Kada poceti sa kupovinom stvari za bebu? (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Šta mi treba za novorođenče?



Poruka


vanili -> Kada poceti sa kupovinom stvari za bebu? (30.3.2012 10:59:42)

Vasa misljenja i iskustva, kada poceti kupovati stvari za bebu. Ja sam od onih sto misle da je sve bolje kupiti kada se beba rodi, ali mm je ipak za to da se polako sve spremi za dolazak bebe (zbog novca [sm=smiley36.gif]), ipak valja sve odjednom kupiti. Molim vas, da li ste vi kupovali ili ste vec kupili nesto a beba je na putu. Hvala[sm=smiley1.gif]




Volim Te! -> RE: Kada poceti sa kupovinom stvari za bebu? (30.3.2012 11:02:46)

Vanili i ja i moj muz smo misljenja da treba pripremiti,ali kad se bolje zamislim bolje je kad se akobogda rodi jer ja sam inace strasljiva i sve mislim sta ako se rodi ovako ili onako i bude ovo pa ono,a sa druge strane planiramo uzeti vece stvari,krevetic,kolica,korpicu za bebu a posle odecu za mene i bebu tamo pred kraj. Imamo istu dilemu ali polako [sm=smiley1.gif]




Monaa -> RE: Kada poceti sa kupovinom stvari za bebu? (30.3.2012 11:07:54)

Ja sam pocela u 6. mjesecu polako. Moje misljenje je da treba obaviti ranije jer ti najbolje znas sta zelis da kupis za svoju bebicu. Ja ne bih voljela da neko drugi mora za mene birati nakon poroda. Znaci od 6. mjeseca smo poceli obilaziti radnje i otprilike zapikali sta zelimo i kada sam usla u 7. otisli smo i kupili prvo krupnije stvari tipa kolica i krevetac. Pomalo sam kupovala i garderobicu i evo sada imam sve spremno osim sitnica kao sto su dude, flasice i kozmetika za bebu, a 35. sam sedmica. Torbu za porodiliste cu spremiti sada za vikedn, jer sam srela jednu poznanicu koja nije apsolutno nista imala spremno a porod joj krenuo na pocetku 8. mjeseca i morala je za sve slati muza, a zna se kakvi su oni sa kupovinom. Cak ni svoju torbu nije spremila, zato se savjetuje da se bar torba za porodiliste spremi kada se udje u 7. mjesec ako bi krenuo prijevremeni. Eto to je moje misljenje, ja cu sada aBd uci rahat u 9. mjesec, jer mi je zaista tesko hodati i drago mi je sto sam sve na vrijeme obavila. Ko bi sad sa ovolikim stomakom po radnjama. [sm=smiley1.gif] A naslusala sam se i ja svakakvih bapskih prica, od mame pa nadalje kako ne valja i tako to. Ako je nesto sudjeno desit ce se ha kupila ja krevetac ha ne kupila.




vanili -> RE: Kada poceti sa kupovinom stvari za bebu? (30.3.2012 11:10:33)

Volim Te! Bas sam zbog toga otvorila temu, da vdim iskustva i misljenja. Promijenim misljenje po stotinu puta na dan, neko kaze ne valja kupovati, neko kaze pa trebas polako pripremati...[sm=zmeden.gif]... Kada setam i vidim izlog sa stvarima za bebu obilazim ga da me ne bi povuklo pa da kupim nesto. Moj mm ipak ne moze odoliti [sm=smiley36.gif]




Volim Te! -> RE: Kada poceti sa kupovinom stvari za bebu? (30.3.2012 11:15:15)

Vanili hehehehe dobro sto si otvorila temu sve sto pises i kod mene je tako,svi kazu da kao ne valja a ja mislim da ne valja ako se ne daj boze nesto desi pa kako pidnijet da gledas prazan krevet itd NE DAJ BOZE! Ali u pravu su muzevi da je i zbog para i malo po malo bez trke i frke ja cu licno jos malo da sacekam ako se desi da mi curici izraste pisa [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif] pa cu pokupovati veliko prvo posle robicu po nesto u sta se zaljubim [sm=smiley1.gif] i posle muz neka montira dok ja budem u bolnici i eto tako pred kraj popeglam popakujem i cekam [sm=smiley1.gif] sretno draga moja pa spremaj se i ti.




vanili -> RE: Kada poceti sa kupovinom stvari za bebu? (30.3.2012 11:15:54)

[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]..hvala na brzom odgovoru..Upravu si za sve sto si napisala. [sm=smiley1.gif]
IZVORNA PORUKA: Monaa

Ja sam pocela u 6. mjesecu polako. Moje misljenje je da treba obaviti ranije jer ti najbolje znas sta zelis da kupis za svoju bebicu. Ja ne bih voljela da neko drugi mora za mene birati nakon poroda. Znaci od 6. mjeseca smo poceli obilaziti radnje i otprilike zapikali sta zelimo i kada sam usla u 7. otisli smo i kupili prvo krupnije stvari tipa kolica i krevetac. Pomalo sam kupovala i garderobicu i evo sada imam sve spremno osim sitnica kao sto su dude, flasice i kozmetika za bebu, a 35. sam sedmica. Torbu za porodiliste cu spremiti sada za vikedn, jer sam srela jednu poznanicu koja nije apsolutno nista imala spremno a porod joj krenuo na pocetku 8. mjeseca i morala je za sve slati muza, a zna se kakvi su oni sa kupovinom. Cak ni svoju torbu nije spremila, zato se savjetuje da se bar torba za porodiliste spremi kada se udje u 7. mjesec ako bi krenuo prijevremeni. Eto to je moje misljenje, ja cu sada aBd uci rahat u 9. mjesec, jer mi je zaista tesko hodati i drago mi je sto sam sve na vrijeme obavila. Ko bi sad sa ovolikim stomakom po radnjama. [sm=smiley1.gif] A naslusala sam se i ja svakakvih bapskih prica, od mame pa nadalje kako ne valja i tako to. Ako je nesto sudjeno desit ce se ha kupila ja krevetac ha ne kupila.

[sm=bravo.gif]




Monaa -> RE: Kada poceti sa kupovinom stvari za bebu? (30.3.2012 11:22:35)

Ma i ja sam u strahu stalnom da li ce se sve zavrsiti kako treba, ali opet nisam sujevjerna pa da mislim da ce mi se nesto sa bebom desiti ako pokupujem sve. Smatram da je sve od Boga i da to jedno s drugim nema veze. Bice sta je sudjeno, a ja za svaki slucaj ne zelim sebi stvarati frku kada se porodim da pored brige o bebi moram jos razmisljati sta sve treba kupiti ili prepustiti nekome drugom pa da me na kraju iznervira ako to nije ono sto sam htjela. A i svima sam zabranila da mi pricaju sta valja sta ne valja, jer u te budalastine ne vjerujem. Samo se ti obezbjedi sa svim prije dolaska novog clana, a kao sto ti u muz kaze dosta je lakse i finansijski, vjeruj mi nisam ni bila svjesna koliko ce nam para trebati i da tu sumu moram obezbjediti u jednom mjesecu ne znam kako bih.




vanili -> RE: Kada poceti sa kupovinom stvari za bebu? (30.3.2012 11:22:45)


IZVORNA PORUKA: Volim Te!

Vanili hehehehe dobro sto si otvorila temu sve sto pises i kod mene je tako,svi kazu da kao ne valja a ja mislim da ne valja ako se ne daj boze nesto desi pa kako pidnijet da gledas prazan krevet itd NE DAJ BOZE! Ali u pravu su muzevi da je i zbog para i malo po malo bez trke i frke ja cu licno jos malo da sacekam ako se desi da mi curici izraste pisa [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif] pa cu pokupovati veliko prvo posle robicu po nesto u sta se zaljubim [sm=smiley1.gif] i posle muz neka montira dok ja budem u bolnici i eto tako pred kraj popeglam popakujem i cekam [sm=smiley1.gif] sretno draga moja pa spremaj se i ti.

[sm=bravo.gif] Hvala i tebi sretno, a neka jos malo dok ne vidim spol..22 ned. a jos dr. ne moze vidjeti pa polako. [sm=smiley1.gif]




Volim Te! -> RE: Kada poceti sa kupovinom stvari za bebu? (30.3.2012 11:29:11)

Mona nisam ni ja sujeverna vec sam panicar i puno puta imam strahove bez razloga al eto dobro ide sve hB moja svekrva nabije facu kad se prica o kupovini prije rodjenja al to je najmanji problem jer cu jos malo poceti jer mi doktor nesto nije bas 100% siguran da je curica i posle krece spremanje akobogda. Ja sam izabrala sta cu samo jos da odrijesim kesu [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif] jes da nisam zadovoljna kreveticem al kad su svi isti onda cu gledat samo da je stabilan jer sam citala ovde na forumu i muzevi spavaju u kreveticu sa bebicom heheheh.




Monaa -> RE: Kada poceti sa kupovinom stvari za bebu? (30.3.2012 12:08:42)

Svakako trebas sacekati da znas 100% spol, ali uradi onako kako ti osjecas da trebas. Ako smatras da trebas sad poceti sa kupovinom, kupuj, pa neka prevrcu ocima koliko hoce. Meni je moja mama isto tako reagovala, ali sada niko nista ne smije da mi pisne jer sam svima odrzaala predavanje na tu temu. Od pocetka slusam o kojekakvim glupostima i bas mi je prekipilo. Samo treba raditi onako kako ti osjecas i mislis da treba [sm=smiley2.gif] Tako su mi i za ime reagovali, ali ja znam da ce na kraju biti onako kako muz i ja odlucimo. I to je jedino ispravno. A sto se tice strahova potpuno te razumijem, ista sam, panicar samo takav. [sm=smiley1.gif]




veeseelaa -> RE: Kada poceti sa kupovinom stvari za bebu? (30.3.2012 12:10:24)

evo teme

Kada se početi spremati za dolazak bebe




Volim Te! -> RE: Kada poceti sa kupovinom stvari za bebu? (30.3.2012 12:34:56)

Pa da Mona istog smo misljenja da mi kupovina za bebu nece izazvati abortus a to ko ce prevrcat ocima samo sebi skodi meni ne [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif] samo cekam da mi neko predlozi da pocijepam carsafe i napravim pelene huhuhuhu al ja nisam dio tog njenog svijeta jer kad je moglo za njenu cerku sve najbolje a ja sta spomenem tragedija znaci nije do mene i idemo dalje za iste pare ja samo zivim za ovo malo sto me udara dok pisem i za muzeka [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




hatepsut -> RE: Kada poceti sa kupovinom stvari za bebu? (30.3.2012 12:41:36)

Ja sam jedna od onih sto se ne drzi praznovjera tipa "nemoj rano pripremati moze nesto da se iskomplikuje",smatram da je sve u Bozijim rukama.Ako je Bog odredio da ce ostati,ostati ce nece tu pomoci niti pripremanje niti ne priprimanje ranije.
Ja sam u prvoj trudnocu spremila sve nekad u osmom mjesecu jer sam skoro sve dobila na posudbu.A sad u drugoj trudnoci vec u 5om mjesecu sam kupila krevetic (ispao mi povoljan,a svidio mi se).mislim da je lakse svaki mjesec kuputi po nesto nego sve pred sam porod ili kad beba dodje.Vec sam rezervisala as i hranilicu(opet mi ispalo povoljno) u potraznji smo za kolicima.imamo dosta odsjece od starijeg djecaka(iako ne znam sta nosim) nesto sam dobila,nesto kupila,pa jos jos vrlo malo stvarcica nam treba nismo ni osjetili po djepu.jedino cu kozmetiku pred sam porod da mi ne stoji,mada ko zna koliko dugo stoji kako u prodavnici tako i u apoteci.




Emilya -> RE: Kada poceti sa kupovinom stvari za bebu? (30.3.2012 12:43:41)

Meni je velika glupost sto kazu da nevalja....Ja sam kupovala od prvog dana kad sam saznala da sam trudna,cak sta vise kupovala sam odjecu za godinu dana,s tim da mi je bilo lakse kad sam se porodila manje sam obaveza imala,sve sam pokupovala,nesto je ostalo i novo,neotpakovano....
Prema tome sta god ti se svidi za bebu ti kupi..
Ko vjeruje u sudbinu zna da se od nje nemoze pobjec...

Lp




amiyca -> RE: Kada poceti sa kupovinom stvari za bebu? (31.3.2012 9:35:47)

Izgleda da svima pricaju ne valja, nemoj itd. Ja nisam nikoga slusala. Vec od 7. mjeseca sam pocela obilaziti i kupovati. Doduse, dobila sam kolica i AS od prijateljice, sjedalicu/ljulju za kucu, i odjece brdo, al tek sredinom 8. mjeseca i taman kad sam trebala da pokupujem sve sto mi je preostalo. Prije 15-dana smo kupili krevetic i to je to... Sad sam u 35. sedmici i polako perem i peglam stvarcice za bebaca... A po prirodi nisam pesimista da mislim na najgore i da sad kontam sta ako nesto krene po zlu... Samo uzivajte trudnice u kupovini, jer meni nema nista ljepse od biranja tih malih krpica za naseg djecaka... [sm=smiley1.gif]




Miimy -> RE: Kada poceti sa kupovinom stvari za bebu? (31.3.2012 9:47:05)

POzz ja sam pocela kupovati tamo negdje iza 3 mjeseca, jednostavno mi je lakse finansijski da svaki mjesec kupim po nesto nego odjednom sve, pocela se druziti sa zenicama na Baby bazaru i kupujem super stvarcice koje nisu skupe a brzo ce beba prerasti... velike stvari smo dobili, kolica , noslikju, lezaljku i sl. a hodat gradom a nekupiit nesto sto me mami nema sanse... Ako Bogda sve ce to biti hairli i uredu....




eko beba -> RE: Kada poceti sa kupovinom stvari za bebu? (31.3.2012 12:25:52)

i ja sam pocela kupovati stvari iza treceg mjeseca ... malo po malo, stvar po stvar ... nekad samo jednu benkicu, nekad posteljinu, pa krevetac i sl. i cijelo vrijeme mi je to predstavljalo zadovoljstvo ... finansijski mi je bilo neuporedivo lakse, nisamy imala frku u 9. mjesecu kad sam bila najteža da jurim stvari i da se nerviram ... kad sam stigla iz porodilišta sve je bilo spremno, oprano, ispeglano, složeno i spremno za upotrebu ... a i za drugog bebača sam isto uradila, samo sto mi je trebalo mnogo manje love :)




yasemin -> RE: Kada poceti sa kupovinom stvari za bebu? (3.5.2012 14:56:04)

ja sam počela da kupujem kad sam navršila 28 nedelju tj.7 mjeseci kupila sam krevetić , posteljinu , bebi garderobu , body , benkice , gegice , siperke kapice peškirićw , naručila pelene , , kupila sam i nosiljku za bebu koja može i na kolica i ada služi kao autosjedelica (ne klasični maxicozi) jer kontam krajem augusta sa bebom na more tako da mi je sigurnije da beba leži nego da bude u nekom neodređenom položaju u maxiju. još imam da kupim bočice (staklene) , steriilizator , dude , izdajalicu , kozmetiku za bebu ...sad sam 32 nedelja iskreno željela bih da što više kupimm jer idu vrućine ..
Što se tiče sujevjerja , rano ne rano početi kupovati , takve priče i ne slušam jer neću da mislim ni na što negativno nego samo pozitivno kako ću za manje od 2 mjeseca držati u naručju svoje najveće blago mog bebana akoBogada...[sm=smiley36.gif][sm=duda.gif]




manuela RR -> RE: Kada poceti sa kupovinom stvari za bebu? (30.10.2016 19:26:23)

U prvoj trudnoci u devetom sam sve kupila a sad cu u sedmom...
Sad smo saznali i spol pa mozemo krenuti u soping.
Do devetog ce ako Bog da sve biti spremno...




amelaaaa -> RE: Kada poceti sa kupovinom stvari za bebu? (31.10.2016 12:15:16)

I ja volim da mi do 9tog vec sve bude spremno. Tako sam u prvoj trudnoci, mada u ovoj sad kasnim sa nekim stvarcicama. Ali to su bas sitnice, sve glavno imam. Nikad nisam obracala paznju na ono sujevjerje. Pa necemo se valjda dovesti u situaciju da nemamo u cemu iznijet bebu iz porodilišta ili jos gore da muz trci po krevetac dok se zena poradja [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




lejla80 -> RE: Kada poceti sa kupovinom stvari za bebu? (31.10.2016 12:37:34)

Isto volim da mi je do devetog mjeseca sve spremno. Ne mogu se ni zamisliti u iscrpljujućim šetnjama po prodavnicama pred porod. Mada stvarno volim šoping, to me opušta, al kad nisam trudna [sm=smiley36.gif]




Midnight_489 -> RE: Kada poceti sa kupovinom stvari za bebu? (31.10.2016 14:46:22)

I ja ću također do 9-tog mjeseca sve spremiti,tako da se kasnije ne brinem [sm=smiley1.gif]
Nekako mi je to bolje,nego pred porod da trčim po radnjama [sm=smiley36.gif]




amelaaaa -> RE: Kada poceti sa kupovinom stvari za bebu? (31.10.2016 15:32:23)

Plus, kad se na vrijeme krene dosta stvari se moze kupiti povoljno, na snizenjima, rasprodaji i sl. Ovako kad krenes sve odjednom, tesko je i naci sve sto covjek zamisli. :) A i kad razgodite troskove na nekoliko mjeseci, vise se uziva i trosak se ne osjeti, bar po meni.




manuela RR -> RE: Kada poceti sa kupovinom stvari za bebu? (31.10.2016 16:29:46)

Imas vremena da uzivas u sopingu I sve polako spremis do poroda, a dosta zena mora da miruje pred kraj trudnoce a meni bi zao bilo da neko drugi to za mene pokupuje...




Stranica: [1]