50 nijansi siva! Erotska bajka ili...? :) (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Naša svakodnevica >> Knjiga, film i muzika



Poruka


Visnja RR -> 50 nijansi siva! Erotska bajka ili...? :) (25.9.2012 21:15:02)

Pomama za knjigom...a neki dan cuh komentar "odoh da se druzim sa Kristijanom" hm ili je bila rijec svaleram , ne znam [sm=smiley1.gif]

Poceh da citam i kontam "boze kakva je ovo splacina" a onda ona dodje kod njega kuci i sve ode u legendu... "Ugovor" itmsl...

I dok je MM bio u nocnoj smjeni ja prinesoh laptop u krevet i udubih se u stivo [sm=smiley36.gif]

Pitanje: "Ko se sve navukao na Kristijana?" [sm=smiley36.gif]

Ima bezbroj pitanja ali jos sam na pocetku knjige pa sve kontam hoce li ona mala njega pokoriti onda bi knjiga bila totalno splacina... do misljenja da je mogao imati bar 33 g... i da je bar malo manje lijep i bogat...
a da je goljo? da li bi "ugovor" bio zanimljiv... da su ljudi prosjecne ljepote i siromasni...
ali rekoh tek sam na pocetku pa ko zna sta me / nas jos ceka... [sm=smiley36.gif]







mala86 -> RE: 50 nijansi sive! Erotska bajka ili...? :) (25.9.2012 21:34:12)

i ja sam tek na pocetku,ali me bas mami da citam sve dalje


nadam se da cu uskoro uspjet ugasit komp i otic na vrijeme na spavanac,inace cu je citat do ujutro [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]

knjiga je [sm=smiley20.gif]




Hanady RR -> RE: 50 nijansi sive! Erotska bajka ili...? :) (25.9.2012 21:39:46)

ja se ''švaleram'' upravo...
''derem'' prvi dio[sm=smiley36.gif]

nemam kad da komentiram sad...[sm=smiley36.gif]






palachinken -> RE: 50 nijansi sive! Erotska bajka ili...? :) (25.9.2012 21:45:09)

Prvi dio progutala za dvije noci.
U drugom preskakala opise seksa,
a trecem citala svaku pedesetu stranicu.

Da je shund, chick lit i generalno smece, jeste. Da je lose napisana, siromasnog jezika. .a scene seksa nekad apsurdno smijesne, i to jeste.
Ali ima nesto neodoljivo, sto bi inglezi rekli,guilty pleasure, u citanju takvog stiva.









salmy -> RE: 50 nijansi sive! Erotska bajka ili...? :) (25.9.2012 21:45:27)

A koja je knjiga u pitanju[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




Hanady RR -> RE: 50 nijansi sive! Erotska bajka ili...? :) (25.9.2012 21:49:39)


IZVORNA PORUKA: palachinken

Prvi dio progutala za dvije noci.
U drugom preskakala opise seksa,
a trecem citala svaku pedesetu stranicu.

Da je shund, chick lit i generalno smece, jeste. Da je lose napisana, siromasnog jezika. .a scene seksa nekad apsurdno smijesne, i to jeste.
Ali ima nesto neodoljivo, sto bi inglezi rekli,guilty pleasure, u citanju takvog stiva.








ali

Zašto je tako prokleto privlačan?
Au...
Sranje...
[sm=smiley36.gif]




Visnja RR -> RE: 50 nijansi sive! Erotska bajka ili...? :) (25.9.2012 21:51:16)


IZVORNA PORUKA: salmy

A koja je knjiga u pitanju[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/zmeden.gif[/image]


naslov kaze : 50 nijansi sive




palachinken -> RE: 50 nijansi sive! Erotska bajka ili...? :) (25.9.2012 21:51:34)

Zbog Cristiana Greya
[sm=smiley1.gif]




Visnja RR -> RE: 50 nijansi sive! Erotska bajka ili...? :) (25.9.2012 21:55:06)

ja njega sve nesto zamisljam samo kao tjelo... nikako da mu dam facu... [sm=smiley36.gif] osim prelijeppg osmjeh sa prelijepim zubima... [sm=smiley36.gif] Au... s*anje... :)))




ladyblue RR -> RE: 50 nijansi sive! Erotska bajka ili...? :) (25.9.2012 21:55:42)

Stil kojim je knjiga napisana je smeće klasično ali definitivno ima ono "nešto".

Po meni Krisitjan i njegova ljepota i bogatstvo nisu toliko presudni u ovoj trilogiji. Ono što ove knjige čini drugačijim je sigurno upoznavanje širokih narodnih masa sa nečim drugačijim, zabranjenim, mračnim. Definitivno ne sa nečim što susrećemo u svakodnevnom životu. Ne vjerujem da je baš mnogo žena imalo priliku sresti se sa ovom vrstom upražnjavanja sexa.
Svaka od nas ima neke svoje fantazije, skrivene želje a ovdje definitivno ulazimo u neki drugi svijet i vjerovatno se većina pita :"šta bih ja uradila"?
Da li bi pobjgla glavom bez obzira ili bi se neka od nas i upustila u ovakvu avanturu?!

Razgovarala sam da nekoliko žena (meni bliskih) i sve smo na knjigu različito reagovale. Neke se zgražaju, druge su znatiželjne, treće su oduševljene. Definitivno mogu reći da sve s kojima sam razgovarala a koje iza sebe imaju više partnera mnogo bolje su prihvatile knjigu od onih koje su skromnijeg iskustva.

toliko do mene za sada....




salmy -> RE: 50 nijansi sive! Erotska bajka ili...? :) (25.9.2012 21:59:58)

Smece ili ne,Vi ste sve pomahnitale za njom.... evo zovem seku(da cujem njeno misljenje,kao profija[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image])....nedostupna,a u meni sve igra....




Visnja RR -> RE: 50 nijansi sive! Erotska bajka ili...? :) (25.9.2012 22:00:14)

zanimljiva, zanimljiva i te kako [sm=smiley36.gif]




ladyblue RR -> RE: 50 nijansi sive! Erotska bajka ili...? :) (25.9.2012 22:01:53)


IZVORNA PORUKA: Visnja RR

zanimljiva, zanimljiva i te kako [sm=smiley36.gif]


vidiš kako mi se ti, stara kost, hinjski smješkaš[sm=jezicek.gif]




palachinken -> RE: 50 nijansi sive! Erotska bajka ili...? :) (25.9.2012 22:04:05)

autorica je ciljano isla, zicerom, da osvoji publiku. s jedne strane, prosjecna djevojka, a s druge savrseno skrojen frajer, s atributima po svacijem ukusu, dovoljno poremecen da bude zanimljiv, a sa traumama iz djetinjstva da ti suzu izmami.
i zamisli sad, takav epski lik padne na obicnu curu i tu se horde zena nadju u nadi ili u pitanju sta bi bilo kad bi bilo.




palachinken -> RE: 50 nijansi sive! Erotska bajka ili...? :) (25.9.2012 22:05:05)


IZVORNA PORUKA: salmy

Smece ili ne,Vi ste sve pomahnitale za njom.... evo zovem seku(da cujem njeno misljenje,kao profija[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image])....nedostupna,a u meni sve igra....

nece ti profi nista pozitivno reci. pitaj nas.. od krvi i mesa [sm=smiley1.gif]




zvončica -> RE: 50 nijansi sive! Erotska bajka ili...? :) (25.9.2012 22:07:32)


IZVORNA PORUKA: ladyblue

Neke se zgražaju, druge su znatiželjne, treće su oduševljene.




IZVORNA PORUKA: Visnja RR

zanimljiva, zanimljiva i te kako [sm=smiley36.gif]


Evo ovo boldirano, moj komentar na knjigu....ja toliko [sm=smiley36.gif]




ladyblue RR -> RE: 50 nijansi sive! Erotska bajka ili...? :) (25.9.2012 22:08:41)

vidiš, palachinken, ja knjigu nisam uopšte tako doživjela. zaboli me i za to što je lijep i što je bolgat i što je ona prosječna. ne fura me ta priča uopšte.
ja sam škorpija koja ima svoju "mračnu" stranu i ja imam potpuno drugačiji doživljaj. nije mračna kao Sebastijanova, da se razumijemo, ali mene jako intrigiraju neke drugačije stvari. nema veze sa sexom nego i inače u životu.




Hanady RR -> RE: 50 nijansi sive! Erotska bajka ili...? :) (25.9.2012 22:09:13)


IZVORNA PORUKA: ladyblue

Definitivno mogu reći da sve s kojima sam razgovarala a koje iza sebe imaju više partnera mnogo bolje su prihvatile knjigu od onih koje su skromnijeg iskustva.
...


ja je nisma loše prihvatila...čak šta više...iako sam Dostojevski tip u čitanju ne volim sladunjava pisanja nečega, meni to nije književnost...to može svako...mada ovo napisati istina ne može svako[sm=smiley36.gif]
mene vjerovatno to i tjera na daljnje čitanje...to što stil pisanja je ''prejeftin'' a knjiga bogata ''fanatzijom'' koju ja na ovaj vid upozala nisam kao žena ''sa jednim partnerom u životu''...a biće da sam i zanitežaljna[sm=smiley36.gif]




salmy -> RE: 50 nijansi sive! Erotska bajka ili...? :) (25.9.2012 22:10:13)

IZVORNA PORUKA: palachinken


IZVORNA PORUKA: salmy

Smece ili ne,Vi ste sve pomahnitale za njom.... evo zovem seku(da cujem njeno misljenje,kao profija[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image] )....nedostupna,a u meni sve igra....

nece ti profi nista pozitivno reci. pitaj nas.. od krvi i mesa [sm=smiley1.gif]
Ako je u pitanju zavrsen studij:Komparativna knjizevnost i bibliotekarstvo,da zena zna znanje[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image]
Gdje  je bas sad nedostupna




Hanady RR -> RE: 50 nijansi sive! Erotska bajka ili...? :) (25.9.2012 22:11:29)


IZVORNA PORUKA: salmy

IZVORNA PORUKA: palachinken


IZVORNA PORUKA: salmy

Smece ili ne,Vi ste sve pomahnitale za njom.... evo zovem seku(da cujem njeno misljenje,kao profija[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image] )....nedostupna,a u meni sve igra....

nece ti profi nista pozitivno reci. pitaj nas.. od krvi i mesa [sm=smiley1.gif]
Ako je u pitanju zavrsen studij:Komparativna knjizevnost i bibliotekarstvo,da zena zna znanje[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image]
Gdje  je bas sad nedostupna


de ženo...nećemo stučnu analizu[sm=smiley36.gif]
sojećaji, nas od ''krvi i mesa''

i nemojte me sad zamajavat sad se zakuhalo[sm=jezicek.gif]




ladyblue RR -> RE: 50 nijansi sive! Erotska bajka ili...? :) (25.9.2012 22:11:54)


IZVORNA PORUKA: salmy

IZVORNA PORUKA: palachinken


IZVORNA PORUKA: salmy

Smece ili ne,Vi ste sve pomahnitale za njom.... evo zovem seku(da cujem njeno misljenje,kao profija[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image] )....nedostupna,a u meni sve igra....

nece ti profi nista pozitivno reci. pitaj nas.. od krvi i mesa [sm=smiley1.gif]
Ako je u pitanju zavrsen studij:Komparativna knjizevnost i bibliotekarstvo,da zena zna znanje[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image]
Gdje  je bas sad nedostupna



eh jeste, ovo ti je čista komparativna književnost[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]




ladyblue RR -> RE: 50 nijansi sive! Erotska bajka ili...? :) (25.9.2012 22:12:58)

jbt, sad ćete pomisliti da sam ja neka crazy bitch.
a možda i jesam?![sm=smiley36.gif]




palachinken -> RE: 50 nijansi sive! Erotska bajka ili...? :) (25.9.2012 22:14:03)

Nisam ni ja, ali na to je isla. MIslim takav osjecaj imam - da je publika trebala biti ista kao i za Twilight, tzv soccer moms kojima je monoton zivot, pa da ga malo razbije serviraju nam fantaziju. Citala sam da je prava pomama nastala medju studenticama da pronadjusvog Greya, ne sadistu, nego sponzora Greya.
Ja sam je dozivjela iskljucivo kao koketiranje sa svojom kinky stranom.





zvončica -> RE: 50 nijansi sive! Erotska bajka ili...? :) (25.9.2012 22:14:33)


IZVORNA PORUKA: ladyblue

jbt, sad ćete pomisliti da sam ja neka crazy bitch.
a možda i jesam?![sm=smiley36.gif]


Ima nas vise [sm=jezicek.gif]




minja_ -> RE: 50 nijansi sive! Erotska bajka ili...? :) (25.9.2012 22:16:59)

Ja sam u ovu knjigu usla s predrasudama, njoj 22, njemu 27, wtf, pa to su djeca, vise od deset godina sam starija od nje, haj obrisi bale i idi da se igras a ne da sastavljas ili potpisujes ugovor.

Drugi moj hendikep je to sto svim porivima nastojim naci uzrok, i gospodina Sivog bih najradije zagrlila kao mati, zato sto je na tuzan nacin usao u svijet odraslih, pa sad kao hoce da stekne neku kontrolu, preko SM i ostalog.

Seksualno i temperamentom ne mogu biti privucena ovim. Udala sam se s 30, imam nekakvog pristojnog iskustva, u seksu me privlaci druga vrsta perverzije, pa ako se neko dotakne mojih fantazija, mozda se i upalim. Ovako, ne mogu ovo da ne posmatram drugacije nego kao dva slucaja za psiholosku potporu.

[sm=jezicek.gif]Shoot me[sm=jezicek.gif]




Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>