RE: Preparati za jačanje imuniteta (Puna verzija)

Forum >> [Dijete] >> Djeca



Poruka


Erdbeer -> RE: Preparati za jačanje imuniteta (5.1.2015 21:08:17)

Ja svojoj curi koja ima 2,5god , dajem sirup od dr.Theisa multi vitamol i ujutro je obavezan caj sa medom za dorucak.Apetit joj se povecao sto je mislim svakoj mami bitno,meni jeste,jer je ona inace od rođenja mrsavica,samo raste,a slabo jede i mrsava je.Nakon sto je pocela piti ovaj sirup vidno se deblja,nije ni to sad nesto specijalno al za mene dosta,obrascici se zaokruzili.[sm=smiley9.gif][sm=metulj.gif]




Penelope82 -> RE: Preparati za jačanje imuniteta (7.1.2015 9:42:24)

Ja bas nisam ljubitelj ovih hemijskih preparata za podizanje imuniteta,ali sada su oboje prebolovali ospice i to bas neki tezak oblik i nekako osjecam da im trebam nesto ukljuciti uz hrannu na koju svakako uvijek pazimo da sadrzi sve sto je potrebno.Kupili smo im one ampule Rojal jelly....,a da li vrijede onih para ne znam bas [sm=zmeden.gif]Je li ih neko koristio?




canim -> RE: Preparati za jačanje imuniteta (7.1.2015 10:09:11)

Pa kupi med s maticnom mlijeci i daji kasiku ujutro i uvece ako neces hemiju.




ada_ -> RE: Preparati za jačanje imuniteta (10.1.2015 14:37:10)

nam je pedijatar rekao da sve dok je KS ok ne trebaju nikakvi sirupi za imunitet niti ista slicno,nam je KS super ali nekako mi je mrsavica i nema neki apetit pa sam kontala da i ja njoj nesta pocnem davati [sm=smiley13.gif]
sad smo bile u apoteci i zena nam preporuci 5 sirupa za njen uzras a ja sve kontala da nema nista za ovako malu djecu[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif],mi se odlucismo za ovaj Pikovit nekako mi ima poznato ime [sm=smiley36.gif],nadam se da ce imati nekog efekta barem na apetit [sm=smiley1.gif]




Lavić -> RE: Preparati za jačanje imuniteta (5.2.2015 19:55:56)

Ne znam je li pitanje bas za ovu temu,odnosi se na Feroglobin sirup.
Dr preporucila da V pije,ali on nikako ne moze,bas mu ne godi.
Sutra cu pitati u apoteci,a mozete li mi vi reci kako ste davale,i postoji li neka pitkija zamjena?
LP




canim -> RE: Preparati za jačanje imuniteta (6.2.2015 11:07:27)

Mi smo pili feroglobin prosle godine.
Ja mislim da imaju i tablete feroglobin samo ne znam dali mogu za djecu, mozda da pitas u apoteci, mogla bi ih izmrviti u nesto i dati.




salmy -> RE: Preparati za jačanje imuniteta (9.2.2015 9:56:10)

Uzeli smo konacno tu aroniju..kanister od 3 litra[sm=smiley36.gif] cak ima i cesmicu da fino naspes...kaze apotekar da decku ni slucajno ne dajemo[sm=zmeden.gif]
njemu smo nastavili davati imuno g tablete...popio je jedno pakovanje ..pa preporucuju da je dovoljno piti 3 mj...pa eto vidjecemo...dodje oko 50 tabletica

iskreno vise sam za aroniju ali ako je ne preporucuju sta sad




dušemamine -> RE: Preparati za jačanje imuniteta (11.2.2015 0:14:25)

Ne znam je li pitanje bas za ovu temu,odnosi se na Feroglobin sirup.
Dr preporucila da V pije,ali on nikako ne moze,bas mu ne godi.
Sutra cu pitati u apoteci,a mozete li mi vi reci kako ste davale,i postoji li neka pitkija zamjena?
LP


Probaj sa Ferro C, pharmalifovim sirupom.Meni su preporučili i ja sam ga davala svom sinčiću i dobro ga je podnosio.Kupovala sam ga u Sarajevu u apoteci kod D.Z. Omer Maslić.Ako ga nemaju trenutno zamoli ih da ga poruče...pozz
IZVORNA PORUKA: Lavić




mimi xy -> RE: Preparati za jačanje imuniteta (25.2.2015 18:26:40)

da li je neko koristio sirup Immunotrofina,kao dobar za krajnike smanjuje treci ...nama preporucio dr.zbog uvecanog treceg krajnika evo pijemo ga petnestak dana pa cemo vidjeti djeluje li.




magbi -> RE: Preparati za jačanje imuniteta (26.2.2015 8:08:09)

molim te kako se daje taj sirup jeli odnosno jeli se daje dok je djete pod upalom jer mi vjecito smo na curenju nosica




tinkivinki -> RE: Preparati za jačanje imuniteta (26.2.2015 8:34:19)

i mene interesuje taj imunotrofina,pišite molim vas da li to išta djeluje[sm=smiley1.gif]




mimi xy -> RE: Preparati za jačanje imuniteta (27.2.2015 20:13:29)

Mi smo evo tri puta na antibioticima za ova dva mjeseca i dr nam preporucio ovaj sirup jer mu je treci krajnik povecan i kao on mu izaziva ceste upale grla i suhi kasalj .Pije se tako da djeca do 3 god. 5 ml ,a preko 3 god 10 ml.najbolje ujutru prije jela.




tinkivinki -> RE: Preparati za jačanje imuniteta (10.3.2015 15:16:42)


IZVORNA PORUKA: mimi xy

Mi smo evo tri puta na antibioticima za ova dva mjeseca i dr nam preporucio ovaj sirup jer mu je treci krajnik povecan i kao on mu izaziva ceste upale grla i suhi kasalj .Pije se tako da djeca do 3 god. 5 ml ,a preko 3 god 10 ml.najbolje ujutru prije jela.

mimi ima li kakvog efekta?i nama danas dr preporučila kad mali ispije antibiotik da počnemo davati immunotrofinu barem jedan mjesec pa da vidimo može li se ikako izbjeći operacija 3 krajnika.ona kaže da su dosta roditelja joj rekli da se smanjilo hrkanje po noći kod djece,da je djelovalo




mimi xy -> RE: Preparati za jačanje imuniteta (23.3.2015 20:30:32)

Mi pijemo evo drugu flasicu...hvala bogu sad je dobro e da li je od njega ne znam.
Prestao je hrkati s tim da je on hrkao kad kaslje i kad mu se upali grlo tj treci krajnik.Otvorio mu se apetit mete sve :) limfni cvorici su se smanjili i na dodir ih vise nema. a iza desnog uha mu je bilo kao grasak .




canim -> RE: Preparati za jačanje imuniteta (23.3.2015 20:34:38)


IZVORNA PORUKA: mimi xy

Mi pijemo evo drugu flasicu...hvala bogu sad je dobro e da li je od njega ne znam.
Prestao je hrkati s tim da je on hrkao kad kaslje i kad mu se upali grlo tj treci krajnik.Otvorio mu se apetit mete sve :) limfni cvorici su se smanjili i na dodir ih vise nema. a iza desnog uha mu je bilo kao grasak .



Jeli to ovaj sirup
http://www.sibex.rs/proizvod/immunotrofina/




tinkivinki -> RE: Preparati za jačanje imuniteta (23.3.2015 21:21:42)


IZVORNA PORUKA: canim


IZVORNA PORUKA: mimi xy

Mi pijemo evo drugu flasicu...hvala bogu sad je dobro e da li je od njega ne znam.
Prestao je hrkati s tim da je on hrkao kad kaslje i kad mu se upali grlo tj treci krajnik.Otvorio mu se apetit mete sve :) limfni cvorici su se smanjili i na dodir ih vise nema. a iza desnog uha mu je bilo kao grasak .



Jeli to ovaj sirup
http://www.sibex.rs/proizvod/immunotrofina/

jeste.moji piju od petka pa vidjećemo,biću zadovoljna ako bude kao kod mimi da se projedu




canim -> RE: Preparati za jačanje imuniteta (23.3.2015 21:43:49)

ok, hvala.




mimi xy -> RE: Preparati za jačanje imuniteta (23.3.2015 22:35:33)

Nece odmah otvoriti apetit ali za deset do petnest dana sigurno ce bolje jesti .
Ovaj sirup je kao imunoglukan samo jeftiniji tako nama rece dr. i djeluje na treci krajnik.sad slusam malog uopste ne krklja prije je duboko disao bas kao da ima nesto u nosu i hrkao sad nista .probajte sigurno ne moze odmoci .




loptica7 -> RE: Preparati za jačanje imuniteta (24.3.2015 7:56:26)

Moja cura je pila Imunoglukan sirup i pomogao joj je. Oboje ima prirodno uvećane krajnike i reagira im treći. Pila je jednu jesen 3 mj, i iduće jeseni ponovila 1 mj. Sad nisu često bolesni i nemaju česte upale grla i krajnika. Uz to cura je bila i anemična tako da je 4 mj pila željezo.




dambolina -> RE: Preparati za jačanje imuniteta (24.3.2015 9:07:07)

Nece odmah otvoriti apetit ali za deset do petnest dana sigurno ce bolje jesti .
Ovaj sirup je kao imunoglukan samo jeftiniji tako nama rece dr. i djeluje na treci krajnik.sad slusam malog uopste ne krklja prije je duboko disao bas kao da ima nesto u nosu i hrkao sad nista .probajte sigurno ne moze odmoci .


moze se preventivno piti? moja cura od 14 mjeseci je prebolila gripu i ispila antibiotik i pri tome uzasno smrsala, eno je k'o stapic, pa bih da je malo pojacam i sprijecim novu prehladu, mislim da bi je to unistilo[sm=smiley13.gif]

koja mu je cijena?




loptica7 -> RE: Preparati za jačanje imuniteta (24.3.2015 9:24:27)

Imunoglukan košta oko 35 KM, a za ovaj drugi ne znam, ali evo u prethodnim postovima žene kažu da je jeftiniji.




aidana -> RE: Preparati za jačanje imuniteta (24.3.2015 16:06:16)

Ja sam uvela imunoglukan nakon upale pluca, bas mi je bio slab...smrsao...danas je ispio bocicu. Ne znam je li pomoglo za imunitet ali dijete mete sve pred sobom[sm=smiley36.gif] ne zatvara usta, opet se malo udebljao.
Kontam da ga sad zamjenim za taj drugi sirup sto spominjete jer i on ima problema sa trecim krajnikom. Do sad mu nisam nista davala od ovih sirupa i nisam nesto pretjerano ubjedjena da djeluju, ali eto kad je covjek ocajan...




tinkivinki -> RE: Preparati za jačanje imuniteta (24.3.2015 16:14:48)

IZVORNA PORUKA: aidana

Ja sam uvela imunoglukan nakon upale pluca, bas mi je bio slab...smrsao...danas je ispio bocicu. Ne znam je li pomoglo za imunitet ali dijete mete sve pred sobom[sm=smiley36.gif] ne zatvara usta, opet se malo udebljao.
Kontam da ga sad zamjenim za taj drugi sirup sto spominjete jer i on ima problema sa trecim krajnikom. Do sad mu nisam nista davala od ovih sirupa i nisam nesto pretjerano ubjedjena da djeluju, ali eto kad je covjek ocajan...


nisam ni ja ubjeđena i ne očekujem ništa previše.vidim da ima u sastavu vitamine b,a oni otvaraju apetit.čitala sam i studiju o sirupu tom što su radili italijani,ne tvrde da su se kod sve djece smanjili simptomi,znači kod nekog djeluje kod nekog baš i ne.ovo napisah za ovaj imunotrofinu,da ne dođe do zabune,imunoglukan nismo koristili nikako[sm=smiley36.gif]




mimi xy -> RE: Preparati za jačanje imuniteta (24.3.2015 22:47:04)

Immunotrofinu sam prvi put platila 26 km a sad snizena na 21 km..




Sedina 30 -> RE: Preparati za jačanje imuniteta (26.3.2015 14:40:12)

E ovako, moj djecak je popio imunoglukan prije 4 mj. Od tada nije bio bolestan hvala Bogu, ne ide u vrtic,ali je bio u kontaktu sa bolesnim. primjetila sam da mu je otekao limfni cvoric sa jedne strane. Nije prvi put, bilo se smanjilo i sada opet. Ima li potrebe da mu opet ukljucim neki od ovih, ili imunoglukan ili taj drugi sto spominjete s obzirom da ide proljece, i da se cvkric opet aktivirao?




Stranica: <<   < Prethodna stranica  21 22 [23] 24 25   Sljedeća stranica >   >>