u stomaku (30.12.2011 10:20:25)

Pozdrav!
Prema beti trudna sam između 4-5 sedmica, prva mi je trudnoća. Imam "menstrualne" bolove, krvarenje hB nisam imala.
Prije 2 dana sam bila kod doktorice, radila mi je uz i kaže da je za sad sve ok.
Dala mi je Utrogestan 2x1.
Rekla sam joj za bolove, nije ništa na to rekla, vjerovatno je to normalno, ali mene hvata panika
svaki put kad me zaboli. [sm=smiley19.gif]




mirela k.c -> RE: Bolovi u stomaku (30.12.2011 20:19:07)

Pozdrav svima,i ja sam nova i iskreno u velikom sam strahu.Prije 10 mjeseci sam imala spontani u 8 sedmici,radjena mi je kiretaza jer sam imala neki ogromni hematom iznad ploda(stomak me nije bolio nikako).Sve je pocelo u 5 sedmici kad sam prokrvarila(cista krv)ali malo,medjutim to se pogorsavalo iz dana u dan,lezala sam u bolnici 2 sedmice,pila dabroston,utrogestan i primala svako drugi dan progesteron,apaurin antibiotike itd.Uglavnom plod mi je bio ziv,razvijao se normalno ali taj hematom je rastao tako da su me morali kiretirati.Sada nakon 10 mjeseci izgleda da sam ponovo trudna i umirem od straha.Zelim bebu i isla sam na to ali me uzasno strah da se ne ponovi isto.Zadni put sam dobila 1.12,radila test 27 dana koji je bio - pa nakon sat +,taj isti dan sam dobila neki svjetlo smedji iscjedak (slicno kao kad menstruacija prolazi) koji bude mozda 2 puta dnevno i to je trajalo 3 dana.Sada imam zuckasti iscjedak koji je vise bijel nego zut.Ginicu nesmijem otici jos, jer znam da ce me pregledati sondom strah me da mi prcka da nebi prokrvarila ali sa druge strane bi volila jer neznam bili dobro bilo da ponovo nastavim sa Dabrostonom i apaurinom radi prevencije spontanog.Zaboravila sam reci da me stomak ziga,tupi bol kao da trebam dobiti i svaki put se zaleti u wc mislim da sam dobila a ono nista.Neznam bili se radovala ili plakala.Izvinite sto sam ovoliko napisala ali stvarno neznam sta bi mislila.Hvala svima na ovome forumu moze se svasta nauciti.Pozdrav




vila_7 -> RE: Bolovi u stomaku (30.12.2011 20:56:13)

mirela otidji privatniku, reci da ne zelis da te pregleda sondom nego obicnim preko stomaka - moj je mene uvijek s tim samo ce malo jace pritisnuti jer se slabije vidi a ja jos imam i zavaljenu maternicu,a ipak je vidio sve.Ti ga placas i mora postovati i uzeti u obzir i tvoje zelje. Tako da je bolje da odes da dobijes preventivno terapiju ako treba zbog iscjetka,nego da sjedis kod kuce i mislis se i sekiras! A ja se nadam da ces ovaj put imati lijepu urednu trudnocu,lagan porod i zivu i zdravu bebicu! [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




taurus -> RE: Bolovi u stomaku (30.12.2011 21:09:44)

mirela a zašto te je strah da te pregleda vaginalnom sondom[sm=zmeden.gif]
to danas rade svim trudnicama i nema nikakve opasnosti
meni su s obje trudnoće do 13. sedmice rađeni vaginalni UZ
nije mi jasan tvoj strah...ipak ginekolozi znaju šta rade




vila_7 -> RE: Bolovi u stomaku (30.12.2011 21:50:43)

taurus pa gdje si ti legendo? [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image]

Ja sam misljenja ako te nesto strah bolje onda ne raditi - npr.u ovom slucaju ako te strah sonde samo kazes da hoces obicni. Znaci neces izbjeci pregled koji je potreban ali nece ti uraditi ni onaj od kojeg imas strah a nebitno jel racionalan ili ne.
A iskreno ni ja ne volim sondu, i u prvoj trusnoci iako je sve vec bilo gotovo,imala sam krvarenje i spontani poslije tog pregleda- napominjem to nije uzrok jer se vec plod prestao razvijati-ali eto ostane taj neki ruzan osjecaj pa u drugoj ga nisam htjela a na srecu u bolnici se bio pokvario taj pa su morali obicnim! [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




rose -> RE: Bolovi u stomaku (30.12.2011 21:52:01)

IZVORNA PORUKA: taurus

mirela a zašto te je strah da te pregleda vaginalnom sondom[sm=zmeden.gif]
to danas rade svim trudnicama i nema nikakve opasnosti
meni su s obje trudnoće do 13. sedmice rađeni vaginalni UZ
nije mi jasan tvoj strah...ipak ginekolozi znaju šta rade


s onom preko stomaka se cak ni ne vidi dobr do skoro 16-e sedmice...posebno kad su u pitanju razna mjerenja




vila_7 -> RE: Bolovi u stomaku (30.12.2011 21:57:48)

rose....meni su radili kazem uvijek s onim preko stomaka i sve se super vidjelo vec u 7 tjednu.Jos i nije neki extra aparat bio- a sve se lijepo vidjelo imam i slikice bas iz 7-og tjedna




rose -> RE: Bolovi u stomaku (30.12.2011 22:10:17)

IZVORNA PORUKA: vila_7

rose....meni su radili kazem uvijek s onim preko stomaka i sve se super vidjelo vec u 7 tjednu.Jos i nije neki extra aparat bio- a sve se lijepo vidjelo imam i slikice bas iz 7-og tjedna



hajde dobro je i to znati mada meni rekose da se bas i ne vidi najbolje [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




mirela k.c -> RE: Bolovi u stomaku (31.12.2011 16:34:44)

kao prvo hvala na lijepim zeljama,nadam se da ce ovaj put biti dobro ako Bog da.Meni su rekli da je i meni materica malo zavaljena ali to je druga prica,Na ginekologiji dok sam lezala to su bile 2 sedmice horora prvo zbog mog stanja,a drugo zbog osoblja koji su prema meni bili fuj.Derali su se na mene(odkud ja tu sa 5 sedmica zauzimam krevet),rekli mi da imam uterus bikornis i da zbog toga su mi male sanse da ponovo zatrudnim(a dr.koji mi je radio kiretazu je rekao da mi je materica malo zavaljena i da nema govora o utreusu bikornisu),nisu mi htjeli promjeniti posteljinu a bila je skroz krvava i td da ne nabrajam,samo da napomenem da sam i sama med.sestra koja radi u klinickom.Takvo njihovo ponasanje mi je pogorsalo stanje to znam sigurno,jer dok sam se pravdala dr odkud ja tu niz noge mi je lilo a sve nemoj se sekirati,bez stresa samo,ma fuj!3 puta dnevno su me pregledavali sondom,ma nemoze to valjati nikako.Sacekacu ovo poslije praznika i definitivno odo privatniku jer onakvu torturu ne zelim ponovo prozivljavati,vjerovatno zbog svega toga taj strah,neznam...




ajnur -> RE: Bolovi u stomaku (31.12.2011 16:37:43)

Ja juce bila na pregledu 8 sam sedmica i pregledela me sondom i kaze dr da vidimo mozemo li bogdicu vidjeti preko pupe ma nema sanse.I sa prvim djetetom su do 12 sedmice pregledi bili sondom jos je bila rizicna trudnoca. Ne razumijem strah valjda dr znaju sta smiju a sta ne.[sm=smiley36.gif] A zavaljena materica nije nista strasno samo teze ostajes trudna valjda zbog polozaja...ne sekiraj se i opusti...Bice onako kako je od dragog Boga[sm=smiley1.gif]




mina23 -> RE: Bolovi u stomaku (1.1.2012 22:16:51)

Cao cure moje, samo da vam javim da sam bila u bolnici i lezala 5 dana jer sam dobila krvarenje, sad je hvala Bogu sve ok ali imam neki tup bol u ledjima nadam se da je to bezopasno[sm=zmeden.gif]
MIRELA k.c ja na tvom mijestu nebi jos isla dr. cekaj bar do 7 sedmice tako meni moj dr. kaze jer tad se sve bolje vidi.




Miracle*3 -> RE: Bolovi u stomaku (1.1.2012 22:19:54)

Jao ja imam takve bolove, ne znam sta da radim. Kad sjedim osjecam blage bolove, i kad se bebi pomakne to me zaboli. Ali kad ustanem na noge, nema sanse da ne vrisnem, i ne mogu noge dici od poda, nego ih vucem.
Moze li to biti ako je niska trudnoca???




Miracle*3 -> RE: Bolovi u stomaku (1.1.2012 22:20:27)

Inace sutra ulazim ako Bog da u 26. nedjelju




Miracle*3 -> RE: Bolovi u stomaku (1.1.2012 22:23:23)

Mirela k.c., ovo je starsno, bas mi je zao. A joj kako se mogu ovako ponasati nije mi jasno. A mogu misliti kako ti je bilo. I meni su jednom tako sa 11. nedjelja, samo prodju kraj kreveta i ono odmahnu rukom a ovo je ona mala trudnoca.

Pokusaj naci nekog normalnog dr, a i s privatnicima budi oprezna. Zelim ti puno srece




Lulu_08 -> RE: Bolovi u stomaku (1.1.2012 23:12:44)

mina bas mi je zao za krvarenje i bolnicu, nadam se da ce od sada biti sve kako treba mila!

Miracle, jezivo mi je to za tako jake bolove u 26oj nedelji, sve me strah da nisi mozda povrijedila ligamente ili slicno prilikom one nesrece nedavno, jesi isla doktoru zbog tih bolova?




veeseelaa -> RE: Bolovi u stomaku (1.1.2012 23:19:23)

jer dok sam se pravdala dr odkud ja tu niz noge mi je lilo


ja stvarno ne znam imaš li ti ikog il si sama na svijetu????
mm i brat bi sravnili bolnicu, da dodjem u ovakvu situaciji ne dao Bog
sa stokom treba tako i postupati
Razumijem da si ti bolesna i da nisi u stanju raspravljati se... do duše ako si im mogla objašnjavati zašto si tu mogla si i sestri il već ko te gnjavio sastaviti par šamarčina






Mirkica -> RE: Bolovi u stomaku (2.1.2012 7:45:55)

vesela u pravu si , sto s e tice i mm i brata ali BOgami kakva sam ja ne bi stigli mi ni do muza ni do brata :))) u takvim situacijama kod mene nema fino mrak padne na oci  , STOKA JEDNA , i opet se neko nadje i pise o dobroti zdravstva hahahahahahhahahahaha i kako je pogresno postupati ovako ili onako kod nas nije nista pogresno cast izuzetcima kao sto je npr. doktor koji je lijecio malu Iman od Irene ni takve ne mozemo zaboraviti ali maloli ih je .
Draga moja trebala si ti njega za gusu ma meni ne bi se oni proveli nikako, joj jesam ljuta grrrrr.

Sto se tice zuckastog iscjedka  , ja sam imala to soro do treceg mejseca , nesto zuckasto zelenkasto stvarno bilo cudno , ali sam koristila vaginalete i proslo .




Stranica: <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sljedeća stranica >   >>