RE: Razlike u ad-mlijeku (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Dojenje i dodavanje



Poruka


ElRa -> RE: Razlike u ad-mlijeku (9.6.2011 10:59:55)


znali neko kolka je cijena NOVALAC-a u BiH? PAKOVANJE OD 400 IL 800gr




Leena -> RE: Razlike u ad-mlijeku (9.6.2011 11:18:35)

Mislim da je od 400 oko 12 KM, ne sjecam se najbolje, ali mislim da je bilo tako nesto




ElRa -> RE: Razlike u ad-mlijeku (10.6.2011 6:11:48)

aha hvala
al zanima me bas tacna cijena ako neko zna




miny -> RE: Razlike u ad-mlijeku (10.6.2011 7:36:32)


IZVORNA PORUKA: ElRa


znali neko kolka je cijena NOVALAC-a u BiH? PAKOVANJE OD 400 IL 800gr


Cijene se razlikuju od apoteke do apoteke, u jednoj je 13km 400gr u drugoj 14,40km. Ponekad budu i akcije, ja sam nedavno na akciji kupila 800gr za 21,40 KM.




entinte -> RE: Razlike u ad-mlijeku (6.7.2011 8:38:59)

Mi sad koristimo NOVALAC 1, krenuli smo sa Aptamilom ali bebici nije bas odgovarao pa smo presli na NOVALAC po savjetu pedijatrice jer se najbolje pokazao. Mi smo prezadovoljni, probali smo i NOVALAC protic kolika i protiv zatvora u prvom mjesecu, odlicni su ali samo po jednu kutiju. Sad samo NOVALAC 1 [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image] Bebica sad ima 3 mj.




Mya_81 RR -> RE: Razlike u ad-mlijeku (31.7.2011 18:10:27)

Prenos postova

IZVORNA PORUKA: lepao
Je li moguce da beba bude neraspolozena zbog promjene hape? Ja dajem bebi PreHip vec pola godine i htjela sam preci na Hip1Probiotik ali je beba cijeli dan tuzna, slabo spava i slicno. Da li to moze biti do promjene hape ili da li je uzasno ako bih ostala na PreHipu?


IZVORNA PORUKA: ElmaB
Koliko ja znam svako adaptirano mlijeko sa oznakom PRE daje se djeci koja su rođena prijevremeno ili sa mnajom kilažom. Mislim da nema potrebe da nastaviš sa PreHippom, ali svakako postepeno treba preći na "veći broj". Ja sa postepeno prelazila sa Aptamila 1 na 2 i slično. Moguće je da se beba tako ponaša zbog promjene hrane, ali je najprije da može dobiti grčeve. Uglavnom, naviknut će se ali inače postpeno prelazi sa jeinice na dvojku i ostalo.


IZVORNA PORUKA: SailorMoon

IZVORNA PORUKA: lepao

Jeli moguce da beba bude neraspolozena zbog promjene hape? Ja dajem bebi PreHip vec pola godine i htjela sam preci na Hip1Probiotik ali je beba cijeli dan tuzna, slabo spava i slicno. Da li to moze biti do promjene hape ili da li je uzasno ako bih ostala na PreHipu?


Koliko ti beba bude sita sa Pre?
Ja sam isto pocela sa Hipp Pre, i tako ovde doktori preporucuju i Pre se moze cak do godinu dana davati, u svakom slucaju sve dok bebu zasiti. Medjutim moja mala je napocetku jela svaka 4 sata i sa nekih 2,5mjeseca je jela svaki sat i ja sam onda presla na HIPP 1 Combiotik i odma ga je prihvatila. Sa 6 mjeseci sam presla na 2 i isto tako bez problema. Mozda bebi jednostavno nije razpolozen. Moja je naprimjer cim kisa pada velikaaaaa spavalica i kenkava...


IZVORNA PORUKA: Skvo RR

IZVORNA PORUKA: lepao

Jeli moguce da beba bude neraspolozena zbog promjene hape? Ja dajem bebi PreHip vec pola godine i htjela sam preci na Hip1Probiotik ali je beba cijeli dan tuzna, slabo spava i slicno. Da li to moze biti do promjene hape ili da li je uzasno ako bih ostala na PreHipu?

Jao izvini.... ...ali meni nesto uzasno smijesno..cuj beba neraspolozena i tuzna...

Uglavnom..beba moze imati radi neadekvatnog AD mlijeka grceve, nervozu, nespavanje. To je bar moje iskustvo. Mislim, tj. ubjedjenja sam da  PREhipp nije sigurno dovoljan za tvoju bebicu, predji na jedinicu. Cak sta vise..sa 6 mjeseci moze i na dvicu.


IZVORNA PORUKA: Lejla Ka
Vrstu formule, vrijeme i potrebu za promjenom vrste treba uvijek iskonsultovati sa pedijatrom!







minimaus -> RE: Razlike u ad-mlijeku (13.8.2011 1:17:49)

Drage mame,
dugo vas citam, prvi put pisem.
Mojoj bebi je 4,5 mjeseca. Prvo smo koristili Aptamil 1, pa smo zbog grceva i teskog varenja presli na Aptamil Comfort i bili smo vrlo zadovoljni. Medjutim, u zadnje vrijeme tog Aptamila vise nigdje nema da se kupi (Sarajevo). Zbog toga smo presli na Hipp Combiotic i ... ne znam sta da kazem, jedva nekako. Beba vec oko 3 sedmice teze prihvata flasicu, gura je jezikom, ali smo uvijek nekako uspijevali da je nahranimo. U zadnje vrijeme, uz Combiotic, jedva popije 700 ml u danu i cesto bljucka i cudno stuca. Rodjena je sa 2900, sada ima oko6 kg. Moje pitanje (uh, jesam oduzila): Ima li neko iskustva sa Novalacom AR, formulom protiv bljuckanja? Hvala.




selebriti -> RE: Razlike u ad-mlijeku (23.9.2011 15:41:13)

Jeste li vidjele da je došli DM-ovo adaptirano mlijeko. Ja vidjela dvojku i trojku, ...

Da li je neko već probao, utisci???




entinte -> RE: Razlike u ad-mlijeku (6.10.2011 21:13:46)

Mame koje su bebicama davale Novalac, jeste li postepeno prelazili sa 1 na 2 ili odmah, mom ce prekosutra aBd punih 6 pa sam mislila sutra kupiti jer mi je ova vec pri kraju...




selebriti -> RE: Razlike u ad-mlijeku (6.10.2011 21:17:31)

IZVORNA PORUKA: selebriti

Jeste li vidjele da je došli DM-ovo adaptirano mlijeko. Ja vidjela dvojku i trojku, ...

Da li je neko već probao, utisci???


Mi smo probali babylove 3, ... košta 7,95km 500g!

Beba je nakon Bebelaca odlično prihvatila.




entinte -> RE: Razlike u ad-mlijeku (6.10.2011 21:19:48)

[sm=bravo.gif] selebriti




selebriti -> RE: Razlike u ad-mlijeku (6.10.2011 21:27:58)

[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley9.gif[/image]




selebriti -> RE: Razlike u ad-mlijeku (6.10.2011 21:32:10)

IZVORNA PORUKA: entinte

Mame koje su bebicama davale Novalac, jeste li postepeno prelazili sa 1 na 2 ili odmah, mom ce prekosutra aBd punih 6 pa sam mislila sutra kupiti jer mi je ova vec pri kraju...


Ma odmah kupuj dvojku, ... ako ti je ta pri kraju biće ti taman, ...

Sretno.. [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




miny -> RE: Razlike u ad-mlijeku (6.10.2011 21:36:51)


IZVORNA PORUKA: entinte

Mame koje su bebicama davale Novalac, jeste li postepeno prelazili sa 1 na 2 ili odmah, mom ce prekosutra aBd punih 6 pa sam mislila sutra kupiti jer mi je ova vec pri kraju...


Mi smo postepeno prelazili i to po savjetu pedijatrice. U pocetku stavis malo vise 1, a postepeno povecavas 2. Tako mi je savjetovala pedijatrica jer kaze da je 2 masnija.




Skvo RR -> RE: Razlike u ad-mlijeku (6.10.2011 23:07:35)

ja placam novalac ac 19 KM, 400gr...sarajevo apoteke. Ima li gdje povoljnije?




selebriti -> RE: Razlike u ad-mlijeku (6.10.2011 23:11:35)

IZVORNA PORUKA: Skvo RR

ja placam novalac ac 19 KM, 400gr...sarajevo apoteke. Ima li gdje povoljnije?


Nama je Bebelac u Bingu bio povoljniji od Sarajevo apoteka, ... i to za 2,5KM. Pa sad, ako imaju Novalac, vjerovatno je i on povoljniji. Općenito su povoljniji po tržnim centrima, nego u apotekama.




ferguson -> RE: Razlike u ad-mlijeku (26.6.2012 12:20:32)

da vas pitam zene, mi kupili lactanu -topfer u dm-u...doktorica nam rekla da pređemo na hranu sa manje laktoze jer smo imali problema sa stolicom i nakon dugog razgledanja i citanja etiketa, ta je bila sa najmanje laktoze. e sad na njoj nigdje ne pise da li je to hrana koja treba da regulise neki problem, pa da se vratimo na normalnu hranu ili od sad pa nadalje mogu koristiti nju...da li je iko imao iskustva sa ovom hranom??




SailorMoon -> RE: Razlike u ad-mlijeku (26.6.2012 12:28:42)


IZVORNA PORUKA: ferguson

da vas pitam zene, mi kupili lactanu -topfer u dm-u...doktorica nam rekla da pređemo na hranu sa manje laktoze jer smo imali problema sa stolicom i nakon dugog razgledanja i citanja etiketa, ta je bila sa najmanje laktoze. e sad na njoj nigdje ne pise da li je to hrana koja treba da regulise neki problem, pa da se vratimo na normalnu hranu ili od sad pa nadalje mogu koristiti nju...da li je iko imao iskustva sa ovom hranom??


Ja mislim ako beba nepodnosi laktozu onda ces uvjek na tome morati ostati i u buduce nece piti normalno mjeko nego ono -L ili sojino....




ferguson -> RE: Razlike u ad-mlijeku (26.6.2012 18:04:42)

uf ne prepadaj me...to je samo nagadjanje doktorice, i kontam da bi se intolerancija na laktozu pokazala drugacije. moj sin jednostavno ima previse stolica dnevno, ali su one savrseno normalne. ma vec mjesec dana kuburimo, prvo je bio proljev, pa smo kupovali humanu hn, davali mu probiotik, presli na hipp, pa je dobio normalnu stolicu ali puno puta dnevno, neznam vise sta da radimo, a doktori nista konkretno da nam kazu




suncesunce -> RE: Razlike u ad-mlijeku (15.7.2012 14:18:16)

nadam se da ce mi neko ubrzo odgovoriti. mom malisi je sada tek tri sedmice, a muci me kolicina koju popije. naime, nakon problema s dojenjem nastavili smo samo sa ad mlijekom. kupili novalac protiv grceva ali je dobio zatvor i to ga je mucilo vise nego grcevi. odustali od toga i presli na aptamil comfoft... dobio je stolicu, ali sad puno vise place. ne izgleda kao da ima grceve, nego kao da je non stop gladan?? svaka tri sata popije izmedju 90 i 120 ml!!! je li to normalno za bebu od tri sedmice??? ja se trudim da ga zadrzim barem na 90 ali onda nece da spava, ili spava po par minuta u kojima svejedno cvili i onda opet u plac.... ima li neko takvih iskustava s aptamilom?
p.s. pedijatrica mi rece da je ona primjetila iz svoga iskustva da su bebe koje se hrane aptamilom deblje od drugih beba, a to kao nije dobro....




Visnja RR -> RE: Razlike u ad-mlijeku (15.7.2012 14:44:38)

sve sto mogu da ti kazem je da je moja beba (kad je bila beba [sm=smiley1.gif]) dojila a kasnije bila na flasici svakuh 1.5 do 2...
mi smo korisitili Aptamil ( i sad ga koristimo [sm=smiley36.gif])
ali sam ja Asji davala cesce a manje ... npr svaka 2 sata po 60 ili 90... uglavnom ne treba da prelazi dnevno 850 ili 900 (pogledaj na kutiji koja je dnevna doza za bebe njegove dobi ....

a i asja je stalno kmezala pa sam navikla da je stalno nosam...kod nas je bio tempo...mlijeko-nosanje-malo spavanja-mlijeko -nosanje-malo spavanja... ona nikad nije htjela da lezi budna ni na krevetu ni u kolicima ...mozda jedino na meni

Da li se debljaju???? moja beba je bila normalne kilaze

sretno!




yasemin -> RE: Razlike u ad-mlijeku (16.7.2012 19:29:01)

hvala Višnja


rodila sam 06.06 hitnim carskim rezom bula sam u 36 +3 nedelji , nisam imala mlijeko , nemam ga ni danas ikako se trudim uspijem električnom izdajalico izdojiti malo ali to nije ni 10 ml, tako sam prisiljena na -vještačku hranu za bebu -formule?
u bolnici je pio Hip organic , pa combiotik , katastrofa nije ga htio , pa smo kupili aptamil 1 dobio je grčeve u 2 nedelji , kupili smo potom Milomil po savjetu pedijatra , ali grčeve je dobijao u toku hranjenja , znao je pojesti po 90 ml, ali je prekjučer jedbva 50 ml, te smojučer promjenili novu formulu Lactana 1 te je beba opet počela jesti 60ml svaka 2h odnosno 90 ml svako 3 h, Molim se mame koje imaju iskustva sa samo vještačkom prehranom da podjele svoje iskustvo ?




SailorMoon -> RE: Razlike u ad-mlijeku (17.7.2012 9:08:00)

Yasemin trebala si sa Pre poceti a ne odma sa 1. I ako pise da je 1 od rodjena bolje je sa Pre poceti jer je on najslicni majcinom mljeku.
Mi smo od rodjena na Hipp Combiotik (prije bio onaj rozi) i nikad grceve nije imala. A iosto tako ti grcevi vecinom nisu do mljeka nego su normalni. Nemjenjaj cesto djetetu hapu inace nece nikako vise htjeti jer ipal sve one imju svoj ukus koji se razlikuje. Kazem mi sa Hipp nikad nismo imali problema. Od rodjena je 2 puta na dan kakila i sve do unazad neki mjesec je tako bilo. SAd kaki jedan put ili 2 puta na dan.




Emica_sa -> RE: Razlike u ad-mlijeku (17.7.2012 9:13:46)

MI smo od rodenja jeli Aptamil,nije bilo grceva,ali ja sam davala espumisan kapi kao prevenciju i nikada nije patio zbog stomacica.


Farah je ispocetka dojila i njoj sam davala espumisan i isto nije plakala,nisam primjetila grceve,kasnije je i ona presla na Aptamil i jos uvijek ga pije,mi smo zadovoljni.


MIslim da nije dobro da mijenjas toliko formule,odluci se za jednu

A sad sto se tice toga da budu debeli od Aptamila,to je individualno,Alan je bio kao bumbar,a Farah kao stapic a istu hranu su jeli,tako da mislim da to nije tacno




ciciban26 -> RE: Razlike u ad-mlijeku (17.7.2012 9:20:59)


IZVORNA PORUKA: yasemin

hvala Višnja


rodila sam 06.06 hitnim carskim rezom bula sam u 36 +3 nedelji , nisam imala mlijeko , nemam ga ni danas ikako se trudim uspijem električnom izdajalico izdojiti malo ali to nije ni 10 ml, tako sam prisiljena na -vještačku hranu za bebu -formule?
u bolnici je pio Hip organic , pa combiotik , katastrofa nije ga htio , pa smo kupili aptamil 1 dobio je grčeve u 2 nedelji , kupili smo potom Milomil po savjetu pedijatra , ali grčeve je dobijao u toku hranjenja , znao je pojesti po 90 ml, ali je prekjučer jedbva 50 ml, te smojučer promjenili novu formulu Lactana 1 te je beba opet počela jesti 60ml svaka 2h odnosno 90 ml svako 3 h, Molim se mame koje imaju iskustva sa samo vještačkom prehranom da podjele svoje iskustvo ?


Yasemin i ja sam hitnim carskim u 37 +3 nedjelji rodila bebu tesku 2200 gr. Bila je u inkubatoru par dana i od pocetka je pila Pre NaN Nestle i super je napredovala. Jeste da je poprilicno skup ali ako ga beba prihvata i odlicno napreduje ne treba zaliti. Moj ti je savjet da ne odustajes od dojenja. Ni ja nisam mogla izdojiti nikada vise od 10 ml ali sam bebu stalno stavljala na siku pa poslije podoja davala AD (po savjetu pedijatrice) jer je [sm=duda.gif] bila jako mala i nije imala snagu da vuce dugo (.). Za koji dan punimo 10 mj. i uspjesno dojimo iako i sad pred spavanje voli popiti bocicu ad [sm=smiley36.gif]
Sretno [sm=smiley31.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sljedeća stranica >   >>