RE: Bolovi u stomaku (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porod



Poruka


lady_bubamara -> RE: Bolovi u stomaku (28.2.2013 11:04:14)

Jutro cure. Bolje je jutros nema bolova hB , samo monogo mnogo gasova [sm=smiley36.gif]

Andy bec ja sam na svoju doktoricu bijesna užasno! Prije dvije sedmice zbog bolova završim u bolnici ( mada me nisu primili na ležanje ) i doktorica koja me primila u bolnicu na otpusnoj listi napisala je hitno provjeriti urinokulturu i briseve. Ja dođem svojoj doktorici i pokažem joj to a ona mi samo da uputnicu da radim urinokukturu ja je pitam šta je sa brisevima kaže to ćemo na sledećoj kontroli koja je tek 15. marta a ti se Nina fino do tad slikaj , i nek imaš iscjedak i nek te boli al čekaj sledeću kontrolu... Mislim da me je ono sinoć spotaklo na to da ću definitivno mijennjati ginekologa...




Mrvica_83 -> RE: Bolovi u stomaku (28.2.2013 11:12:15)

Ninulina dusice Drago mi je da je situacija bolja [sm=smiley1.gif] Brisevi u trudnoci su bas vazni pa uradi cim prije bude mogla .. Ako doktorica mudruje zaista ozbiljno razmisli da odes nekom drugom doktoru ! Nije se zezati sa bakterijama [sm=smiley11.gif] Ljubim te i javni svakako kako si [sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif]




Andy_Bec23 -> RE: Bolovi u stomaku (28.2.2013 13:39:44)

Draga nemoj se sekirat, al glupo je da te pustila da cekas do sljedece kontrole. Naravno ukoliko je tvoj iscjedak bjel i bez mirisa onda je to sasvim normalno, a ukoliko promjeni boju i miris hitno se javi kod ginekologa. Bolovi su donekle normalni u trudnoci i sama to znas, nije to nista opasno ako kratko traje samo ako dugo i jako budu onda se treeba javit u bolnicu. Isti sam panicar ko i ti , znas me vec ... Sve ce to bit u redu vjeruj :-)




kasper -> RE: Bolovi u stomaku (19.3.2013 16:06:15)

pozzz drage moje,

ja sam u 17 nedelji trudnoce,
od jutros imam konstantan bol u kicmi koji mi pređe u donji dio stomaka u zigovima pretezno desni dio stomaka,bol je najslicniji onom kad trebas da dobijes ciklus .
Kod doktorice sam narucena 04.04 nebih da panicim da odma idem na pregled ali bih volila da mi se javi ako je nekao imao slicno iskustvo?
hvala vam unaprijed




bozijidar -> RE: Bolovi u stomaku (20.3.2013 8:42:16)

Ipak se javi doktorici, ja sam mala slicne bolove, pa sam se pocela otvarati u 32. nedjelji. Do tada miruj.




kasper -> RE: Bolovi u stomaku (20.3.2013 9:28:26)

hvala bozijdar [sm=smiley1.gif] na savjetu,

sinoc sam se cula sa doktoricom ,pa mi je rekla da mirujem sto vise i odradim nalaz urina ,sad sam bolje evo me na poslu...sta cu moram raditi[sm=smiley13.gif]mada mi stalno neke gluposti padaju na pamet sta sve moze da bude...pa se trgnem kad bebac kucne u pupu da se javi da je dobro[sm=smiley1.gif]




Andy_Bec23 -> RE: Bolovi u stomaku (20.3.2013 11:34:34)

Draga i ja imam bolove i sve je ok. Nemoj se previse sekirat. Ja juce bila na kontroi nit se otvaram nit nista a boli me ponekad stomak, ledja itd....

Sve su to trudnicke muke, a ti ljepo na bolovanje i lezi i mazi pupu mislim da ces se tako smirit psihicki .... i misli pozitivno

Sretno [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/bravo.gif[/image]




CombatKitten -> RE: Bolovi u stomaku (20.3.2013 14:18:01)

i ja sam imala bolove, pisala sam o tome...sad je hB sve super, niti kontracija niti bolova. Dosta sam mirovala, pila puno tečnosti (čaja za upalu mokračnih kanala za trudnice i donat mg.). Nalaz je poslije bio super, a na ultrazvuku se fino vidjelo da nema više kontrakcija i da beba ima puno mjesta za okretanje i skakanje, što ja svakog dana osjetim.pozz




emef -> RE: Bolovi u stomaku (20.5.2013 7:19:14)

Drage moje, evo mene nova u ovog grupi. I ja sam hvala Bogu trudna, sutra ulazim u 6. sedmicu al kod dr jos nisam bila jer mi je rekla, cim ostanem trudna da pijem dabroston i nakon dvije sedmice da odem na kontrolu. Prvi put sam imala spontani u 6.sedmici pa me sad strah svakog pokreta. Nemam klasicne trudnicke muke kao prvi put. Ne povracam, ne gadi mi se puno toga, jutros su mi grude postale tek osjetljive al me zeludac boli nenormalno, i kad sam koji minut na nogama, pocne me po dnu stomaka boliti, kao da cu svakog trena dobiti.
I sto je jos zanimljivo, cio zivot imam problema sa tvrdom stolicom, sad imam skoro pa proliv.
Imal neko iskustva sa ovim problemima?




tratinčicaa -> RE: Bolovi u stomaku (20.5.2013 8:34:36)


IZVORNA PORUKA: emef

Drage moje, evo mene nova u ovog grupi. I ja sam hvala Bogu trudna, sutra ulazim u 6. sedmicu al kod dr jos nisam bila jer mi je rekla, cim ostanem trudna da pijem dabroston i nakon dvije sedmice da odem na kontrolu. Prvi put sam imala spontani u 6.sedmici pa me sad strah svakog pokreta. Nemam klasicne trudnicke muke kao prvi put. Ne povracam, ne gadi mi se puno toga, jutros su mi grude postale tek osjetljive al me zeludac boli nenormalno, i kad sam koji minut na nogama, pocne me po dnu stomaka boliti, kao da cu svakog trena dobiti.
I sto je jos zanimljivo, cio zivot imam problema sa tvrdom stolicom, sad imam skoro pa proliv.
Imal neko iskustva sa ovim problemima?

Draga, dobro nam došla [sm=smiley1.gif]
Ja sam u obje trudnoće imala te bolove na početku, i sve je bilo ok, ovom trudnoćom pila sam dabroston, ali me je bolio želudac i stavrao mi je mučninu, pa su mi zamjenili utrogestanom vaginalno. I ja sam na počeku imala proliv....i evo me sad u 17.ned. Znam da se plašiš zbog lošeg iskustva, imala sam ga i ja nekad davno, pa poslije toga sasvim normalnu i urednu trudnoću, i hvala Bogu sve prošlo ok. Čuvaj se [sm=smiley1.gif]




emef -> RE: Bolovi u stomaku (20.5.2013 20:27:33)


IZVORNA PORUKA: tratinčicaa


IZVORNA PORUKA: emef

Drage moje, evo mene nova u ovog grupi. I ja sam hvala Bogu trudna, sutra ulazim u 6. sedmicu al kod dr jos nisam bila jer mi je rekla, cim ostanem trudna da pijem dabroston i nakon dvije sedmice da odem na kontrolu. Prvi put sam imala spontani u 6.sedmici pa me sad strah svakog pokreta. Nemam klasicne trudnicke muke kao prvi put. Ne povracam, ne gadi mi se puno toga, jutros su mi grude postale tek osjetljive al me zeludac boli nenormalno, i kad sam koji minut na nogama, pocne me po dnu stomaka boliti, kao da cu svakog trena dobiti.
I sto je jos zanimljivo, cio zivot imam problema sa tvrdom stolicom, sad imam skoro pa proliv.
Imal neko iskustva sa ovim problemima?

Draga, dobro nam došla [sm=smiley1.gif]
Ja sam u obje trudnoće imala te bolove na početku, i sve je bilo ok, ovom trudnoćom pila sam dabroston, ali me je bolio želudac i stavrao mi je mučninu, pa su mi zamjenili utrogestanom vaginalno. I ja sam na počeku imala proliv....i evo me sad u 17.ned. Znam da se plašiš zbog lošeg iskustva, imala sam ga i ja nekad davno, pa poslije toga sasvim normalnu i urednu trudnoću, i hvala Bogu sve prošlo ok. Čuvaj se [sm=smiley1.gif]


E hvala puno na odgovoru, malo me umirilo iako, vjerovatno dok sve to ne prodje, covjek se ne moze smiriti. Najgore mi je ovo cekanje. Tek za dvije sedmice imam termin kod doktroice. Tako mi je rekla, prije nema svrhu da dolazim.
Naravno, i tebi zelim sve najbolje i da ti ostatak trudnoce prodje bez ikakvih problema.




Mrvica_83 -> RE: Bolovi u stomaku (20.5.2013 20:49:25)

Emef draga Kako si ? Ja sam prosle godine imala gubitak T u 12 sedmici .. Od pocetka sam imala kontrakcije ( bolovi po dnu trbuha kao pred menstruaciju ) Na prvom pregledu ( oko 5 sedmice ) doktorica mi je odmah ukljucila Utrogestan 2x1 vaginalno a nakon sto se kontrakcije nisu smirile povecala terapiju na 3x1 + apaurin po potrebi .. To je pomoglo ali , nazalost , mrvica je ipak prestala sa rastom .. Tako da je ta T zavrsena kiretazom [sm=smiley13.gif] Nakon toga smo 3 mjeseca pauzirali ( ja sam napravila sve pretrage ).. Drugi mjesec pokusavanja nakon pauze smo ostali T i ev sada smo vec 13 sedmica hB [sm=smiley1.gif] U ovoj T isto od pocetka uzimam Utrogestan vaginalno 2x1 , na prosloj kontroli mi je smanjila na 1x1, iako nemam kontrakcije- zbog gubitka prosle T .. Sto se pregleda tice ja sam ipak za to da se rade cesce .. Isla sam kad sam bila 5+2 makar da vidim da se gestacijska vrecica smjestila .. Pa za 10 dana da vidim otkucaje srca .. Nakon toga sam bila u 10 sedmici na redovnoj kontroli a u 11 za mjerenje nuhalnog nabora .. Naravno da svako o tome odlucuje ali ipak se na pregledu moze vidjeti da li su ( npr.) kontrakcije jake pa da se ukljuce po potrebi i injekcije i sl.U svakom slucaju zelim ti svu srecu i da dobijes svoju bebicu zivu i zdravu [sm=9nebesa.gif] Nadam se da sam makar malo pomogla [sm=smiley1.gif]




emef -> RE: Bolovi u stomaku (20.5.2013 21:53:02)


IZVORNA PORUKA: Mrvica_83

Emef draga Kako si ? Ja sam prosle godine imala gubitak T u 12 sedmici .. Od pocetka sam imala kontrakcije ( bolovi po dnu trbuha kao pred menstruaciju ) Na prvom pregledu ( oko 5 sedmice ) doktorica mi je odmah ukljucila Utrogestan 2x1 vaginalno a nakon sto se kontrakcije nisu smirile povecala terapiju na 3x1 + apaurin po potrebi .. To je pomoglo ali , nazalost , mrvica je ipak prestala sa rastom .. Tako da je ta T zavrsena kiretazom [sm=smiley13.gif] Nakon toga smo 3 mjeseca pauzirali ( ja sam napravila sve pretrage ).. Drugi mjesec pokusavanja nakon pauze smo ostali T i ev sada smo vec 13 sedmica hB [sm=smiley1.gif] U ovoj T isto od pocetka uzimam Utrogestan vaginalno 2x1 , na prosloj kontroli mi je smanjila na 1x1, iako nemam kontrakcije- zbog gubitka prosle T .. Sto se pregleda tice ja sam ipak za to da se rade cesce .. Isla sam kad sam bila 5+2 makar da vidim da se gestacijska vrecica smjestila .. Pa za 10 dana da vidim otkucaje srca .. Nakon toga sam bila u 10 sedmici na redovnoj kontroli a u 11 za mjerenje nuhalnog nabora .. Naravno da svako o tome odlucuje ali ipak se na pregledu moze vidjeti da li su ( npr.) kontrakcije jake pa da se ukljuce po potrebi i injekcije i sl.U svakom slucaju zelim ti svu srecu i da dobijes svoju bebicu zivu i zdravu [sm=9nebesa.gif] Nadam se da sam makar malo pomogla [sm=smiley1.gif]


Hehehhehe mrvice83, pomogla i pomalo me uplasila :) Ma sta ja znam, i ja bi najradije otisla na pregled, al ova moja dr to nekako sve strogo objasnila sta i kako i strah me pred njom i da panicim. A kod nje sam, jer su mi je preporucili, strucnjak je, zena u godinama a radila je na klinici godinama, tako da ipak pokusavam da joj vjerujem, koliko god mi to njeno smireno stanje ide na zivce. Ja se najvise bojim ovih bolova, iako, sa proslim spontanim sam ja imala skroz drugu vrstu bola, po dnu stomaka i to jako probadanje, kao nozem. A ovo je sad bas onaj bol pred dobijanje...i to samo ako sam duze na nogama, cim legnem i smirim se, bude ok.




Mrvica_83 -> RE: Bolovi u stomaku (21.5.2013 20:59:03)

Emef draga Nemoj da se plasis - nije mi to bila namjera kad sam objavila post [sm=smiley1.gif] Vidis da vecina zenica pise da su imali male bolove - ipak se dogadjaju promjene u tijelu , maternica se siri itd. Ali ipak sam za to da se sve drzi pod kontrolom [sm=smiley1.gif] Za odlazak doktorici ti znas najbolje .. Ako imas potpuno povjerenje u nju i njenu strucnost onda pricekaj .. Ja ne bih mogla izdrzati [sm=smiley1.gif] Moja doktorica je divna - nije stroga .. Ja sebi napravim spisak sta da pitam i sve mi fino odgovori .. Ne zalim ni jedan dinar koji platim na pregledu [sm=smiley1.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif]




mnn -> RE: Bolovi u stomaku (21.5.2013 21:01:28)

mene svako toliko malo prikljesti u stomaku ali sa desne strane nize dole..nisam to imala sa alexom...pa mi sve cudno...




emef -> RE: Bolovi u stomaku (23.5.2013 19:41:45)

Drage moje, pomagajte...pa do kad ce ovi menstrualni bolovi biti prisuti? Svaki cas imam osjecaj da ce krenuti [sm=hudicek1.gif]
Danas cio dan samo lezim i spavam, ko pregazena sam. Izgleda da pocinju i mucnine...al samo blago se danas pojavile. Muci me mokraca, postaje sve toplija i pomalo pecka, pogotovo ujutro ako nocu nisam isla u wc. Grudi me uzasno pocele boljeti. Al nista od toga ne bi bilo toliko strasno, da samo ovi menstrualni bolovi hoce proci.[sm=smiley13.gif]




mnn -> RE: Bolovi u stomaku (23.5.2013 19:55:53)

meni je tako sa alexom bilo..prva 4mj..bolovi kao da cu roditi a onda prestanu i opet..i tako do 4mj a onda su prestali..a mucnine sam imala jutarnje do 6mj..drzi se..probaj polako dizati noge kao da vjezbas..ili lagano setaj meni je to pomoglo.ja sam znala setati sa reom..pomoglo mi je..to ti se maternica siir zato te to boli...sad u drugoj imala sam te bolove kratko i sad imam slabine..umorna sam..jedem samo bi spavala..drzi se.proci ce i to brzo




tratinčicaa -> RE: Bolovi u stomaku (23.5.2013 19:58:04)


IZVORNA PORUKA: emef

Drage moje, pomagajte...pa do kad ce ovi menstrualni bolovi biti prisuti? Svaki cas imam osjecaj da ce krenuti [sm=hudicek1.gif]
Danas cio dan samo lezim i spavam, ko pregazena sam. Izgleda da pocinju i mucnine...al samo blago se danas pojavile. Muci me mokraca, postaje sve toplija i pomalo pecka, pogotovo ujutro ako nocu nisam isla u wc. Grudi me uzasno pocele boljeti. Al nista od toga ne bi bilo toliko strasno, da samo ovi menstrualni bolovi hoce proci.[sm=smiley13.gif]

Ma sve ti je to normalno. Ista sam takva cijeli dan, jučer od dr.i evo me danas boli stomak...džaba i terpije i sve...ono svoje te svoje...tješim se da će proći. [sm=smiley13.gif]




grozđe -> RE: Bolovi u stomaku (23.5.2013 19:58:44)

emef koja si sedmica trudnoce?....ne znam nista o tim bolovima posto ih nemam..ja na pragu 9. sedmice i najvise mokrim, mucnine, neka kiselost u ustima, bolne grudi, podrigivanje...

sta ti doktorica kaze za te bolove?...ti pokusaj mirovati...




emef -> RE: Bolovi u stomaku (23.5.2013 20:01:09)

ja sam tek u sestoj sedmici i pregled mi je tek 1.juna a doktorica kaze samo da malo usporim tempo i to je to. A i ja imam isto tu kiselinu, ugusi al badem dobro pomaze, probaj.




emef -> RE: Bolovi u stomaku (23.5.2013 20:03:30)


IZVORNA PORUKA: mnn

meni je tako sa alexom bilo..prva 4mj..bolovi kao da cu roditi a onda prestanu i opet..i tako do 4mj a onda su prestali..a mucnine sam imala jutarnje do 6mj..drzi se..probaj polako dizati noge kao da vjezbas..ili lagano setaj meni je to pomoglo.ja sam znala setati sa reom..pomoglo mi je..to ti se maternica siir zato te to boli...sad u drugoj imala sam te bolove kratko i sad imam slabine..umorna sam..jedem samo bi spavala..drzi se.proci ce i to brzo


Sad mi je malo lakse, kad znam da nisam jedina sa tim bolovima. Oni me u sustini najvise plase. Mene cim zaboli stomak, znam da moram mokriti i leci i kroz minut dva sve prodje. A sto jedem, kao da nosim trojike...to da ne pricam :D




emef -> RE: Bolovi u stomaku (23.5.2013 20:04:30)

Ma u sustini i nema nam druge nego se tjesiti....dok sve ovo ne prodje. Nadam se da ce doci i onaj lijepi period, da uzivamo malo u trudnoci.
IZVORNA PORUKA: tratinčicaa


IZVORNA PORUKA: emef

Drage moje, pomagajte...pa do kad ce ovi menstrualni bolovi biti prisuti? Svaki cas imam osjecaj da ce krenuti [sm=hudicek1.gif]
Danas cio dan samo lezim i spavam, ko pregazena sam. Izgleda da pocinju i mucnine...al samo blago se danas pojavile. Muci me mokraca, postaje sve toplija i pomalo pecka, pogotovo ujutro ako nocu nisam isla u wc. Grudi me uzasno pocele boljeti. Al nista od toga ne bi bilo toliko strasno, da samo ovi menstrualni bolovi hoce proci.[sm=smiley13.gif]

Ma sve ti je to normalno. Ista sam takva cijeli dan, jučer od dr.i evo me danas boli stomak...džaba i terpije i sve...ono svoje te svoje...tješim se da će proći. [sm=smiley13.gif]





grozđe -> RE: Bolovi u stomaku (23.5.2013 20:04:46)

probat cu s bademom, nista mi ne pomaze, ni zvaka, ni bombona... ja isto dosta mirujem posto sam imala jedan spontani...




grozđe -> RE: Bolovi u stomaku (23.5.2013 20:07:37)

apetit i ja nikakvi..jos sam dobra kakva sam bila, sve sam bacala hranu iz frizdera kako mi je smrdila...bolje sam ima sedmica...sve je ovo podnosljivo, samo neka sve bude dobro abd...




tratinčicaa -> RE: Bolovi u stomaku (23.5.2013 20:09:12)

Mene od samog početka ova trudnoća slomi. [sm=smiley13.gif] Te mučnine, povraćanje, bolovi u stomaku, kontrakcije....ma ne znam eto...nalazi loši, sad strogo mirovanje, tableta nekakvih, više ne znam gdje koju stavljam, šta pijem, da Bog sačuva!
Molim Boga,kako za sebe takoi za sve one kojima je ko meni samo da se sve dobro završi.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  24 25 [26] 27 28   Sljedeća stranica >   >>