RE: masina za susenje vesa (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Tehnika



Poruka


Alannah -> RE: masina za susenje vesa (19.10.2014 22:46:37)

Maxuz sam otisla do kupatila da provjerim za svaki slucaj ovu moju gospodju. Ona pere 6,susi 5,a Indesit je. Ujedno,sve preporuke za nju,a imamo je 4 godine. Radi bar 6 dana u sedmici,nedjeljom se jadna ne stigne ni ugasiti,a super mi je i program za brzo pranje i susenje.




salmy -> RE: masina za susenje vesa (22.10.2014 16:19:37)


IZVORNA PORUKA: Alannah

Maxuz sam otisla do kupatila da provjerim za svaki slucaj ovu moju gospodju. Ona pere 6,susi 5,a Indesit je. Ujedno,sve preporuke za nju,a imamo je 4 godine. Radi bar 6 dana u sedmici,nedjeljom se jadna ne stigne ni ugasiti,a super mi je i program za brzo pranje i susenje.

jel tvoja ima miris po gumi? nedavno je bio serviser i zamijenio gumu..jucer sam je ukljucila i ima jos uvijek taj vonj..mada manje..jel do gume ili ne nemam pojma




Alannah -> RE: masina za susenje vesa (22.10.2014 22:07:03)

Ima taj miris samo kad odradi bijeli ves na jedinici i to puna masina plus susenje,znaci radi oko 4 sata,bude bas vrela i osjeti se miris kad otvorim tek masinu. Ves ne poprimi taj miris gume.




salmy -> RE: masina za susenje vesa (23.10.2014 10:50:55)


IZVORNA PORUKA: Alannah

Ima taj miris samo kad odradi bijeli ves na jedinici i to puna masina plus susenje,znaci radi oko 4 sata,bude bas vrela i osjeti se miris kad otvorim tek masinu. Ves ne poprimi taj miris gume.

ok..hvala ti




Super Beba -> RE: masina za susenje vesa (23.10.2014 11:26:43)

Imate u dm-u mirišljave maramice za sušilicu...Probajte, vidite hoće li biti šta bolje po pitanju mirisa..




salmy -> RE: masina za susenje vesa (23.10.2014 11:34:53)


IZVORNA PORUKA: Super Beba

Imate u dm-u mirišljave maramice za sušilicu...Probajte, vidite hoće li biti šta bolje po pitanju mirisa..

ne spominji mi samo maramice[sm=jezicek.gif] trosim ih ko toalet papir
u svakom slucaju manje tukne kako mi je gumu promijenio..ja sve kontam da je slabo koristim pa joj treba vremena da se razradi




vila_7 -> RE: masina za susenje vesa (23.10.2014 14:48:32)


IZVORNA PORUKA: Hanady RR

Baš vilo koliko je to tvojoj garancija bila[sm=zmeden.gif]


Iskreno,nemam pojma nisam ni pogledala, mrsko mi bilo da i ako nije prosla garancija odvezem na servis, ovako tata dosao , uzeo, zna da mi se zuri , vratio za 2 dana i to je to.
I evo je opet taj neki dio nazad - savija i mota dok radi, pa je moramo svaki tjedan bar jednom podmazati :(




Hannan -> RE: masina za susenje vesa (26.10.2014 13:39:52)

Da se i ja pohvalim, kupih jucer polovnu (ko Nova) simensovu susilicu, odvodna, smjetisla je u garazu i evo Susi 3. turu...al sad Imam Problem, nemam mjesta za toliko cistog i suhog vesa [sm=jezicek.gif]




Galicia -> RE: masina za susenje vesa (26.10.2014 14:25:50)

nemam mjesta za toliko cistog i suhog vesa


Bice da je do mene. Ne kontam gdje si i prije drzala slozen a i prljav ves? Po komsiluku rasporedila ili?




scarlett -> RE: masina za susenje vesa (23.12.2014 18:41:44)

Sjećam se da sam ovdje jednom pisala za svoju sušilicu kada smo je tek dobili i nisam bila zadovoljna, osjetio se baš neki čudamn miris, trebalo je vremena da se sprijateljimo. Jučer je puštala neki čudan zvuk, kao da nešto grebe unutra, prošle godine smo promijenili remen, danas bio majstor, popravio, otišao, ja je uključila, normalno radi, ali ne pušta topal zrak, znači ne zagrijava, samo puše hladno. Popravljamo je već ne znam koji put, doduše nije ni čudo, šta veša osuši, ali vazda se pokvari kad imam dosta opranog.

Može li preporuka i za sušilicu?




Hanady RR -> RE: masina za susenje vesa (23.12.2014 20:38:46)

Scarlett vidim u isto vrijeme trebaš i mašinu i sušilicu...
Ja imam Indesit 2 u 1...
zadovoljna sam baš...
I kod mene se fakat puno pere i suši i našla sma joj ''dirku'' baš smo se sprijateljile[sm=smiley36.gif]
Ona je nedgje do 850 do 900 KM...sad nisam sigurna u cijenu, ja sma je uzela u Indesit rpodavnici tj Gorenje u Envera Šehovića, kupila je ''večeras'' dovukli je oni sutra...Ja sma dobila bez doplate dodoatne garanciju do 5 godina, u okviru iste nedavno sma zvala...očistili mi neki tuneč sušilice jer ja i ljeti palim peškire često na sušenje...i nisu naplatili, brzi i efikasni i sa servisom...





Hanady RR -> RE: masina za susenje vesa (23.12.2014 20:40:39)


IZVORNA PORUKA: Hannan

Da se i ja pohvalim, kupih jucer polovnu (ko Nova) simensovu susilicu, odvodna, smjetisla je u garazu i evo Susi 3. turu...al sad Imam Problem, nemam mjesta za toliko cistog i suhog vesa [sm=jezicek.gif]

[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]

tako sma se ja zezala...ne mogu da stignem da osvojim sušilicu i nisma znala da ovoliko eša imamo nemama gdje slagat[sm=smiley36.gif]
kokad nikada u isto vrijeme nije moglo biti da je sav veš čist i u ormarima na mejstu, vazda nešto na štriku bilo[sm=smiley36.gif]




Hannan -> RE: masina za susenje vesa (24.12.2014 8:45:28)


IZVORNA PORUKA: Galicia

nemam mjesta za toliko cistog i suhog vesa


Bice da je do mene. Ne kontam gdje si i prije drzala slozen a i prljav ves? Po komsiluku rasporedila ili?


Da Galicija bilo je po komsiluku, mozda je koji komad i kod tebe zavrsio???
evo obrazlozicu ti do u detalje , 2 stalka za susenje, znas koliko na njih stane djecije robice??? jedna Masina je uvijek opranog vesa koji ceka da se osusi nesto na stalku pa da rasirim, i barem jedna Masina prljavog u korpi.
Ali ovo mogu razumjeti mame koje imaju djecu. znas, djeca se za cas poliju, isprljaju, tako da je neminovno presvlacenje nekoliko puta dnevno, nerijetko i komplet odjece sto u zimskim danima podrazumijeva bodi, majicu, stramplice , hlace /trenerku....da napomenem da Imam dvoje djece, a i ja i muz se s vremena na vrijeme presvucemo ;)
I da, lijepo je nekad ne biti svakom loncu poklopac.




salmy -> RE: masina za susenje vesa (25.12.2014 9:13:24)

ja sam konacno svojoj masini nasla zicu..tacnije majstor koji je dosao radi tog cudnog mirisa gume

elem fol je staviti manje vesa..i okrenuti na koliko minuta da susi....koja sam ladabu nisam ni skuzila da imam minute...ja susila recimo na ormar ili peglenje i ona gusla po 3 sata

ovako stavim na 100 i nema peglanja..samo ga slozim...i dosta manje smrdi...ali je koristim bas stalno




Galicia -> RE: masina za susenje vesa (25.12.2014 14:21:27)


IZVORNA PORUKA: Hannan


IZVORNA PORUKA: Galicia

nemam mjesta za toliko cistog i suhog vesa


Bice da je do mene. Ne kontam gdje si i prije drzala slozen a i prljav ves? Po komsiluku rasporedila ili?


Da Galicija bilo je po komsiluku, mozda je koji komad i kod tebe zavrsio???
evo obrazlozicu ti do u detalje , 2 stalka za susenje, znas koliko na njih stane djecije robice??? jedna Masina je uvijek opranog vesa koji ceka da se osusi nesto na stalku pa da rasirim, i barem jedna Masina prljavog u korpi.
Ali ovo mogu razumjeti mame koje imaju djecu. znas, djeca se za cas poliju, isprljaju, tako da je neminovno presvlacenje nekoliko puta dnevno, nerijetko i komplet odjece sto u zimskim danima podrazumijeva bodi, majicu, stramplice , hlace /trenerku....da napomenem da Imam dvoje djece, a i ja i muz se s vremena na vrijeme presvucemo ;)
I da, lijepo je nekad ne biti svakom loncu poklopac.



Dzaba ti, ja i dalje ne razumijem kako neko nema mjesta za ves. [sm=zmeden.gif]
Pa valjda sve u kuci ima svoje mjesto. Imas ormar i odredjeno mjesto za svaki dio garderobe. ILi?
Ako je iko ikome poklopac, to si ti.
Znam i sta je prljav ves, znam i sta je suh ves, znam i sta je presvuci bebu i dijete po 6 puta na dan. Ali svejedno, barem kod mene sve ima svoje mjesto u kuci, tj garderoba.
Ili ako nisam uspjela oprati ves npr 7 dana, otvorim plakar, vidim fali garderobe. Znaci sve ima svoje mjesto. [sm=jezicek.gif]




henna ze -> RE: masina za susenje vesa (25.12.2014 14:30:26)


IZVORNA PORUKA: Galicia


IZVORNA PORUKA: Hannan


IZVORNA PORUKA: Galicia

nemam mjesta za toliko cistog i suhog vesa


Bice da je do mene. Ne kontam gdje si i prije drzala slozen a i prljav ves? Po komsiluku rasporedila ili?


Da Galicija bilo je po komsiluku, mozda je koji komad i kod tebe zavrsio???
evo obrazlozicu ti do u detalje , 2 stalka za susenje, znas koliko na njih stane djecije robice??? jedna Masina je uvijek opranog vesa koji ceka da se osusi nesto na stalku pa da rasirim, i barem jedna Masina prljavog u korpi.
Ali ovo mogu razumjeti mame koje imaju djecu. znas, djeca se za cas poliju, isprljaju, tako da je neminovno presvlacenje nekoliko puta dnevno, nerijetko i komplet odjece sto u zimskim danima podrazumijeva bodi, majicu, stramplice , hlace /trenerku....da napomenem da Imam dvoje djece, a i ja i muz se s vremena na vrijeme presvucemo ;)
I da, lijepo je nekad ne biti svakom loncu poklopac.



Dzaba ti, ja i dalje ne razumijem kako neko nema mjesta za ves. [sm=zmeden.gif]
Pa valjda sve u kuci ima svoje mjesto. Imas ormar i odredjeno mjesto za svaki dio garderobe. ILi?
Ako je iko ikome poklopac, to si ti.
Znam i sta je prljav ves, znam i sta je suh ves, znam i sta je presvuci bebu i dijete po 6 puta na dan. Ali svejedno, barem kod mene sve ima svoje mjesto u kuci, tj garderoba.
Ili ako nisam uspjela oprati ves npr 7 dana, otvorim plakar, vidim fali garderobe. Znaci sve ima svoje mjesto. [sm=jezicek.gif]


draga Gali vas dvoje u 90 m2...logično da imaš mjesta..

nas je troje u 35 m2..i imamo samo jedan trodjelni ormar...

ali ja nemam frku s vešom..jer imamo tačno odjeće koliko može stati u to..s tim da ljetnu odjeću presujem u one vreće...i stavljam u sanduk jedan ili nosim kod svekrve..

da imam bebu...bio bi problem...kud šta..




Galicia -> RE: masina za susenje vesa (25.12.2014 15:23:27)

draga Gali vas dvoje u 90 m2...logično da imaš mjesta..


Ali mi isto kao i ti. Nemam ja viska garderobe. Imam samo obuce, koju rotiram po sezonama. Visak posteljine isto tako drzim u vakumiranim vrecama.
Ne ide mi u glavu da mozes imati vise odjece nego mjesta da drzis, ali dobro. [sm=jezicek.gif]
I kad kupim nesto novo od garderobe, ja izbacim nesto staro i sve tako.
MM ima 3 puta vise odjece od mene, ja vrlo malo imam, tj meni sasvim dovoljno.




Hannica -> RE: masina za susenje vesa (25.12.2014 15:41:14)

I meni je vala frka za mjesto, još ja kući ostavljam ljetne stvari, i odjeću i obuću.
Svašta čovjeku treba, a plakare nemam više gdje ugurati.
Pa koliko nama samo posteljine i peškira treba, jednostavno nemaš više gdje ugurati.
A volim bacati, čuvam samo osnovno.[sm=smiley36.gif]
Preko ljeta baš budem rahat, nema ovih debelih jaknurina, pola plakara zauzmu.




salmy -> RE: masina za susenje vesa (26.12.2014 15:33:27)


IZVORNA PORUKA: Galicia

draga Gali vas dvoje u 90 m2...logično da imaš mjesta..


Ali mi isto kao i ti. Nemam ja viska garderobe. Imam samo obuce, koju rotiram po sezonama. Visak posteljine isto tako drzim u vakumiranim vrecama.
Ne ide mi u glavu da mozes imati vise odjece nego mjesta da drzis, ali dobro. [sm=jezicek.gif]
I kad kupim nesto novo od garderobe, ja izbacim nesto staro i sve tako.
MM ima 3 puta vise odjece od mene, ja vrlo malo imam, tj meni sasvim dovoljno.

slazem se...kupim novo staro bacim..i vakum vrece su Tito...imam veliki podrum iznad stana i tu drzim kutije sa obucom..to mi je spas...vakum vrece ispod kreveta i ormari uvijek slobodni..ja volim da je sve fino slozeno




elmaL -> RE: masina za susenje vesa (27.12.2014 17:05:34)

Da li nekome jos susilica stoji na ves masini? I kako se ponasa?
Ova moja se pomjera pa me strah da dzumbus nekad ne nastane[sm=smiley1.gif]

salmy gdje kupujes vakum vrece?
Ja nekad imala nekolike i nesto mi nije ferceralo pustale zrak i sve pobacala[sm=smiley1.gif]
Mi imamo prostora i previse ali opet bi mi valjale za neke stvari.




salmy -> RE: masina za susenje vesa (28.12.2014 17:44:43)

elmaL...gdje stignem i nisu nekog kvaliteta..zadnje sam uzela u OBI -ju ..uglavnom traju sezonu dvije i bacim..
nameracila sam se na one top shop..ali me ni poskupe iskreno




Pikapolonica -> RE: masina za susenje vesa (28.12.2014 19:28:58)


IZVORNA PORUKA: salmy

elmaL...gdje stignem i nisu nekog kvaliteta..zadnje sam uzela u OBI -ju ..uglavnom traju sezonu dvije i bacim..
nameracila sam se na one top shop..ali me ni poskupe iskreno

Ne vrijede para, vjeruj mi. Mi smo ih uzeli, ali su se one iz Jyska puno bolje pokazale.




canim -> RE: masina za susenje vesa (28.12.2014 19:44:23)

Ja sam nedavno neki set vakumskih vreca kupila u konzumu, dodju u nekoj kockastoj kutiji i ima raznih velicina i one su mi se najbolje do sad pokazale.




canim -> RE: masina za susenje vesa (28.12.2014 19:47:28)


IZVORNA PORUKA: elmaL

Da li nekome jos susilica stoji na ves masini? I kako se ponasa?
Ova moja se pomjera pa me strah da dzumbus nekad ne nastane[sm=smiley1.gif]

salmy gdje kupujes vakum vrece?
Ja nekad imala nekolike i nesto mi nije ferceralo pustale zrak i sve pobacala[sm=smiley1.gif]
Mi imamo prostora i previse ali opet bi mi valjale za neke stvari.

Meni stoji susilica na ves masini, nisam primjetila da se pomjera, mozda da kupis ispod nje neki materijal tipa onaj stoper za tepihe a ima i da se kupi za ves masine neka cvrsca ko spuzva u crnoj boji, samo nemogu se sjetiti gdje sam to vidjela, mozda u penniju, ne znam.




elmaL -> RE: masina za susenje vesa (28.12.2014 19:58:47)

canim ne pomjera mi se susilica, ona ima one vakumske nozice tako da cvrsto stoji na masini. Vec se ves masina kad centrifugira pomjera, ono trese pa zanese malo ustranu[sm=smiley36.gif] strah me da nekad ne bi zbacila susilicu[sm=zmeden.gif]

Haj ako se sjetis kako izgleda i kako se zove taj fazon sto spominjes javi.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  24 25 [26] 27 28   Sljedeća stranica >   >>