RE: Bolovi u stomaku (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porod



Poruka


Lulu_08 -> RE: Bolovi u stomaku (15.2.2012 22:19:07)

Opet bolovi, i to vec 2 dana uvece i to pojaki [sm=smiley13.gif], najvise boli stomak ka unutra i prema ledjima, i kao jajnici da bole. Pijem Buscopan 2 dana vec (dobila od doktorice po potrebi 2x1) ali navece opet bolovi sastave. Ima li "nas" jos?




saksija -> RE: Bolovi u stomaku (16.2.2012 22:07:39)


IZVORNA PORUKA: Djana

Opet bolovi, i to vec 2 dana uvece i to pojaki [sm=smiley13.gif], najvise boli stomak ka unutra i prema ledjima, i kao jajnici da bole. Pijem Buscopan 2 dana vec (dobila od doktorice po potrebi 2x1) ali navece opet bolovi sastave. Ima li "nas" jos?


ima.. samo ja to pokusavam da ignorisem, sve kontam hajd mozda tako treba - citala sam o nekakvim ligamentima, sirenju maternice i svasta nesto.. idem u srijedu na pregled i to onaj morfoloski pa cvikam pravo.. ti si sutra?? [sm=smiley27.gif]




mimi_93 -> RE: Bolovi u stomaku (19.2.2012 21:35:03)

zdravo, mlada sam tek mi je 19 godina... trudna sam neka 4 tjedna... imam bolove u donjem dijelu trbuha tj negdje oko lijevog jajnika.... a i dojke su mi jako osjetljive... molim vas ako iko ima nekog slicnog iskustva da mi kaze... bojim se jer sam jako mlada i neiskusna po tom pitanju... svi mi govore da je to normalno al ja opet ne znam.... pls odgovorite




nutellica -> RE: Bolovi u stomaku (19.2.2012 21:53:13)

Zdravo mimi,bolovi u tom periodu mislim da su normalni, ukoliko nisu pretjerano jaki..i ja sam ih imala..maternica se tek privikava na trudnocu, nista se ne brini!Bice to sve uredu!




mimi_93 -> RE: Bolovi u stomaku (20.2.2012 22:14:40)

hvala nutellice........vec me bila uhvatila panika[sm=smiley1.gif]




LuckyStar -> RE: Bolovi u stomaku (22.2.2012 12:37:26)

drage buduce mame, ja sam u 18.toj sedmici imam bolove u predjelu jajnika vec 2 sedmice, isla sam 2x kod doktora i prvi put je rekao da je to od stresa (posao, vjencanje koje planiramo za 10tak dana) te mi povecao dabroston i apaurin po potrebi. medjutim, ti bolovi su bili prisutni i nakon sedmicu te na drugom pregledu rekao je da je sve uredu sa bebom (djecak :) ) te da je taj bol u sustini popratna pojava rasta i sirenja maternice, ligamenata itd.

posebno me navece, dok spavam na ledjima pa se krenem okrenuti sa strane, malo zaziga ali vise ne brinem jer znam da je to tako sada...plus ja inace idem kod homeopatkinje i dala mi je bobice za "mehanicku bol" kako ona to definise, te mi zna ublaziti bol.

jos jedan savjet, ako bas ne morate, nemojte piti apaurin (iako je meni moj doktor rekao po potrebi) - moj rodjak je ginekolog i rekao je da postoje studije da bebe cije su mame tokom trudnoce pile apaurine znaju biti uspavane, vise nego sto bi trebalo....

lp [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Dz3ni -> RE: Bolovi u stomaku (22.2.2012 15:17:22)

Pa gore na bebu utiču ti naši bolovi zbog kojih pijemo apaurin nego sama tableta... Da nije tako valjda nam ih doktori ne bi ni davali. Meni da nije apaurina, ne bi mogla ustati, čak ni sjediti kako treba. Mada ako se može bez njega, svakako da je bolje... [sm=smiley1.gif]




Dz3ni -> RE: Bolovi u stomaku (22.2.2012 15:21:16)

zdravo, mlada sam tek mi je 19 godina... trudna sam neka 4 tjedna... imam bolove u donjem dijelu trbuha tj negdje oko lijevog jajnika.... a i dojke su mi jako osjetljive... molim vas ako iko ima nekog slicnog iskustva da mi kaze... bojim se jer sam jako mlada i neiskusna po tom pitanju... svi mi govore da je to normalno al ja opet ne znam.... pls odgovorite


Normalno je, i mene je tad nekad boljelo oko jajnika kao kad trebam dobiti i ja čak bila ubjeđena da su to simptomi PMS-a, da ću dobiti kroz koji dan. Još nisam dobila, trenutno sam na početku 25. sedmice. [sm=jezicek.gif]
Moj ti je savjet da se javiš ginekologu, sve bolove i smetnje koje imaš moraš mu prijaviti.




bomboncic -> RE: Bolovi u stomaku (25.2.2012 23:33:03)

bok cure!! nova sam..ja sam u 10-om tjednu trudnoce i isto imam ponekad bolove u stomaku,mislim da je to normalno jer sve nam se mjenja u organizmu..takoder imam mucnine izjutra,osjetljiva sam na mirise i povracam [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image] al sve je to vrijedno nasih andela...u srijedu idem na kontrolu tek sam prosli put dobila knjizicu trudnicku i vadila nalaze,pa se nadam da je sve ok. Nego nisam jos dobila slicicu od ginde :) znali netko kad se dobiva slikica odprilike? pozz 




mali_leptiric -> RE: Bolovi u stomaku (21.3.2012 10:37:44)

drage moje jutros sam se probudila, i mogu vam reci jedva ustala iz kreveta koliko me zabolilo na desnoj strani u predjelu jajnika. Bol je nakon mokrenja prosla ali sada kao da se periodicno javi i to kao blaga i tupa.
U 22 sedmici sam da li je ovo normalna pojava?




lana84 -> RE: Bolovi u stomaku (21.3.2012 10:47:41)

IZVORNA PORUKA: mali_leptiric

drage moje jutros sam se probudila, i mogu vam reci jedva ustala iz kreveta koliko me zabolilo na desnoj strani u predjelu jajnika. Bol je nakon mokrenja prosla ali sada kao da se periodicno javi i to kao blaga i tupa.
U 22 sedmici sam da li je ovo normalna pojava?



beba je sad svakim danom sve teža, maternica se sve više i više širi, moguće da je i to razlog. ne znam koji doktor ti vodi trudnoću ali nebi bilo loše ako imaš broj da ga pozoveš čisto da si umiriš savjest.
nadam se da nije nista zabrinjavajuce, ako ti je do sada bilo sve ok, ali isto tako razumijem i tvoju zabrinutost.




vanili -> RE: Bolovi u stomaku (21.3.2012 10:55:06)


IZVORNA PORUKA: mali_leptiric

drage moje jutros sam se probudila, i mogu vam reci jedva ustala iz kreveta koliko me zabolilo na desnoj strani u predjelu jajnika. Bol je nakon mokrenja prosla ali sada kao da se periodicno javi i to kao blaga i tupa.
U 22 sedmici sam da li je ovo normalna pojava?



draga i ja sam kao i ti 21/22, i mene cesto zaboli bas tako u desnom dijelu stomaka, zigne pa prestane. Negdje sam citala da je to normalno jer se siri zena, rastezu se ligamenti itd. Nadam se da je to sve ok, necu da dizem paniku sama sebi kazem, ipak moramo nesto osjetiti jer u nama raste bebica. Eto, nisi jedina [sm=smiley1.gif], ako ti je to neka utjeha. pozdrav




mali_leptiric -> RE: Bolovi u stomaku (21.3.2012 11:36:06)

E hvala vam na brzom odgovoru [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image] malo je lakse :D doktor mi se ne javlja pa vjerovatno cu  ga uspjeti kontaktirat u toku dana, cisto informativno. Prva mi je trudnoca pa sad bilo koju promjenu na tijelu i organizmu gledam kao normalnu pojavu ali uz dozu opreznosti. Podsvijest se brine dzaba je :D 




Monaa -> RE: Bolovi u stomaku (21.3.2012 12:33:13)

Ako ti je bol prestala nakon mokrenja nema potrebe da panicis, meni se to desavalo redovno jer beba pritisne mjehur. Nakon toga jos malo ziga ali nista strasno. Jedino ako ti se bol nastavi ili postane jaca onda zovi doktora.




bambika -> RE: Bolovi u stomaku (28.3.2012 14:11:55)

molim neko da mi pomogne. u 15-toj sam sedmici.
da li trudnoca moze jedan dan biti niska, pa zatim na pregledu poslije tri dana sasvim normalna?
taj dan kada mi je receno da je nisko, puno sam hodala i radila i imala sam bolove. doc mi rekla da strogo lezim i dodjem za tri dana. strogo sam lezala na ledjima i bol je prestala. na ponovnom pregledu sve ok i cak mi prekinula bolovanje. medjutim odkako radim ponovo imam bolove u donjem dijelu stomaka i osjetim pritisak na vaginu. bojim se da je ponovo nisko a ja radim normalno. ili je to nemoguce? [sm=zmeden.gif]




lana84 -> RE: Bolovi u stomaku (29.3.2012 15:15:59)


IZVORNA PORUKA: bambika

molim neko da mi pomogne. u 15-toj sam sedmici.
da li trudnoca moze jedan dan biti niska, pa zatim na pregledu poslije tri dana sasvim normalna?
taj dan kada mi je receno da je nisko, puno sam hodala i radila i imala sam bolove. doc mi rekla da strogo lezim i dodjem za tri dana. strogo sam lezala na ledjima i bol je prestala. na ponovnom pregledu sve ok i cak mi prekinula bolovanje. medjutim odkako radim ponovo imam bolove u donjem dijelu stomaka i osjetim pritisak na vaginu. bojim se da je ponovo nisko a ja radim normalno. ili je to nemoguce? [sm=zmeden.gif]


nije moguće da je jedan dan ovako drugi onako. mislim da ti je trudnoća općenito nisko pa zbog napora osijećaš bolove. što ne znači da će biti neki problem samo ćeš se poštedit napora i biće sve ok :). moja kuma je nosila nisko. njoj je bilo teško hodati stepenicama, odmah bi osijećala bol, ali zato porodi lagani i brzi i dvoje vesele diječice. samo malo više pazila da dugo ne stoji i da se ne napreže.




bambika -> RE: Bolovi u stomaku (30.3.2012 17:47:12)

hvala lana, ali meni je na pregledu receno da vise nije nisko i da idem na posao. tako da od mirovanja nema nista jer radim u apoteci. nije mi jasno kako niska trudnoca kroz tri dana moze ponovo biti normalna. valjda ovi dok znaju sta rade [sm=zmeden.gif]




jele85dr -> RE: Bolovi u stomaku (31.3.2012 1:03:49)

vec dva dana pretrazujem internet, ali ne mogu naci konkretan odgovor :(
u 11-oj nedjelji trudnoce sam i vec 2 dana osjecam neke cudne bolove u donjem dijelu stomaka. ispod pupka nekih 10ak cm, skroz nisko. bol niti je tupa, niti je ostra, nesto izmedju [sm=smiley13.gif] kao neko bockanje, peckanje.. radila sam urin i imam dosta bakterija, te sam dobila urosloski caj za trudnice i amoksicilin. je li moguce da su ti bolovi od bakterija?
ono sto me najvise brine je sto su mi prestali simptomi trudnoce, kao sto su mucnina i bolne grudi. doduse, ne potpuno, ali su se smanjili.. znam da je sve to individualno, da neko ima simptome, neko nema, ali opet, mene ovo brine [sm=zmeden.gif] jer u ovom periodu bi oni trebali biti najizrazeniji zbog najviseg nivoa beta hcg.
zakazala sam ultrazvuk u ponedjeljak, ali ko ce docekati do tad!!




ajnur -> RE: Bolovi u stomaku (31.3.2012 10:07:57)


IZVORNA PORUKA: Lulu_08

Opet bolovi, i to vec 2 dana uvece i to pojaki [sm=smiley13.gif], najvise boli stomak ka unutra i prema ledjima, i kao jajnici da bole. Pijem Buscopan 2 dana vec (dobila od doktorice po potrebi 2x1) ali navece opet bolovi sastave. Ima li "nas" jos?

Tako je i mene periodicno boljelo do prije par dana bol toliko jaka bila noge mi pocele se oduzimati.Odmah odem u bolnicu sa bebijem sve ok hvala Bogu al imala sam jake kontrakcije dobila gnipral i apaurin i mirovanje sad sam puno bolje Bogu hvala.A promjenila sam dr kaka je sve govorila to mora,siri se cak kad sam je tad nazvala kaze idi na infektologiju [sm=zmeden.gif].Nemoj ignorisati molim te idi odma.Ne smijem ni pomisliti sta bi bilo da sam poslusala dr.




saksija -> RE: Bolovi u stomaku (31.3.2012 12:19:29)


IZVORNA PORUKA: jele85dr

vec dva dana pretrazujem internet, ali ne mogu naci konkretan odgovor :(
u 11-oj nedjelji trudnoce sam i vec 2 dana osjecam neke cudne bolove u donjem dijelu stomaka. ispod pupka nekih 10ak cm, skroz nisko. bol niti je tupa, niti je ostra, nesto izmedju [sm=smiley13.gif] kao neko bockanje, peckanje.. radila sam urin i imam dosta bakterija, te sam dobila urosloski caj za trudnice i amoksicilin. je li moguce da su ti bolovi od bakterija?
ono sto me najvise brine je sto su mi prestali simptomi trudnoce, kao sto su mucnina i bolne grudi. doduse, ne potpuno, ali su se smanjili.. znam da je sve to individualno, da neko ima simptome, neko nema, ali opet, mene ovo brine [sm=zmeden.gif] jer u ovom periodu bi oni trebali biti najizrazeniji zbog najviseg nivoa beta hcg.
zakazala sam ultrazvuk u ponedjeljak, ali ko ce docekati do tad!!


ja ti nisam neki vele strucnjak - ali sam strahovala zbog istog razloga.. tako da ti mogu prenijeti ono sto je meni moja doktorica rekla.. ja sam vec ranije izgubila jednu trudnocu (srce prestalo kucati) i svo vrijeme sam samo pratila je li mi muka, pipala grudi i slicno.. i tako taman u tom periodu.. s tim sto ja nisam bila ni punih 11 sedmica sam odletila dr. sva zabrinuta i ona me pita pa kao sta je.. ja kazem kako se ne osjecam trudnom.. nije mi muka, grudi me ne bole i nisu cvrste.. i ona mi kaze ko na fazon pa normalno je jer se formira posteljica koja preuzima svoju funkciju, kao - nisi valjda mislila da ce to uvijek biti tako..
eto.. nadam se da ti je makar malo pomoglo do ponedjeljka.. jer ces svakako tada svom doktoru.. a ja sam se cak raspitivala i navodno da zene bole grudi tokom citave trudnoce.. i budu ogromne.. evo ja sad 26+koji dan.. isti grudnjak nosim, ne bole me od tada.. nisu mi se nesto povecale.. pa da znas da nas ima i takvih :) sretno!




saksija -> RE: Bolovi u stomaku (31.3.2012 12:21:50)

i da.. imala sam i bolove.. i rekli su mi ko "pa mora malo da boli" :)




Lulu_08 -> RE: Bolovi u stomaku (31.3.2012 12:49:12)


IZVORNA PORUKA: ajnur


IZVORNA PORUKA: Lulu_08

Opet bolovi, i to vec 2 dana uvece i to pojaki [sm=smiley13.gif], najvise boli stomak ka unutra i prema ledjima, i kao jajnici da bole. Pijem Buscopan 2 dana vec (dobila od doktorice po potrebi 2x1) ali navece opet bolovi sastave. Ima li "nas" jos?

Tako je i mene periodicno boljelo do prije par dana bol toliko jaka bila noge mi pocele se oduzimati.Odmah odem u bolnicu sa bebijem sve ok hvala Bogu al imala sam jake kontrakcije dobila gnipral i apaurin i mirovanje sad sam puno bolje Bogu hvala.A promjenila sam dr kaka je sve govorila to mora,siri se cak kad sam je tad nazvala kaze idi na infektologiju [sm=zmeden.gif].Nemoj ignorisati molim te idi odma.Ne smijem ni pomisliti sta bi bilo da sam poslusala dr.


Hvala na brizi mila, isla sam svojevremeno, ovo bi prije mjesec i pol dana. Pregled nije pokazao kontrakcije, bilo je vise do crijeva i opstipacije (tvrde stolice). Pomogao mi je buscopan kojeg sam pila 3x1 u toku od 7 dana.

Povremeno imam lazne kontrakcije, koje su "normalne" od 5/6 mjeseca pa na dalje.


IZVORNA PORUKA: jele85dr

vec dva dana pretrazujem internet, ali ne mogu naci konkretan odgovor :(
u 11-oj nedjelji trudnoce sam i vec 2 dana osjecam neke cudne bolove u donjem dijelu stomaka. ispod pupka nekih 10ak cm, skroz nisko. bol niti je tupa, niti je ostra, nesto izmedju [sm=smiley13.gif] kao neko bockanje, peckanje.. radila sam urin i imam dosta bakterija, te sam dobila urosloski caj za trudnice i amoksicilin. je li moguce da su ti bolovi od bakterija?ono sto me najvise brine je sto su mi prestali simptomi trudnoce, kao sto su mucnina i bolne grudi. doduse, ne potpuno, ali su se smanjili.. znam da je sve to individualno, da neko ima simptome, neko nema, ali opet, mene ovo brine [sm=zmeden.gif] jer u ovom periodu bi oni trebali biti najizrazeniji zbog najviseg nivoa beta hcg.
zakazala sam ultrazvuk u ponedjeljak, ali ko ce docekati do tad!!


Jeste moguce bas da su od bakterija i jake upale. Ukoliko bol postane izrazito jaka i nepodnosljiva obrati se ginekologu, mada bi nakon terapije trebalo proci.




jele85dr -> RE: Bolovi u stomaku (31.3.2012 13:13:25)

saksija i lulu, hvala vam [sm=smiley27.gif][sm=smiley27.gif] ko ce docekati ponedjeljak!!
dobila sam vec terapiju za bakterije, uroloski caj za trudnice i amoksicilin. evo sad sam i sa mamom pricala, ali kako je ona davno davno bila trudna, nije mi mogla bas neki savjet dati..
ne mogu reci da me ne bole grudi, nego me bole manje, i nekako drugacije, svako malo se gledam na ogledalo da vidim jesu li splasnule, pipam, mjerim, pa sa grudnjakom, pa sa bez.. [sm=smiley29.gif] a ovi bolovi nisu jaki uopste, i vise me boli kad sjedim, kad hodam i kad lezim - nista. i ne boli stalno, nego onako ponekad me malo pecne.
drzite mi fige do ponedjeljka [sm=smiley27.gif]




yasemin -> RE: Bolovi u stomaku (31.3.2012 16:00:27)

ja sam u 27 nedelji kada sam dugo na nogama boli me po dnu trbuha , noge u preponama u križima , ali mi je doktor rekao da mi je to zbog bebinog položaja zadkom .




ajla86 -> RE: Bolovi u stomaku (1.4.2012 16:19:31)

curke molim vas u 14 sam sedmici trudnoce,evo ima par dana imam neke grceve ma neznam jesul to grcevu kao lagane pokrete stiskanje i popustanje materice rekla bih...onaj dio mi se grci gdje mi dr gleda na uz preko pupe...ono na dnu stomaka....
taj dio kao da zadrhti ma neznam ni ja kako da opisem cudan osjecaj meni....
jeli to normlano ili da idem doktoru molim vas???
unaprijed hvala




Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sljedeća stranica >   >>