RE: herpes na usni (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Razgovori u očekivanju (djeteta)



Poruka


Sandrich -> RE: herpes na usni (7.7.2013 17:54:10)

I ja imam herpes od rodjenja,jako cesto...kad sam se porodila odmah mi je par njih iskocilo na usnama i morala sam masku nosit kada sam uzimala bebu i to je to,bitno da na njih ne preneses a evo sad sam opet trudna i neki dan mi iskocio..tako da se ne sikiras..jedan tip zna biti opasan herpes zoster al to nije ovaj klasicni sto iskace na usni...btw... sve zivo sam isprobald krema kojekakvih i nista,jedino sto mi pomaze jeste cim osjetim peckanje etericno ulje od cajevca namazem,jest da ima jak miris al ja se vec navikla [sm=smiley36.gif]




madam x -> RE: herpes na usni (7.7.2013 17:56:50)

Bijelim lukom namazati...




jaca89 -> RE: herpes na usni (26.8.2013 21:09:47)

Zdravo cure,nova sam na forumu i citala sam dosta sto ste pisale o herpesu ali jos uvijeksam zabrinuta,trudna sam 13 nedjelja a u 6 nedjelji sam imala herpes,inace ga imam najmanje tri puta godisnje,radila sam Torch i nalaz je bio herpes simplex IgM pozitivan 0,275 kroz trinaest dana sam ponovila torch i vrijednost se povecala na 0,475 ,ne znam sta da radim doktorica mi je rekla da na svoju odgovornost ostavljam bebu a danas me druga uputila da radim neki nalaz koji nema u BiH nego da idem u Beograd ili Zagreb,dosta sam citala po raznim forumima i vecina trudnica pise da nije opasan taj na usni al opet me strah,ne znam kako bi se odlucila ne daj Boze na abortus,jeli imao neko slicnu situaciju [sm=smiley19.gif] [sm=smiley19.gif]




klemzi -> RE: herpes na usni (26.8.2013 23:00:58)

Evo baš sam na prethodnoj stranici pisala da sam i ja imala herpes, skoro, u 22 sedmici. Moja dr nije pridavala tome neki veliki značaj, kaže da je bitno da nije prvi put aktivan herpes tek sad u t, pošto sam ja imala sto puta do sada, nisam se puno ni sikirala [sm=smiley13.gif] Nisam radila TORCH tada...jesam ranije i imam antitijela na herpes[sm=zmeden.gif]




jaca89 -> RE: herpes na usni (27.8.2013 1:02:03)

Meni kazu da nije dobro sto je u prvom tromjesecju,ja evo drugoj doktorici isla da vidim njeno misljenje i kod nje je slicno kao i kod prve,moze biti u bebe anomalije a moze biti da ne bude ali kaze inace se preporucuje abortus,i ja sam stalno imala herpes i imam antitijela al opet nista [sm=smiley13.gif]




animagical -> RE: herpes na usni (27.8.2013 1:06:07)

i ja sam imala herpes, na usni, drugi ili treci mj trudnoce..dr je rekao da je to nebitno, da je od pada imuniteta i da je samo opasno ako ej genitalni.




jaca89 -> RE: herpes na usni (27.8.2013 14:10:20)

i ja se nadam da ce sve biti uredu i da ovo sto mi doktori govore samo pretjeruju [sm=smiley13.gif]




lejan -> RE: herpes na usni (25.5.2014 15:56:24)

Smije li se koristiti Viroleks mast za oci u trudnoci, evo ga hoce da mi izadje na kapku, nije prvi put stalno se desava ali je prvi put u trudnoc, 31 sam sedmica, imam Virolex u kuci zbog cestih problema s herpesom ali ne nam smijem li ga koristiti, do sutra ce izaci skroz pa ako neko zna smije li se koristiti molim da mi javi hvala [sm=smiley13.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]