RE: vrtić i imunitet (Puna verzija)

Forum >> [Dijete] >> Vrtić i čuvanje djeteta



Poruka


lost -> RE: vrtić i imunitet (7.9.2012 10:11:00)


IZVORNA PORUKA: Halimaa

Šta je tahin? [sm=smiley22.gif]


Evo ja guglala [sm=smiley1.gif]

Tahini, tahina ili taan je pasta koja se dobija mlevenjem semenki susama.
Neizostavni je sastojak hummusa i koristi se takodje u pravljenju halve, tako da ima ukus iste, pogotovo ako se pomesa sa medom.
Izuzetno ukusna i zdrava namirnica. Pored kalcijuma, kojim je veoma
bogata, sadrzi gvozdje, fosfor, magnezijum, cinc, vitamine b grupe,
vitamin e. Odlicna je za snizavanje krvnog pritiska.
Moze se mazati na hleb, koristiti kao zamena za puter ili margarin, dodavati salatama, medjutim treba biti oprezan, jer je izuzetno kaloricna.
Ima je u vecim supermarketima i prodavnicama zdrave hrane.




djoisa -> RE: vrtić i imunitet (7.9.2012 10:11:41)

 
Tahini je pasta ili sos od susama. Izuzetno je zastupljen u mediteranskoj kuhinji, kao i velikom delu Azije i Afrike. Izuzetno je nutritivno zdrava namirnica , tacnije to je mineralno vitaminska antioksidativna bomba! U sebi pored obilja gvozja, bakra, magnezijuma, vitamina E, vitamina b1, kalcijuma, sadrzi sesamin koji je odredjena vrsta fitoestrogena sa antioksidativnim i antikancerogenim svojstvima. Od tahinija i meda mozete napraviti odlican namaz za hleb koji uz mleko cini fantastican lagani i hranjivi obrok za svako dete. Tahan halva se sastoji od tahinija. Humus i falafel su bez tahinija nezamislivi. Ma bilo koja varijanta da je u pitanju, bogatstvo ukusa je zagarantovano!




belladona -> RE: vrtić i imunitet (7.9.2012 10:40:47)

Gdje se ima kupiti tahin?




djoisa -> RE: vrtić i imunitet (7.9.2012 10:43:02)

u dp-marketima ili vecim marketima obično stoji u frizideru..ima i u badem butiku




Hanady RR -> RE: vrtić i imunitet (7.9.2012 10:44:12)


IZVORNA PORUKA: belladona

Gdje se ima kupiti tahin?


u tržnim centrima ima porijeklom iz turske...uvoz...DR, merkator itd
a imate i u svim klas pordavnicama...u teglama staklenim od 750 gr




palachinken -> RE: vrtić i imunitet (7.9.2012 10:50:07)

Ovaj pekmez, što spominjete da je dobar za željezo i imunitet, to je onaj pekmez od jabuka, bez šećera, onaj rijetki?




djoisa -> RE: vrtić i imunitet (7.9.2012 10:53:28)

da [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Hanady RR -> RE: vrtić i imunitet (7.9.2012 10:54:10)


IZVORNA PORUKA: palachinken

Ovaj pekmez, što spominjete da je dobar za željezo i imunitet, to je onaj pekmez od jabuka, bez šećera, onaj rijetki?


ja sma mislila da se govori o pkemezu od šljiva...onaj rijetki al do šljiva...što u flašama kupuješ kod domaćih porizvođača...
znam da neko ko ne daje med sa tahinom mješa pakmez od šljiva i mi smo jedno vrijeme jer je isti dobra za željezo...bar su meni tako rekli...pa sm ag popila tj pojela, naumakala sa kajmakom slatkim more u trudnoći[sm=zmeden.gif]




palachinken -> RE: vrtić i imunitet (7.9.2012 10:55:31)

Ja to u životu nisam probala, nisam nikad kontala šta je pisac htio da kaže s tim pekmezom, sok je, a nije, med je, a nije, mazalica je, a nije.[sm=smiley1.gif] Elem, sad ću da ga pravim, zbog prce.




Hanady RR -> RE: vrtić i imunitet (7.9.2012 10:57:50)

pekmez od šljiva je meni ukusan...
mi stavimo slatki kajmak sa mlijeka i njega preko pa sa domaćim hljebom...samo tako i mogu...mada su mi za željezo savjetovali da kašiku istoga razmutim sa malo vode i popijem..to mi se nije sviđalo[sm=smiley36.gif]




lost -> RE: vrtić i imunitet (7.9.2012 11:03:00)

Ja sam nedavno kupila neki Imunosirup od zovinih bobica i tog pekmeza pa ga dajem malenoj. Proizvođač je Jukan i to je 100% prirodan proizvod bez ikakvih dodataka, 80% zovine bobice i 20% pekmez od jabuka.
Inače čula sam da su zovine bobice dobre za poboljšanje krvne slike i imuniteta uopšte




palachinken -> RE: vrtić i imunitet (7.9.2012 11:20:04)

lost, gdje si kupovala Jukanove proizvode? Čula sam da valjaju, ali ne znam gdje se imaju kupiti.




DM -> RE: vrtić i imunitet (7.9.2012 11:22:41)


IZVORNA PORUKA: palachinken

lost, gdje si kupovala Jukanove proizvode? Čula sam da valjaju, ali ne znam gdje se imaju kupiti.

Imaju u Bingu(imate li vi Bingo u Ze?)!




djoisa -> RE: vrtić i imunitet (7.9.2012 11:23:41)

ima nesto od jukana i u dm




sheri -> RE: vrtić i imunitet (7.9.2012 11:24:05)


IZVORNA PORUKA: palachinken

lost, gdje si kupovala Jukanove proizvode? Čula sam da valjaju, ali ne znam gdje se imaju kupiti.

palacinko, imas tih proizvoda u dm, na odjelu organske hrane. a ako ti treba zovinih bobica, kazi, ima u avliji u nasem selu[sm=smiley2.gif]




palachinken -> RE: vrtić i imunitet (7.9.2012 11:38:05)

Hvala svima, pogledat cu. Mislim, prvo cu probati samostalno napraviti pekmez [sm=smiley1.gif] pa šta bude.
A mislim da i kod nas u selendari ima tih bobica, ako nisu stradale, ako ne, sheri, javim ti se [sm=smiley1.gif]




MaminaBeba -> RE: vrtić i imunitet (7.9.2012 11:47:47)

Jukanovi prozivodi imaju i u Bingu Palachinken u Zenici, na odjelu dijetalne i zdrave hrane. Mi smo kupili jabukov pekmez u maslačku i super je stvar za imunitet.




henna ze -> RE: vrtić i imunitet (7.9.2012 11:53:59)


IZVORNA PORUKA: palachinken

Hvala svima, pogledat cu. Mislim, prvo cu probati samostalno napraviti pekmez [sm=smiley1.gif] pa šta bude.
A mislim da i kod nas u selendari ima tih bobica, ako nisu stradale, ako ne, sheri, javim ti se [sm=smiley1.gif]

sirup od pekmeza sa bobicama ima preko puta pijace kupiti 6 KM košta..ne gore na ćošku nego ono nešto ensi1..vako...sutra možemo svratiti da vidimo




henna ze -> RE: vrtić i imunitet (7.9.2012 11:56:49)


IZVORNA PORUKA: palachinken

Ja to u životu nisam probala, nisam nikad kontala šta je pisac htio da kaže s tim pekmezom, sok je, a nije, med je, a nije, mazalica je, a nije.[sm=smiley1.gif] Elem, sad ću da ga pravim, zbog prce.


pekmez činko od jabuka..ako hoćeš imam ja flašu od 1,5l..da ti sipam malo da probaš..ujutro kad ustanem naspem jednu kašiku tog i vode i popijem..predobar sok..
Heni dajem sa tahinom jer ne smije med....ko zna šta bi sa nama bilo da sve to ne pijemo




palachinken -> RE: vrtić i imunitet (7.9.2012 12:00:07)

Ma ne trebaš mi sipati,ha ću ga sebi ukuhati, našla sam recept, ha ću kupiti Jukana. Čuvaj ti vama. Nama je ovo čisto preventivno.
Ja opet nekako najviše vjerujem onoj cvekla-mrkva-jabuka-med kombinaciji.




henna ze -> RE: vrtić i imunitet (7.9.2012 12:10:15)


IZVORNA PORUKA: palachinken

Ma ne trebaš mi sipati,ha ću ga sebi ukuhati, našla sam recept, ha ću kupiti Jukana. Čuvaj ti vama. Nama je ovo čisto preventivno.
Ja opet nekako najviše vjerujem onoj cvekla-mrkva-jabuka-med kombinaciji.


naradnza ili limun još...to ja dodam bez meda..




Alma_27 -> RE: vrtić i imunitet (7.9.2012 15:41:08)


IZVORNA PORUKA: palachinken

Hvala svima, pogledat cu. Mislim, prvo cu probati samostalno napraviti pekmez [sm=smiley1.gif] pa šta bude.
A mislim da i kod nas u selendari ima tih bobica, ako nisu stradale, ako ne, sheri, javim ti se [sm=smiley1.gif]



samo da dodam da su u Bingu najjeftiniji Jukan proizvodi. Nije reklama [sm=smiley1.gif] Ja sam uzimala mjesavinu zitarica a probat cu i taj pekmez




Halimaa -> RE: vrtić i imunitet (7.9.2012 19:02:26)

evo ja idem malo of topic, imamo problemcic: citave sedmice u vrticu mali je slinio, imao je temperaturu na početku sedmice i evo opet sad, i povelika je bila...mALO kaslje, malo slini, jede dobro...Šta da radim, antibiotik ili ne? [sm=smiley13.gif]




selebriti -> RE: vrtić i imunitet (7.9.2012 19:06:24)


IZVORNA PORUKA: Halimaa

evo ja idem malo of topic, imamo problemcic: citave sedmice u vrticu mali je slinio, imao je temperaturu na početku sedmice i evo opet sad, i povelika je bila...mALO kaslje, malo slini, jede dobro...Šta da radim, antibiotik ili ne? [sm=smiley13.gif]



Za šta antibiotik, je li neka upala upitanju?

Je li sada ima ture?

Šta kažu doktori?




škorpija -> RE: vrtić i imunitet (7.9.2012 19:45:33)

kako antibiotik, jel ga ljekar propisao, ja ne bih dala, jerovatno je virus, al ja ti nisam relevantan, ja nikad ne dam antibiotik, već samo bacim recept u smeće




Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>