RE: Azoospermija (Puna verzija)

Forum >> [Zatrudnjivanje] >> Problemi sa zatrudnjivanjem



Poruka


aboni76 -> RE: Azoospermija (12.5.2014 19:53:52)

Kiki pij i sok od cvekle, on je dobar za endometrij. Ja sam pored soka, rendala cveklu i mrkvu i to jela (ukusnije je od soka). Ananas nemoj iz konzerve, nego kupi svježi. Sretno, nadam se da će se pojaviti još koji folikulić [sm=smajl.gif]




Kikitown -> RE: Azoospermija (17.5.2014 8:27:50)

Hvala aboni76, jucer sam se vratila sa kontrole folikuli su 14 i 12 mm, rastu ali sporo nastavljam terapiju danas i sutra pa u ponedjeljak kontrola. Nije nista rekao za endometrij, ljubac!




bosss -> RE: Azoospermija (18.5.2014 9:53:28)

kiki mislimo na vas i drzimo fige da uspije .




Kikitown -> RE: Azoospermija (20.5.2014 9:13:41)

Ne mogu mnogo da pisem zbog ove tuge koja nas je zadesila, ali eto samo da kazem da sam jucer bila na zadnjoj folikumetriji folikuli su 18 i 20 mm, veceras stoperica i u cetvrtak punkcija. Ljubim vas.
PS ovo naravno pisem za vodece folikule cijelo vrijeme, ima tu i nekih manjih... :)




bosss -> RE: Azoospermija (21.5.2014 6:21:57)

moja kiiki ja sam zbog dve oplodjene jajne celije skakala od srece , i eto obe spavaju sad u krevetcu , tako da nemoj biti tuzna mozda ce bas te dve ili jedna od te dve za 9 mjeseci da te budi svaku noc.




aboni76 -> RE: Azoospermija (21.5.2014 20:53:54)

Kiki sretno, želim ti da nam za 9 mjeseci ispričaš istu priču kao Boss :)




Kikitown -> RE: Azoospermija (22.5.2014 20:26:35)

Hvala aboni, boss :* evo ja sam imala punkciju sedam jajnih celija muz je opet biopsiju radi svjezeg materijala pa sutra idemo da vidimo jel se sta oplodilo ;)




bosss -> RE: Azoospermija (23.5.2014 6:51:04)

jeeeeeeeeee eto vidis da bez potrebe si se brinula 7 jajnih celija je sasvim ok , cekamo izvjestaj sa nestrpljenjem . drzite se




Zelimo_bebu -> RE: Azoospermija (23.5.2014 9:44:58)

Kikiceeee nisam dugo ulazila na temu, ali vidim da imas samo lijepe vijesti,,,grlim i ljubim puno i molim dragog Boga da sve bude ok.....




Kikitown -> RE: Azoospermija (25.5.2014 16:14:27)

Eh mace moje... izvjestaj. Od mojih sedam celija oplodila se samo jedna. Danas mi je vracena i eto sad sam u iscekivanju. Rekao je da je embrio lijep, i da mu u svakom slucaju javim rezultat. Sada sljede najduze dvije sesmice zivota. Ako neka ima kakav savjet sta ciniti ili ne ciniti tu sam. Hvala vam na podršci mnogo mi je znacila, posebno boss sa savjetima koji su mi olaksali jer smo bukvalno isli njihovim stopama. Eto javim se za dvije sedmice. Pusaaa




Zelimo_bebu -> RE: Azoospermija (26.5.2014 9:46:51)

Dusice moja ja sve cekam da se javis....bitno je da je oplodjena pa i ta jedna....cuvam fige najjace i molim dragog Boga da vas obraduje i da nam javis veeelikuuuu betuuuu....probaj necim odvratiti paznju, setaj druzi se, citaj, zabavise bilo cime samo da ne mislis toliko na to...grlim i ljubim jakoooo, opusti se i uzivaj da se mrvica sada lijepo smjesti kod svoje mame.....
IZVORNA PORUKA: Kikitown

Eh mace moje... izvjestaj. Od mojih sedam celija oplodila se samo jedna. Danas mi je vracena i eto sad sam u iscekivanju. Rekao je da je embrio lijep, i da mu u svakom slucaju javim rezultat. Sada sljede najduze dvije sesmice zivota. Ako neka ima kakav savjet sta ciniti ili ne ciniti tu sam. Hvala vam na podršci mnogo mi je znacila, posebno boss sa savjetima koji su mi olaksali jer smo bukvalno isli njihovim stopama. Eto javim se za dvije sedmice. Pusaaa





Kikitown -> RE: Azoospermija (26.5.2014 15:16:28)

Hvala od srca, nekad razmisljam nekad se okupiram drugim stvarima. Eto jedan dan je prosao. Nekad me strah da se nadam uopste. Vidjecemo. Hvala vam sto ste uz mene, sad mi preostaje da se filujem utricima i cekam :) propisao mi je 3×200 mg, tj svakih osam sati 200mg vaginalno. Ljubim vas :*




djevica88 -> RE: Azoospermija (26.5.2014 22:49:09)

Kikitown uz tebe smo...ako Bog da uspijet ces,dragi Bog je svemoguc i milostiv...




bosss -> RE: Azoospermija (27.5.2014 8:27:51)

kiki za malog momka da se zakaci i nepusta narednih 9 mjeseci .
ovih 14 dana su najgori, al dan po dan pa i to prodje .




Magnolie -> RE: Azoospermija (27.5.2014 18:42:11)

kiki [sm=smiley27.gif][sm=smiley27.gif][sm=smiley31.gif]




Nada77 -> RE: Azoospermija (29.5.2014 15:23:16)

Kikitown, koja slucajnost :-) bile smo isti dan na punkciji I transferu kod dr. Resa... sjedile zajedno u cekaonici... :-)... mislim da znam koji par ste vi, a vjerujem da ces se I ti sjetiti jednog para koji je pricao bosanski :-)...




Kikitown -> RE: Azoospermija (29.5.2014 22:18:04)

Mislim da znam :) Bio mi crnjak pitati, kako je kod vas ako nije tajna da podijelis i ti sa nama vase iskustvo, kako podnosite cekanje? Pusaaaa




Nada77 -> RE: Azoospermija (30.5.2014 8:46:11)

Ovo je nama prvi "pravi" IVF, prvi put kad smo isli nije ni doslo do transfera (2 jajne celije, ni jedna se nije oplodila), tako da nekako sama sebe tjesim i ako ne uspijemo nije strasno jer je tek "prvi" put. Kad vidim koliko puta se u prosjeku ide (glede na iskustva sa foruma) kontam da i nije strasno ako ne uspije.... To me smiruje i zbog toga sam dosta "na zemlji" - želim ali sam spremna i da ne bude i tako i prolazi -dan-po-dan.... Svaki dan ipak dragog Boga molim da ako ovaj put uspijemo da bude beba/bebe (vratili su mi 2 embrija) zdrava/e. Ako nije najmjenjeno da bude što bi rekli "hairli" neka se i ne desi ovaj put... U kompletu ovako razmišlajući dani brže prolaze.
Inaće nemam nikakvih simptoma, samo me preksinoc malo stomak bolio... eto...

Ti, kako si ti? Ima li kod tebe kakvih simptoma?

p.s. rijetko dolazim na ovaj forum - šteta što nisam ranije vidjela da ćeš biti tu taj dan :-)




Kikitown -> RE: Azoospermija (7.6.2014 14:29:31)

Evo da odgovorim svim dragim zenicama koje au me bodrile cijelo vrijeme deseti dnr pocelo je lagano brljavljenje koje ce se danas 13dnt vjerovatno pretvoriti u pravu mengu jer je moja beta okruglo 1. Ne znam da li je i ova jedinica neki uspjeh, nekako mi drago da bar nije nula jer tako mogu sebe da ubjedjujem da se moja mrvica cupala i rukama i nogama da stane....ali nije se dalo. Mozda nekad do godine, jer kad se osvrnem oko sebe gdje zivimo...hm... i mene da pitaju radije se ne bih rodila. Mozda nekad bude bolje vrijeme...




Zelimo_bebu -> RE: Azoospermija (9.6.2014 9:22:38)

Dusice moja mila bas si me rastuzila sa ovim postom....vjerujem da ti je tesko i necu da pametujem...zelim ti svu snagu svijeta da ovo ostavis iza sebe i da krenes dalje jaca i odlucnija,,,a valjda sve ima svoj razlog zasto....ja se iskreno nadam da ce dragi Bog dati da uskoro postanete roditelji...Grlim i ljubim punoooo
IZVORNA PORUKA: Kikitown

Evo da odgovorim svim dragim zenicama koje au me bodrile cijelo vrijeme deseti dnr pocelo je lagano brljavljenje koje ce se danas 13dnt vjerovatno pretvoriti u pravu mengu jer je moja beta okruglo 1. Ne znam da li je i ova jedinica neki uspjeh, nekako mi drago da bar nije nula jer tako mogu sebe da ubjedjujem da se moja mrvica cupala i rukama i nogama da stane....ali nije se dalo. Mozda nekad do godine, jer kad se osvrnem oko sebe gdje zivimo...hm... i mene da pitaju radije se ne bih rodila. Mozda nekad bude bolje vrijeme...





Nada77 -> RE: Azoospermija (9.6.2014 9:59:02)

Drage moje trudilice,

ja sam juče pravila test i pozitivan je. [sm=rozacrtici.gif] Hvala dragom Bogu i hvala dr. Rešu. Sada ostaje samo još velika želja i nada da iznesem ovu trudnoču dobro i zdravo.

Nadam se da ću ovim ohrabriti sve parove koji su su suočili sa našom dijagnozom (azoo + pcos). :)

Kiki, znaš da sam u mislima uz tebe!!! Šaljem ti svu snagu svijeta.

Cmoook!




Zelimo_bebu -> RE: Azoospermija (9.6.2014 10:11:11)

Konacno, jedna lijepa vijest![sm=bravo.gif][sm=bravo.gif] Cestitam mila zelim svu srecu, da imas urednu trudnocu i rodis zdravu bebicu....Ohrabrila si mene prvo i hvala ti na tome....nada da cemo i mi uspjeti jednog dana
IZVORNA PORUKA: Nada77

Drage moje trudilice,

ja sam juče pravila test i pozitivan je. [sm=rozacrtici.gif] Hvala dragom Bogu i hvala dr. Rešu. Sada ostaje samo još velika želja i nada da iznesem ovu trudnoču dobro i zdravo.

Nadam se da ću ovim ohrabriti sve parove koji su su suočili sa našom dijagnozom (azoo + pcos). :)

Kiki, znaš da sam u mislima uz tebe!!! Šaljem ti svu snagu svijeta.

Cmoook!





djevica88 -> RE: Azoospermija (9.6.2014 14:26:31)

Nada77,napokon jedna lijepa vijest,rasplaka me vjeruj...nek ti dragi bog da sve najbolje u trudnoci,da i to prodze hairli abgd...[sm=bravo.gif]




djevica88 -> RE: Azoospermija (9.6.2014 14:29:50)

Nada77 napokon jedna lijepa vijest,cestitam,rasplaka me vjeruj...Nek vam dragi Bog da sve najbolje,pa da i trudnoca prodze hairli...[sm=bravo.gif]




djevica88 -> RE: Azoospermija (9.6.2014 14:48:19)

mozes li nam Nada77 reci koliko dugo ste se borili s azoo,kakvi su nalazi bili kod tvog muza,sta ste sve radili?svaka inf.nam je bitna




Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sljedeća stranica >   >>