RE: Srce puca... duša jeca :((( (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Spontani pobačaj



Poruka


Pingvina -> RE: Srce puca... duša jeca :((( (23.9.2013 14:28:13)

Scarlet, zao mi je beskrajno...[sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif]
Pogledah tvoj prvi post...pitas se bude li lakse...kako dalje..kako prestati misliti o svemu. Voljela bih ti reci da ce proci, da ces jednom zaboraviti...da ce jednom sve biti normalno. Mozda kod tebe i hoce..i ja ti to od srca zelim. Ja nikad preboljela nisam. I mojoj mrvi je srce prestalo kucati. Kad se osvrnem, kao da je bilo u drugom zivotu. A kad izmjerim jacinu bola-kao da je prosao samo treptaj oka. Covjek pokusa na sve moguce i nemoguce nacine da objasni sebi da je tako bilo sudjeno...da je to od Boga...da se samo mozes pomiriti s tim. Nekad mozak i ubijedis, ali srce se ne da prevariti.
Molim se da ti dragi Bog olaksa tvoju patnju i saljem ti najveci zagrljaj podrske.




scarlett -> RE: Srce puca... duša jeca :((( (23.9.2013 15:56:02)

Hvala drage moje [sm=smiley31.gif]

Imam podršku svojih najmilijih, posebno MM, ali je dodatno olakšanje kada te tješe osobe koje su prošle manje - više isto, razumijete u kojem smislu mislim. Onima koje nisu, želim da nikada ne prođu i da nam se svima koje jesmo nikada ne ponovi. Al' opet kažem, Bog zna zašto je to moralo biti i zašto je to dobro.

Vjera me i drži i daje nadu. Nisam niukakvoj depresiji ili da sam se predala, nego je jednostavno teško. Ne može čovjek da se odupre mislima koje odjednom dođu, pa se pita kako bi to bilo da je sve bilo ok, pa iz navike pomiluje stomak i skonta da je prazan. Čim otvorim oči ujutro i dalje imam mučnine, naravno jako slabe, ali prva pomisao pri tom je trudnoća.

Najteže je nekako navečer, ali izdržaćemo aBd. Imam problem sa spavanjem, ne mogu ugasiti svjetlo i zaspati, opteretim se svakakvim mislima, nego ubijam vrijeme na različite načine i zaspim tek pred jutarnje sate kada me san sam uhvati. Htjela sam uzeti neke tablete, ali kažem sebi, polako, sve je ovo ionako stres za organizam, pa treba dati vremena i tijelu i psihi. Biće bolje s vremenom aBd.

Ne zvuči mi ništa što pišete besmisleno, ne daj mi Bože, ali ja i ne želim da to sve zaboravim. Vjerujem da ima neka poruka za mene u svemu što se desilo.
U prvi mah kada sam saznala šta se desilo i šta moram dalje raditi, rekla sam suprugu da čim prije želim sve zaboraviti i da kaže svima da me više niko na to ne napominje, ali onda sam čitala vaše priče i shvatila da će mi biti lakše da to ne potiskujem, nego da i ja kažem da imam 2 djece, samo da je jedno Božijim određenjem preselilo. Ja sam tako mirnija i lakše mi je nastaviti dalje.





Mrvica_83 -> RE: Srce puca... duša jeca :((( (23.9.2013 16:35:39)

Draga [sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif] Ponovno kazem - zao mi je [sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif] Ja sam isto tako ovdje trazila i nasla utjehu u drustvu zena koje su nazalost prozivjele isto sto i ja .. Zao mi je zbog neljudskog pristupa doktora - pricale su zenice vec o njemu da je [sm=smiley11.gif][sm=smiley11.gif] Eto ja sam imala iskustvo da mi je sve saopstila moja divna doktorica kod koje sam i dalje nastavila ici .. Blago , njezno , ljudski .. Sa savjetima i zeljom da mi pomogne .. Pa me opet boljelo isto [sm=smiley13.gif] Mozda bi mi bilo lakse da sam onaj jad mogla iskaliti na nekom drugom ali nisam .. Vjeruj mi da mi je miris ordinacije ostao u losem sjecanju od tog pregleda kad je utvrdjeno da moja beba nema srcanu funkciju .. Da se sjecam sta sam rucala dan prije , u kojoj odjeci sam bila itd.itd .. Ja nisam zaboravila niti cu moju prvu bebicu .. Cak sam nasla da je ( po nekoj tabeli ) vjerovatno bio djecak .. Sad je curica .. Ako trebas utjehu kroz razgovor tu smo [sm=smiley1.gif] Vrijeme ce sve ublaziti ..Saljem ti veliki zagrljaj podrske !!




scarlett -> RE: Srce puca... duša jeca :((( (23.9.2013 17:04:53)

Hvala Mrvice [sm=smiley31.gif]




Brisani uporabnik -> [Obrisana poruka] (23.9.2013 17:17:16)

[Sadržaj poruke je obrisan]




Romali -> RE: Srce puca... duša jeca :((( (23.9.2013 17:30:57)

Scarlett draga, zao mi je[sm=smiley19.gif]. Bas mi je zao sto si morala kroz sve ovo proci[sm=smiley19.gif]

A bila si mu na umu zadnjih sedmica, pitala sam se kako podnosis sve jer smo zajedno 'kukale' pocetkom septembra.
Nadam se da ce nesto lijepo ubrzo zacijeliti tvoju ranu.Cuvaj mi se[sm=smiley31.gif]




scarlett -> RE: Srce puca... duša jeca :((( (23.9.2013 23:23:36)

Hvala Iman i Romali [sm=smiley31.gif]

Mučnine su bile tako jake da ih i sada povremeno osjećam. Tako su se povećavale iz dana u dan, da sam jedan dan poslije posla povraćala skoro cijelim putem do kuće, gdje me uhvatila groznica, jaki bolovi u stomaku i onda pred jutro proliv. I dalje sam imala podražaj da povraćam, ali nisam imala šta. Činilo mi se da me to povraćanje isforsiralo i da od toga osjećam bolove i groznicu. Ipak sam odmah ujutro otišla dr.

Par dana nakon toga, UZ je pokazao da bebi nema otkucaje srca. Bili smo kod tri dr. Niko nema objašnjenja zašto, samo je dr. Dizdarević navela primjer da može biti neki virus koji je prošao kroz placentu, jer kao puno stomačnih i raznih drugih virusa hara ovih dana. Ja sam to povezala sa tom noći kada mi je bilo baš baš loše i ko zna, možda je to razlog, možda ne, nemam pojma...
Bila sam u 9toj sedmici. ovo je ujedno i odgovor na tvoje pitanje veeseelaa.

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

scarlett u kojoj si sedmici bila? šta se desilo?







Crnkica -> RE: Srce puca... duša jeca :((( (23.9.2013 23:37:53)

Jako mi je žao,i sama znam kako je to kad izgubiš dio sebe,na početku braka prije 9 godina,u istoj sedmici trudnoće desio mi se pobačaj....Nisam ni znala da sam trudna,nikakvih simptoma osim mensa koji je kasnio 10-tak dana,i kad je stigao krvarila sam cijelu noć ne znajući da mi plod odlazi i da imam odljev....mislim obilna menstruacija,ujutro u hitnu šokiraju me vijestima[sm=smiley19.gif]i svim ostalim...vremenom manje boli ali nikad ne prestaje,zato budi hrabra nisi sama [sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif]




EEDITH -> RE: Srce puca... duša jeca :((( (24.9.2013 12:35:54)

draga Scarlett,neizmjerno mi je žao[sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif]
[sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif]
ne znam šta da ti kažem nema tu posebnih riječi(nažalost i ja znam)moraš biti jaka,ne traži razloge,jednostavno je tako moralo biti...neko to sve posloži i ima razloge za to ,šaljem jedan snažni [sm=smiley31.gif],mi žene sve izdržimo




veeseelaa -> RE: Srce puca... duša jeca :((( (24.9.2013 13:15:32)


IZVORNA PORUKA: scarlett

Hvala Iman i Romali [sm=smiley31.gif]

Mučnine su bile tako jake da ih i sada povremeno osjećam. Tako su se povećavale iz dana u dan, da sam jedan dan poslije posla povraćala skoro cijelim putem do kuće, gdje me uhvatila groznica, jaki bolovi u stomaku i onda pred jutro proliv. I dalje sam imala podražaj da povraćam, ali nisam imala šta. Činilo mi se da me to povraćanje isforsiralo i da od toga osjećam bolove i groznicu. Ipak sam odmah ujutro otišla dr.

Par dana nakon toga, UZ je pokazao da bebi nema otkucaje srca. Bili smo kod tri dr. Niko nema objašnjenja zašto, samo je dr. Dizdarević navela primjer da može biti neki virus koji je prošao kroz placentu, jer kao puno stomačnih i raznih drugih virusa hara ovih dana. Ja sam to povezala sa tom noći kada mi je bilo baš baš loše i ko zna, možda je to razlog, možda ne, nemam pojma...
Bila sam u 9toj sedmici. ovo je ujedno i odgovor na tvoje pitanje veeseelaa.

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

scarlett u kojoj si sedmici bila? šta se desilo?







žao mi je mila.... vejrovatno je bio neki virus u pitanju.... tako ej bilo sudjeno, jendostavno se neke stvari dese nekom, ne muči sebe, uradi sve nalaze , izadji, prošetaj, nemoj da te ovo slomi
teško jeste al naprijed se mora





veeseelaa -> RE: Srce puca... duša jeca :((( (24.9.2013 13:17:51)

Vjeruj mi da mi je miris ordinacije ostao u losem sjecanju od tog pregleda kad je utvrdjeno da moja beba nema srcanu funkciju .. Da se sjecam sta sam rucala dan prije , u kojoj odjeci sam bila itd.itd ..


[sm=smiley13.gif]




malenaa -> RE: Srce puca... duša jeca :((( (24.9.2013 17:10:43)

Nadala sam se da ce ova tema.koju sam otvorila sa toliko bola postat prazna.. i nadala se da nece nikome trebati vise :((

Scsrlet mila... prosla sam sve to u 18.sedmici,nicim izazvano..nema razloga ni objasnjenja.cak sam morala i roditi bebicu...
Boli i bolit ce zauvijek..nema dana ni noci da ne mislim.. da ne racunam datume i sve ostalo sto bol nosi...
I sada sam trudna nosim blizance i vjerujem mila da je ovo nagrada od Svevisnjeg... jer jednu srecu uzeo vratio mi duplo,cak mi je dan termina abd dan kad sam izgubila svog drugog sina :((
Zato misli pozitivno koliko mozes..odmah u nove planove nove akcije za bebaru i saburaj...vjeruj u njegovu odluku jer se sve desava sa razlogom.
Saljem milion poljubaca...




ena23 -> RE: Srce puca... duša jeca :((( (24.9.2013 17:17:04)

Draga scarlet nemam rjeci utjehe :( jako, jako mi je zao. I ja sam bila va puta kod onog doktora I mogu samo zamisliti kako ti je bilo kada ti je saopstio najgore sto se moze saopstiti trudnici... zelim I snagu I sabur da predeveras ovo...

Malena, na ovoj temi tek saznadoh za radosne vijestio, cestitam od srca i zelim ti da rodis zive I zdrave bebice.




malenaa -> RE: Srce puca... duša jeca :((( (4.10.2013 10:45:43)

danas sam trebala slaviti tvoj prvi rodjendan... tvoj termin rodjenja nikad docekan :(
mama je sretna jer ima bracu pored sebe i dvije mrvice u pupi... koje znam da su rezultat mog sabura i tuge u jednom za tvojim gubitkom...
ali falis... ludo...
opet nekako zamisljam da bi sve bilo ljepse i radosnije da si i ti tu... da bih vise uzivala u ovoj trudnoci da imam i tebe da mazis pupu :(
strah me je, svaki dan osluskujem tijelo i bojim se vise nego ikada... iako je sve uredu to mi nista ne znaci, jer i ti si bio zdrava bebica u pupi pa sam te izgubila.
znam da ne smijem tako razmisljati... ali dzaba ... opustiti se ne mogu...
mislim danas posebno na tebe... idem tvom drugu na rodjendan i svjesna sam da vidim tebe u tom malom bicu... pa mi sve to tesko pada.
voli mamica do najdalje zvijezde i nazad... jer ti si moj drugi sin...moja druga beba to mjesto nedam nikome...




Andy_Bec23 -> RE: Srce puca... duša jeca :((( (4.10.2013 10:51:19)

Malena mila moja grlim jako [sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif]




muaaa -> RE: Srce puca... duša jeca :((( (4.10.2013 10:52:02)

malena duso[sm=smiley31.gif]




EEDITH -> RE: Srce puca... duša jeca :((( (4.10.2013 10:58:59)

[sm=smiley19.gif][sm=smiley31.gif]




veeseelaa -> RE: Srce puca... duša jeca :((( (4.10.2013 11:20:01)

malenaa nećemo tugovati, snagu ćemo naći u onom što dolazi




Brisani uporabnik -> [Obrisana poruka] (4.10.2013 11:25:21)

[Sadržaj poruke je obrisan]




Leena -> RE: Srce puca... duša jeca :((( (4.10.2013 11:34:55)

Malenaa, dugarice, budi mi jaka kao sto si i do sada bila! Puno te ljubim!!!




SREĆNA -> RE: Srce puca... duša jeca :((( (4.10.2013 11:46:51)

Malenaa[sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley19.gif]




malenaa -> RE: Srce puca... duša jeca :((( (4.10.2013 13:05:21)

hvala vam drage moje... ovdje se ispraznim pa idem dalje...
samo da se opustim mislim da bi sama sebi bila draza
bit ce kako Allah da...
ljubim vas




vila_7 -> RE: Srce puca... duša jeca :((( (4.10.2013 20:20:30)

uh malenaa saljem ti najveci zagrljaj sto postoji! [sm=smiley13.gif]




scarlett -> RE: Srce puca... duša jeca :((( (6.10.2013 0:06:48)


IZVORNA PORUKA: malenaa

danas sam trebala slaviti tvoj prvi rodjendan... tvoj termin rodjenja nikad docekan :(
mama je sretna jer ima bracu pored sebe i dvije mrvice u pupi... koje znam da su rezultat mog sabura i tuge u jednom za tvojim gubitkom...
ali falis... ludo...
opet nekako zamisljam da bi sve bilo ljepse i radosnije da si i ti tu... da bih vise uzivala u ovoj trudnoci da imam i tebe da mazis pupu :(
strah me je, svaki dan osluskujem tijelo i bojim se vise nego ikada... iako je sve uredu to mi nista ne znaci, jer i ti si bio zdrava bebica u pupi pa sam te izgubila.
znam da ne smijem tako razmisljati... ali dzaba ... opustiti se ne mogu...
mislim danas posebno na tebe... idem tvom drugu na rodjendan i svjesna sam da vidim tebe u tom malom bicu... pa mi sve to tesko pada.
voli mamica do najdalje zvijezde i nazad... jer ti si moj drugi sin...moja druga beba to mjesto nedam nikome...



malenaa [sm=smiley31.gif][sm=smiley19.gif]




scarlett -> RE: Srce puca... duša jeca :((( (6.10.2013 0:08:15)


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

malenaa nećemo tugovati, snagu ćemo naći u onom što dolazi


Draga veeseelaa, da ti dragi Bog uvijek očuva tako pozitivnu, jer to i nama daje snagu da idemo dalje. [sm=smiley31.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sljedeća stranica >   >>