Trudna sam!!! (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porod



Poruka


Visnja RR -> Trudna sam!!! (3.9.2012 15:55:05)

Kada ugledate svoj plusic VASU NAJLJEPSU VIJEST nam saopstite upravo ovdje!

RR Team



/stara tema ce biti u ARHIVI /




SdZ -> RE: Trudna sam!!! (4.9.2012 19:10:19)

Ja bih da cestitam Sabinos od srca i da svoju trudnocu iznese s radoscu i donese na svijet zdravu malu bebicu.[sm=bravo.gif]




Selenaa -> RE: Trudna sam!!! (6.9.2012 11:28:15)

Samo da se i ja checkiram! :)

Uradila test i pozitivan je...

Zadnju menstruaciju sam imala 31.07.2012. - da li mi je kasno da odem doktoru za dvije sedmice - tada moja doktorica dolazi sa godisnjeg? Ili je bolje da odem bilo kojem samo da provjerim je li sve uredno?




Lejla Ka -> RE: Trudna sam!!! (6.9.2012 11:33:57)

Nema potrebe da žuriš, ako se osjećaš OK i ne vidiš ništa zabrinjavajuće (bolovi, pojačan iscjedak, krvarenje).
Možeš sačekati doktoricu jer u ovoj fazi ništa što uradiš ili ne uradiš neće imati velikog uticaja na trudnoću. Ovdje naravno mislim na neke uobičajene životne aktivnosti. U to ne spada pušenje, alkohol i lijekovi, za to je pravo vrijeme da se prestane uzimati, odnosno da se posavjetuješ sa ljekarom ako su u pitanju lijekovi za neka hronična oboljenja.




selma2008 -> RE: Trudna sam!!! (6.9.2012 11:35:26)

 Cestitam[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/bravo.gif[/image]
Nije kasno i mislim da je bolje sacekati
Zelim ti ugodnu trudnocu i zdravu i lijepu bebicu




Selenaa -> RE: Trudna sam!!! (6.9.2012 11:37:26)

hvala [sm=bravo.gif]

ja se jos navikavam na ideju ... simptome imam nekih desetak dana i nije mi bas bilo lahko ... mucnina nesvjestica malo groznica i pocetkom ove sedmice su se umanjili jos ih imam (osim groznice) ali ne u pretjeranoj kolicini.. osjecam se super pogotovu kako sam saznala razlog ..

znaci da ne zurim? ok..

pozz




jasmin -> RE: Trudna sam!!! (6.9.2012 11:39:28)


IZVORNA PORUKA: Selenaa

Samo da se i ja checkiram! :)

Uradila test i pozitivan je...

Zadnju menstruaciju sam imala 31.07.2012. - da li mi je kasno da odem doktoru za dvije sedmice - tada moja doktorica dolazi sa godisnjeg? Ili je bolje da odem bilo kojem samo da provjerim je li sve uredno?


Sretno od srca.[sm=rozica.gif][sm=rozica.gif][sm=rozica.gif]




Selenaa -> RE: Trudna sam!!! (6.9.2012 11:42:59)


IZVORNA PORUKA: jasmin


IZVORNA PORUKA: Selenaa

Samo da se i ja checkiram! :)

Uradila test i pozitivan je...

Zadnju menstruaciju sam imala 31.07.2012. - da li mi je kasno da odem doktoru za dvije sedmice - tada moja doktorica dolazi sa godisnjeg? Ili je bolje da odem bilo kojem samo da provjerim je li sve uredno?


Sretno od srca.[sm=rozica.gif][sm=rozica.gif][sm=rozica.gif]



hvala [sm=smiley14.gif]




Selenaa -> RE: Trudna sam!!! (6.9.2012 11:50:47)

još bih nesto pitala, ako je to ok uraditi na ovom topicu..

citala sam negdje da prva tri mjeseca treba piti folnu kiselinu radi pravilnog formiranja bebicine kicme i da se to moze dobiti bez recepta..da li da to odem i kupim na svoju ruku ili da cekam doktoricu?

p.s. prva trudnoca pa sam sva excited




Teddy Bear -> RE: Trudna sam!!! (6.9.2012 13:03:49)

Selena otidji u apoteku i kupi, ja sam pilla folacin prije prve trudnoce jedno tri mjeseca, ne trebas cekati da odes kod dr... sretno i uzivaj[sm=bravo.gif]




chocolatta -> RE: Trudna sam!!! (6.9.2012 18:03:09)

Drage moje, nova sam na forumu, trudna sam najvjerovatnije, kazem najvjerovatnije jer su mi trudnocu otkrili kad sam isla na ultrazvuk za zeludac, doktor mi je usput pregledao bubrege, jetru i stomak i tako ja saznadoh da sam trudna, e sad nebi tu bio nikakav problem da ja nisam operisala srce kao mala i sad se bojim da li ja uopste imam sanse da iznesem trudnocu, da li ce sve biti ok, molim vas ako imate bilo kakva iskustva ili vase majke, rodice, prijateljice da to podijelite samnom, stvarno sam zabrinuta
p.s. nemojte me pogresno shvatiti, zelim dijete vise od svega na svijetu ali me strah [sm=zmeden.gif]




Lejla Ka -> RE: Trudna sam!!! (6.9.2012 19:43:03)

Forumašice ti mogu prenijeti svoja iskustva, ali istinsko i stručno mišljenje ti trebaju dati jedino kardiolog i ginekolog i to je ono prema čemu se trebaš ravnati. Nadam se da imaš pristup nekim dobrim ljekarima.
U svakom slučaju čestitam i sretno [sm=smiley1.gif]




chocolatta -> RE: Trudna sam!!! (6.9.2012 20:05:30)

Naravno, samo dok cekam na zakazane preglede zanimaju me slicna iskustva iako sam svjesna da se sve razlikuje opet od osobe do osobe [sm=smajl.gif]




Dz3ni -> RE: Trudna sam!!! (6.9.2012 20:13:36)


IZVORNA PORUKA: chocolatta

Drage moje, nova sam na forumu, trudna sam najvjerovatnije, kazem najvjerovatnije jer su mi trudnocu otkrili kad sam isla na ultrazvuk za zeludac, doktor mi je usput pregledao bubrege, jetru i stomak i tako ja saznadoh da sam trudna, e sad nebi tu bio nikakav problem da ja nisam operisala srce kao mala i sad se bojim da li ja uopste imam sanse da iznesem trudnocu, da li ce sve biti ok, molim vas ako imate bilo kakva iskustva ili vase majke, rodice, prijateljice da to podijelite samnom, stvarno sam zabrinuta
p.s. nemojte me pogresno shvatiti, zelim dijete vise od svega na svijetu ali me strah [sm=zmeden.gif]


Evo da te utješim...jednom prilikom sam upoznala ženicu koja je iznijela dvije trudnoće, obje preležala u bolnici jer nisu bili sigurni hoće li joj srce podnijeti. Ne znam šta joj je, samo jednom sam imala priliku razgovarati s njom, ali tad mi je ispričala kako je primorana operisati srce svako 4 godine i pokazala mi ogromni ožiljak na prsima
[sm=smiley13.gif] Moguće je, samo pozitivno i sa srećom.[sm=smiley1.gif]




chocolatta -> RE: Trudna sam!!! (7.9.2012 11:21:14)

Dz3ni
Hvala ti draga Dz3ni, lakse mi je kad cujem pozitivna iskustva bez obzira na sve :)




aazra -> RE: Trudna sam!!! (7.9.2012 11:30:25)

IZVORNA PORUKA: chocolatta

Drage moje, nova sam na forumu, trudna sam najvjerovatnije, kazem najvjerovatnije jer su mi trudnocu otkrili kad sam isla na ultrazvuk za zeludac, doktor mi je usput pregledao bubrege, jetru i stomak i tako ja saznadoh da sam trudna, e sad nebi tu bio nikakav problem da ja nisam operisala srce kao mala i sad se bojim da li ja uopste imam sanse da iznesem trudnocu, da li ce sve biti ok, molim vas ako imate bilo kakva iskustva ili vase majke, rodice, prijateljice da to podijelite samnom, stvarno sam zabrinuta
p.s. nemojte me pogresno shvatiti, zelim dijete vise od svega na svijetu ali me strah [sm=zmeden.gif]


Chocolata, znam da ti nije lako zelim ti puno srece i da uz boziju pomoc izneses do kraja trudnocu [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




chocolatta -> RE: Trudna sam!!! (7.9.2012 18:56:26)


IZVORNA PORUKA: aazra

IZVORNA PORUKA: chocolatta

Drage moje, nova sam na forumu, trudna sam najvjerovatnije, kazem najvjerovatnije jer su mi trudnocu otkrili kad sam isla na ultrazvuk za zeludac, doktor mi je usput pregledao bubrege, jetru i stomak i tako ja saznadoh da sam trudna, e sad nebi tu bio nikakav problem da ja nisam operisala srce kao mala i sad se bojim da li ja uopste imam sanse da iznesem trudnocu, da li ce sve biti ok, molim vas ako imate bilo kakva iskustva ili vase majke, rodice, prijateljice da to podijelite samnom, stvarno sam zabrinuta
p.s. nemojte me pogresno shvatiti, zelim dijete vise od svega na svijetu ali me strah [sm=zmeden.gif]


Chocolata, znam da ti nije lako zelim ti puno srece i da uz boziju pomoc izneses do kraja trudnocu [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image]


hvala aazra




Selenaa -> RE: Trudna sam!!! (10.9.2012 11:27:32)


IZVORNA PORUKA: chocolatta

Drage moje, nova sam na forumu, trudna sam najvjerovatnije, kazem najvjerovatnije jer su mi trudnocu otkrili kad sam isla na ultrazvuk za zeludac, doktor mi je usput pregledao bubrege, jetru i stomak i tako ja saznadoh da sam trudna, e sad nebi tu bio nikakav problem da ja nisam operisala srce kao mala i sad se bojim da li ja uopste imam sanse da iznesem trudnocu, da li ce sve biti ok, molim vas ako imate bilo kakva iskustva ili vase majke, rodice, prijateljice da to podijelite samnom, stvarno sam zabrinuta
p.s. nemojte me pogresno shvatiti, zelim dijete vise od svega na svijetu ali me strah [sm=zmeden.gif]



evo i od mene puno srece i javi nam se svakako sa informacijama..

i ja zeljno iščekujem slijedecu srijedu da idem na svoj prvi pregled

pozz [sm=smiley1.gif]




felix -> RE: Trudna sam!!! (10.9.2012 14:08:03)


IZVORNA PORUKA: SdZ

Ja bih da cestitam Sabinos od srca i da svoju trudnocu iznese s radoscu i donese na svijet zdravu malu bebicu.[sm=bravo.gif]

cuj sabinos trundna mašala[sm=rozica.gif] cestitam i ja
kao i ostalim trudnjacama [sm=bravo.gif]




Selenaa -> RE: Trudna sam!!! (12.9.2012 13:22:50)

chocollata, jesi li bila na pregledu? sta su ti rekli? nadam se najboljem

:fingers crossed:




chocolatta -> RE: Trudna sam!!! (12.9.2012 18:13:15)

Bila sam na pregledu i da vam odmah kazem da je hvala dragom Bogu sve u redu, gledala sam bebicu na ultrazvuk, slusala otkucaje srca, cak je doktor rekao da misli da ce trudnoca proci ok, ali da je opet sve u Bozijim rukama na kraju. Trudna sam 9 nedjelja [sm=smiley1.gif] dobila sam tablete (folna kiselina) da pijem i da se javim za mjesec dana na kontrolu, e sad da sve nebi bilo bajno kad sam dosla kuci primijetila sam na gacicama sukrvicu, vjerovatno je to od pregleda ali sam opet zabrinuta pa molim iskusnije da mi kazu da li je to normalno [sm=zmeden.gif]




maja78 RR -> RE: Trudna sam!!! (12.9.2012 18:26:56)

Draga chocolatta divno da je sve u redu.

Na pod forumu trudnoca imas jako puno tema i sve mozes naci sto te interesuje, takodje imas i chat temu gdje se druze trudnice i pricaju o svakodnevnim stvarima.

Pridruzi se i uzivaj u trudnoci.

Ta sukrvica ti je od pregleda ne brini




Selenaa -> RE: Trudna sam!!! (13.9.2012 8:03:31)


IZVORNA PORUKA: chocolatta

Bila sam na pregledu i da vam odmah kazem da je hvala dragom Bogu sve u redu, gledala sam bebicu na ultrazvuk, slusala otkucaje srca, cak je doktor rekao da misli da ce trudnoca proci ok, ali da je opet sve u Bozijim rukama na kraju. Trudna sam 9 nedjelja [sm=smiley1.gif] dobila sam tablete (folna kiselina) da pijem i da se javim za mjesec dana na kontrolu, e sad da sve nebi bilo bajno kad sam dosla kuci primijetila sam na gacicama sukrvicu, vjerovatno je to od pregleda ali sam opet zabrinuta pa molim iskusnije da mi kazu da li je to normalno [sm=zmeden.gif]


[sm=bravo.gif] yupeee! bas mi je drago !





grozđe -> RE: Trudna sam!!! (20.9.2012 15:01:15)

Pozdrav svima...

Da, trudna sam [sm=duda.gif] [sm=rozacrtici.gif]je bio proslog petka....
Muz i ja smo presretni.....




mamine oci -> RE: Trudna sam!!! (20.9.2012 15:51:32)


IZVORNA PORUKA: grozđe

Pozdrav svima...

Da, trudna sam [sm=duda.gif] [sm=rozacrtici.gif]je bio proslog petka....
Muz i ja smo presretni.....

iskrene cestitke ,zelim ti laku trudnocu,jos laksi porod [sm=rozica.gif]




Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>