RE: Preparati za jačanje imuniteta (Puna verzija)

Forum >> [Dijete] >> Djeca



Poruka


henna ze -> RE: Preparati za jačanje imuniteta (24.10.2014 8:53:16)

nešto kontam pa ova Aronija košta kao imunoglukan...
prije bih se odlučila onda za ovo




R&T@ -> RE: Preparati za jačanje imuniteta (24.10.2014 9:21:48)

BR, koja apoteka u Sarajevu?




canim -> RE: Preparati za jačanje imuniteta (24.10.2014 9:43:36)

Mi juce u apoteku po neki sirup za imunitet, apotekarka nam preporuci Floradix, kaze na prirodnoj bazi, pharmamedov uvoz iz njemacke, uglavnom sastoji se od crvenog voca, narandze, koprive, spinata, komoraca,hibiskusa,med...svasta jos nesto, pa cemo probati, pored toga svaki dan uzima med i maticnu mlijec i tahin sa pekmezom od grozdja.
A onu aroniju isto uzimam u obzir nakon ovog, da probamo prvo ovo.




Blue rose RR -> RE: Preparati za jačanje imuniteta (24.10.2014 10:22:57)


IZVORNA PORUKA: R&T@

BR, koja apoteka u Sarajevu?


Pih ja kupujem u Vogošći u nekoj privatnoj nemam pojma kako se zove, ali sam kupovala i u BBI u onoj apoteci u prizemlju, i mislim da je 2-3 KM veća cijena.




Brisani uporabnik -> [Obrisana poruka] (24.10.2014 10:26:15)

[Sadržaj poruke je obrisan]




niki83 -> RE: Preparati za jačanje imuniteta (24.10.2014 10:58:32)


IZVORNA PORUKA: Blue rose RR

Iman nema na čemu, ja inače ne praktikujem ove dodatke ishrani, ali kako imam vrlo pozitivno iskustvo na ličnom primjeru, preporučujem.
Niki, vjerovatno je neki drugi proizvođač, ja uzimam samo ovu što na linku ima.

Isti je proizvodjac.




henna ze -> RE: Preparati za jačanje imuniteta (24.10.2014 11:17:58)

Niki, ja ću malo priošnjuhati po apotekama..ako nađem javim..a i ti isto..javi na viber




bebacha -> RE: Preparati za jačanje imuniteta (24.10.2014 11:30:46)

http://www.apimed.ba/2014/images/proizvodi800/sirup-imunol.jpg

ja svojima kupila ovo pa vidjet cemo




niki83 -> RE: Preparati za jačanje imuniteta (24.10.2014 11:31:54)


IZVORNA PORUKA: henna ze

Niki, ja ću malo priošnjuhati po apotekama..ako nađem javim..a i ti isto..javi na viber

[sm=smiley2.gif]
Ovo sam nasla u apoteci Odmut..znaci trazimo dalje..




R&T@ -> RE: Preparati za jačanje imuniteta (24.10.2014 13:38:18)


IZVORNA PORUKA: Blue rose RR


IZVORNA PORUKA: R&T@

BR, koja apoteka u Sarajevu?


Pih ja kupujem u Vogošći u nekoj privatnoj nemam pojma kako se zove, ali sam kupovala i u BBI u onoj apoteci u prizemlju, i mislim da je 2-3 KM veća cijena.


Hvala...
A super mi odgovara ta u Vogosci...




Blue rose RR -> RE: Preparati za jačanje imuniteta (24.10.2014 14:06:00)


IZVORNA PORUKA: R&T@


IZVORNA PORUKA: Blue rose RR


IZVORNA PORUKA: R&T@

BR, koja apoteka u Sarajevu?


Pih ja kupujem u Vogošći u nekoj privatnoj nemam pojma kako se zove, ali sam kupovala i u BBI u onoj apoteci u prizemlju, i mislim da je 2-3 KM veća cijena.


Hvala...
A super mi odgovara ta u Vogosci...



Gore iznad pijace :)




Hannica -> RE: Preparati za jačanje imuniteta (27.10.2014 17:33:46)

Hteja sam kupiti ocaj sok od aronije ali mi apotekarka rekla da nije za djecu ispod 12 g.
Koliko su vaša djeca stara?
Dok sam tražila ovaj od 3 l naletila sam na neki od 70 KM 0,75 l, koja je razlika?




Blue rose RR -> RE: Preparati za jačanje imuniteta (28.10.2014 11:43:20)

Mojoj je 9. godina, i pije samo pola šoljice.
Prema uputstvu (ne znam da li je na kutiji ili negdje sam drugo pročitala), stoji da se pije: odrasli 1 šoljica, a djeca 1/2 šoljice.




hanabanana -> RE: Preparati za jačanje imuniteta (28.10.2014 22:53:30)

Moja H. je imala groznu urtikariju. Dr nije iskljucila i reakciju na previse B vitamina, tad smo joj davali neki superskupi i reklamirani talijanske preparat za imunitet. Tad nam je rekla da djeci koja normalno jedu ne trebaju preparati za imunitet i da je sve to marketing.
Po njenom savjetu dajem im tabletu c vitamina.
A po sebi domaci pekmez od jabuke i sok od grozdja.....i puno svjezeg zraka.




minie -> RE: Preparati za jačanje imuniteta (28.10.2014 23:12:57)

Ja sam svom R kupila multivitaminski sirup od dr Theisa i riblje perlice od Lifelina,, cisto da prebrodimo ovaj prelazni period. HB i ne pamtim kad je bio prehladjen i imao temperaturu. Jede dosta svjezeg voca i povrca, pije skoro svako jutro caj sa medom, ali jos nam samo fali malo vise svjezeg zraka.




Lavić -> RE: Preparati za jačanje imuniteta (1.1.2015 22:15:45)

Sretna svima Nova godina! [sm=smiley1.gif]
Da li znate koliko se smije piti Imunoglukan? Odnosno, kolika pauza između dvije bočice treba biti?
U toj pauzi bih trebala dati sirup za poboljšanje krvne slike, pedijatrica mi reče Feroglobin, imate li iskustava?




elmaL -> RE: Preparati za jačanje imuniteta (5.1.2015 14:31:16)

Vidim da vecina daje razne preparate na svoju ruku, da li je bas toliko bitno da djeca koriste ista pored redovne ishrane.
Pitam jer nisam upucena i ne znam da li bih djecaku tek tako trebala ukljuciti nesto ili [sm=zmeden.gif]

Nismo do sada nikada imali nekih ozbiljnijih zdr problema, koja prehlada i na tom se zavrsi hB.




MicoTico -> RE: Preparati za jačanje imuniteta (5.1.2015 14:33:43)

IZVORNA PORUKA: elmaL

Vidim da vecina daje razne preparate na svoju ruku, da li je bas toliko bitno da djeca koriste ista pored redovne ishrane.
Pitam jer nisam upucena i ne znam da li bih djecaku tek tako trebala ukljuciti nesto ili [sm=zmeden.gif]

Nismo do sada nikada imali nekih ozbiljnijih zdr problema, koja prehlada i na tom se zavrsi hB.

Ja svojima ništa ne dajem od tih preparata.
Znači ni nekakve sirupe za imunitet, ni priordne tipa meda, đumbira i sl. Baš ništa.
jedu dosta voća, svježeg povrća, imaju super apetit, krvnu sliku, kuc-kuc hB zdravi su , ne vidim potrebu za dodacima.




elmaL -> RE: Preparati za jačanje imuniteta (5.1.2015 14:39:27)


IZVORNA PORUKA: MicoTico

IZVORNA PORUKA: elmaL

Vidim da vecina daje razne preparate na svoju ruku, da li je bas toliko bitno da djeca koriste ista pored redovne ishrane.
Pitam jer nisam upucena i ne znam da li bih djecaku tek tako trebala ukljuciti nesto ili [sm=zmeden.gif]

Nismo do sada nikada imali nekih ozbiljnijih zdr problema, koja prehlada i na tom se zavrsi hB.

Ja svojima ništa ne dajem od tih preparata.
Znači ni nekakve sirupe za imunitet, ni priordne tipa meda, đumbira i sl. Baš ništa.
jedu dosta voća, svježeg povrća, imaju super apetit, krvnu sliku, kuc-kuc hB zdravi su , ne vidim potrebu za dodacima.

Haj dobro da nisam jedina, kontam mozda od odredjene dobne granice se zaista treba davati.
Pretpostavljam da sve ovisi od djeteta do djeteta, nema niko istu ks.

Moj E bas i ne jede puno voca, samo bananu[sm=smiley13.gif] jede med, pije caj od susenih biljaka, moja mama mu napravi mix [sm=smiley1.gif], pije cijedjenu narancu, sokod sipka, ...

Kontam ako trebalo, valjda ce nam pedijatar preporuciti[sm=zmeden.gif]




bebaa -> RE: Preparati za jačanje imuniteta (5.1.2015 14:44:16)

Ja dajem malom med i pekmez....po potrebi Imunoglukan...ostalo nista...on slabo jede voce...voli paradajz i krastavce....ostalo nista....ali ne bih savaka ako nema potrebe,ako he dijete zilavo i moze se nositi sa malom prehladom ...




MicoTico -> RE: Preparati za jačanje imuniteta (5.1.2015 14:44:36)

IZVORNA PORUKA: elmaL

Kontam ako trebalo, valjda ce nam pedijatar preporuciti[sm=zmeden.gif]

Pa naravno, evo pročitaj samo ovu stranicu. Žene se žale da dijete ima lošu KS, pa bronhitis, pa slab apetit, ... u tom slučaju vajda treba šta dati.
Ja ove svoje jedva nahranim, to ne jede, nego mete, još da im dam šta od preparata, pa ne bi mi plata samo za hranu dovoljna bila[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




bebaa -> RE: Preparati za jačanje imuniteta (5.1.2015 14:47:30)

[sm=smiley36.gif]isti slucaj...i moj jede masala...sve dok jedu zdravi su...




Hanady RR -> RE: Preparati za jačanje imuniteta (5.1.2015 14:50:22)

Ni ja mojima ne dajem sada...
ali je bilo perioda u životu kada davala jesam..
pduvijek su jele sve...nisu izbirljive bile, ali recimo meni je mlađa bila kslona čestom brohitisu...džaba tada dobije natibiotik, on obori imunitet i na to u krug mjesecima ona meni malo malo bude bolesna...a starija mi ej bila slaba na grlo, česte gnojne angine
u neko doba nakon 2-3 antibiotika pokaže nam nala slabu krvnu sliku...kad se nisma ubila, meniiiii koja kuha hrani, čija djeca pojedoše b''boga jokina'' imaju joj djeca anemiju...
i dobile su i imunoglukan i davala sma svašta...probavala...na nešto su fino djelovale na nešto ne, nešto je starijoj godilo nešto mlađoj...
sada kada je starijoj 8 godina a mlađoj uskoro 6...one same uzmu meda, tahan i med kad je pomješan u kuhinji, uzimaju one riblje perlice kad se sjetim i kupim...i tako...
hB nisu dugo bile bolesne, jake su i zdrave das kucnem u drvo...
nalazi su Ok i tako...
no eto...jele su i jedual tada i sada drugačije je bilo...i ja sma se uz preporuku sa pedijatrom nosila sa istim kako sma kao mama znala




mimi_2in1 -> RE: Preparati za jačanje imuniteta (5.1.2015 15:33:49)

e mi bijemo bitku sa ovim imunitetom. ko nas zna zna da je mrvica proslu zimu svaki mjesec pod antibioticima bila, bolesna, slinava nikakva. ovu zimu sam se zadala vala neces pa makar. ona voli voce i tamani ga zestoko, citrusi su joj omiljeni, svi..no davala imunoglukan..i mogu rec da se cini da joj je pomagao. e sad pitanje, ja se razbolila ovu sedmicu, cini se da i ce i nju safatat, da mi je da prodje sto blaze, mozel imunoglukan kad vec slini? grlo joj crveno vidim i ne znam sta da joj sa tim radim, jer slabo jede, skrooz..strah me oslabit ce i onda eto ture i svakog drugog djavola. dajem joj meda i bijelog luka..pa ne znam..sta mislite?




canim -> RE: Preparati za jačanje imuniteta (5.1.2015 19:37:34)

Moja pije multivitaminski sirup ali ona jako slabo jede, hrana joj je jednolicna i nikad nije volila hranu, tako da joj moram dodavati vitamine a da ona jede sve sto joj se serivra i jos trazi, nebih davala nikakav sirup jer sve sto je potrebno nalazi se u hrani.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  20 21 [22] 23 24   Sljedeća stranica >   >>