RE: Tvrda stolica kod bebe (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba >> Zdravlje beba



Poruka


bumbalu -> RE: Tvrda stolica kod bebe (11.6.2010 8:26:18)

ne znam koje mlijeko dajes,mislim na masnocu,jer moj sin je isto imao probleme sa tvrdom stolicom nakon prelaska na tetrapak mlijeko,jer sam mu prvo davala punomasno mlijeko,i tad je stolica bila uzas i onda sam presla na polumasno i otad hb super stolica,a meni je doktorica jednom davno rekla da se kod tvrde stolice djetetu moze davati dvaput dnevno kasikica maslinovog ulja,ako nema maslinovo moze i obicno,nadam se daq ce ti nesto od ovog pomoc




anidla -> RE: Tvrda stolica kod bebe (17.6.2010 12:42:39)

Nonce se opet pati! [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley19.gif[/image] Napreze se od juce, sav polavi, ali kake nigdje, i sve je to popraceno vriskom [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley19.gif[/image]

ne znam, nista mu ne pomaze, skuhane sljive, kruska, maslinovo ulje, 0 poena!

danas idemo pedijatru na vakcinu i da je pitam sta da radim! ovo je patnja za njega koji inace ima 3 puta stolicu...

ne spava evo od 6 jutros, a inace bi vec do sad trebao odspavati 2.5 sata![image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley13.gif[/image]




merjem -> RE: Tvrda stolica kod bebe (17.6.2010 12:56:27)

i mi smo anidla imali isti problem prije mjesec dana i na kraju zavrsili na djecijoj hirurgiji.nama je pomogao lass baby sirup i NOVALAC IT2 sa sojinim i nekim uljima i regulisalo se.probaj sa kruskom,sokom od breskve,a ako bas ne ide stavi cepic.




Hanady RR -> RE: Tvrda stolica kod bebe (17.6.2010 13:00:11)

andila...povećaj mu unos tečnosti...daj mu soka i vode
ja znam on to slabo hoće...al ako jede čvrstu hranu a već jede a ova brućina...moraš mu napraviti balnas između hane i vode[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




anidla -> RE: Tvrda stolica kod bebe (17.6.2010 15:50:21)

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

andila...povećaj mu unos tečnosti...daj mu soka i vode
ja znam on to slabo hoće...al ako jede čvrstu hranu a već jede a ova brućina...moraš mu napraviti balnas između hane i vode[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image]



jucer je popio 270 ml caja za citav dan, a nikad prije nije toliko...danas opet skorz slabo, vrlo malo od jutros, jedva 60 ml[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/zmeden.gif[/image] 

otici cu na kraju i kupiti spricu i tako mu unositi tekucinu, jer je on nemoguc!

zaspao oko 2 i ja mu dala flasicu jer je bio gladan, i nakon 3 minute sve povratio...




anidla -> RE: Tvrda stolica kod bebe (18.6.2010 0:18:06)

danas je kakio...jedva, bas je bilo mukotrpno, ali je kakio...tvrda stolica, zeleno smedja....ujutru cu mu opet dati sljive...
slabije je i jeo...ali je veseo kao i obicno, nema temp.




Hanady RR -> RE: Tvrda stolica kod bebe (23.6.2010 10:27:21)

IZVORNA PORUKA: samedi

Jutro! Kako ste mi? Joj blago vama s tim rodjendanima,i ja jedva cekam,al daleko je to jos! Noc sam provela vise budna nego sto sam spavala,Nejra se budila stalno valjda je bolio stomacic,prduckala je svunoc. Nesto mi je juce slabo jela,ako nije od vakcine izgubila apetit. Najzesce je bilo kad se probudila u pola 2,ja da upalim svjetlo-nema struje! Sreca pa je ostalo vode u kuhalu koja je bila jos mlaka,inace bih joj morala dati hladno mlijeko. Juce sam joj dala sasvim malu kasicicu maslinovog ulja jer se patila i plakala a nije mogla kakiti. Nakon toga,odmah se pokakila,jeste joj bilo gadno ono ulje,al sta cu.
Sulty,ti ko i ja spremila listu pitanja :-) Uspjela sam samo pitati ima li nuspojava,odgovor je bio "ne bi trebalo da bude,mozda temperatura,stavljajte hladne obloge". Pusa svima,ugodan vam dan zelim,mene ceka dosta posla,dokaze mi gosti veceras.


Draga moja...vidim na AD ste...
mislim da je beba suvise mala da bi joj davala maslinovo ulje...
naime ono je u kalendaru dohrane koji su napisali sručnjaci dozvoljeno sa 6 mjeseci u ograničenoj količini...
molim te budi pažljiva...sa silnom željom da pomognes bebi možes izazvati kontra efelkat neželjene alergije.

vježbice sa nogicama isto budi pažljiva jer ipak mala je to beba i ne znam jeste radile kontrolu kukova...sada je već postalo jasno da i ortopedi roditeljima ne preporučuju rad vježbica za kukove jer često su uzrok problema sa kukovima upravo ne stručne vježbice.

dali si pričala sa pedijatrom o tome da promjenis mlijeko?
ili mozda da pokusas smanjiti količinu praha...pazi dali pravis pravu mjeru
masiraj bebi stomak...sa bebi mlijekom ili uljem...








Meri29 -> RE: Tvrda stolica kod bebe (23.6.2010 12:18:54)

Uljanica je isto jako dobra, a ja sam Majdi radila vjezbice, oprezno naravno, ali vjezbe + uljanica mi je uvijek upalilo. Ja sam savjetovala maslinovo ulje, ali to je bilo prije nego je samedi napisala da je bebica tako mala.




samedi -> RE: Tvrda stolica kod bebe (23.6.2010 14:22:26)

Eh znaci nista maslinovo ulje :-( .
To za vjezbice,par puta sam joj radila,ali ona se tako ukoci,ne da da joj micem nogice pa me bilo strah da je ne povrijedim. Probat cu opet. Masiram joj stomacic baby uljem al slaba fajda. Stavljala sam joj tu krpicu,tacnije dio pamucne pelene natopljen uljem(kod nas se to zove lojanica). Imate li jos kakav prijedlog? Nije bas kriticno,kaki ona svaki dan,ali u razlicito doba i bas se napati dok to obavi,a stolica ne bude cvrsta vec kao pire krompir(joj poredjenja) ili palenta a boje senfa,sa nekim malim bijelim tackicama. Da joj promijenim Ad? Nesto me strah da ne bude jos gore. Dr.nam je preporucio Humanu,kao to nasi pedijatri na klinici daju i preporucuju. Kad me pitao ko mi je preporucio Aptamil,ja rekla "prijateljica ga koristi" , mogu misliti kako bh reagovao da sam rekla "zenice s foruma". Opet ja OT,sorry Hanady.




merjem -> RE: Tvrda stolica kod bebe (23.6.2010 14:46:20)

mozda da predjes na novalac IT2 on je namijenjen za regulaciju stolice pa da onda nastavis sa njim,nama je pomogao jer smo imali slicnih problema




iv@ncica -> RE: Tvrda stolica kod bebe (23.6.2010 16:07:39)

 
ono  sto  ja vidim  je  da ti  vecinom  dojis uz  jednu  nadohranu  dnevno..koja  ti  po  mom misljenju  nije  potrebn.a....beba  ti  je  premalena  za  bilo  sto....osim  masaze.  Ne  toplomjer,  ulje  i  slll....  kad  bas  zagusti  nekoliko  kasikica  blage-tople- malo  zasecerene  kamilice...jer  ce  bebi  to  manje  skoditi  od  ostalog....kazem  ti  iskljucivo  dojene  bebe  nemaju  stolicu  i  do  7-8  pa  cak  i  vise  dana, jer  iskoriste  sve  hranjivo  iz  mlijeka..a  ako  beba  ima  vjetrove   to  je  dobro ,  jer  probava  radi...inace  tvoja  bebica  uz  to  jos  ima  i  grceve koliko  vidim,  vjerojatno  sto  je  i  dohranjujes....Savjet  pazi  sto  jedes,  masiraj  bebicu,  izbaci  AD  kad  imas  svoga  mlijeka..i  to   nije  tvrda  stolica,   jer  kazes da je  kao  senf, to  je  normalnA stolica,  a  bebi  se  probava  prilagođava  i  dok  ona  jos  nauci  kako  sta  treba i  dok  joj   ne  ojaca  taj  misic  ona  ce  se  malo  muciti...i  kod  nas  je  tako  dugo  bilo..kaki  rekao  bi  da c e  biti  mali  brabonjci, a ono  tamo  keca meca....tvoja  se  beba  i  njena  probava  prilagođavaju  novoj  vrsti  zivota..ne  brini  i  olaksaj  joj  koliko  mozes...sve  ce  to  proci..i  imas  kapi  za  grceve..a  o  grcevima  imas dosta tema..sve ti  je  to  povezano [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image] ...sretno  vam

sorry  ovo  je  namjenjeno  bilo  za  drugu  mammu  koja  je  postavila  pitanje  na  bebe 2009/2010,  ali  nek  stoji   doci  ce  ona  da  ne  pisem  vise [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Hanady RR -> RE: Tvrda stolica kod bebe (23.6.2010 16:11:40)

semedi ...ja sve pokusavam da skontam...izvini mila jel ti dojis i dajes dohranu ili samo na dohrani si?

naime,ako si samo na AD uzmi drugo ...ja sugerisem HIPP Pre...probiotik...mojoj starijoj curuc on je bio super.

dalje...molim te koristi komorač i kamilicu HIPP u ranulama...nemoj slučajno da sećeris kamilicu...niti smijes a od zasećerene bude gore...znači po kasiku malu 1-2 daj bebi da joj malo olaksa.
i ako beba kaki redovno a  stolica joj malo tvrđa to nije nikakva panika...beba ima mozda grčeve pa stavi joj uljanu krpicu na stomačić...






samedi -> RE: Tvrda stolica kod bebe (25.6.2010 11:59:45)

Joj Hanady,tek sad vidjeh tvoj post,sad bih samu sebe isamarala! Ne dojim vise nazalost,samo joj dajem Ad. Inace joj dajem hippove cajeve od kamilice i komoraca,a juce sam joj dala,ne znajuci za tvoj post,100ml kamilice sa pola kocke secera,jer sam negdje citala da je to dobro za stolicu. Nisam vise znala sta da radim pa reko i to da probam. Juce nije nikako kakila,a evo nije ni jutros,ima jake gasove ja sve mislim ukakila se a ono nista. Stavljam joj tu uljanicu,ne pomaze. Ne znam sto se to desilo,i prije je pila Aptamil i bila je stolica 1x dnevno normalna. A taj Hipp prebiotik,jel ga trebam davati stalno ili samo dok se stolica ne stabilizuje? Na zadnjem pregledu pedijatar je preporucio Novalac It protiv zatvora i da joj dajem samo par dana pa onda da se vratim na obicni ad. Inace mi je preporucio Humanu ali ja nisam htjela da joj mijenjam bas da ne bi bilo problema. Sta da radim? Koje ad da uzmem? Kako da joj pomognem? Ima li jos neko savjeta i iskustava slicnih? Heeelp!




koka i po -> RE: Tvrda stolica kod bebe (25.6.2010 14:53:22)

Ja svojoj[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/duda.gif[/image] dajem Bebelac,Na kutiji piše da normalizuje stolicu i da je slična stolici bebe koja doji.A bome se tako i pokazalo.

Nikad još nije imao zatvor.




Skvo RR -> RE: Tvrda stolica kod bebe (25.6.2010 15:03:21)

Moj ti je savjet samedi...da ako bebe nema grceve i fino podnosi  Aptamil, onda bi trebala otici do apoteke i kupiti AD Novalac IT. Ja sam ga davala samo jednu flasicu dnevno i stolica se normalizirala. Dobro je sto on moze ici u kombinaciji sa osnovnim mlijekom. Tako da ubaci samo jednu flasicu njega uz aptamil i problem ce akoBogda proci.




samedi -> RE: Tvrda stolica kod bebe (25.6.2010 19:02:35)

Hvala vam,pokusat cu sa Novalacom pa ako ne uspije onda cu probati Hipp. A koliko dugo trebam davati Novalac 1x dnevno?




merjem -> RE: Tvrda stolica kod bebe (25.6.2010 19:04:21)

dok se stolica ne regulise nama je trebalo 8 dana al sam ja iz nekog straha davala dok nisam potrosila kutiju.




lila25 -> RE: Tvrda stolica kod bebe (30.6.2010 23:34:23)

trebam li se zabrinut moj evo nema dva dana stolicu,kako smo poceli ruckiti tvrdu hranu bas se napinje dok kaki,evo prvi put da nema stolicu dva dana...davala sam mu kamilicu ali izgleda da ne djeluju...




Hanady RR -> RE: Tvrda stolica kod bebe (30.6.2010 23:36:21)

IZVORNA PORUKA: lila25

trebam li se zabrinut moj evo nema dva dana stolicu,kako smo poceli ruckiti tvrdu hranu bas se napinje dok kaki,evo prvi put da nema stolicu dva dana...davala sam mu kamilicu ali izgleda da ne djeluju...

ne trebaš brinuti...promjena je bebi pa je možda stolica tvrđa...
daj bebi maslinovog ulja...sigurno rješava problem[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




acudesa -> RE: Tvrda stolica kod bebe (7.7.2010 10:56:17)

postovi sa: potreban mi je savjet hitno
IZVORNA PORUKA: melly__

Drage moje pozz...beba mi par dana ima tvrdu stolicu,bas se pati...sve sam ove savjete sa rr probala,masiram mu stomak,dala sam mu caj kamilicu,komorac,plantex...i sad ne znam sta da radim,nista od ovog ne pomaze a bas se pati...pomagajte...inace ne doji nego je na hipp hrani-nemam mlijeka....hvala unaprijed...

IZVORNA PORUKA: taurus

IZVORNA PORUKA: melly__

Drage moje pozz...beba mi par dana ima tvrdu stolicu,bas se pati...sve sam ove savjete sa rr probala,masiram mu stomak,dala sam mu caj kamilicu,komorac,plantex...i sad ne znam sta da radim,nista od ovog ne pomaze a bas se pati...pomagajte...inace ne doji nego je na hipp hrani-nemam mlijeka....hvala unaprijed...


jedino još možeš kupiti u apoteci glicerinske čepiće za djecu i staviti pola čepića. To sigurno smiješ jer to ti je kao onaj stari narodni lijek-stavljanja sapuna bebi u guzu da se smekša kaka.


IZVORNA PORUKA: moja barbika

i ja sam za bebicu koristila sapun i pomoglo je odmah


IZVORNA PORUKA: melly__

Drage moje pozz...beba mi par dana ima tvrdu stolicu,bas se pati...sve sam ove savjete sa rr probala,masiram mu stomak,dala sam mu caj kamilicu,komorac,plantex...i sad ne znam sta da radim,nista od ovog ne pomaze a bas se pati...pomagajte...inace ne doji nego je na hipp hrani-nemam mlijeka....hvala unaprijed...


Promijeni mlijeko. 
Koliko sam upratila beba ima tek nešto više od dvije sedmice, od kud ti to da nemaš mlijeka????

IZVORNA PORUKA: acudesa RR

IZVORNA PORUKA: melly__

Drage moje pozz...beba mi par dana ima tvrdu stolicu,bas se pati...sve sam ove savjete sa rr probala,masiram mu stomak,dala sam mu caj kamilicu,komorac,plantex...i sad ne znam sta da radim,nista od ovog ne pomaze a bas se pati...pomagajte...inace ne doji nego je na hipp hrani-nemam mlijeka....hvala unaprijed...

Tvrda stolica kod bebe, evo ti stranica...prebacit ću postove, a ako je baš nužno, možaš staviti glicerinski čepić, odmah će kakiti, dok ti staviš čepić






lavić Simba -> RE: Tvrda stolica kod bebe (11.8.2010 13:16:36)

je li moguce da mu je tvrda stolica od mlijeka,jer na kutiji pise najvise 480ml Hipp 3 a on popije i 120ml vise????Ma bas se pati i onda mu ja stavim malo kreme u guzu i stavim ga sebi u krilo dignem mu nogice i tako on dole pocne kakiti[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley19.gif[/image]....dajem mu vice tecnosti nego obicno ali isto!Recite mi jeli banana zatvara???




lelica_sa -> RE: Tvrda stolica kod bebe (11.8.2010 13:20:05)

koliko ja znam banana zatvara, moja bakica kada ima cestu stolicu obicno pojede bananu - dvije 




škorpija -> RE: Tvrda stolica kod bebe (11.8.2010 13:20:35)

može od mlijeka biti tvrda stolica, ja sam zbog toga jedno vrijeme kad je bio manji pravila mlijeko sa više vode nego što je propisano u uputstvu, stavim recimo 200 ml vode a 5 mjerica hipp3. banana zatvara ako nije prezrela.
najbolje da napraviš kompot od šljiva, zasaldiš medom i daješ mu onu vodu od kompota, a šljive staviš u neku kašicu i ispasiraš. ne treba svaki dan, može svaki, drugi, treći




mama75 -> RE: Tvrda stolica kod bebe (11.8.2010 13:22:28)

Banana zatvara. Probaj malo rjedji Hipp da mu pravis, vise vode stavi. a od voca (oprobano): svjeze sljive. Od kako sam bebici uvela sa 6 mjeseci dohranu nastupile su patnje sa stolicom. Trebalo je 4-5 mjeseci da to regulisem, a ni sada joj nikada nije rijetka niti je puna pelena, kao sto bude kod beba. Sljive sam nedavno isprobala, ove svjeze i pokazale su se dobre. Ostalo sto pomaze: kompot od suhih sljiva, pura i jogurt, poslije svakog obroka da pije malo prokuhane vode... 




lavić Simba -> RE: Tvrda stolica kod bebe (11.8.2010 13:31:07)

Probat cu sljive....hvala!A zadnjih dana sve jede bananu......[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/hudicek1.gif[/image]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>