RE: Azoospermija (Puna verzija)

Forum >> [Zatrudnjivanje] >> Problemi sa zatrudnjivanjem



Poruka


vrteška života -> RE: Azoospermija (4.11.2013 10:42:38)

Hvala Magnolie[sm=smiley20.gif] , cekamo nalaze pa ako zatreba da znamo odmah reagovati...

Zna li se kakva statistika za ove u Bahceci, kakvi su , koliko azoospermicara vec ima djecu?




Magnolie -> RE: Azoospermija (4.11.2013 15:45:20)

Nema na cemu...tu smo [sm=smiley1.gif] eh za bahceci ne znam ja sam samo na konsultacijama bila.... valjda se neko javi
jesu li stigli rezultati hormona?




vrteška života -> RE: Azoospermija (5.11.2013 9:01:01)

Nisu nam jos rezultati stigli, drzim fige da makar to bude donekle ok , nadam se opstruktivnoj jer sam citala da ima vise nade ako je taj tip azoo . U medjuvremenu muz ganja neke nalaze oko urologa na kosevu jer mu je prije otprilike mjesec dana konstatovano putem UZ da ima hronicni prostatitis[sm=zmeden2.gif]...i to se navalilo jos, a ko zna mozda je to veliki dio uzroka azoo [sm=zmeden.gif]....cekamo i nadamo se...
Jedina nada nam je Emre je mi je kolegica rekla da od njega nema boljeg i ako nam on nista ne nadje to je to.....[sm=smiley19.gif]





bosss -> RE: Azoospermija (5.11.2013 11:11:01)

cure razmislite dobro o snizavanju fsh narodnim preparatima , jer logicki kod smanjenje proizvodnje organizam luci povecano fsh da bi potakao proizvodnju tj visok fsh znaci da organizam se bori da izvuce iz rezervi sto vise moze . a u slucaju smanjenja fsh logicno da se zaustavlja i usporava sva proizvodnje . svi preparati koje daju doktori su ustvari fsh i oni sa tim povecavaju razinu fsh nebili se uspostavila normalna proizvodnje.
neznam jeste li me shvatili al malo pogledajte semu kako djeluje fsh i lh na proizvodnju pa ce vam biti jasno.
sos je spustila fsh na cinimi se 1 pa u testisima nista nije bilo.




Magnolie -> RE: Azoospermija (5.11.2013 12:04:21)

vrteska
i MM je takodjer urolog konstatovao upalu prostate(takodjer moze da bude jedn od uzroka azoospermije) i dao mi Tavanic lijek, nako kojeg se dobro osjecao valjda je i upala prosla. a za prostat je dobro da kupis ulje od sjemenki tikve i pije po kasiku prij obroka super stvar.I mi ganjamo urologe na kosevu da pokkusamo nestoza operaciju varikokele ne znam ni kako to sve hoda kod nas




Magnolie -> RE: Azoospermija (5.11.2013 12:07:10)

boss hvala
sad cu bas da pogledam...nisam to znala, ja sam citala bas suprotne stvari da ako se fsh snizava testosteron se povecava i ovo sto je MM urolog dao je Nolvadex to je kao za snizavanje Fsh tako nam je rekao.... eh sad znaj sta je sve ovo dobro a sta ne...




vrteška života -> RE: Azoospermija (6.11.2013 9:29:09)

Pa Magnolie mozda je vama u varikokeli spas..mislim kad je muz operira da plivaci nadju svoj put do [sm=kava.gif] .....Ko vam je konstatovao varikokelu?
Moj dragi je juce radio bris uretre i kaze jadnicak da ga je bolilo pravoooo.....
Mi cekamo sve te nalaze i valjda ce Emre krajem ovog mjeseca pocetkom dec. doci...




Magnolie -> RE: Azoospermija (6.11.2013 14:30:55)

joj mogu misliti kako je bolilo [sm=smiley13.gif]
dr Prcic u Suncu je konstatovao varikokelu prvi, pa onda potvrdio dr Emre i to kaze da je veeelika i predlozio mu operaciju. nadam se da je spas u tome, da bar nesto biti poslije operacije...sve je bolje od 0. gdje je radio briseve?da li ga je poslao doktor iz Koseva da to radi ili??? MM nije niko spominjao briseve mada je meni logicno da i to radi, pa da pitamo dr? ne znam ni kome da idemo gore...kazu da su Hiros i Sabanovic dobri. mi idemo aBd u petak uganjati nekoga od ove dvojice, ako uspijemo.




vrteška života -> RE: Azoospermija (6.11.2013 22:46:03)

Ni mom muzu nista Emre nije rekao da uradi osim fsh i y del. Nego , obzirom da su MM konstataovali ali samo putem UZ da ima taj hronicni prostatitis kolegica mu jako dobra rekla da uradi bris (jer ce navodno svaki urolog to traziti kad tad) i nakon sto mu nalaz brisa bude gotov da ode urologu da bi sanirao tu upalu koju mora sanirati sa ili bez Bahcecija zar ne?! Tako da vjeruj mi dok ne pitas, dok se ne nameces i na koncu ako nemas "veze" u prevodu si ko Alisa u zemlji cuda ...nazalost[sm=smiley6.gif]...Ugl. trazi od doktora svog da mu dadne uputnicu da uradi bris uretre jer ce mu trebati (al mu ne govori da boli [sm=smiley2.gif] ..ne prepadaj ga unaprijed) heheh al sta ces im...i mi trpimo svasta, pa i porod aBd na kraju [sm=bravo.gif]....Eto tu smo jedni za druge da izvjestavamo, nadamo se, tugujemo zajedno.....




Magnolie -> RE: Azoospermija (7.11.2013 9:12:12)

hocu obavezno sve cu tto zapisati da mu da te uputnice... ma ne smijem bol ni spomenuti [sm=smiley36.gif] ...joj jedva cekam da odemo kod urologa da se to vise pocne rjesavati i da uradimo jos jedan spermogram zanima me da li je terapija imala bilo kakvog ucinka.
hvala vam sto ste tu i sto se mozemo izjadati,bar ovako jedna drugoj [sm=smiley19.gif] ...nije nimalo lako ni nama a ni nasim M..nadamo se boljem sutra




vrteška života -> RE: Azoospermija (11.11.2013 15:39:18)

Drage forumasice, suprugu na nalazu pise da mu je fsh 12.3...zna li itko je li visok, nizak, ok? Please help..........




aboni76 -> RE: Azoospermija (11.11.2013 15:57:15)

Pišu li na nalazu referentne vrijednosti?
Mislim da je blizu gornje granice, da još uvijek nije preko, ali referentne vrijednosti se razlikuju od labaratorije do labaratorije.
I nemojte se cure opterećivati sa visinom FSH, više puta sam se uvjerila da on nije validan pokazatelj da li ima ili nema spermatozoida. Naravno bolje je kada je u granicama, ali je i kod ljudi sa jako visokim FSH bilo spermatozoida.




vrteška života -> RE: Azoospermija (12.11.2013 9:41:27)

Ma onaj nalaz nista ne kontam , prvo pise za zene nekoliko stavki a za muske od 1, -- do 9. 7 a kod njega je 12.3, dok sam na netu cackala i vidjela da je fsh normalan od 0-15 iu/l [sm=zmeden.gif] hajd ga znaj....ubi me nestrpljenje u iscekivanjima drugih nalaza i ponovnog vidjenja sa dr......
Ima li iko jos od azoo da je radio fsh ? Rezultati?




Magnolie -> RE: Azoospermija (12.11.2013 15:56:10)

Da to je povisen i MM je 19Fsh. Kazu da za to nemaju nikakve terapiije. Mi smo danaas bili kod urologa na dipu i dao mu je more nalaza da povadi izmedju ostalog da ponovi hormone i spermiogram tako da cemo to ganjati ovih dana. Da mi je vidjeti na spermiogramu bilo sta osim saamih 0 bila bih presretna. Inace nama je svaki dr rekao da , navodno, nema nista jer je fsh povecan.




aboni76 -> RE: Azoospermija (12.11.2013 16:09:19)

Magnolie pusti ti naše doktore što govore, ja sam svjedok da su čovjeku sa fsh 60 našli spermatozoide, a mm je imao 22 FSH i našli su 3




aboni76 -> RE: Azoospermija (12.11.2013 16:10:40)

I obavezno provjerite da li rade spermogram sa centrifugiranjem




Magnolie -> RE: Azoospermija (12.11.2013 18:02:48)

Alboni
Hvalaaaa!!! Ne znamo gdje je najbilje da odradimo spermiogram sa spermiokulturom imas li nam sta predloziti???
I da lu je neko koristio tribestan tbl ? Prioccitala sam negdje da je dobra i Maca u prahu
[sm=smiley27.gif][sm=smiley27.gif]:*[sm=smiley27.gif]




vrteška života -> RE: Azoospermija (12.11.2013 19:08:44)

Magnolie draga najbolje ti je da spermiogram uradis dole u bahceciju jer oni rade centrifugiranjem, jeste 100 km ali bar si sigurna i ne sekiraj se , citala sam da taj fsh ne mora nuzno znaciti da plivaca nema nikako...Ako niko ono ce ih Emre naci, i mom MM i tvom ABD...[sm=bravo.gif]

Cekamo i mi y delicije nalaze, briseve uretre....

Bit ce to sve ok vjerujem cvrsto i ne znam za drugacije[sm=sloncek.gif]
aboni 76 kakva su tvoja dosadasnja iskustva (sorry nisam nista citala ne da mi se oko postova) ...Koliko vasa bitka traje i gdje ste pokusavali?




aboni76 -> RE: Azoospermija (12.11.2013 21:23:17)

Mognolie ne znam gdje se može uraditi spermogram sa spermokulturom, mi to nismo radili, pokgledaj na netu gdje privatno rade spermograme pa ih nazovi i pital da li rade spermokulturu. Mislim da spermogram sa centrifugiranjem (ali provjeri) možeš uraditi kod Mehmedbašića, trebalo bi da je jeftinije nego u Bahceciju, ali ako ćete ići kod njih svakako ćete morati i kod njih uraditi.

vrteška života, mi smo za azoo saznali prije godinu i pol, genetika je u pitanju, u decembru radili micro tese, našli malo, nisu znali koliko, u junu bili u postupku, kada su odledili bila 3 kom, dobili 1 embrij, ali nismo uspjeli. ne preporučuju opet micro tese, tako da smo se mi odlučili za donatorsku, čekamo da skupimo lovu ili da se napokon donese donese zakon,




Magnolie -> RE: Azoospermija (12.11.2013 23:15:51)

Hvala vam cure
Ne smijem mnogo da se nadam, ali uradit cemo uskoro spermiogram pa cemo vidjeti. Ako nistta ne bude, ne preostaje mi nista drugo nego dr.Emre. ugllavnom, tu smo i izvjestaj ide sta god da bude. Ljubim vas




vrteška života -> RE: Azoospermija (12.11.2013 23:24:27)

Aboni, zao mi je sto vise ne idete dalje sa mt no drago mi je sto ste otvoreni i za opciju donora.A gdje ste radili postupak i mt?
Gdje ste inace kontali ici u postupak sa donorom? Bahceci preporucuje Kipar..[sm=zmeden.gif]...I koliko vas je sve ukupno kostalo to sa postupkom, mtese, lijekovi, postupak? Sorry ja se raspricala ali znas kako je kad ulazis u sve to, svaka informacija zlata vrijedi....
Magnolie, spermokulturu rade i u Eurofarmu ali ne rade spermogram pa ti vidi gdje ti je najiplatnije.U luzanima spermiogram je 40km, jer smo i mi tamo prvi put radili....Dr. Emre dolazi 28.11.ovdje kod nas ako nekoga interesuje za info....

Kisssssssssss




aboni76 -> RE: Azoospermija (13.11.2013 9:15:53)

Radili smo u Bahceciju. MT je koštala 2.500 KM, lijekovi i nalazi oko 2.000 i postupak 4.000, znači ukupno oko 8.500,00 KM. Mi smo mislili u Prag, dosta sam pozitivnih iskustava čula, a jeftinije je od Kipra. Osim toga, ja sam se malo i razočarala u Bahceci, poslije transfera sam dobila užasne bolove, mokrila krv, zvala ih više puta, a njihov odgovor je bio da to nije do VTO, da se obratim internisti. Mislim da smo za 8.500,00 KM ipak zaslužili malo više pažnje. I sad se pitam da li je to možda bilo presudno što mrvica nije ostala :(.
Slobodno pitaj, rado ću pomoći ako mogu, jer sam i sama sve to prošla i puno su mi pomogle informacije koje sam dobila od raje s foruma :)




Magnolie -> RE: Azoospermija (13.11.2013 9:22:22)

alboni
U zadnje vrijeme vise sam procitala negativnih , nego pozitivnih iskustava vezano za Bahceci. Vjerujte da se i ja sada predomisljam da odemo negdje vani na biopsiju [sm=zmeden.gif][sm=zmeden.gif]




aboni76 -> RE: Azoospermija (13.11.2013 10:13:07)

Magnolie problem je što nigdje blizu ne rade micro tese, a jedino je ona konačna, kažu da je dr. Emre veliki stručnjak, zato smo se odlučili za njih, jer da biopsijom nije nađeno ništa opet bi išli na micro tese.




Magnolie -> RE: Azoospermija (13.11.2013 12:22:12)

cula sam i ja da je veliki strucnjak mi cemo morati na biopsiju svakako nema nam druge opcije




Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>