RE: Na upisu u skolu? (Puna verzija)

Forum >> [Dijete] >> Od đačića do đaka



Poruka


maja78 RR -> RE: Na upisu u skolu? (6.5.2015 11:58:26)

evo i mi zavrsili na testiranje, A bio unutra dok sam ja neki formular popunjavala ispred pa me zovnuli naknadno da udjem

A kaze pitali ga o predmetima, pa da nadje "uljeza" sta ne leti, crtao mamu i tatu, pricali o vrticu




škorpija -> RE: Na upisu u skolu? (6.5.2015 12:13:14)


IZVORNA PORUKA: maja78 RR

evo i mi zavrsili na testiranje, A bio unutra dok sam ja neki formular popunjavala ispred pa me zovnuli naknadno da udjem

A kaze pitali ga o predmetima, pa da nadje "uljeza" sta ne leti, crtao mamu i tatu, pricali o vrticu


[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




gvendolina -> RE: Na upisu u skolu? (6.5.2015 12:20:50)

Mi smo testiranje zavrsili u ponedjeljak, razgovor sa pedagogociom crtao, brojao...
sada nek odmori do polaska u skolu [sm=smiley1.gif]
skorpija jeste li vi isli na testiranje?




škorpija -> RE: Na upisu u skolu? (6.5.2015 12:31:31)


IZVORNA PORUKA: gvendolina

Mi smo testiranje zavrsili u ponedjeljak, razgovor sa pedagogociom crtao, brojao...
sada nek odmori do polaska u skolu [sm=smiley1.gif]
skorpija jeste li vi isli na testiranje?

mi smo naručeni u petak, samo se nadam da neće tražiti da recitira pjesmicu, ne zna niti jednu kako treba, izmišlja sam riječi [sm=smiley36.gif]




gvendolina -> RE: Na upisu u skolu? (6.5.2015 12:38:33)

IZVORNA PORUKA: škorpija


IZVORNA PORUKA: gvendolina

Mi smo testiranje zavrsili u ponedjeljak, razgovor sa pedagogociom crtao, brojao...
sada nek odmori do polaska u skolu [sm=smiley1.gif]
skorpija jeste li vi isli na testiranje?

mi smo naručeni u petak, samo se nadam da neće tražiti da recitira pjesmicu, ne zna niti jednu kako treba, izmišlja sam riječi [sm=smiley36.gif]


[sm=smiley36.gif] ma on je stihoklepac, sta ima veze [sm=smiley1.gif]
Ajdin ej bio samo 15-ak min, a trebao napisati samo ime kaze dzaba sam prezime vjezbao [sm=jezicek.gif]




Visnja RR -> RE: Na upisu u skolu? (8.5.2015 17:32:35)

jel ima djece koja nisu primljena na upisu?
Mene danas šokirala jedna drugarica kad mi reče da je dobila odbijenicu za upis u KŠC....navodno se previše djece upisalo... odbijeno 30 djece [sm=zmeden.gif] al da ima drugi upisni rok




R&T@ -> RE: Na upisu u skolu? (8.5.2015 20:54:54)

Moja beba 2009 danas zvanicno upisana u prvi razred...[sm=smiley1.gif]
Ponosna sam...

Visnja,.odavno to nisam cula...
Sigurno zbog prostora kojim skola raspolaze...
U tom slucaju prednost imaju djeca s adresom na podrucju kojem skola pripada...




salmy -> RE: Na upisu u skolu? (8.5.2015 20:59:55)

[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]

danas sam upoznala zenu koja je upisala djecaka koji je napunio 5 u januaru..kontam da ga je bas pretjerala...no svako zna najbolje sto mu je cinit




Visnja RR -> RE: Na upisu u skolu? (8.5.2015 21:01:16)

a znam ...al postoje dvije KŠC...i na osnovu stanovanja se roditelji odlucuju u koju će jer u obje imaju po 3 razreda prvačica... e svasta .... 30 djece je jedno odjeljenje ...što ne naprave jos jedno i gotova prica




Visnja RR -> RE: Na upisu u skolu? (8.5.2015 21:03:41)


IZVORNA PORUKA: R&T@

Moja beba 2009 danas zvanicno upisana u prvi razred...[sm=smiley1.gif]
Ponosna sam...

Visnja,.odavno to nisam cula...
Sigurno zbog prostora kojim skola raspolaze...
U tom slucaju prednost imaju djeca s adresom na podrucju kojem skola pripada...

R&T@


[sm=bravo.gif]




škorpija -> RE: Na upisu u skolu? (8.5.2015 22:30:36)

Višnja onda bi morali zaposliti još jednu učiteljicu a mozda nemaju budžet za to, a nisam u toku kad je u pitanju kšc, jel se plaća školarina kod njih ?

Mi smo danas bili na testiranju pitala ga zna li čitat ( ne zna) pjesmicu da izrecitira, nesto je smrljavio, trazila da napise ime i prezime, ali malim slovima, e ni to nije znao, zna samo velika slova




Medić* -> RE: Na upisu u skolu? (8.5.2015 23:22:00)


IZVORNA PORUKA: škorpija

Višnja onda bi morali zaposliti još jednu učiteljicu a mozda nemaju budžet za to, a nisam u toku kad je u pitanju kšc, jel se plaća školarina kod njih ?

Mi smo danas bili na testiranju pitala ga zna li čitat ( ne zna) pjesmicu da izrecitira, nesto je smrljavio, trazila da napise ime i prezime, ali malim slovima, e ni to nije znao, zna samo velika slova


I oni vala pretjeruju [sm=smiley36.gif]
Vecinom djeca nauce velika slova, mala u skoli uce, ma uce sve u skoli, neka djeca uopste slova ni ne nauce prije skole, ali hajde :)

Nama naredne sedmice testiranje aBg :)




jasminah -> RE: Na upisu u skolu? (8.5.2015 23:44:55)

Mi smo zavrsili sa testiranjem. Momak upisan u skolu. Na testiranju su ga pitali boje, geometrijske oblike, da nacrta seku ( ne smijem ni da mislim na sta je to licilo[sm=smiley36.gif]) i da napise ime. Ja nisam prisustvovala, to je ono sto mi je A ispricao. Uciteljica mu je rekla 5+ i bio je presretan. Sretno djecici, a i nama




Medić* -> RE: Na upisu u skolu? (8.5.2015 23:50:41)

IZVORNA PORUKA: jasminah

Mi smo zavrsili sa testiranjem. Momak upisan u skolu. Na testiranju su ga pitali boje, geometrijske oblike, da nacrta seku ( ne smijem ni da mislim na sta je to licilo[sm=smiley36.gif]) i da napise ime. Ja nisam prisustvovala, to je ono sto mi je A ispricao. Uciteljica mu je rekla 5+ i bio je presretan. Sretno djecici, a i nama

[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]


Moj crta Boze sacuvaj [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]
Sretno drugarima [sm=bravo.gif]




jasminah -> RE: Na upisu u skolu? (8.5.2015 23:56:33)


IZVORNA PORUKA: Medić*

IZVORNA PORUKA: jasminah

Mi smo zavrsili sa testiranjem. Momak upisan u skolu. Na testiranju su ga pitali boje, geometrijske oblike, da nacrta seku ( ne smijem ni da mislim na sta je to licilo[sm=smiley36.gif]) i da napise ime. Ja nisam prisustvovala, to je ono sto mi je A ispricao. Uciteljica mu je rekla 5+ i bio je presretan. Sretno djecici, a i nama

[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]


Moj crta Boze sacuvaj [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]
Sretno drugarima [sm=bravo.gif]

Tvoj barem crta[sm=bravo.gif]. Za moga A to je gubljenje vremena, a i kada se natjera ne mozes razaznati o cemu se radi. Imalo mu je po kome i doci :)




jasminah -> RE: Na upisu u skolu? (9.5.2015 0:01:14)


IZVORNA PORUKA: Visnja RR

jel ima djece koja nisu primljena na upisu?
Mene danas šokirala jedna drugarica kad mi reče da je dobila odbijenicu za upis u KŠC....navodno se previše djece upisalo... odbijeno 30 djece [sm=zmeden.gif] al da ima drugi upisni rok

Prosle godine sina moje prijateljice nisu primili u KCS, uz obrazlozenje da je bolje pricekati jos jednu god. Ali na iducem roku su ipak popustili.




Medić* -> RE: Na upisu u skolu? (9.5.2015 0:02:39)


IZVORNA PORUKA: jasminah


IZVORNA PORUKA: Medić*

IZVORNA PORUKA: jasminah

Mi smo zavrsili sa testiranjem. Momak upisan u skolu. Na testiranju su ga pitali boje, geometrijske oblike, da nacrta seku ( ne smijem ni da mislim na sta je to licilo[sm=smiley36.gif]) i da napise ime. Ja nisam prisustvovala, to je ono sto mi je A ispricao. Uciteljica mu je rekla 5+ i bio je presretan. Sretno djecici, a i nama

[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]


Moj crta Boze sacuvaj [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]
Sretno drugarima [sm=bravo.gif]

Tvoj barem crta[sm=bravo.gif]. Za moga A to je gubljenje vremena, a i kada se natjera ne mozes razaznati o cemu se radi. Imalo mu je po kome i doci :)


Ma slabo, u istom smo sosu. Crtanje traje par min, eto toliko da obavi to [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




Visnja RR -> RE: Na upisu u skolu? (10.5.2015 15:08:39)


IZVORNA PORUKA: škorpija

Višnja onda bi morali zaposliti još jednu učiteljicu a mozda nemaju budžet za to, a nisam u toku kad je u pitanju kšc, jel se plaća školarina kod njih ?

Mi smo danas bili na testiranju pitala ga zna li čitat ( ne zna) pjesmicu da izrecitira, nesto je smrljavio, trazila da napise ime i prezime, ali malim slovima, e ni to nije znao, zna samo velika slova


Ne plaća ..

problem je sto nemaju vise učionica za npr četiri 1. razreda...
Sad se to djeci razbija o glavu a odavno se reklo kako ce se jednog ljeta širiti škola...za sprat više...to su i prošle godine najvlivali kad se Asja upisivala u školu...




Visnja RR -> RE: Na upisu u skolu? (10.5.2015 15:11:54)


IZVORNA PORUKA: Medić*


IZVORNA PORUKA: škorpija

Višnja onda bi morali zaposliti još jednu učiteljicu a mozda nemaju budžet za to, a nisam u toku kad je u pitanju kšc, jel se plaća školarina kod njih ?

Mi smo danas bili na testiranju pitala ga zna li čitat ( ne zna) pjesmicu da izrecitira, nesto je smrljavio, trazila da napise ime i prezime, ali malim slovima, e ni to nije znao, zna samo velika slova


I oni vala pretjeruju [sm=smiley36.gif]
Vecinom djeca nauce velika slova, mala u skoli uce, ma uce sve u skoli, neka djeca uopste slova ni ne nauce prije skole, ali hajde :)

Nama naredne sedmice testiranje aBg :)


pretjeruju nego šta.... čak i da ne zna slova pa šta?? učiće ih u školi...
rekla bih da je on njima djelovao mnogo zreliai pa su htjeli vidjeti da li zna i velika ...




Medić* -> RE: Na upisu u skolu? (10.5.2015 15:25:14)

Naravno Visnja.
Svakako nije problem I da ne znaju. Ucit ce u skoli.
Ja bih samo isla na te neke osnovne stvari tipa boje, oblici, velicine, pjesmica kakva, crtez neki mali, ime I prezime. Mslo koga djeca imaju u porodici : ))




koka i po -> RE: Na upisu u skolu? (11.5.2015 18:31:36)

mi idemo sutra na upis aBd..
mama je uzbudjena i sretna ...




megi -> RE: Na upisu u skolu? (21.5.2015 14:50:53)

I mi smo se upisali

crtala je seku i kucu, a sve minijaturno, rekoh joj slobodno ti mozes seku i vecu od mrava nacrtati

dali im neke listove sa nakvim oblicima da precrtavaju, pa neke kvadratice sa kockicama unutra da iste takve precrtaju
malo ih ispitivali slova, brojeve, boje i tako
nista strasno

a pedagogica nam rece da je cura osjetljiva i razmazena [sm=smiley1.gif]

Visnja cula sam i ja za KSC da su bas dosta djece vratila, kolegica je upisala malu kaze ne znam sta bih da nisam jer joj jedno dijete vec tu ide u skolu i bas je bez veze ako roditelji koji vec tu imaju jedno dijete drugo budu morali voditi u drugu skolu




škorpija -> RE: Na upisu u skolu? (21.5.2015 15:58:25)


IZVORNA PORUKA: megi

I mi smo se upisali

crtala je seku i kucu, a sve minijaturno, rekoh joj slobodno ti mozes seku i vecu od mrava nacrtati

dali im neke listove sa nakvim oblicima da precrtavaju, pa neke kvadratice sa kockicama unutra da iste takve precrtaju
malo ih ispitivali slova, brojeve, boje i tako
nista strasno

a pedagogica nam rece da je cura osjetljiva i razmazena [sm=smiley1.gif]

Visnja cula sam i ja za KSC da su bas dosta djece vratila, kolegica je upisala malu kaze ne znam sta bih da nisam jer joj jedno dijete vec tu ide u skolu i bas je bez veze ako roditelji koji vec tu imaju jedno dijete drugo budu morali voditi u drugu skolu


[sm=smiley36.gif]

sretno Adna [sm=bravo.gif]




Mama2013 -> RE: Na upisu u skolu? (16.6.2015 21:43:25)

Zna li iko na osnovu cega se vrši selekcija za upis u Ksc, kad ih je toliko dobilo odbijenica?




Visnja RR -> RE: Na upisu u skolu? (16.2.2016 19:18:19)

Počinje sistematski za djecu u KS

http://www.ringeraja.ba/clanak/sistematski-pregledi-djece-za-upis-u-skolu_2505.html




Stranica: <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sljedeća stranica >   >>