RE: Tvrda stolica (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba >> Zdravlje beba



Poruka


disam -> RE: Tvrda stolica (27.2.2010 9:41:24)

nije skroz tvrda i moja bebara ne place niti pokazuje nervozu raspolozena je jedino mene malo sekira jer prije nije bilo tako i vidim da se malo vise napreze
da li je je to sto jede hranu koja inace ocvrsne stolicu jer vecina hrane koju ona moze jesti npr riza mrkva ocvrsne stolicu




Srculence -> RE: Tvrda stolica (27.2.2010 9:49:41)

Ja znam da banana može uzrokovati zvrdu stolicu.Kod mog se bebana dešavalo isto tako kao što si ti opisala ali on je bio malđi i nije jeo kašice.Mi smo to riješili sa slatkom kamilicom i odmah je omekšala stolica.




lilith -> RE: Tvrda stolica (27.2.2010 10:41:06)

disam to je normalna stolica... normalno je kad beba pocne jesti kruti hranu da joj stolica postane malo tvrdja...banana otvara uglavnom a ne zatvara...zasecerena kamilica NE!to se vise ne daje...secer ne najmanje do godine...




reallove -> RE: Tvrda stolica (27.2.2010 14:41:45)

mi smo rijesili tvrdu stolicu,hb,kupili smo kapi Philax,sada sve ok.....




disam -> RE: Tvrda stolica (27.2.2010 18:36:13)

citala sam da se stolica mijenja sa uvodzenjem cvrste hrane i naravno to se i desilo iz one vodenaste presla je u kasastu medzutim sad je jos cvrsca ne tvrda bas ali se desilo da beba kako kako ja kazem na rate npr danas u vise navrata
ne pokazuje nervozu ali malo me brine
ps hvala na savjetima




lavić Simba -> RE: Tvrda stolica (31.3.2010 14:45:06)

E evo mene i ovdje sve mislim proci ce pa netrebam pomoc medjutim prevarila sam se[sm=smiley19.gif]!Beba ima 6 mj i jede gustu hranu,kasice,povrce kao i Hipp mlijeko i ima JAKO TVRDU stolicu,svaki put se pocne crveniti i napinjati i onda mu a moram pomoci...[sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif]nista masiranje,nista kamilica samo kad mu stavim malo kreme na toplomir i stavim malo s pocetka guze krene ali i tada se napati jer stolica mu je kao kod odraslog covjeka skoro[sm=duda.gif].Sta da radim?




acudesa -> RE: Tvrda stolica (31.3.2010 14:49:57)

Šljiva-kašice, sokovi, kompot od suhih šljiva...
reguliše stolicu




acudesa -> RE: Tvrda stolica (31.3.2010 14:56:34)

i, simba, imaš već napisanih jako dobrih savjeta, ja sam probala svašta...rješavala sam posljedicu-glicerinskim čepićima (oni su stvrano dobri), ali dok nisam riješila uzrok imala sam problama, moj malac svaki dan popije oko 0,5 litra kompota, ali on je stariji..3,5




Lejla Ka -> RE: Tvrda stolica (31.3.2010 15:39:45)

Izbjegavat rižu, mrkvu banane (a šta će djete jadno onda jesti? [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley13.gif[/image]). Nuditi dosta tekućine, najbolje vode, možeš i čaj od komorača. Daj mu kašice od šljiva pošto im sada nije sezona. Mislim da suho voće ide nekad kasnije, ne baš odmah sa 6 mjeseci, možda da mu daš samo vodu iz kompota. Jabuke su jako dobre za probavu. Možda da iskuhaš jabuke i suhe šljive kao kompot (bez šećera), a onda jabuku izgnjećiš sa vodom iz kompota pa daš tako dobivenu kašicu. Palenta je dobra za otvaranje, tikvica i tikva je lagana za probavu, Ne znam više šta bih predožila.




Husic10 -> RE: Tvrda stolica (31.3.2010 16:32:28)

glicerinskim čepićima[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif] Kad bas nema druge opcije, moja Ailica je imala malo problema sa stolicom kad joj je bilo oko 4-5 mjeseci , mene bilo strah stavljati joj cepice tako da mi je jetrva to obavila..[sm=smiley36.gif] a bilo bi je malene tako zao...sva nerevozna i napeta i cim smo joj stavili cepice , za 10-tak minuta se razrahatila [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




lavić Simba -> RE: Tvrda stolica (31.3.2010 19:15:00)

Hvala vam ma neznam sta da radim.Evo opet muke kenjka,crveni se i napreze! n eznam ti cepici kakvi su i jel to samo trenutno rijesava problem a sta kasnije necu svaki dan valjda cepice




Husic10 -> RE: Tvrda stolica (31.3.2010 19:20:09)

Eee ne znam moja Aila nije imala dugotranji problem sa stolicom, znam da nije kakila jednom 2-3 dana i onda sam joj stavila cepic, poslje je bilo uredu, pa onda opet par dana ne kaki onda joj stavim cepic i tako par puta, sad hB nema problema....

A cula sam da neko napravi cepic od sapuna, neznam kako to ide ili djeluje [sm=zmeden.gif]

Sretno




Lejla Ka -> RE: Tvrda stolica (31.3.2010 20:27:25)

ćepići su simptomatsko rješenje i ne treba im često pribjegavati. mora se djelovati na prehranu da bi crijeva počela normano obavljati svoju funkciju.




azraj -> RE: Tvrda stolica (31.3.2010 20:40:37)

IZVORNA PORUKA: lavić Simba

E evo mene i ovdje sve mislim proci ce pa netrebam pomoc medjutim prevarila sam se[sm=smiley19.gif] !Beba ima ' mj i jede gustu hranu,kasice,povrce kao i Hipp mlijeko i ima JAKO TVRDU stolicu,svaki put se pocne crveniti i napinjati i onda mu a moram pomoci...[sm=smiley19.gif] [sm=smiley19.gif] [sm=smiley19.gif] nista masiranje,nista kamilica samo kad mu stavim malo kreme na toplomir i stavim malo s pocetka guze krene ali i tada se napati jer stolica mu je kao kod odraslog covjeka skoro[sm=duda.gif] .Sta da radim?

I ja sam imala slicnih problema,jer i moj mali je bio na vjestackom mlijeku kako sam mogla da skontam da je i tvoja beba.Meni je pomagao toplomjer,kamilica dosta zasecerena i jabuku sam mu cijedila i sto vise hapica od jabuke.




Hanady RR -> RE: Tvrda stolica (31.3.2010 21:00:39)

draga lavić Simba...čepići o kojima govore od sapuna jesu rješenje ali to se ne primjenjuje često i više se predlaže kod beba koje su na majčinom mlijeku i to tek nakon 10.tog dana kada nema stolice što je za malene dojene bebe simptomatično. kako je tvoja bebača na AD mlijeku i jede čvrstu hranu predlažem ti da promjeniš način ishrane kako bi crijeva bolje radila.

1. svaki dan supica bez tjestenine sa komadićem putera malenim skuhana i to od pilećih krilaca i telećih nohica ili koljenice radi masnoće;
2. kompot u kome obavezno imaš šljive i to suhe šljive i jabuku...u taj kompot ništa drugo ne stavljaj...grožđice i smokve su željezo čisto koje također pospješuju zatvor;
3. kašice pravi od tikvica, jabuke ( pečene i svježe) ako malo odstoji onda nije dobar laxativ jer oksidira, meso samo bijelo ( piletine i riba..crveno samo po malo jer ono pospješuje zatvor);
4. hipova kašica od čiste šljive je super;
5.hipov čaj u granulama od komorača dobar je za ovu porblematiku;

sokove kupovne izbjegavaj...djetetu samo ponudi kompota unaprijed napisanog dok se sve ne stabiluje aonda polako počni uvoditi sve ostalo.
monte, smoki i te džidže izbaci skroz dok je ovaj porblem u toku.
ako daješ mlijeko 8 mada sam skontala bebi je 6 mjeseci neka nebude pertoplo ni prehladno ali opet više hladno sa sobne temperature jer temperatura davanom mlijeka 3,2 mm i sl. reguliše probavu od otvaranj do zatvora.

sretno




teacher75 -> RE: Tvrda stolica (2.4.2010 23:33:29)

evo i nas sa istim problemom, pojavio se nakon uvodjenja cvrste hrane, tacnije rizinih pahuljica. muci se vec 3. dan, pokaki povremeno tvrdod govance kao kliker, napinje se, nervozna je i slabo spava. mislim da su u pitanju rizine pahuljice jer prije toga nije imala problema. e sad, problem je u tome sto sada nece vise nista da jede ili pije osim dojenja[sm=smiley13.gif] prije toga je fino papala, bila sam presretna, otvarala usta cim vidi kasikicu a sad stisne i nema sanse da joj ubacim nesto sto ste preporucili (caj, kompot, hippovu kasicu od sljiva), nece da otvori usta a kad sta uspijem nekako ubaciti odmah pljune[sm=smiley13.gif] sad me strah da pocne odbijati sve na kasikicu i nakon sto joj se regulise probava, a tako je fino jela. gotovo sam poludjela od brige[sm=smiley13.gif]




myb@by -> RE: Tvrda stolica (2.4.2010 23:38:16)

Teacher i ,i smo imali problema sa tvrdom stolicom nakon uvođenja dohrane.A je zatvorila mrkva.Ja sam to rijesila na nacin sto sam u caj od kamilice stavilja kasikicu ulja i sve se onda regulisalo.Od tada nema nikakvih problema sa stolicom.
Sto se tice odbijanja hrane ne brini,sada je muci stomak pa joj se hrana gadi,cim se to regulise ona ce ponovo papati.Sretno




malena_t -> RE: Tvrda stolica (2.4.2010 23:39:32)

Teacher nama palenta uvijek pomogne [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




škorpija -> RE: Tvrda stolica (2.4.2010 23:41:28)

nama je pomagalo i pomaže skuham 4 suhe šljive i izmiksam sa bananom, li važno je NE GULITI šljive, ovo ne treba davati često već samo kad bebi ima tvrdu stolicu. već sma rekla jednoj forumašici, ako od ovog beba ne prokaki, poješću pelenu[sm=smiley36.gif]




teacher75 -> RE: Tvrda stolica (2.4.2010 23:47:53)


IZVORNA PORUKA: škorpija

nama je pomagalo i pomaže skuham 4 suhe šljive i izmiksam sa bananom, li važno je NE GULITI šljive, ovo ne treba davati često već samo kad bebi ima tvrdu stolicu. već sma rekla jednoj forumašici, ako od ovog beba ne prokaki, poješću pelenu[sm=smiley36.gif]

djaba vi meni predlazete sta cu joj dati da pojede kad ona NECE nista da stavi u usta osim sike vec 3.dan! kazem vam, stisne usta cim vidi kasikicu i nema sanse[sm=smiley13.gif] ako je uspijem nekako prevariti ispljune i povraca




škorpija -> RE: Tvrda stolica (2.4.2010 23:50:09)

e onda nema druge nego toplomjera namazati bademovom kremom i gurnuti u guzu[sm=smiley13.gif],vjerovatno se na ulazu stolica zapekla a lana nema snage da izgura van ili je čak boli kada kaki. neko koriste i sapun ali ja nisma nikad, a i na ovoj temi čitala sma savjete kako to pravilno uraditi




Private -> RE: Tvrda stolica (2.4.2010 23:50:59)

teacher,a da probas stapic za usi umociti u kremu kojom joj mazes guzu i gurnuti u guzu?




marny -> RE: Tvrda stolica (2.4.2010 23:51:16)

ja kada mom dam kašicu od kruškice bez problema prokaki.




teacher75 -> RE: Tvrda stolica (2.4.2010 23:52:58)


IZVORNA PORUKA: škorpija

e onda nema druge nego toplomjera namazati bademovom kremom i gurnuti u guzu[sm=smiley13.gif],vjerovatno se na ulazu stolica zapekla a lana nema snage da izgura van ili je čak boli kada kaki. neko koriste i sapun ali ja nisma nikad, a i na ovoj temi čitala sma savjete kako to pravilno uraditi

guza oko cmara joj skroz crvena, valjda je to vise izjelo, mada sam je stalno presvlacila i prala [sm=smiley13.gif] mozda je bolje da uzmem neke cepice da joj razmeksa stolicu na ulazu pa kad krene da se ne pati....




malena_t -> RE: Tvrda stolica (2.4.2010 23:53:20)

IZVORNA PORUKA: škorpija

e onda nema druge nego toplomjera namazati bademovom kremom i gurnuti u guzu[sm=smiley13.gif] ,vjerovatno se na ulazu stolica zapekla a lana nema snage da izgura van ili je čak boli kada kaki. neko koriste i sapun ali ja nisma nikad, a i na ovoj temi čitala sma savjete kako to pravilno uraditi


S tim sto nije preporucljivo cesto primjenjivati ovu metodu[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>