RE: Razlike u ad-mlijeku (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Dojenje i dodavanje



Poruka


samedi -> RE: Razlike u ad-mlijeku (17.7.2012 14:03:27)


IZVORNA PORUKA: suncesunce

nadam se da ce mi neko ubrzo odgovoriti. mom malisi je sada tek tri sedmice, a muci me kolicina koju popije. naime, nakon problema s dojenjem nastavili smo samo sa ad mlijekom. kupili novalac protiv grceva ali je dobio zatvor i to ga je mucilo vise nego grcevi. odustali od toga i presli na aptamil comfoft... dobio je stolicu, ali sad puno vise place. ne izgleda kao da ima grceve, nego kao da je non stop gladan?? svaka tri sata popije izmedju 90 i 120 ml!!! je li to normalno za bebu od tri sedmice??? ja se trudim da ga zadrzim barem na 90 ali onda nece da spava, ili spava po par minuta u kojima svejedno cvili i onda opet u plac.... ima li neko takvih iskustava s aptamilom?
p.s. pedijatrica mi rece da je ona primjetila iz svoga iskustva da su bebe koje se hrane aptamilom deblje od drugih beba, a to kao nije dobro....


Moja curica je od drugog mjeseca pila Aptamil a uvijek je bila mršavica,i dan danas, uvijek je dobijala manje na kilaži, ne vjerujem da Aptamil deblja, bar nju nije udebljao




SailorMoon -> RE: Razlike u ad-mlijeku (17.7.2012 14:09:30)



Ja sam iskreno vise primjetila da su dojene bebe bas buce a ove na AD zgolje, bar je tako slucaj u mojoj okolini.




hanabanana -> RE: Razlike u ad-mlijeku (17.7.2012 14:10:03)

IZVORNA PORUKA: samedi


IZVORNA PORUKA: suncesunce

nadam se da ce mi neko ubrzo odgovoriti. mom malisi je sada tek tri sedmice, a muci me kolicina koju popije. naime, nakon problema s dojenjem nastavili smo samo sa ad mlijekom. kupili novalac protiv grceva ali je dobio zatvor i to ga je mucilo vise nego grcevi. odustali od toga i presli na aptamil comfoft... dobio je stolicu, ali sad puno vise place. ne izgleda kao da ima grceve, nego kao da je non stop gladan?? svaka tri sata popije izmedju 90 i 120 ml!!! je li to normalno za bebu od tri sedmice??? ja se trudim da ga zadrzim barem na 90 ali onda nece da spava, ili spava po par minuta u kojima svejedno cvili i onda opet u plac.... ima li neko takvih iskustava s aptamilom?
p.s. pedijatrica mi rece da je ona primjetila iz svoga iskustva da su bebe koje se hrane aptamilom deblje od drugih beba, a to kao nije dobro....


Moja curica je od drugog mjeseca pila Aptamil a uvijek je bila mršavica,i dan danas, uvijek je dobijala manje na kilaži, ne vjerujem da Aptamil deblja, bar nju nije udebljao



Djeca plaču i iz drugih razloga ne zato što su gladna.
Ovo što je pedijatrica rekla mi je nešto što nije vrijedno ni komentarisanja.

Ti probaj malo dijete nosati, ninati, pjevati mu....




yasemin -> RE: Razlike u ad-mlijeku (17.7.2012 15:19:46)

pre Hip je pio i pio hip 1 jednostavno ga nije htićio , aptamil je hitio ako i milomil , a sad sa Lactanom je sve OK sad za sad , izgleda da je beba na mene i ja sam osjetljiva na puno laktoze , u malim količinama je dobro podnosim ali u većim reže me preko stomaka , Nana nestle sam vidjela nije nešto skupa u DM -u ima u varijanti bez laktoze , ali mi je pedijatar reakao da isprobam prvo neku AD sa najmanjim mogućim prisustvom laktoze jer je i laktoza neophodna za razvoj , tako da smo sad hvalaBogu sa LActanom zadovoljni i da beba ima dvije stolice 1 ujutro 1 navećer , otkako je na LActani , pedijatar kaže da je to idealna probava,




ferguson -> RE: Razlike u ad-mlijeku (17.7.2012 19:14:59)

bebac bi trebao tek u drugom mjesecu da jede po 120ml po obroku. tako su nama dvije pedijatrice govorile. 1 + broj mjeseci u kojem je beba + 0 = kolicina mlijeka koju trebas davati po obroku...nikako se ne orjentisi po pakovanju i proizvođaču, njihove su doze da dijete eksplodira. to je bar po mom iskustvu




samedi -> RE: Razlike u ad-mlijeku (17.7.2012 20:22:48)


IZVORNA PORUKA: SailorMoon



Ja sam iskreno vise primjetila da su dojene bebe bas buce a ove na AD zgolje, bar je tako slucaj u mojoj okolini.


I kod mene isto, sve dojene bebe su krupnije i naprednije, bar u mojoj okolini, što lično znam i vidim.

A moja je uvijek pila manje od preporučene doze, nikad nije htjela popiti sve što joj pripremim,a pripremala sam joj prema uputstvima na kutiji za njen uzrast.




yasemin -> RE: Razlike u ad-mlijeku (21.7.2012 14:51:41)

jel još ko koristi Lactanu ad?




ferguson -> RE: Razlike u ad-mlijeku (22.7.2012 20:11:13)

mi koristimo lactanu




yasemin -> RE: Razlike u ad-mlijeku (22.7.2012 20:16:31)

i jesi zadovoljna od kad ih koristiš već
, ja sam se namjenjala (HPP pre organioc , comboitoc, aptamil , milumil) sad sam na 3 kutiji lactane , nesmijem naglas reći još je nije počeo odbijati kao ove ,,,




ferguson -> RE: Razlike u ad-mlijeku (22.7.2012 20:23:11)

neznam sta bi ti rekla, nama je ovo peta kutija, posto smo imali problema sa stolicom promijenila sam vise razlicitih formula, bili smo cak i na onoj bez laktoze koju je poceo mrljaviti, pa kad sam mu uvela lactanu salijevao je i vise nego sto je trebao (kontam da je ona bez laktoze mozda bljutavija [sm=zmeden.gif]) pa se ovoj obradovao. ali u zadnjih par dana slabo jede, doktorica kaze da je zbog vrucina, ali da mu i zubi "samo sto nisu"...sve u svemu vise voli na kasiku da jede, mada ga u po noci prevarim i popije cijelu bocicu, preko dana popije uglavnom manje nego sto napravim. e sad da li je do formule ili zbog onog sto doktorica kaze, neznam...ali posto sam u zadnjih mjesec i pol promijenila nekih 4-5 razlicitih proizvodjaca ne mislim dalje isprobavati, vazno mi je da on dobro napreduje.




yasemin -> RE: Razlike u ad-mlijeku (24.7.2012 8:17:50)

i ja sam se namjenjala , moja beba ima mjesec i po , i sad za sad lactana ostaje on jede od 60 ml na 2h i 90 ml na 2,5-3h




yasemin -> RE: Razlike u ad-mlijeku (2.8.2012 18:18:34)

mi smo ponovo na Milumilu , lactanu je počeo odbijati , pedjatar kaže da nekad beba hoće da mjenja okuse , da li neko ima slično iskustvo?




Candy -> RE: Razlike u ad-mlijeku (2.8.2012 19:11:13)

A ta Lactana, ko joj je proizvodjac i jel se kupuje iskljucivo u apoteci, i koja joj je cijena?




yasemin -> RE: Razlike u ad-mlijeku (8.8.2012 20:19:54)

ima u DM , njemački je proizvođać Topfer , mi smo popili kutiju i po i nije viđše htio , pa Milumil kutioju i po pa opet pljuvao , sad smo uzeli Novalaac AC (najviše radi grčeva) pa vidjeti ćemo dokle će da ide




Hurma -> RE: Razlike u ad-mlijeku (8.8.2012 20:50:12)

ja pola tih hrana sto navodite nisam ni vidjela, kamoli probavala... starijem sinu je Aptamil bio extra... uopšte nije imao grceva, par noci i to je to... a ovaj sada sin... haos, aptamil mu poderao stomak, presli na hipp combiotik 1... i super mu... jos malo i idemo na kasiku, ovaj je pero ždero... nadam se da ce tako htjeti i cvrtu hranu... jer je stariji uzas u tome...




Hurma -> RE: Razlike u ad-mlijeku (8.8.2012 20:52:12)

moj je u tri mjeseca zivota promijenioo 3 hrane i doktorica rekla niposto vise da mijenjamo, to nije dobro za njihov stomak... yasemin... malo stani sa mijenjanjem... previse si ih ispobala... kako mi rece doktorica normalno je da prvih do 5 dana traje navikavanje te da nece odmah piti koliko je pio prethodno mlijeko.... tako da...




yasemin -> RE: Razlike u ad-mlijeku (9.8.2012 15:35:35)

joj u pravu si ali HIIP nije htio nikako ama nikako , aptamil jedena vrećica užas , milumil tri vrećice , nekako , četvrta nikako , lactana jedva jedna kutija , sad se nadam da će ostati na ovom Novalac , pedijatar mi je rekao da kad on ne popije u jednom danu više od 50 ml hape kad je pljuje , da mjenjam ukus je u pitanju , a što se tiče navikavanja stomaka , to mi je obrazložio da ni majčino mlijeko nije uvjek istog ukusa




Miimy -> RE: Razlike u ad-mlijeku (30.8.2012 10:07:26)

Pozz mame moja Beba ima 27 dana , nazalost nisam dojila osim par dana i onda sam morala prekinuti dojenje zbog zdravstvenih razloga... pocela sam bebu hraniti Aptamilom br. 1 i imao je jake greceve, plakao, i pedijatrica nam rekla da uzmemo Novalac Ac odlican se pokazao , placamo ga 17,90km i kutija nam moze biti 5 dana od 400gr. planiram ako Bogda da vidim na kontroli sa pedijatricom i da predjemo na neko drugo poslije ovog , dali da se vratim na aptamil a cula sam i dosta pohvala ljudi koji su svoju djecu odgojili na Babylove adaptiranom mlijeku, kazu da je sasvim dobro s obzirom na cjenu, jel neko mozda ima iskustva sa njihovim adaptiranim... ja sam malo skepticna al zasto ne probati nije bas uvijek sve sto se reklamira na Tv najbolje ...




Emica_sa -> RE: Razlike u ad-mlijeku (30.8.2012 10:09:13)


IZVORNA PORUKA: Miimy

Pozz mame moja Beba ima 27 dana , nazalost nisam dojila osim par dana i onda sam morala prekinuti dojenje zbog zdravstvenih razloga... pocela sam bebu hraniti Aptamilom br. 1 i imao je jake greceve, plakao, i pedijatrica nam rekla da uzmemo Novalac Ac odlican se pokazao , placamo ga 17,90km i kutija nam moze biti 5 dana od 400gr. planiram ako Bogda da vidim na kontroli sa pedijatricom i da predjemo na neko drugo poslije ovog , dali da se vratim na aptamil a cula sam i dosta pohvala ljudi koji su svoju djecu odgojili na Babylove adaptiranom mlijeku, kazu da je sasvim dobro s obzirom na cjenu, jel neko mozda ima iskustva sa njihovim adaptiranim... ja sam malo skepticna al zasto ne probati nije bas uvijek sve sto se reklamira na Tv najbolje ...



Ja bi ti iskreno preporucila aptamil da se vratis jer je stvarno odlican[sm=smiley1.gif]




ninuska -> RE: Razlike u ad-mlijeku (30.8.2012 10:33:54)

IZVORNA PORUKA: Miimy

Pozz mame moja Beba ima 27 dana , nazalost nisam dojila osim par dana i onda sam morala prekinuti dojenje zbog zdravstvenih razloga... pocela sam bebu hraniti Aptamilom br. 1 i imao je jake greceve, plakao, i pedijatrica nam rekla da uzmemo Novalac Ac odlican se pokazao , placamo ga 17,90km i kutija nam moze biti 5 dana od 400gr. planiram ako Bogda da vidim na kontroli sa pedijatricom i da predjemo na neko drugo poslije ovog , dali da se vratim na aptamil a cula sam i dosta pohvala ljudi koji su svoju djecu odgojili na Babylove adaptiranom mlijeku, kazu da je sasvim dobro s obzirom na cjenu, jel neko mozda ima iskustva sa njihovim adaptiranim... ja sam malo skepticna al zasto ne probati nije bas uvijek sve sto se reklamira na Tv najbolje ...


Moja beba ima 11 mjeseci i koristimo Bebimil. Nama se odlicno pokazao. Koristimo ga od prvog dana, doduse u kombinaciji sa dojenjem, a sada je samo na adaptiranom. Sto se tice cijene dosta je povoljan, kutija od 300 g kosta 7,70 KM u DM-u. Nismo nikad imali problema hB, niti sam primjetila neke jake grceve od njega.




sweet -> RE: Razlike u ad-mlijeku (9.9.2012 1:48:04)

Moja beba je stara mjesec i par dana. Koristimo bebimil jer su mu ga davali i u bolnici pa da ne eksperimentiramo to smo i kuci nastavili. Javili su nam se i grcevi po par sati dnevno, dajemo mu sab simplex kapi u mlijeko i ima vjetrove cesce. Sto se tice stolice ona je redovna. Niko nam nije rekao da li osim bebimila treba da dajemo vodu ili caj. Na par mjesta sam cula da treba da osim toga dajemo prokuhanu ohladjenu vodu ili kamilicu. Ako da u kojoj dnevnoj kolicini se daje bebi. Ako sam zalutala na ovoj temi molim administratore da me upute negdje drugo. Hvala




Alma_27 -> RE: Razlike u ad-mlijeku (9.9.2012 8:47:20)


IZVORNA PORUKA: Miimy

Pozz mame moja Beba ima 27 dana , nazalost nisam dojila osim par dana i onda sam morala prekinuti dojenje zbog zdravstvenih razloga... pocela sam bebu hraniti Aptamilom br. 1 i imao je jake greceve, plakao, i pedijatrica nam rekla da uzmemo Novalac Ac odlican se pokazao , placamo ga 17,90km i kutija nam moze biti 5 dana od 400gr. planiram ako Bogda da vidim na kontroli sa pedijatricom i da predjemo na neko drugo poslije ovog , dali da se vratim na aptamil a cula sam i dosta pohvala ljudi koji su svoju djecu odgojili na Babylove adaptiranom mlijeku, kazu da je sasvim dobro s obzirom na cjenu, jel neko mozda ima iskustva sa njihovim adaptiranim... ja sam malo skepticna al zasto ne probati nije bas uvijek sve sto se reklamira na Tv najbolje ...



mi imamo iskustva sa babylove i nama je zaista dobar




Miimy -> RE: Razlike u ad-mlijeku (9.9.2012 9:05:14)

hvala Vam puno na odgovorima, mi smo bili na Aptamilu pa dr dala Novalac Ac al nepase imamo jako tvrdu stolicu uzas jedan mi se bebac pati...
Alma kad ste vi poceli kupovati iz dm-a adaptirano od kojeg mjeseca
ja svom bebacu dajem kamilicu 40 ml izmedju obroka rekla mi pedijatrica jer mu je potrebna tecnost zbog adaptiranog ...




Alma_27 -> RE: Razlike u ad-mlijeku (9.9.2012 9:33:02)


IZVORNA PORUKA: Miimy

hvala Vam puno na odgovorima, mi smo bili na Aptamilu pa dr dala Novalac Ac al nepase imamo jako tvrdu stolicu uzas jedan mi se bebac pati...
Alma kad ste vi poceli kupovati iz dm-a adaptirano od kojeg mjeseca
ja svom bebacu dajem kamilicu 40 ml izmedju obroka rekla mi pedijatrica jer mu je potrebna tecnost zbog adaptiranog ...



joj, ja mislim negdje od 5mj. nisam nesto ranije ni obracala paznju na to da i oni imaju svoje ad mlijeko. mi smo kupovali njihove druge proizvode za bebe (one zitarice, hapice i to) pa smo bili zadovoljni i eto. ranije smo bili na bebelacu (i sa starijim i sa ovim mladjim) i ja sam uporedjigvala i tabelice i otprilike su iste (cuj otprilike iste al znas sta hocu reci [sm=smiley36.gif]). mene je zanimala nutritivna vrijednost. nismao imali problema sa stolicom.

za tecnost, mozes mu nuditi i obicnu prokuhanu vodu da pije kad hoce i koliko hoce. a zaseceranea topla kamilica na prazan zeludac ce ga odmah protjerati ako ima zatvor. vodi racuna da ne stavis previse ad mlijeka. tacno izravnaj jer od previse mlijeka moze doci do zatvora. i puno tecnosti. koliko je bebici?




Miimy -> RE: Razlike u ad-mlijeku (9.9.2012 10:04:43)

bebacu je Masala mjesec dana fino napreduje od prvog dana je na Ad jer ja zbog zdravstvenih problema nazalost nisam mogla dojiti ....¸¸
Ovog ad imam jos par dana pa sam kontala preci na Dm-ovu ili neku drugu bebalac il sl.
na mjerice bas pazim od prvog dana pa valjda nadjemo da nam pase...




Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sljedeća stranica >   >>