RE: Na upisu u skolu? (Puna verzija)

Forum >> [Dijete] >> Od đačića do đaka



Poruka


Penelope82 -> RE: Na upisu u skolu? (25.5.2017 14:01:22)

I mamin sin [sm=jezicek.gif] je upisan u školu, a prošle sedmice je obavljeno i testiranje
.Fino je on to odradio, ali na sva zvona trabunja kako neće u školu, ni na posao...,hoće direktno u penziju [sm=jezicek.gif]
Vidjet ćemo kako će izgledati to u septembru kad bude morao sjediti 2-3 sata na jednom mjestu [sm=zardeva.gif][sm=smiley6.gif][sm=zz_eek2.png]




esmina i bebina mam -> RE: Na upisu u skolu? (29.5.2017 11:57:01)

Aaa to ti iz svoje perspektive hahha Esma je u taj vrtic isla cetiri godine a Salko nastavio pa isao cetiri y6[sm=bravo.gif]prosta matematika




canim -> RE: Na upisu u skolu? (30.5.2017 22:58:23)

Zar imamo i ovu temu [sm=smiley1.gif]

Generacijo sretno nam, bit ce ako Bog da veselo [sm=jezicek.gif][sm=smiley36.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




ladyblue RR -> RE: Na upisu u skolu? (31.5.2017 8:44:41)

IZVORNA PORUKA: esmina i bebina mam

Aaa to ti iz svoje perspektive hahha Esma je u taj vrtic isla cetiri godine a Salko nastavio pa isao cetiri y6[sm=bravo.gif]prosta matematika


a ja kontam na jedno dijete misliš[sm=smiley1.gif]

moja je isla u vrtić 6 godina ravno




lejla80 -> RE: Na upisu u skolu? (31.5.2017 9:03:56)

Mi još nismo odlučili u koju ćemo školu s obzirom da nam ova u blizini nema produženi a ona nam je prvi izbor. Valjda do augusta skontamo.

Svim drugarima želimo sretan početak, da nižu uspjeh za uspjehom aBd.




aidana -> RE: Na upisu u skolu? (13.2.2018 21:28:25)

Da li je neko pokusao, ili ima namjeru ove godine, da upise dijete u skolu kojoj ne pripada prema mjestu stanovanja? Mi smo izmedju dvije skole. Prema MZ pripadamo jednoj ali bih ga ja radije u drugu upisala s tim sto nisam jos 100% sigurna jer nisam obavila informativne razgovore. Koliko sam shvatila potrebno je napisati molbu ministarstvu, ali ne znam kolike su sanse da se molba odbije.

I moze savjet na sta da posebno obratim paznju na razgovoru.




Visnja RR -> RE: Na upisu u skolu? (13.2.2018 21:36:24)

Zar se više ne može dijete upisati bilo gdje?
Koliko god je to bezveze opet i ima opravdanja...

Za koju si se školu odlučila?




salmy -> RE: Na upisu u skolu? (13.2.2018 21:38:00)


IZVORNA PORUKA: aidana

Da li je neko pokusao, ili ima namjeru ove godine, da upise dijete u skolu kojoj ne pripada prema mjestu stanovanja? Mi smo izmedju dvije skole. Prema MZ pripadamo jednoj ali bih ga ja radije u drugu upisala s tim sto nisam jos 100% sigurna jer nisam obavila informativne razgovore. Koliko sam shvatila potrebno je napisati molbu ministarstvu, ali ne znam kolike su sanse da se molba odbije.

I moze savjet na sta da posebno obratim paznju na razgovoru.

Konkretno u našoj školi C vila...Više se ne može upisivati ako ne pripadaš mjestu stanovanja
Kad se naša generacija upisivala dr.je primala ko je htio...Od Buča potoka do Alipasina[sm=hudicek1.gif]
I došli u situaciju da imamo 5 odjeljenja prvacica...A nema škola toliki kapacitet
Eh više ne može...Striktno po mjestu pripadanja
U našem odjeljenju imamo roditelje koji se hvataju za glavu jer treba da upišu drugo dijete a ne mogu...
Dir.ne dozvoljava....Tako da sam neki dan upitana da se otac prijavi kod mene na adresu samo da bi upisali djete
Jer je glupo da dva sina idu u različite škole
Ti se dobro raspitaj!




Visnja RR -> RE: Na upisu u skolu? (13.2.2018 21:41:58)

HM da,
I u našoj školi se gleda mjesto stanovanja kod prednosti za upis...ko stanuje blizu škole ima prednost u odnosu na nekog ko je npr na Otoci... Mislim da je to od prošle godine ...Ali nije pod moranje...znam da ima djece koja dolaze iz Starog grada (jer im roditelji rade negdje bliže školi




salmy -> RE: Na upisu u skolu? (13.2.2018 21:44:44)

Mi nemamo učionica...Škola broji preko 900 učenika
Tjelesni imamo tri puta sedmicno...Dva puta djele salu sa drugim odjeljenjem...A treći izađu vani u park igraju se...Jednostavno fali ucionica




aidana -> RE: Na upisu u skolu? (13.2.2018 21:45:06)


IZVORNA PORUKA: salmy


IZVORNA PORUKA: aidana

Da li je neko pokusao, ili ima namjeru ove godine, da upise dijete u skolu kojoj ne pripada prema mjestu stanovanja? Mi smo izmedju dvije skole. Prema MZ pripadamo jednoj ali bih ga ja radije u drugu upisala s tim sto nisam jos 100% sigurna jer nisam obavila informativne razgovore. Koliko sam shvatila potrebno je napisati molbu ministarstvu, ali ne znam kolike su sanse da se molba odbije.

I moze savjet na sta da posebno obratim paznju na razgovoru.

Konkretno u našoj školi C vila...Više se ne može upisivati ako ne pripadaš mjestu stanovanja
Kad se naša generacija upisivala dr.je primala ko je htio...Od Buča potoka do Alipasina[sm=hudicek1.gif]
I došli u situaciju da imamo 5 odjeljenja prvacica...A nema škola toliki kapacitet
Eh više ne može...Striktno po mjestu pripadanja
U našem odjeljenju imamo roditelje koji se hvataju za glavu jer treba da upišu drugo dijete a ne mogu...
Dir.ne dozvoljava....Tako da sam neki dan upitana da se otac prijavi kod mene na adresu samo da bi upisali djete
Jer je glupo da dva sina idu u različite škole
Ti se dobro raspitaj!


Salmy hvala. I ja sam dobila tu informaciju da se ugl moze samo upisati u skolu kojoj se pripada ali da se moze dobiti dozvola od ministarstva. Mada mi zivimo na Dobrinji i stanujemo bukvalno izmedju 2 osnovne skole, kontam da bi to mogla biti neka olaksica. A provjerila sam vec koja MZ pripada kojoj, i mi ne pripadamo toj u koju bismo. Pa vidjecu onda sta ce mi direktor reci.




aidana -> RE: Na upisu u skolu? (13.2.2018 21:47:14)


IZVORNA PORUKA: Visnja RR

HM da,
I u našoj školi se gleda mjesto stanovanja kod prednosti za upis...ko stanuje blizu škole ima prednost u odnosu na nekog ko je npr na Otoci... Mislim da je to od prošle godine ...Ali nije pod moranje...znam da ima djece koja dolaze iz Starog grada (jer im roditelji rade negdje bliže školi


Visnja ne znam da li je KSC izuzetak jer je ipak polu privatnog karaktera? Vjerujem da privatne skole ne kaci taj zakon.




salmy -> RE: Na upisu u skolu? (13.2.2018 21:50:53)

Uvijek sam bila protiv privatnih škola
Eh više nisam...Sretan je onaj čije djete ne ide u ove naše us*ane škole...Sta svašta predeveras preko glave i vidiš koliko se sekiras to nema cijenu
Onako platiš i uživaš...
Od kako sam u vijeću roditelja smucilo mi se naše obrazovanje naši hebeni zakoni i politički orijentirani direktori...Sve sa osmjehom a rade po svom...Na uštrb djece i jadnih učiteljica koje proganjaju ko Bog maglu




Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 19 20 [21]