|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kada se poceti spremati za dolazak bebe?
10.3.2009 8:03:37   
aida84
jedva cekam da budem 4 mjeseca trudna (sad sam 9 sedmica) da pocnem kupovati...
Od prosle trudnoce, kada sam izgubila bebu u 8. mjesecu , ostale su mi krupne stvari: krevetic, kolica, nosiljka,hodalica...
Naravno, ne mislim da su razlog gubitka kupljene stvari...vec sudbina...
A sada jedva cekam da prodje krizni period, jer jako volim beby stvari...



_____________________________

28.09.2009. si nam uljepšala život svojim dolaskom!

(odgovor članu zenicanka86)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Kada se poceti spremati za dolazak bebe?
11.3.2009 14:45:40   
mamin_zivot
i ja sam sacekala da prodju prva 4 mjeseca, sad sam u 7-mom, ali ni sada nista jos zvanicno kupila sam tek neke sitnice. Planiram ako BOG da u maju da imam sve spremno. Jako mi je zao zbog tvoje prve bebe, ali eto hvala Bogu opet si user posted image , zelim ti sve najbolje i da uz BOZIJU pomoc izneses do kraja i na svijet doneses zdravu bebaru...

_____________________________

16.06.2009.-14:55 rodio se nas sin, najljepsa i najveca radost nasa!!!
01.01.2011.-15:45 rodila se princeza mamina.
Druga radost jeste, ali ne i manje vrijedna od prve. :**

(odgovor članu aida84)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Kada se poceti spremati za dolazak bebe?
17.3.2009 15:28:30   
taze_mlada
ja sam evo 33. sedmica i jos nista nemam... kontam kad se ima love sve ce se stici uzeti....a eto z anekih mjesec dana sam kontala na godisnji pa tad i vecinu uzeti...doduse ako bog da ove sedmice nam stize prva posiljka odjece....pa eto taj paketic nekako bas sa nestrpljenjem ocekujem... velike stvari zagledala, cisto radi cijena a posto moja razmisljanja idu od pregleda do pregleda tako cu i oko spremanja se kontati... 

(odgovor članu mamin_zivot)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Kada se poceti spremati za dolazak bebe?
17.3.2009 19:53:27   
Pretty mamma
Ma i ja nemam puno stvari...imam nešto garderobice koju sam kupovala kako bi naletila...čak sam i nešto većih brojeva uzela, od 1-3 mjeseca starosti.
Baš kako kaže taze_mlada, kad imaš novaca sve je lako...mada bi svi što jeftinije a što kvalitetnije, a za to treba vremena...znam gdje se šta nalazi, koje su cijene, samo se treba odlučiti...a ove krupnije stvari baš i nisu jeftine...Kad vidim da su kolica barem 1000 KM, zlo mi dodje...
Zaboravih napomenuti da sam u 28. tjednu, imam još vremena, ali možda curica urani, a ja ništa spremila....user posted image

_____________________________

Laura je u mom naručju!

(odgovor članu taze_mlada)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Kada se poceti spremati za dolazak bebe?
18.3.2009 9:41:42   
taze_mlada
i meni je juce naumpalo a sta ako beba urani..jer recimo vec za 3-4 sedmice bi kao mogla van .. hahaha ali kontam poslacu mamu, tatu, seku i MM pa nek kupe hahahaha a sto se tice tih cijena, malo sam u prednosti sto se recimo tice kolica jer necu uzimati AS jer nemamo auto user posted image a i nosiljku ne vjerujem da cu kombinovati, vjerovatno cu se opredijeliti da onu platnenu, pa bebu i na prve preglede mogu u njoj.... tako da sto sam gledala i pricala sa prodavacicmaa kolica bi me mogla doci do nekih 300 km (ala graco i to)...krevetac sa full opremom oko 400-450Km ali sve ce to familija da kupi... nemam vise prostora u sobi tako da nista drugo za sada necu ni uzimati..milsim kadica i to se podrazumijeva...ali skontah recimo da imam jednu komodciu koju cu pretvotiri u bebinu, samo moram svoje i MM stvari da malo preslozim ;)

(odgovor članu Pretty mamma)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Kada se poceti spremati za dolazak bebe?
18.3.2009 9:58:53   
mzmarija
Mi upravo sve to preuredivamo pola sobe razvalili da smjestimo krevetac i ostale bebine stvari,drage moje HAOS

_____________________________

Bebać dosao 20.03.2009

(odgovor članu taze_mlada)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Kada se poceti spremati za dolazak bebe?
18.3.2009 10:01:42   
dina_89
ja sam misljenja da je to lakse obaviti u ranijoj trudnoci sada sam u 29-oj sedmici user posted image  i kupila sam skoro svu gardarobicu, jednostavno nisam mogla odloliti kad vidim one slatke majcice, hlacice i tako ovo sto sam kupila moze joj biti i bar do 6 mjeseci jer sam kupila i vecih stvari, vecinu sam kupila u azelu jer sam prezadovoljna cjenama i kvalitetom (sto mi je najvaznije ), krevetic je rekla kupiti mama, ali ja ga biram user posted image  

ostalo je da kupim pelene mislim da cu kombinovati platnene i jednokratne i trebam kupiti ono sto je potrebno malu kucnu apoteku

i da, trazim AS za bebu, i ne znam kakvu bi kupila  nije problem kad beba bude veca, odgovarajuce za vecu bebu sam nasla na amazonu pa namjeravam naruciti ali u cemu ste iznjele bebu iz bolnice, kako bi trebala izgledati ta nosiljka, jeli se moze pricvrsiti u autu kao AS user posted image

moze li neko postaviti slikicu user posted image

_____________________________

08.06.2009 godine -nasa princeza & Sarah &

(odgovor članu taze_mlada)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Kada se poceti spremati za dolazak bebe?
18.3.2009 19:37:05   
biloko
Slazem se sa dinom_89 da je mnogo lakse obaviti kupovinu i spremanje u ranijoj trudnoci user posted image . Ja sam trenutno 27+2 i za sada sam kupila samo neke bodice i odjecu za bebicu. Bas sam juce kupila 2-3 krpice za moju curicu...joj kako pozelim da je mogu vec upoznati kada vidim te stvarcice user posted image user posted image . Uskoro ce i prva pidzamica da padne....hehehe

Prosle sedmice sam pocela razgledati i kolica i AS tako da cu krajem marta, pocetkom aprila i to nabaviti. Tada negdje bih trebala i krevetic kupiti ili naruciti. Sve u svemu, planiram da do pocetka maja tj do kraja 8. mjeseca zavrsim sa kupovinom svih tih stvarcica...i onda u 9. mesecu se namjeravam baciti na pripremanjem torbe za porodiliste i nabavku higijenskih stvari potrebnih za bebu i mene.

(odgovor članu dina_89)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Kada se poceti spremati za dolazak bebe?
18.3.2009 19:42:16   
biloko
IZVORNA PORUKA: dina_89


i da, trazim AS za bebu, i ne znam kakvu bi kupila  nije problem kad beba bude veca, odgovarajuce za vecu bebu sam nasla na amazonu pa namjeravam naruciti ali u cemu ste iznjele bebu iz bolnice, kako bi trebala izgledati ta nosiljka, jeli se moze pricvrsiti u autu kao AS user posted image

moze li neko postaviti slikicu user posted image


Ne bih ti znala odgovoriti na ovo pitanje posto je ovo i meni prva user posted image , ali mi se cini da i ako se nosiljke mogu pricvrstiti u autu da ne mogu biti sigurne kao AS...bar sam ja tako cula. Ipak je AS namjenjena za auto i najsigurnija je.

(odgovor članu dina_89)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Kada se poceti spremati za dolazak bebe?
2.4.2009 12:24:59   
mišur
Cure, imate na forumu beba-oprema za bebe-autosjedalice pa malo pročitajte...
Vjerujem da će vam pomoći, jer sam i ja u trudnoći bila neodlučna i nisam znala šta izabrati u moru ponuda...
Pozzz i ljubite  svoje bebane

(odgovor članu biloko)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Kada se poceti spremati za dolazak bebe?
5.4.2009 18:48:43   
Mya_81 RR
Uh, sta bih dala da mogu razgledati stvari i svu opremu za bebe!!!!

Inace, na pocetku trudnoce sam planirala sve kupovati u 8mj....

Ali kako stvari kod mene stoje moji ce morati ici u razgledanje s foticem u ruci jer sam ja na strogom mirovanju do kraja user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Kada se poceti spremati za dolazak bebe?
5.4.2009 19:09:37   
manuela RR
user posted image   Ja imam ovu AS i jako sam zadovoljna ona je do 13kg,koristim je čak i u kući kad je nervozan stavim ga u nju i ljuljam jako je pogodna za ljuljanje,i gotovo uvijek zaspi.
Iz bolnice sam ga iznjela u nosiljci.


_____________________________

A- Februar.2017.
E- Oktobar.2008.

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Kada se poceti spremati za dolazak bebe?
27.4.2009 12:24:49   
Ninica1709
Pozdrav, user posted image ja sam pak cure  , žene u 5 mjescu trudnoće , al još si ništa nisma počela pripremati , jel sam pak čula da se za to ima vremena dana prije , al zato mi je na prvome  mjestu svadba pa se treba za nju pripremiti...

(odgovor članu manuela RR)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Kada se poceti spremati za dolazak bebe?
27.4.2009 12:59:26   
HannaS
Mislim da bi se trebala zajedno pripremat i za svadbu i za bebuuser posted image Samo da znas vec kada dodjes do 9 mjeseca trudnoce,neces moci kako treba hodat a tek da ides u kupovinuuser posted image Zato ti je najbolje da pocnes sada po malo kupovati i da krupnije stvari kupis do 8 mjeseca trudnoce.Ja sam evo 9 mj trudnoce,jos malo i beba je tu,al sada jedva hodam,brzo se umorim,ne mogu dugo stojat na nogam,sve me boliuser posted image ...i bas mi je drago sto sam svu tu kupovinu obavila prije.A i uzitak je kupovat sve te stvariuser posted image user posted image

_____________________________

Moj Dindili... 12.05.2009

(odgovor članu Ninica1709)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Kada se poceti spremati za dolazak bebe?
27.4.2009 14:51:42   
Anoniman
Ninice savjetujem ti da polako počneš kupovat, tako da do devetog mjeseca imaš većinu stvari...Meni su svekar i svekrva govorili da ne kupujem ima vremena kao oni će to sve pokupovati, aha malo sutra kad sam se porodila svi se pogubili a i ne znaju kupiti ono što meni odgovara i što mi se sviđa. Tako da sam ja uživala u kupovini svaki mjesec bi nešto kupila za svoju bebu.

(odgovor članu HannaS)
  Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Kada se poceti spremati za dolazak bebe?
28.4.2009 7:12:37   
poetesa
Ja jedva istrajavam da se ne zaletim u butike i pokupujem sve što treba, do sada sam samo uzela posteljinicu.
Ima li neka marka AS koja je možda najbolja ?

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Kada se poceti spremati za dolazak bebe?
5.6.2009 16:44:48   
Visnja RR
IZVORNA PORUKA: chuci

Može i sedmica ne mora biti mjesec.

I ne interesuje me samo kad ste počeli kupovati odjeću nego i krevetić i kolica, koliko prije ste namjestili sve to u svoj stan itd.

Ja sad 23+5 i još ništa nisam kupila user posted image , nisam ni počela razgledatiuser posted image , pa zato pitam.

pusa svima



IZVORNA PORUKA: lely

Nas je bebac malo iznenadio,tako da skoro nista nismo imaliuser posted image
Ali sreca hodali smo i birali sta nam se svidja i sta bi mogli uzeti,pa je mm zapamtio i docekao nas iz bolnice sa potpunom opremom(mislim na krevetic i odjecu,A ostalo smo tek kasnije kupili zajedno)
Ma ne brini,stici ces sve uzeti na vrjeme aBd..
Sretnoouser posted image


IZVORNA PORUKA: Nunichi

Ja sam u sedmom sve zavrsila,sve je bilo kupljeno,i krupne stvari i odjecica,a kolica su bila narucena.
Tako da sam osmi i deveti bila rahat.



IZVORNA PORUKA: bebana27

ja sam mislila poceti sa kupovinom kad saznamo sta je medjutim cujem od mnogi kako nije dobro kupiti prije nego sto se beba rodi.mislim ipak se treba pripremiti za njen dolazak.
bojim se da cu nesto zaboraviti kupiti ja sam sad u 24+2 sedmice


IZVORNA PORUKA: tajra

sedmi mjesec je idealan za kupovinu. prosao je krizni period, ocito je da si trudna, a nisi prevelika za obilazak više radnji. glupost je cekati  za osnovne stvari jer bebana uvijek moze pozuriti i onda se moras zadovoljiti ukusom muza ili majke jer ti neces biti sposobna za kupovinu.


IZVORNA PORUKA: nikita

termin mi je sredinom 11.mj a ja cu poceti kupovati pocetkom 10.mj....nadam se da cu biti tada u stanju hodati  i traziti sve sto mi treba.
od velikih stvari u pocetku cu samo kupiti krevetac a kasnije cu vidjeti sta je najpotrebnije...nadam se da necu kupovati nepotrebne stvari jer bih voljela sto prije uraditi sobicu za bebu i kupiti joj ormar i onaj sareni djeciji tepih user posted image  Sad se pokusavam informirati sta mi je zaista potrebno i sta olaksava mami u pocetku a sta je mamin hir... Ovo sad pricam a sta ce biti kad dođem u prodavnicu ne znamuser posted image user posted image user posted image


IZVORNA PORUKA: bebana27

posto iduci mjesec ulazim aBd u 7 mjesec pa sam mislila polako kupovati jer smo mnogo stvari vec dobili sve to treba oprati i ispeglati jer kasnije necu imati vremena
ma ovaj stari narod izludi insana nevalja ovo nevalja ono.
a ja bi voljela da sve sad imam za svoju bebu ali eto sacekat cu jos ovaj mjesec i polako u setnju po prodavnicama
jedva cekam


IZVORNA PORUKA: Nedi

Ja bi svakome preporučila sam kupuje stvarčice i uživa u tome otprilike tokom 7. mjeseca kako tajra kaže baš odgovara. JA nisam mogla jer sam bila na strogom mirovanju, a kasnije smo sve dobili i još nisam ispucala svoju želju i ćejf za kupovinom malenih stvarčica


IZVORNA PORUKA: mamin_zivot

Ja licno ne vjerujem u nagadjanja, sve je u Bozijim rukama. Ja sam pocela kupovati od 4 mjeseca, finalnu kupovinu sam obavila do ulaska u deveti. I jako mi je znacilo sve sto sam kupila jer ima sitnica toliko da se neke prosto zaborave, ja sam sama pravila spisak i za sebe i bebu. Sad je sve spremno, samo jos aBd user posted image da odluci se na izlazak.


IZVORNA PORUKA: bebana27

ja cu sve stvarcice kupiti do 9 mjeseca da bebu doceka kad izadjemo iz bolnice aBd.
jednino necu odma kolica kupovati jer ulazimo u zimo tako da njih mogu i iduce god kupiti a nikad se ne zna mozda i njih odma kupim user posted image


IZVORNA PORUKA: bebana27

ja cu definitivno iduci mjesec u kupovinuuser posted image user posted image user posted image


IZVORNA PORUKA: tajra

i ja sam tako razmišljala o kolicima u prvoj trudnoci, a onda trcala da ih kupim, jer je jesen 2006 bila divna, a setnje su bile divan nacin da se odmorim psihicki. 


IZVORNA PORUKA: mamin_zivot

krevetic smo montirali oko 37 sedmice, jogi nije unutra da se ne prasi, to ce se uraditi kad ja odem da rodim naseg user posted image .
Slobodno ti kreni u kupovinu, evo ti moj spisak!! Uzivaj i ne slusaj price tipa rano je , ne treba ti...sve treba jer bolje ti je sad, nego trcati kad rodis aBd ili da ti neko ide birati za tvog user posted image .. Znaci vjeruj nenormalno...

ZA BEBU:

1.KREVETIĆ
2.OPREMA ZA KREVETIĆ (JOGI,2 POSTELJINE,2 ČARŠAFA NA GUMU, OGRADICA)
3.KADICA I BOKAL PLASTIČNI VELIKI
4.MUŠEMA NA METAR (STAVITI NA POD KAD SE KUPA BEBA 2mX2m)
5.MUŠEME 3 ZA PRESVLAČENJE BEBE (JEDNA NA JOGI ISPOD ČARŠAFA, OSTALE DVIJE KAD SE BEBA PRESVLAČI)
6.TANKE PAMUČNE DEKICE 3 KOM. (DA SE BEBA POVIJE U JEDNU DOK SPAVA)
7.DEBLJA DEKICA 1 KOM.
8.PEŠKIRI ZA BEBE 4KOM.
9.KORPA ZA BEBIN "PRLJAVI" VEŠ
10.TORBE 2 KOM. (VELIKE, PRAKTIČNE DA STANE SVE ŠTO MI TREBA ZA PONIJETI BEBI)
11.BABY PHONE + PUNJAČ ZA BATERIJE
12.KOLICA + NOSILJKA
13.BENKICE, BODIĆI (10 KOM)
14.KAPICE (5 KOM)
15.ČARAPICE (5 KOM)
16.SIPERCI (5 KOM)
17.PAMUČNE PELENE (2 PAKETA PO 10KOM.)
18.ŠVEDSKE PAMUČNE PELENE (5KOM. U SLUČAJU DA PEDIJATAR PREPORUČI ŠIROKO POVIJANJE)
19.PAMPERS PELENE (JAMBO PAKOVANJE 1 ili 2)
20.ZA HIGIJENU BEBE (HIPP-ove PROIZVODE)
21.VLAŽNE MARAMICE
22.MAKAZE ZA NOKTE (NUK-ove)
23.DUDA (NUK-ova O-6mj.)
24.FLAŠICA (JEDNA MANJA NUK-ova STAKLENA)
25.ČETKA ZA ČIŠĆENJE I PRANJE FLAŠICA
26.GAZE ZA PUPAK
27.TOPLOMJER DIGITALNI (PRAKTIČNIJI JE ZA MALE BEBE JER MJERENJE TRAJE 20-tak sekundi)
28.SISALJKA ZA NOS (NUK-ova)
29.BADEMOVA KREMA


ZA MAMU (PORODILJU):

1.SPAVAĆICE (3 KOM. ŠIROKE, KRATKI RUKAVI I SA OTVOROM TJ.DUGMIĆIMA NAPRIJED ZBOG DOJENJA)
2.GRUDNJACI ZA DOJENJE
3.VEŠOVI (MALO DUBLJI SA ŠIROKIM DNOM ZBOG ULOŽAKA NAJBOLJE 100% PAMUK)
4.BADE MANTIL
5.PEŠKIRI (2 KOM)
6.PAPUČE (SA NEPROPUSNIM ĐONOM)
7.ULOŠCI VIR80 (4 PAKOVANJA)
8.TUPFERI ZA MLIJEKO
9.KREMA ZA BRADAVICE (PURELAN)
10.MARAMICE SUHE I VLAŽNE
11.SAPUN ZA RUKE
12.ČETKICA ZA ZUBE I KALADONT
13.ŠMINKA (PUDER I MASKARA)
14.LABELO
15.TOPLOMJER
16.ČAŠA PLASTIČNA
17.TRAKA ZA KOSU
18.GEL ZA TUSIRANJE I ŠAMPON
19.OGLEDALO
20.ČARAPE
21.TOALET PAPIR
22.ANALGIN (O B A V E Z N O)


ZA BEBU KAD SE IZNOSI

1.JEDNOKRATNE PELENE (NAJMANJE PAKOVANJE)
2.PAMUČNE PELENE (3-4 KOM.)
3.BENKICE JEDNODIJELNE
4.BODI
5.NOSILJKA
6.DEKICA
7.KREMA BADEMOVA
8.VLAŽNE MARAMICE
9.KAPICA



IZVORNA PORUKA: enna

Ehhh ovako kako ovdje nemam nikog svog sto se kaze ja sam bila spremna tj. sva oprema je bila u kuci u 7 mjesecu i torba spakovana bebine stvari i moje za bolnicu oprane ispeglane u kesice stavljene jedino onu komodicu sa kadicom i za presvlacenje sam dobila kada sam se porodila i kolica sam isla izabrati 7 dana prije poroda (a rodila sam u 37 sedmici pozurila malo).Znaci od ulozaka pampersa za stomacic dezinfektant i gazice ama sve sam kupila prije poroda tako da bar prvu sedmicu nemora niko mi trcati u prodavnicu.
A sto se tice nasi starih nana i njihovih prica ja ne vjerujem u to sve sto se desi desi se Bozijom voljom pa tako i to.Mislim da od 7 mjeseca mozes vec polako pripremati sve tj ovdje ti savjetuje u 7 mjsecu da imas spremu torubu za bolnicu.Uglavnom sve sam bila i kupila i oprala i ispeglala ma sve bilo spremno hehehehheuser posted image user posted image user posted image


IZVORNA PORUKA: new mama

Ja sam pocela kupovati tek kad sam usla u 9 mjesec i prvo sam kupila krevetic i kolica,a onda je na red dosla garderobica i ostalo i sve je bilo opet spremno za bebicuuser posted image user posted image user posted image user posted image


IZVORNA PORUKA: bebana27

super ja cu po ovom spisku sebi poceti kupovati stvari mozda cek i ovaj mjesec


IZVORNA PORUKA: lejlaze

prvu stvarcicu sam kupila kada sam bila 3 mjesec trudnoce. Nasla cool kosuljicu i duksericu i  nisam mogla da odolim user posted image .
a "ozbiljni" shopping je nastao tek pred kraj u 8 mjesecu.



IZVORNA PORUKA: Arijana2

Sve je u Bozijim rukama.Ja sam  pocela kupovati tamo od 4-tog mjeseca pomalo sta mi se svidi,sad u 9-tom mrsko mi je otici kupiti i vir 80 uloske za bolnicu,eto koliko sam poletna i tek sam sad zavrsila spremanje evo pred porod treba puno sitnica jos narocito ako volis da uredis sve posebno.Racunaj i na kasnjenja ,meni je npr.stigao ormaric sa slomljenim vratima,pa smo ih cekali mjesec dana.I tako uglavnom sad gledajuci mislim da je drugo tromjesecje najbolje za soping ili citavo vrijeme pomalo user posted image  


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu poetesa)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Kada se poceti spremati za dolazak bebe?
5.6.2009 17:07:43   
poetesa
vala i mene rodbina "ubi" sa savjetima nemoj rano ti je nevalja tako  a ja isto ulazim u sedmi ako Bog da za sedmicu, pa se predomišljam, najradije bi i kolica i krevetić uzela jer sam sve to vidjela što mi odgovara ali de ti sad sa ovim komentarima izađi na kraj! Za kolica i krevetić ću se pokušat strpiti barem do kraja sedmog a odjećicu kupujem po malo, kako šta vidim

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Kada se poceti spremati za dolazak bebe?
5.6.2009 17:15:15   
meme27
sitnis kao odijeca,pelene,kremice,stolica u auto za dijete,dekice,neki ormaric,babysitter,to se moze kupiti nakon 4 mjeseca ali mislim krevet da je bolje kupiti pred porod

_____________________________

mala dijeca piju mlijeko a velika piju krv

(odgovor članu poetesa)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Kada se poceti spremati za dolazak bebe?
5.6.2009 17:18:37   
biloko
Poetesa, tako je to sa rodbinom- uvijek ce nesto govoriti user posted image . Ti radi onako kako ti smatras da je ispravno. Mislim da neces puno pogrijesiti, ako sada krenes kupovati polako garderobicu. Ja sam misljenja da je bolje polagano kupovati stvari, nego sve odjednom i na brzinu.

_____________________________

Jedna mala zabica uskoro dolazi da se upoznamo :)
15.06.09

(odgovor članu poetesa)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Kada se poceti spremati za dolazak bebe?
5.6.2009 17:23:47   
Visnja RR
IZVORNA PORUKA: biloko

Poetesa, tako je to sa rodbinom- uvijek ce nesto govoriti user posted image . Ti radi onako kako ti smatras da je ispravno. Mislim da neces puno pogrijesiti, ako sada krenes kupovati polako garderobicu. Ja sam misljenja da je bolje polagano kupovati stvari, nego sve odjednom i na brzinu.


potpisujem...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu biloko)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Kada se poceti spremati za dolazak bebe?
5.6.2009 18:46:28   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: poetesa

vala i mene rodbina "ubi" sa savjetima nemoj rano ti je nevalja tako  a ja isto ulazim u sedmi ako Bog da za sedmicu, pa se predomišljam, najradije bi i kolica i krevetić uzela jer sam sve to vidjela što mi odgovara ali de ti sad sa ovim komentarima izađi na kraj! Za kolica i krevetić ću se pokušat strpiti barem do kraja sedmog a odjećicu kupujem po malo, kako šta vidim


Ja sam pocela kupovati polako vec u cetvrtom mjesecu...Od sedmog mjeseca sam kupovala "krupne stvari"..tipa krevetac, kolica, lezaljka...
Sve sam sama odabrala po svom ukusu, kupila, pripremila....I bila sam veoma zadovoljna kada sam usla u 9 mjesec...onako "spremna" za bebicu.


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu poetesa)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Kada se poceti spremati za dolazak bebe?
5.6.2009 21:13:41   
Mya_81 RR
Eh, ja stjecajem okolnosti pocinjem sa shoppingom kad udjem u 9.mjesec.....ali sva sreca jedino sto trebam kupiti je krevetic i ormar, i naravno one stvari za bolnicu i kozmetika za bebu.....bar nema puno toga pa cu stici....

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Kada se poceti spremati za dolazak bebe?
6.6.2009 15:26:58   
demented
Kod nas je sve već bilo kupljeno krajem sedmog mjeseca. Početkom devetog smo postavili krevetac i to je to.

_____________________________

S 2008
A 2011

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Kada se poceti spremati za dolazak bebe?
6.6.2009 15:48:44   
Chuchi
Mislim da se za bebu pocinje sremati onog momenta kada saznas da si trudna. Ako nikako onda barem
psihički i barem razmisljas o tome, sta i kako. A sta god da pripremis prije rodjenja bebe, vidjeces kada se porodis
da ti jos hiljadu stvari treba, iako si iskusna i spremna za bebu. Sretno user posted image user posted image

_____________________________

Samo su tri muškarca u mom životu ;))

(odgovor članu demented)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *