RE: Azoospermija (Puna verzija)

Forum >> [Zatrudnjivanje] >> Problemi sa zatrudnjivanjem



Poruka


Magnolie -> RE: Azoospermija (25.10.2013 11:58:20)

eh ovako... zvala med fakultet sppojili me sa odjelom za genetiku i ovo je info230 KM kosta kariogram , y delecij je besplatna i to se sve ceka 10-15 dana. a na DIPU se moze besplatno uraditi u laboratoriji za genetiku na 3 spratu vjerovatno trba uputnica i to(i ceka se puno duze). pokusavam da nadjem kontakt br da ih zovem da sedetaljno raspitam.




Kikitown -> RE: Azoospermija (25.10.2013 12:00:05)

Mi smo najprije poslije konsultacija otisli porodicnom da se raspitamo za uputnice, zvao je neke "brojeve" i jedino je rekao da vidimo sa urologom. Dr. Emre trazio je UZ testisa da donesemo kad sledeci puta dodjemo a i to moze samo urolog, koji nama iz TZz dolazi samo subotom pa cemo vidjeti ima li UZ uopste u ovoj klinici u kojoj obavlja preglede. A raspitacemo se za Tz i te nalaze posto smo iz Tk.
Boss, pratila sam na Rodi taj tuzni decembar, srce mi se steglo. Zato sam i podigla ovu temu na RR. Ja se nadam da ce biti uspjeha za sve nas. Malo mi je tesko sto mm ne vjeruje u uspjeh nigdje i stalno mi govori da je to sve gubljenje para i vremena, on je za donorsku spermu a meni to i nije bas najprihvatljivije sad u ovom trenutku dok god imam bilo kakve sanse. Nekad mi je tesko, ali bas tesko da ga razumijem. [sm=smiley19.gif]




Kikitown -> RE: Azoospermija (25.10.2013 12:05:44)

Super Magnolie! Hvala sto se trudis za sve nas, hvala boss, hvala aboni76 [sm=rozica.gif][sm=rozica.gif][sm=rozica.gif][sm=rozica.gif][sm=rozica.gif]




Magnolie -> RE: Azoospermija (25.10.2013 12:19:53)

kikitown [sm=smiley27.gif]
ja sam u sa i otici cu direktno gore ako ne uspijem nista preko telefona saznati. javljam




Kikitown -> RE: Azoospermija (25.10.2013 12:41:40)

Evo sad jedna izjava totalno off topic, al ženska ćud je čudo. Vjestica mi kasni peti dan, i moj mozak jednostavno ignoriše sve moguće uzroke i nada se nevjerovatnoj, čudesnoj trudnoći :)
Molim vas nemojte mi zamjeriti, niti ne daj Bože shvatiti neozbiljnom no osjetila sam potrebu da prenesem kako se osjećam trenutno, znam da nam je svakoj preteško sve ovo, nije ni našim mužekima lako. No dočekat ćemi i mi naše potomstvo :*
Boss, nakon tvog posta i ja sve vise razmisljam o Mariboru, jer nama su svi urolozi rekli donacija ili usvajanje, mozda da pokusamo prije toga Maribor. Mozda s razlogom niko i ne spominje bahceci, jer ipak je to mlada klinika a ne moze se reci da pršte od uspjeha i ostvarenih trudnoca. Cak sam procitala na vantjelesnoj, ili pregledi za parove sa dijagnozom steriliteta ne znam tacno, da je jedna forumasica imala 5 ili 7 zaledjenih embriona da su joj jednostavno poslije javili da su embrioni uginuli [sm=smiley19.gif][sm=smiley13.gif][sm=zmeden.gif]




Magnolie -> RE: Azoospermija (25.10.2013 12:51:54)

kikitown [sm=smiley5.gif] ne znam sta da ti kazem nadam se da cudo :D a da uzmes test? svasta se moze desiti




Kikitown -> RE: Azoospermija (25.10.2013 12:56:27)

heheheh [sm=smiley9.gif] Magnolie spremaj se i po informacije [sm=smiley9.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif] :*




Magnolie -> RE: Azoospermija (25.10.2013 12:57:59)

hehe ja odoh po info , a ti u apoteku [sm=smiley36.gif]




bosss -> RE: Azoospermija (25.10.2013 17:12:46)

kiki
u pragu a mislim i u mariboru da imas opciju naravno uz dogovor da udjete u postupak i da se dogovorite naravno da se na dan punkcije uradi tesa pa ako ne nadje se nista da se jajne celije oplode sa spermom donora.
tu opciju sam ja dobila i u jednoj od klinika iz bih iako kod nas zakon to ne podrzava al mi smo takva drzava da se sve moze.
e sad za maribor sam ja bar dobila informaciju neznam koliko je tacna da oni skupe nekoliko parova sa tesom pa tek onda odrede kad ce se raditi.
ja sam isto uvjek se odlucivala da udjem u postupak na sopstveni rizik iz razloga sto ako nadju sta sa svjezim materijalom je lakse raditi nego sa zamrznutim jer je veliko pitanje ako nadju npr 5 do 6 komada i to se zamrzne hoce li ista prezivjeti odmrzavanje.
meni je bila bitna laboratorija i embriolog , jer ako to dvoje valja onda i od jednog spermatozoida cuda mozes napraviti.
al sam ja sve to vagala i vagala dobrih par mjeseci i na kraju sam hvala bogu dobro izvagala. jer nije bitno samo naci vec i od toga sto se nadje napraviti nesto.




bosss -> RE: Azoospermija (25.10.2013 17:16:01)

sta ja sve danas napisa jos ce neko reci lako je meni iz moje perspektive sad pisati, al ovo sve pisem zato sto je meni to govorila prijateljica embriolog i kojoj sam toliko zahvalna sto mi je otvorila oci.




aboni76 -> RE: Azoospermija (25.10.2013 19:49:24)

Boss možeš li mi molim te napisati na pp koja ko klinika kod nas radi sa donatorskom




Kikitown -> RE: Azoospermija (25.10.2013 20:15:33)

Boss zato nam i znaci tako puno u ovim trenucima kad treba da se donese konacna odluka, i zapravo nam pomazes na taj nacin [sm=smiley27.gif]
Mm je isto vise zagrijan za evropske klinike, a mene nesto strah [sm=smiley9.gif]




Magnolie -> RE: Azoospermija (27.10.2013 10:07:20)

bre telefona za med fakultet genetika 033 226 472.... a za DIP trebaju uputnice i nalazi budu gotovi za mjesec dana :*




regi -> RE: Azoospermija (28.10.2013 11:24:40)


IZVORNA PORUKA: Mia

regi a jesi li imala prelged UZV? [sm=smiley1.gif]

nikakav ja pregled nisam imala.
mi smo isli kod drEmrea na konsultacije.nisam ockeivala da ce biti besplatno.ali da ce kostati 160 KM to sto smo usli,sjeli 15 min, pogledao testise mm 2-3 minute,rekao sve OK i porazgovarao sa nama tih par minuta.
ja sam htjela da vidimo ima li mogucnost neke terapije....ocito je to bio "pregled urologa".

svasta smo prosli,to jos nismo. najskuplje konsultacije na kojim smo ikad bili su bile bas te.




Magnolie -> RE: Azoospermija (28.10.2013 13:12:53)

REGI
nama se isto desilo [sm=zmeden.gif] takodjer smo otisli jer smo se nadali da ce nam reci nesto sto do sada nismo znali ili da ce preporuciti neku terapiju ili bilo staaaaaaa [sm=zmeden.gif][sm=zmeden.gif][sm=zmeden.gif]




vrteška života -> RE: Azoospermija (29.10.2013 9:46:31)

Drage forumasice, Kikitown, Magnolie i ostale, malo sam nakon ovih postova onako blago zabrinuta...I moj muz je dobio info da se y del. radi na genetici i da kosta oko 230km.Eh sad, Emre je njemu napisao da uradi FSH i Y microdelicije, a vidim ostalima da je doktor trazio i kariotip ? Je li to ulazi u ovo ili sta [sm=zmeden.gif] Sta mu ga dodje taj kariotip?!
I kad se povade ovi nalazi sta se na osnovu toga u stvari vidi ?
Please odg.?
Thx...[sm=smiley31.gif]




Magnolie -> RE: Azoospermija (30.10.2013 16:51:28)

vrteska zivota pozz
http://www.biolozi.net/upload/genetika/CITOGENETIKA.pdf najbolje procitaj na ovom linku bit ce ti mnogo jasnije. nama je urolog napisao y mikrodelecije i kariotip da uradimo. Kariotip se placa 232 Km a y mikrodelecija se tada ne placa kao dodje uz taj nalaz besplatno. valjda sam dobro skontala kad sam razgovarala za biologom sa med fakulteta.




vrteška života -> RE: Azoospermija (31.10.2013 8:26:45)

Muzek je danas otisao da uradi nalaze i koliko znam fsh bude odmah u toku dana gotov ili ne?
Nebitno, uglavnom, zna li iko iz iskustva sta ako je fsh ispod ili iznad ref.vrijednosti?




vrteška života -> RE: Azoospermija (31.10.2013 13:31:13)

Magnolie , u pravu si, kad mi je dragi otisao gore, iako mu dr Emre nije rekao da radi kariotip zena mu je objasnila da y mikrodel. i to idu skupa u paketu i to kosta 232 i to zamislite "za one sa naseg kantona 232 km a oni koji rade sa drugih kantona je besplatno! ) wtf?! bas sam se naljutila [sm=smiley15.gif]...
Sto kaze pjesma Mire Skoric "Ista nam je tuga , isto nam je svee , znam da isti se pronalaze" tako i nas veze ista spona....
Zajedno do nasih [sm=duda.gif] ako Bog da....
Kisssssssss for allllllllll




Magnolie -> RE: Azoospermija (31.10.2013 14:49:08)

znam.... i moja je reakcija bil ista kad mi je rekla da samo sa SA kantonom nemaju ugovor [sm=zmeden.gif][sm=zmeden.gif] uzas... ali eto sto se mora mora se...jeste li uradili testove? za koliko su vam rekli da ce biti gotovo??




vrteška života -> RE: Azoospermija (31.10.2013 17:47:48)

E ovako Magnolie: muz je uradio fsh , testosteron i nalaz ce biti za dan dva, a ove delicije ce uraditi sutra , danas je uplatio a sutra mu rekli da dodje [sm=smiley13.gif] on se iznervirao pravo, javicu sutra kad su mu rekli da ce biti gotovo.Sta ste vi od nalaza uradili i jeste li bili u postupku do sada?




Magnolie -> RE: Azoospermija (31.10.2013 20:14:23)

mi smo povadili nalaze hormona i sada cem da uradimo i te nalaze na medicinskom fakultetu. FSH je povecan (19) urolog Prcic mu je dao neku terapiju Nolvadex pa cemo uskoro ponoviti nalaze spermograma i hormona da vidimo desava li se ista, takodjer jede onaj mix sa medom(kazu da je dobar) i suhe smokve u maslinovom ulju (kaz da je dobro za snizavanje FSH, a to cemo da vidimo) . uz to sve MM ima varikokelu koju treba da operise pa i to ganjamo.aaaaaaaaa znas kako je sve to uganjati kod nas [sm=hudicek1.gif]




vrteška života -> RE: Azoospermija (1.11.2013 8:54:38)

A to za taj mix ne znam [sm=zmeden.gif] ...mozes li i poslati recept i za jedno i za drugo ?
Mi cekamo nalaze, jutros je MM otisao gore, uzeli mu krv i kazu nalazi za nekih 15 ak dana..
A reci mi je li bolje kad je fsh povisen ili snizen, mislim koja od te dvije varijante je bolja ?




Magnolie -> RE: Azoospermija (1.11.2013 15:14:52)

hmm...mislim da je bolja kad je snizen. problem je visok FSH sto je kod nas slucaj .[sm=smiley13.gif]
javi kako je proslo....sretnooooooo




Magnolie -> RE: Azoospermija (1.11.2013 15:19:23)

mix sa medom : 1Kg meda pomjesati sa 100gr badema,jezgre oraha,suhe smokve,suhe sljive,suhe marelice,suho grozdje,ljesnjak,sjemenke bundeve,suncokret sjemenke,susam,kokos,kikiriki...sve neslano i neprzeno (sirovo) po 100gr i sve smixati i jesti svaki dan ujutro i navecer po asiku...jako je ukusno i jako kaloricno.
a suhe smokve potopiti u maslinovo ulje i tako neka stoji 40 dana, nakon toga svaki dan po dvije smokve jesti ujutro. a ako nemate vremena cekati 40 dana moze i odmah jesti smokva i kasika maslinovog ulja ili potopiti navecer i jesti ujutru...kako god, kazu nekome je pomoglo da snizi FSH eh da vidimo [sm=smiley1.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>