RE: Bolovi u stomaku (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porod



Poruka


ajla86 -> RE: Bolovi u stomaku (11.4.2012 15:34:05)

nemam pojma...daleko si ti ispred mene sa sedmicama ali evo ja se javila [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif] mada je za mene sve to spansko selo..ali andam se da je sve uredu....
da se beba nije digla gore pa da ti sta nepritisce..jer zene se znaju zaliti u visokim trudnocama da se beba digne pa podigne dijafragmu pa nemogu disati i tako te neke stvari...za svaki slucaj idi dr nek vidi...a bit ce sve duso uredu...




Lulu_08 -> RE: Bolovi u stomaku (11.4.2012 21:49:42)


IZVORNA PORUKA: baby asija

Pozdrav svim [sm=nosecka.gif] Interesuje me da li je neko imao slicno iskustvo, naime u 27. sam sedmici trudnoce i imam strasne bolove bod lijevim rebrom[sm=smiley19.gif] Ne znam jel to uobicajeno, svi mi kazu da mi je stomak skroz visoko, mada se ja slabo razumim. Da li neko ima koristan savjet da me umiri il da se javim svojoj doktorici?? [sm=zmeden.gif]


Ja nesto slicno napisah danas na drugoj temi. Naime moja bebi je inace redovna na desnoj strani. Ovih dana kako sam bolesna sam pretezno lezala na lijevom boku, bilo mi lakse disati tako, i ona se prebacila na lijevu stranu. Sada je guza gore oko 10 cm dijagonalno iznad pupka na lijevoj strani, i tu bas bas boli, bebina guza je (po mom) inace "najtvrdja" te kada njom pritisce/gura bas moze zaboliti, a slicno cini i glavica bebina.

Ako bilo kakva bol postane nesnosljiva javi se dr za svaki slucaj.




Vedrana89 -> RE: Bolovi u stomaku na pocetku trudnoce (14.4.2012 13:38:12)

Drage moje,nova sam na portalu.Imam 23 godine i ovo mi je prva trudnoca.sad sam u 30 tjednu trudnoce,i poceo me stomak boliti nalik na menstrualne bolove,al mi nekako bol iz ledja prelazi naprijed .Termin u doktora imam tek za 2 tjedna. ja vjerujem da je sve uredu,jer je curica jako zivahna :) pa dok je god ovako fino osjetim vjerujem da je s njom sve uredu. inace se za svaku malu sitnicu brinem,volim punop setat neznam dali bolovi mogu biti uzrokovani sa setnjama?. citala sam da moze biti da se ili otvaram ili mi se kosti sire. smirite me malo [sm=smiley1.gif][sm=smiley1.gif] puno pozdrava [sm=smiley17.gif]




Visnja RR -> RE: Bolovi u stomaku na pocetku trudnoce (14.4.2012 13:41:46)

dobrodosla Vedrana [sm=bravo.gif]
nase zene ce ti sigurno reci nesto pametno u vezi tog bola...
jedino sto mogu da te pitam da li nosis trudnicki pojas...on poprilicno umanjuje bolove i olaksava setnje ... ja sam ga korisitila i bas mi je trudnocu cinio mnogo laksom... uvjek sam ga imala na sebi osim kad spavam...




Lulu_08 -> RE: Bolovi u stomaku (14.4.2012 14:16:36)

Bolovi koje ti opisujes definitivno zvuce kao kontrakcije, koje u tom periodu mogu biti lazne iliti Braxton Hicksove, ali jednako tako mogu biti i prave. Neko pravilo za mjerenje kontrakcija je ako se bolovi javljaju u pravilnim intervalima (tipa na 15, pa 10 pa na 5 minuta) da su prave a u suprotnom ako se vremenski intervali mjenjaju (na 15 pa na 5 pa 10 pa na 15 pa na 5 minuta) onda su lazne. Jos jedno pravilo za razlikovanje pravih ili laznih kontrkacija jeste da prave ne jenjavaju bez obzira na promjene aktivnosti, a lazne se smiruju nakon mirovanja i odmaranja.

Medjutim obzirom da nisi sigurna a da je pregled za 2 sedmice, ja bih se u svakom slucaju posavjetovala sa DR pa ako nista da bar budes mirna [sm=bravo.gif].




Vedrana89 -> RE: Bolovi u stomaku (14.4.2012 14:46:59)

Ne,pojas ne nosim,ali svakako cu sada probatTti bolovi su me se javili pocetkom ove sedmice,naprije su se pojavili uvecer kad bi legla u krevet, a zatim su se rasporedili po cijelom danu.Cim malo legnem da odmorim lakse bude. jedno vrijeme onda miruje i opet. Svake me sitnice strah,pogotovo jer se puno krecem po stanu po cijeli dan nesto raduskam.Mozda bi trebala vise odmarat?
hvala vam za odgovore.. [sm=smiley1.gif][sm=smiley1.gif]

inace moje malo sunce bi trebalo na svijet doci 26.6 <3 nemogu je docekat




pralina -> RE: Bolovi u stomaku (16.4.2012 9:44:44)

pozz...da vas nesto pitam jer sam jako zabrinuta,trudna sam 15+4 i imam laganu bol ponekad u predjelu jajnika kao i dole u vagini ne da me boli nego kao da se nesto desava.Sada ne znam zbog cega je to,pa se plasim za bebu.dali je neko imao slicno nesto???[sm=zmeden.gif]




Lulu_08 -> RE: Bolovi u stomaku (16.4.2012 10:02:30)

Vedrana89 obzirom da se bolovi smire kada odmaras i mirujes, onda bih ti savjetovala da upravo to i radis, mirujes i odmaras sto vise.

pralina ja mislim da je vecina nas u periodu izmedju 12 i 18 sedmica imala nekad te manje-vise tupe/jake bolove u predjelu jajnika/vagine. Kazu da se zovu bolovi "kruznih ligamenata" a navodno u tom periodu tezina maternice se povecava a ista se i dize znatno gore, pa ti ligamenti bivaju bas optereceni a kako to ranije nije bilo slucaj isto moze biti prilicno bolno. Ako ta bol u vagini lici na jak pritisak onda bi trebala otici na pregled da iskljucis eventualno (nedaj Boze) prijevremeno popustanje grlica.




pralina -> RE: Bolovi u stomaku (16.4.2012 10:12:49)

nadam se samo da je sve ok,bila sam kod ginekologa na kontroli sa 12 sedmica pa ne znam da li je rano da sutra idem na kontrolu s obzirom da sam sada trudna 15+4 sedmica,jer nista mi nije rekao kad ponovo da dodjem na kontrolu.Sada se dvumim dali da idem sutra i dali ce mi htjeti raditi ultrazvuk jer je on sav cudan ginekolog???




nutellica -> RE: Bolovi u stomaku (16.4.2012 10:35:00)


IZVORNA PORUKA: pralina

nadam se samo da je sve ok,bila sam kod ginekologa na kontroli sa 12 sedmica pa ne znam da li je rano da sutra idem na kontrolu s obzirom da sam sada trudna 15+4 sedmica,jer nista mi nije rekao kad ponovo da dodjem na kontrolu.Sada se dvumim dali da idem sutra i dali ce mi htjeti raditi ultrazvuk jer je on sav cudan ginekolog???

Moja pralina ja ti vazda imam nekakve bolove, sve se tjesim tako treba..a tog cudnog ginekologa ja bih mijenjala bogme




pralina -> RE: Bolovi u stomaku (16.4.2012 10:39:05)

ma i ja bih rado,ali zivim u Ilijašu i nema privatnih ginekologa a za druge ne znam koji je dobar...sad ne znam kada da idem na kontrolu jer mi nista nije rekao,uvijek je izgubljen




Lulu_08 -> RE: Bolovi u stomaku (16.4.2012 10:40:23)

pralina ja mislim da je sasvim regularno da ides sada opet na pregled, proslo je 4 sedmice to je sasvim dovoljno!




pralina -> RE: Bolovi u stomaku (16.4.2012 10:45:23)

hvala,tako ce i biti,sutra cu ja abd...




nutellica -> RE: Bolovi u stomaku (16.4.2012 10:48:58)

Mislim da jednom mjesecno mozes doci na Jezero i obaviti jedan fin pregled, imala sam dosta prijateljica iz Ilijasa koje su studirale samnom, cini mi se nekih pola sata voznje autobusom a autom je sigurno brze!Sretno u svakomm slucaju[sm=smiley1.gif]




medaaaa -> RE: Bolovi u stomaku na pocetku trudnoce (19.4.2012 15:23:17)

Ja sam bila juce kod doktora na kontroli i rekao mi je da mu se moja posteljica ne dopada i da imam nisku trudnocu 15 mi je nedjelja.Prepisao mi je dabrostin tablete.apaurin.vaginalete i inekcije koje primam svakih sedam dana.Jako sam zabrinuta s obzirom da sam imala spontani u 18 nedjelji prije tri godine.Drage mame pomozite mi i dajte mi neki savjet hvala vam




Hurma -> RE: Bolovi u stomaku na pocetku trudnoce (19.4.2012 15:28:23)

sta mu se ima sviđati ili ne sviđati... takva je kakva je...lezi max... samo wc i klopa... terapija je super... injekcije progesterona ne mogu stetiti...
u mene je nisko od pocetka pa evo me 4 dana pred termin i nikad da krene [sm=smiley1.gif]... samo odmaraaaaaaaaaj... i ja sma izgubila bebu i jednu rodila (malom šejtanu 2,5 godine, rođen na termin) i evo treca trudnoca i sve za 10 [sm=bravo.gif] opusti se, psiha je cudo... gledaj "safunjare"... jedi... uživaj! [sm=smiley36.gif]




medaaaa -> RE: Bolovi u stomaku na pocetku trudnoce (19.4.2012 15:35:21)

Hvala ti mnogo na savjetu sada mi je mnogo lakse,Bila sam bas pod stresom jer ne znam kako bih podnjela da mi se opet desi nedaj boze.




Hurma -> RE: Bolovi u stomaku na pocetku trudnoce (19.4.2012 15:47:05)


IZVORNA PORUKA: medaaaa

Hvala ti mnogo na savjetu sada mi je mnogo lakse,Bila sam bas pod stresom jer ne znam kako bih podnjela da mi se opet desi nedaj boze.


nece!!! vjeruj mi! [sm=smiley1.gif]




novo lice -> RE: Bolovi u stomaku na pocetku trudnoce (25.4.2012 22:09:42)

Pozdrav drage trudnjače.
Danas vam se prvi put javljam ali sigurno ne i zadnji. Ja sam u 13 sedmici trudnoće i imam povremene bolove u predjelu jajnika. Bila sam kod Dr.i propisan mi je dabroston,apaurin i folacin jer sam u 5 sedmici prokrvarila. Rečeno mi je da mirujem,na bolovanju sam ali mi ništa nije objašnjeno po pitanju trudnoće, sem da je beba u redu i da dobro napreduje. A ja i dalje imam te bolove kojih me strah jer mi je prva trudnoća.Molim vas da mi malo pomognete,jer sam u strahu a svaki put na pregledu mi urade ultrazvuk i kažu sve je u redu.
Dali da mjenjam Dr.(trenutno idem na Jezero),dali da idem privatniku?

Hvala drage [sm=nosecka.gif]

Sretno svima <3




dina18 -> RE: Bolovi u stomaku na pocetku trudnoce (26.4.2012 15:33:02)

drage moje majke ja vam nisam trudnica ali imam bebu od 6 mjeseci..bogu hvala sve je bilo normalno i nikakvih problema nisam imala ali znam dosta trudnica da imaju taj problem pa se sve zavrsi normalno uz boziju pomoc nemojte se sikirati...sestra moja je imala taj problem pa je se sve na porodaju ok zavrsilo bolje nego kod mene,,,,eto da vas malo ohrabrim,,,,pozzz vam




medaaaa -> RE: Bolovi u stomaku na pocetku trudnoce (28.4.2012 23:22:56)

Pozdrav

Zanima me kod kojeg doktora ides na jezero,
ja isto pijem dabroston,prenatal i apaurine
imala sam spontani prije 3 godine pa zbog toga
mi je doktora propisao tu terapiju.Imala sami ja male
bolove desnog jajnika ali doktor mi je rekao
da sam se malo prehladila i da pijem pomalo cajeve .




nutellica -> RE: Bolovi u stomaku na pocetku trudnoce (29.4.2012 7:53:08)

Drage mame, slusajte doktore i uzivajte..ja sam od pocetka na terapiji zbog kontraktibilne maternice i bolova u stomaku...
Prvo smo do 12 sedmice pili: dabroston,utrogestan,magnezij, omega 3, zatim smo u 17-oj sedmici uradili serklazu, poslije serklaze pili antibiotike, magnezij i apaurin!Od 20-te sedmice smo na gynipralu!
A od subote opet na antibioticima, bbrusnici 2l dnevno zbog urino-infekta!
sada smo u 24-oj sedmici, i kao sto viditte koliko se bobam lijekovima narkoman mi nije ravan[sm=smiley36.gif]
Samo mirujte, slusajte svoje doktore i uzdajte se u Boziju pomoc i bude sve uredu[sm=bravo.gif]




novo lice -> RE: Bolovi u stomaku na pocetku trudnoce (29.4.2012 10:50:26)

Cao medaaaa
Idem kod dr. Naima Imširija.
Stim što je meni ovo prva trudnoća,tri godine smo pokušavali.Doktorica tvrdi da je sve u redu al je mene strah zbog bolova i kontrakcija.
Lijep pozdrav drage trudnice [sm=smiley31.gif]




medaaaa -> RE: Bolovi u stomaku na pocetku trudnoce (29.4.2012 22:20:39)

Nista nemoj da se brines i ja sam imala bolove ali sam pocela apaurine koristiti i puno sam se bolje osjecala tako da nemas razloga za brigu.Savjeujem ti da odes i kod privatnika zbog svoje sigurnosti.Pozdrav




novo lice -> RE: Bolovi u stomaku na pocetku trudnoce (3.5.2012 14:21:11)

Pozdrav drage moje [sm=nosecka.gif]
Nadam se da ste uživale za praznike, i da niste imale nikakvih problema niti bolova.
Medaaa pitanje jedno, dali si se smjela kretati mislim na šetnju, dok si imala te bolove?
Ja sam u zadnja tri dana pretjerala sa šetnjom i osjetim malo jače bolove nego inače.
ABd u subotu idem na kontrolu pa ću vidjeti šta će mi reći, nadam se da će sve biti ok.
Ma najviše me brine to što neče ništa konkretno da mi kaže, i samim tim rizikujem.
Lijep pozdrav drage [sm=nosecka.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  20 21 [22] 23 24   Sljedeća stranica >   >>