RE: Bolovi u stomaku (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porod



Poruka


emina24 -> RE: Bolovi u stomaku (17.10.2012 11:56:18)

Zdravo drage mame,
U 36.-oj sam sedmici trudnoće i imam neke neobicne bolove oko pupka koje bih opisala kao osjecaj kada vas neko prstom bocne u pupak pa se javi neki ostriji bol i zatezanje koji se siri prema dole, skroz do vaginalnog otvora... Neke prijateljice su mi rekle da bebe zeteze pipcanu vrpcu ali ne znam bas kakve veze ima pupcana vrpca sa mojim pupkom? Ne vjerujem da su kontrakcije jer mi je ovo druga trudnoća pa mislim da bih ih mogla prepoznati...
Ovi bolovi su mi se desavali i ranije ali ne bas ovako intenzivno, cesto i bolno kao poslijednjih dana, a napomenula bih da mi je doc na prosloj kontroli prije skoro mjesec dana rekao da je beba okrenuta na zadak i cini mi se da je jos uvijek...
Da li je neka imama imala slicne bolove i smatrate li da li bi uzrok tim bolovima moga biti bas polozaj bebe?
Unaprijed hvala na odgovorima....




irisss -> RE: Bolovi u stomaku (17.10.2012 13:20:10)

Ja sam u 26 sedmici, a baš takve bolove osjećam već mjesec dana, kao da me beba vuče za pupak, što je nemoguće naravno. Pitala sam dr. za to, ona kaže upravo to što si napisala, beba stalno vrteći se, vuće pupčanu vrpcu. Nemoj se brinuti (i ja sam bezveze), to ti je
normalno. Sretno




amrych -> RE: Bolovi u stomaku (17.10.2012 13:45:18)

I ja sam 26 sedmica, i imam iste takve bolove. Nisam ni ja znala od cega je to, hvala irisss na pojasnjenju [sm=smiley36.gif]




emina24 -> RE: Bolovi u stomaku (17.10.2012 22:21:48)

hvala puno na odgovoru, odmah sam mirnija hehehe
pozzz




jasnaedo -> RE: Bolovi u stomaku (23.10.2012 21:53:42)

cure i ja imam bolove u stomaku i dok mi je rekao da je sve uredu sto se toga tice, ali imam jedan problerm pa ako je neko cuo od nekog za takav problem molim vas nek mi javi jer mi je jedan doktor preporucio da pobacim djete u 6 sam sedmici. Imam problem jer mi bubreg lezi u karlici pored jajnika i moze predstavljati opasnost da mi stisce mokracnu i bubreznu cjev al moze da protece i sve sasvim normalno. Sad cu otici kod jos nekog doktora da vidim jos koje misljenje, ja nebi svoje djete ubjala, toliko sam ga zeljela.cure ako neko zna neki slucaj nek mi javi ocajna sam skroz[sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif]




Artemida84 -> RE: Bolovi u stomaku (12.1.2013 21:10:03)

Podrav drage moje! Imam lagano probadanje jajnika, onako kao da bar puta kao da kucaju i to prestane, i tako u zadnjih 10 dana. Ne traje dugo vec se samo javi i ubro prestane. Da li je to sta opasno? Inace pijem Siofor pa da li netko zna da nije neka reakcija od njega? Inace sam 17-ta sedmica trudnoce. Unaprijed hvala svima [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




CombatKitten -> RE: Bolovi u stomaku (13.1.2013 0:33:47)

Ja sam jucer bila kod dok zbog bolova u predijelu jajnika i krsta. boli me kao zestoka upala jajnika. doktorica je rekla da je to od sirenja maternice, ali i od napora, rekla mi da mirujem i narednih par dana pijem apaurin, jer je vidjela i kontrakcije. 16-ta sam sedmica.




Artemida84 -> RE: Bolovi u stomaku (13.1.2013 19:01:02)

Ma ja sam bila na pregledu u utorak i sve je bilo ok. Grlic isto uredan beba i sve. Ja sam rekla da me nekad zna da zigne ali nije cesto. Morat cu sutra zvati doktora da pitam. A jesu li te bas stalno boljeli jajnici ili onako samo zigne i prodje? Meni to obicno ujutro bude. Jesu li opasne te kontrakcije? Uf uvijek me nesto brine...




bozijidar -> RE: Bolovi u stomaku (13.1.2013 23:12:34)

Artemida, ja sam tu vrstu bola imalla bas u tom periodu trudnoce i nekoliko sedmica kasnije. Cak mi se i blagi smedji iscjedak pojavio. I ja sam doktoru spominjala to probadanje, ali nisam imala nikakvu terapiju. Sada sam 27 sedmica i hvala Bogu sve je uredu. Imala sam i kontrakcije, pa sam pila apaurin, koje nisu vidjene na zadnjem pregledu. Kontrakcije nisu opasne sve dok ne uticu na grlic materice, odnosno na njegovo otvaranje i skracivanje. Samo miruj, uzivaj, i opusti se!




ada_ -> RE: Bolovi u stomaku (14.1.2013 12:33:44)

bol koja brzo prodje ne mora znaciti nista lose,materica se siri i mogu se javljati bolovi od rastezanja,kad te zaboli lezi skupi noge k sebi i sacekaj par trenutaka ako bol ne prolazi obrati se doktoru....




CombatKitten -> RE: Bolovi u stomaku (14.1.2013 20:21:54)

mene evo boli od četvrtka, malo desni pa lijevi jajnik, ali kad baš ne mirujem. kontrakcije su mi vidjene jos u 12-toj sedmici i tad me nista nije bolilo. Nisu vidjene na grlicu sada i to je dobro. Ja se ne brinem toliko, bolove pripisujem sirenju.




Artemida84 -> RE: Bolovi u stomaku (14.1.2013 21:13:47)

Hvala drage moje na odgovorima [sm=smiley27.gif][sm=smiley27.gif]. Zvala sam danas doktora i bas je rekao ako je samo onako povremeno ziganje bez duze boli da je to normalno. Ako bol traje dugo i postaje jaca, ono ne prestaje onda da se javim. Ovako kaze da je to uobicajena pojava, opet od trudnice do trudnice naravno. Sad mi je lakse i nisu me zigali 3 dana [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]. Ljubim vas sveeeee [sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif]




marinčii -> RE: Bolovi u stomaku (27.1.2013 17:55:04)

ja nisam trudna al evo od jučer imam bol u donjem desnom dijelu stomaka ,nije stalna već povremeno me kao žigne ,probode po dva tri puta i prestane,primjetila sam da je češće ako šta radim ili se krećem[sm=zmeden.gif],inače radimo na bebi već 6 mjeseci al zasad bez uspjeha,baš me zabrinuše ovi bolovi svakavi mi se scenariji motaju po glavi pa eto ako ko ima savjet ili je imao neku sličnu situaciju da me makar malo smiri




dincica -> RE: Bolovi u stomaku (1.2.2013 15:50:56)

pozdrav! Ja sam u 8 sedmici trudnoci i ovih dana javljaju mi se bolovi (ziganja po stomaku) A najvise u desnom dijelu iznad kuka.Danas isla na kontrolu kod dr.i kaze da je nemoguce da me tu boli jer se materica jos ne povecava toliko.Samo mi dao Mg u prahu da pijem.




lady_bubamara -> RE: Bolovi u stomaku (27.2.2013 22:34:35)

Molim hitan savjet, pomoć...

E ovako nisam vas čitala ispočetka stvarno nemam vremena da čitam svaku stranicu, izvinite...

Ja sam peti mjesec trudnoće, kraj 21. sedmice

Evo od prije nekih pola sata imam totalno čudan osjećaj, isto kao menstrualna bol al ona koja probada i grči mišiće...

Stomak mi nije tvrd opipavala sam, ali osjetim neke mjehuriće u stomaku e sad ne znam da li je to pokret bebin ( mada on lupa jače ) ili su neki grčići u materici... Bol mi udara u leđa i spušta se niz noge ma baš isto kao menzes. Ja sam već jednom ležala u bolnici zbog ovakvih bolova ( mada su bili blaži ) i rekli su mi da nije do trudnoće. Al mene od prvog dana dole boli u donjem dijelu stomaka i ja to govorim svojoj doktorici i ona mi je dala utrogestan progesteron...

Bojim se da je ova bol vezana za kontrakcije, jer me zaboli pa popusti... Popila sam mg al ništa popila sam apaurin 2 mg ( jer mi je rečeno da smijem ) al opet imam taj pritisak i čudan osjećaj... I stalno mislim da mi se kaki a ne mogu...

Mogu li ovo biti kontrakcije...ili je vezano za širenje materice...




mala_sa -> RE: Bolovi u stomaku (27.2.2013 22:43:08)

Ninulina, iskreno meni je bol koji opisujes isti kao kontrakcije. Malo se smiri, lezi na lijevi bok i ako ne popusti idi doktoru, naravno ako imas gdje [sm=smiley31.gif]




lady_bubamara -> RE: Bolovi u stomaku (27.2.2013 22:52:19)

mala sa iskreno lakše mi je kako sam legla na lijevi bok, popustlo me malo, mada mi se noge još uvijek grče a i beban se uzvrtio samo me drma i lupka... samo da me prođe, inače do bolnice mi je 80 kilometara...[sm=smiley13.gif]




Mrvica_83 -> RE: Bolovi u stomaku (27.2.2013 22:54:24)

Ninulina mila .. I meni to sto si opisala lici na kontrakcije [sm=zmeden.gif] Ja sam zbog njih od pocetka trudnoce uzimala Utrogestan vaginalno .. Koliko puta na dan ti je propisan ?? Ja sam uzimala 3x1 a ako se unatoc tome pojave pila sam i apaurin 2mg .. Magnezijum direkt sam uzimala takodjer od pocetka trudnoce svaki dan .. Pijes li inace magnezijum ili ? Ako ne upali da se malo odmoris na boku ( kako ti je preporucila Mala_sa ) mozes li ikako otici do Hitne ? Ako vide da su jake kontrakcije mogu ti dati neku injekciju ili sl. ?Javni sta je bilo ! Ljubim [sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif] Hmmm .. Tek sad vidim da si napisala kako ti je bolnica bas daleko [sm=smiley13.gif] Nadam se da ce odmor pomoci !




Bebica11 -> RE: Bolovi u stomaku (27.2.2013 22:57:47)


IZVORNA PORUKA: ninulina

mala sa iskreno lakše mi je kako sam legla na lijevi bok, popustlo me malo, mada mi se noge još uvijek grče a i beban se uzvrtio samo me drma i lupka... samo da me prođe, inače do bolnice mi je 80 kilometara...[sm=smiley13.gif]


odmori se malo na lijevom boku, al ako te ne popusti idi dr, jer nagon za kakenje i lednje kontrakcije(bol kao kad hoces dobiti u krstima) nije bas bezazleno[sm=zmeden.gif][sm=zmeden.gif][sm=zmeden.gif]

al nemoj se previse ni prepadati, ja sam svih 9mj imala bolove, NON STOP, 2 put bila u bolnici

ODLICAN je MAGNEZIJ BIOLEKTRA DIRECT to je iz kesice sto u usta saspes, nije ruzan i brzo bol smiri, mene je par puta znalo zaboliti da sam svakih 8h morala piti apaurin da se smiri




mala_sa -> RE: Bolovi u stomaku (27.2.2013 23:08:36)

Joj Ninulina bolnica ti je bas daleko, nista ako te imalo popusta sacekaj jutro, pa i sutra ako bude boljelo definitivno moras doktoru.




lady_bubamara -> RE: Bolovi u stomaku (27.2.2013 23:33:34)

Ženice hvala vam, mnogo mi je bolje kako je bilo prije sat vremena. Sad mogu i ustati i prohodati , al najčudnije mi što me uopšte ne boli donji dio stomaka već eto imam samo te neke kao mjehuriće dole u stomaku... [sm=zmeden.gif] Ma samo da mi je pregurati sutra a u petak svejedno idem u Banjaluku pa bih se javila doktorici svojoj . Samo da izdržim do petka.

Mrvice utrogestan 2x na dan, uzimam i Mg al nikako da kupim taj što ide direkt , što se sipa u usta , ne znam naši u bolnici preferiraju ovaj šumeći 1x na dan...

Joj kako sam se bila uplašila uh, već sam pomislila gotovo je ...




Mrvica_83 -> RE: Bolovi u stomaku (28.2.2013 9:42:57)

Mila nema na cemu [sm=smiley1.gif]Drago mi je da ti je bolje ! Kakva je situacija jutros ?? Ovaj Mg direkt je super - meni je bilo zgodno jer ne moram imati vodu pri ruci pa sam mogla uzeti i u toku voznje i sl. A taj sumeci sam pila na pocetku pa mi dojadilo
[sm=smiley13.gif] Nije nesto ni skup a mislim da ima u svakoj malo bolje opremljenoj apoteci [sm=smiley1.gif] Drzim fige da sve bude ok do sutra ! Javni se svakako [sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif]




Latinka -> RE: Bolovi u stomaku (28.2.2013 10:00:42)

Ninulina, znam kako ti je: mene je cijelu trudnocu stomak boluckao, i sta mi je sugestija radila, necu ni pricati. Probaj se opustiti, uzimaj Mg (i ja sam pila sumeci Dietpharmov, ovaj u kesicama je isto odlican-s cijenom su tu negdje, lezi, i samo pozitivne misli.
Sretno!




mala_sa -> RE: Bolovi u stomaku (28.2.2013 10:05:53)

Ninulina kako je stomacic????




Andy_Bec23 -> RE: Bolovi u stomaku (28.2.2013 10:41:32)

Pozdrav drage moje, i mene stalno ziguca stomak u jajnicima i ujutru kad ustajem malo boli ko kad trebam dobit boli pol sata pa prestane i onda opet tek sljedeci dan, moj doktor kaze da je sve to normalno i da uzimam 2x na dan magnezijum i da odmaram dok mi nalazi od briseva nestignu jer je moguce da boli od neke infekcije. Pa neznam jesu tebi ninulina uzimali briseve i jel sve pase kod tebe?




Stranica: <<   < Prethodna stranica  23 24 [25] 26 27   Sljedeća stranica >   >>