RE: Bolovi u stomaku na pocetku trudnoce (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porod



Poruka


veeseelaa -> RE: Bolovi u stomaku na pocetku trudnoce (3.5.2012 14:23:43)

ja sam u prvih 4-5 mjeseci imala bolove u dnu stomaka i jako sam se plašila al dr je rekao da je to ok i da se maternica širi... znala sam se umotati u jorgan i tako hodati po sobi, sve sam kontala da sam se nahladila
A muž nije smio upaliti klimu kad smo bili u Turskoj na moru koliko sam kukala da će mi ista ubiti bebu u stomaku




ajla86 -> RE: Bolovi u stomaku na pocetku trudnoce (3.5.2012 16:15:20)

sve je to individualno...neko ima bolove u stomaku a oept je sve ok kao sto je slucaj sa veselom...ja nisam te srece...meni su poceli bolovi negdje oko 14-15 sedmice i odmah mi je ukljucena terapija....jao prijeteci spontani i da strogo mirujem.uglavnom kakvi god bolovi bili treba se javiti dr da on prekontrolise....




ivana29 -> RE: Bolovi u stomaku na pocetku trudnoce (3.5.2012 16:20:42)

Ja sam u 5 tjednu..i povremeno imam grceve slicne menstruacijskim...istog trena kad mi se pojave..ja hop...na kauc...znam da je to normalno u prvim mjesecima zbog rastezanja matrenice...ali ja isto prilegnem...[sm=duda.gif]




ajla86 -> RE: Bolovi u stomaku na pocetku trudnoce (3.5.2012 16:23:04)

uzmi magnezijum bioelektra nemoj sumeci....nego kesice imaju pa istresec direkt na jezik...i lezi na ljevi bok....
da materica odradi svoje...raste bebi u njoj pravi sebi mjesta....




novo lice -> RE: Bolovi u stomaku na pocetku trudnoce (3.5.2012 18:26:49)

Ja sam usla u 15 sedmicu i svaki dan imam te bolove.Od pocetka pijem dabrosto i apaurin.




ajla86 -> RE: Bolovi u stomaku na pocetku trudnoce (4.5.2012 17:02:32)

magneziji je meni dooooosta pomogo...fakat opusta matericu...probaj




novo lice -> RE: Bolovi u stomaku na pocetku trudnoce (4.5.2012 21:16:38)

To je onaj u prahu, koji direktno sipaš u usta...znam imam ga kući ali ga eto ne pijem.Hvala ti puno!![sm=bravo.gif]




novo lice -> RE: Bolovi u stomaku na pocetku trudnoce (5.5.2012 21:06:57)

Pozdrav [sm=nosecka.gif] drage
Danas sam od dr.kaže da je sve u redu (beba se dobro razvija) ali prepisala mi prenatal.
Jeli to ok?? Razmišljam da odem privatno kod dr.Vernesa, znate li kakav je??Neka preporuka..




Skvo RR -> RE: Bolovi u stomaku na pocetku trudnoce (5.5.2012 21:12:38)

Vitamincici...sve smo ih pile...polako i sretno.[sm=smiley1.gif]




medaaaa -> RE: Bolovi u stomaku na pocetku trudnoce (7.5.2012 19:37:16)

E draga trudnice ja sam se bogami kretala i setala normalno,
juce sam osjetila bebu kako mi se krece u stomaku i jako sam sretna i sada mi je
jos lakse.




novo lice -> RE: Bolovi u stomaku na pocetku trudnoce (7.5.2012 21:15:17)

Super meda..sigurno je neobicaan osjecaj kada si osjetila svoju [sm=duda.gif].
Ja ne mogu puno da se krecem jer imam te neke stalne zigove.
Dr.kaze da na ultrazvuku nema nista odnosno da je sve u redu.Ma ja odoh u petak kod privatnika.
Da sebi olaksam dusu.
Pozz




medaaaa -> RE: Bolovi u stomaku na pocetku trudnoce (11.5.2012 15:39:30)

Ma da tako ti je najbolje otidzi ti kod privatnika da se ti ne sekiras
zbog sebe.




ljubicica5 -> RE: Bolovi u stomaku na pocetku trudnoce (5.6.2012 12:10:21)

Pozdrav svima... bas mi je drago da imamo i ovu temu...
Ja sam u 23. sedmici [sm=nosecka.gif], i vec cetvrti dan imam bolove u donjem dijelu stomaka i leđa. Bol je potpuno isti kao menstruacijski bol. A imam zavaljenu maternicu... Pa sad, prosle sedmice sam bila na kontroli, rekao mi je dok. da je sve uredu, ali je beba okrenuta naopako. Sad sam ga zvala, kaze da pritrpim bol, jer mi ne smije raditi ultrazvuk tako cesto. A ja se zaista bojim...




vila_7 -> RE: Bolovi u stomaku na pocetku trudnoce (5.6.2012 12:20:55)

ljubicice ako ne zeli da radi opet UZV otidji kod drugog - nece ti nista biti od ponovnog pregleda a ti se djaba sekiras. A sto se tice maternice mozda ti je prije bila zavaljena - sad vise garant nije jer se ona ja mislim vec pocetkom 2-og tromjesecja okrene kako treba - tako su bar meni rekli jer i ja imam zavaljenu.




ljubicica5 -> RE: Bolovi u stomaku na pocetku trudnoce (5.6.2012 12:27:31)

Ma mislim otici privatno nekome... ali znate kako su neljubazni ginekolozi, kad vam jedan vodi trudnocu a odete drugom.... ali sta me briga, moja bebica mi je najvaznija :)




M kao Mama -> RE: Bolovi u stomaku na pocetku trudnoce (5.6.2012 12:30:56)


IZVORNA PORUKA: ljubicica5

Pozdrav svima... bas mi je drago da imamo i ovu temu...
Ja sam u 23. sedmici [sm=nosecka.gif], i vec cetvrti dan imam bolove u donjem dijelu stomaka i leđa. Bol je potpuno isti kao menstruacijski bol. A imam zavaljenu maternicu... Pa sad, prosle sedmice sam bila na kontroli, rekao mi je dok. da je sve uredu, ali je beba okrenuta naopako. Sad sam ga zvala, kaze da pritrpim bol, jer mi ne smije raditi ultrazvuk tako cesto. A ja se zaista bojim...



šta znači ne smije ti raditi UZ prečesto, ja sam znala sedmično ići jer sam imala kontrakcije od 4 do 27 nedjelje, ovo kako ti opisuješ kod mene su to bile kontrakcije, do 27 nedjelje ležala haman 20 dana iz dva puta u bolnici,

ipak, da potražiš još jedno mišljenje, sretno




vila_7 -> RE: Bolovi u stomaku na pocetku trudnoce (5.6.2012 12:38:00)


IZVORNA PORUKA: ljubicica5

Ma mislim otici privatno nekome... ali znate kako su neljubazni ginekolozi, kad vam jedan vodi trudnocu a odete drugom.... ali sta me briga, moja bebica mi je najvaznija :)


pa ne mora ovaj prvi ni znati da si otisla ako neces




ljubicica5 -> RE: Bolovi u stomaku na pocetku trudnoce (5.6.2012 13:06:34)

Ma da, definitivno moram otici ginekologu, sad sam se bas zabrinula...




Lulu_08 -> RE: Bolovi u stomaku na pocetku trudnoce (5.6.2012 15:13:54)


IZVORNA PORUKA: mama alma RR


IZVORNA PORUKA: ljubicica5

Pozdrav svima... bas mi je drago da imamo i ovu temu...
Ja sam u 23. sedmici [sm=nosecka.gif], i vec cetvrti dan imam bolove u donjem dijelu stomaka i leđa. Bol je potpuno isti kao menstruacijski bol. A imam zavaljenu maternicu... Pa sad, prosle sedmice sam bila na kontroli, rekao mi je dok. da je sve uredu, ali je beba okrenuta naopako. Sad sam ga zvala, kaze da pritrpim bol, jer mi ne smije raditi ultrazvuk tako cesto. A ja se zaista bojim...



šta znači ne smije ti raditi UZ prečesto, ja sam znala sedmično ići jer sam imala kontrakcije od 4 do 27 nedjelje, ovo kako ti opisuješ kod mene su to bile kontrakcije, do 27 nedjelje ležala haman 20 dana iz dva puta u bolnici,

ipak, da potražiš još jedno mišljenje, sretno


I ja bih obavezno trazila drugo misljenje.




mima111 -> RE: Bolovi u stomaku na pocetku trudnoce (5.6.2012 15:26:38)

Pozdrav!!! Ne znam da li sam na pravom mjestu ali vjerujem da će mi jedna od vas dati savjet, imam jedno djete staro dvije godine...prije poroda su mi menge bile ne redovite tj. kasnile uvijek pet do deset dana nakon poroda sve se stabiliziralo i točno u dan dobijem. Prije mj. dana sam imala upalu mjehura, pila antibiotike i kad je prošla upala počelo me dolje svrbiti pa sam kupila canesten vaginalete i treći dan nakon što sam stavila vaginaletu menga je odmah došla, kao i obično točno u dan. Mokrenje nije bilo bolno ali sam i dalje često mokrila, da napomenem taj mj menga je bila jako slaba nego inače. Nako dva tj. od menge bilo mi je sumnjivo što i dalje često mokrim pa sam išla vadit nalaze urinokulture i krvi i sve je bilo uredno. Napravila test trudnoće i bio je negativan. Par dana prije druge menge,opet sam radila test i opet bio negativan ali i dalje sam često mokrila. I sad je druga menga trebala doći ali je nema kasni 6 dana, prije pet dana sam opet radila test i opet negativan haha rećete da sam luda alisad više ne znam jel mi kasni od toga što previše mislim na to. Sinoć sam imala jake bolove u donjem djelu stomaka kao da ću dobit samo puno jače je bolilo i nisam se mogla pomaći pola sata. Cice me nisu bolile do jutros inače pred mengu bole jako, imam osjećaj ujutro kad se probudim da ću dobit ali nikako. Sad razmišljam da li da opet kupim test i da pričekam još koji dan pa kod ginića[sm=smiley13.gif]




ljubicica5 -> RE: Bolovi u stomaku na pocetku trudnoce (6.6.2012 10:33:34)

dRAGE MOJE, danas imam pregled kod ginekologa u 12h, uzasno se bojim. Pozelite mi srecu....




M kao Mama -> RE: Bolovi u stomaku na pocetku trudnoce (6.6.2012 10:34:29)


IZVORNA PORUKA: ljubicica5

dRAGE MOJE, danas imam pregled kod ginekologa u 12h, uzasno se bojim. Pozelite mi srecu....



sretno i javi se




ljubicica5 -> RE: Bolovi u stomaku na pocetku trudnoce (6.6.2012 15:05:55)

Evo vratila sam se s pregleda, neka upala je upitanju, ali nije nista ozbiljno, na svu srecu :)




M kao Mama -> RE: Bolovi u stomaku na pocetku trudnoce (6.6.2012 16:21:39)


IZVORNA PORUKA: ljubicica5

Evo vratila sam se s pregleda, neka upala je upitanju, ali nije nista ozbiljno, na svu srecu :)



hvala Bogu, jesu li ti urin uzimali ili kako znaju da je upala, šta si dobila od terapije




ljubicica5 -> RE: Bolovi u stomaku na pocetku trudnoce (6.6.2012 17:23:05)

Jesu, uradili mi hitan nalaz urina... i dao mi je neke vaginalne kapsule macmiror trebam ih koristiti 7 dana, pa na kontrolu. Radio mi je i UZ i ginekoloski pregled tako da je sve ostalo uredu. A ta upala je zbog neke bakterije koju sam pokupila...




Stranica: <<   < Prethodna stranica  21 22 [23] 24 25   Sljedeća stranica >   >>