RE: Azoospermija (Puna verzija)

Forum >> [Zatrudnjivanje] >> Problemi sa zatrudnjivanjem



Poruka


Magnolie -> RE: Azoospermija (23.11.2013 20:31:36)

eh superrr...hvala witch




vrteška života -> RE: Azoospermija (26.11.2013 11:11:52)

Pozzz cure i curice :D

kako ste vi na ovom snjeznom danu ??? Mene malo trema hvata obzirom da nam dr.Emre dolazi u cet. pa smo zakazali kod njega i jedva cekam njegovo misljenje..Naime stigli su nam nalazi svi i ok su, sto se tice brisa uretre nema nikakvih baja i bajica heheh a na nalazu mikrodelicije pise da nije uoceno delicije na bla bla hromozomu (ne razumijem se bas) hehe a kariotip je muski normalan....
Ima li kod vas sta novoga?




bosss -> RE: Azoospermija (26.11.2013 11:22:41)

vrteska svaka cast na dobrim nalazima , nek samo nije genetika u pitanju nek je to ok a sve drugo se da rijesiti.
vidim da se sprema novi zakon o mpo , pa mozda se uskoro bude moglo i u baheci preko fonda, al pitanje kad ce se to docekati.




witch -> RE: Azoospermija (26.11.2013 12:30:16)

http://www.spermhope.com/shipping_plus/usa_shipping_Plus.html

Sjetih se da je neko nekad pisao na nekom forumu o ovom preparatu, pa ostavljam vam link, pa istrazite malo. Sa srecom! [sm=bravo.gif]




Zelimo_bebu -> RE: Azoospermija (26.11.2013 14:01:17)

Dobar vam dan curke, kako ste mi? Magnolie zelim srecu...vrteska svaka cast za dobre nalaze, sad idemo dalje, cuvam fige




Magnolie -> RE: Azoospermija (26.11.2013 18:27:51)

vrteska jejjjjjj supeeeerrr [sm=bravo.gif] za nalaze...bude to sve ok aBd




Magnolie -> RE: Azoospermija (29.11.2013 12:04:10)

vrteska
jeste li isl kod dr emre??????




vrteška života -> RE: Azoospermija (29.11.2013 22:39:53)

Drage moje Magnolie, boss, witc, zelimo bebu, malo losih vijesti danas [sm=smiley19.gif]..
Naime muz je bio na pregledu kod Emre-a danas sa nalazima, i on kaze da ako zelimo oeraciju nije problem ali njegov je savjet da ne radimo sad zasad nista jer sumnja da ce ista naci obzirom da mu je fsh visok i palpacijom nesto nesto sa testisima [sm=zmeden.gif]...
Mi nismo htjeli "silom u Boga" kao sto kazu ici jer on je vrhunski , pa i kad je rekao da su jako male sanse zbog svega da ce naci sto inzistirati.Ono sto je rekao da ponovi MM nalaze fsh , testosterona i ono ostalo i da ce on sigurno krajem svakog mjeseca biti tu i da mu opet pogleda nalaze i eventualno propise terapiju i.Mora vise vjezbati, kretati se zivjeti zdravo i za nekih godinu dana da okusamo micro tesu...
Ne znam sta da vam kazem, malo mi je bad ali proci ce....najvise zbog njega...toliko je zelio dijete da vam ne mogu opisati...[sm=smiley19.gif]
Drago mi je da vas imam jer smo sve u istim "sr......" da prostite....ali sta je tu je od Boga je...
Magnolie koliko je fsh tvom M i jesi li ovaj sperm hope narucivala i kako? Ima li ko kakvih iskustava?

[sm=smiley31.gif] vas sve......




bosss -> RE: Azoospermija (30.11.2013 9:53:52)

vrteska , za ove 3 godine koliko sam doktorirala na azoospermiji citajuci raznorazne forume i naucna istrazivanja sam skontala i naucila samo jednu stvar dok se ne otvori i nevidi nikad ne znas na cemu si , imas masu primjera gdje sa fsh preko 50 nadju par komada dok imas onih isto masa sa normalnim fsh koji nemaju ni jednog jedinog.




aboni76 -> RE: Azoospermija (30.11.2013 12:19:37)

vrteška i ja se slažem u potpunosti sa boss, koliko se sjećam tm je bio fsh 12, jesam li u pravu? Je li vam još išta rekao, sumnja li šta bi mogao biti uzrok azoo?

skoro svi koji su prošle godine u decebru radili MT su imali puno veći fsh i opet im je davao šanse, a bilo je slučajeva kao što je i boss rekla, sa dobrim nalazima, sve u referentnim vrijenostima pa opet ništa. ja ne sumnjam u dr. emrea ali mislim da ne može ništa znati dok ne otvori. mom mužu je rekao da misli da će vjerovatno naći u jednom testisu, a poslije mt se ispostavilo da u tom nije bilo ništa već u drugom.




Zelimo_bebu -> RE: Azoospermija (30.11.2013 19:21:18)

vrteska grlim te jako,,,ne znam sta da ti kazem jer me ova azoospermia ubija u pojam....kakve su mu vrijednisti fsh? Mi smo ti radili ali nam nitko nije ocitao nalaz....Ja se iskreno nadam da ce se nalazi popraviti pa da uspijete otici na micro tesu...sta on predlaze dalje ima li kakve terapije?




vrteška života -> RE: Azoospermija (30.11.2013 20:23:26)

Drage moje, hvala vam za podrsku , jako mi znaci u ovim trenucima..
Mom M je FSH bio 12,3 na nalazu, on predlaze jos jednom da se ponove nalazi pa kad dodje krajem dec. eventualno da mu neku terapiju preporuci...Njemu su testisi malo gore nisu bas u mosnicama a i od debljine valjda , ne znam, uglavnom mora da smrsa posto ih deblljina zagrijava, tako da on nije odustao od operacije samo misli da treba da poradi malo na fizickoj aktivnosti, vitaminima i sl , eventualno terapiji pa kroz odredjeni period da probamo i MT ...Ugl sad je sumnjao da ce naci ista ali izbor je bio nas tako da nismo htjeli "dzaba" da se upustamo sad u to nego dok odradimo ove ostale stvari..Ne znam sta da misli zaista....razmisljami o vjestackoj...
Ima li jos koja curka ovdje da tako razmislja? Gdje i kuda dalje ?

[sm=zmeden.gif] iskusenja , iskusenja......
Love you all........




Zelimo_bebu -> RE: Azoospermija (30.11.2013 20:48:48)

vrteska nama je moja doktorica rekla da nam je jedini izlaz micro tesa, pa cmeo mi najvjerovatnije Balicima podlije Nove Godine nekad na prvi pregled na savjetovanje pa cemo vidjet kakve su nam opcije....ja tek sad vidjet da MM ima nizak testosteron, on je u referentnim granicama samo skroz na dnu ref vrijednosti....samo 7....vama zelim svu srecu, mozda se stanje popravi neka se malo aktivira promijeni prehranu, dopinguje vitaminima i mora postojati rjesenje....




Magnolie -> RE: Azoospermija (1.12.2013 15:33:23)

cao curkeeeeeeee
vrteska nemoj biti tuzna izborit cemo se mi sa ovim kad tad aBd!!! MM je fsh bio 19,8 sad 21, a testpsteron 7 sad 10 sto je ja mislim dobro. a i endokrinolog je rekao tako. jos uvijek nismo poceli ni sa kakvim prepaatima dok sve nalaze ne povadimo i dok se ne sredi varkokela. spermhope se nabavlja u americi pa ne znam kako poruciti a citala sam pozitivna iskustva, tribestan je isto dobar i ortoml fertil plus eh sad to je sve individualno nekome pomaze nekome ne. ne znam zast ovam je dr rekao da nece nista naci zbog povisenog FSH i to vam je samo 12...nama nije nista za to rekao ...ne kontam [sm=zmeden.gif]...znam more pareova sa jos vecim FSH su bili na MT i nasli plivace hvala BOgu sve ok!nakon ovog studiranja po netu o azoospermiji dosla sam do zakljucka da nista vise nema veze ni sa cim!!!!!!!!!!!!!!ni visok FSH ni ovo ni oono...ljudi sa visokim FSH od kojih doktoru dignu ruke prironim puten naprave djecu , oni sa normalnim FSH nikako ne uspiju u tome [sm=zmeden.gif] i slicno!vise mi nista nije jasno! ne kontam ga uopste!!!sve vise razmisljam da odem kod balica!




sos15 -> RE: Azoospermija (2.12.2013 8:06:51)

Magnolie,

spermhope možeš naručiti na stranici http://spermhope.com/. Plaćanje je najjednostavnije preko paypal-a. Ja bih ti preporučila da izabereš opciju sa paćenjem tracking cod-a malo je skuplje, ali možeš pratiti gdje je proizvod i sigurnija si da će stići.
Sretno!!!




Magnolie -> RE: Azoospermija (2.12.2013 13:45:18)

sos da li placas jos nesto pored toga? neku carinu ili nesto jer su to tablete pa zato? a super imam paypal racun taman bi mi super bilo. jesi t vec narucivala?




sos15 -> RE: Azoospermija (3.12.2013 8:43:05)

Mislim da me je carina izaška oko 120 KM, ali ne znam tačno, mi smo to naručivali u januaru. Računaj tako negdje.




Magnolie -> RE: Azoospermija (3.12.2013 11:25:46)

i sta misli? jel se sta promjenilo? za koliko mjeseci je terapija?? i koliko ukupno sve kosta? sorry na peglanju




Magnolie -> RE: Azoospermija (3.12.2013 11:29:36)

i koliko dugo se ceka? [sm=smiley1.gif] ja sam se bas zagrijala , slala sam im mail i fino su mi odgovorili odmah. ako neko zeli da mu posaljem sta mi je ova dr napisao o FSH i ovom preparatu neka mi se javi...ljubim vas




sos15 -> RE: Azoospermija (3.12.2013 13:13:54)

Pošijljka stigne za otprilike 15 dana. Terapija ti traje 6 mjeseci.

Ja ti nisam najbolji primjer. MM je počeo piti spermhope nakon neuspješne micro tese, i nije bilo rezultata. Nismo se iznenadili jer nam ni doktor nije dao nadu, kada je vido nalaze mm odmah je rekao da sumnja da nam može pomoći. Međutiim, muž forumašice tin je počeo piti prije micro tese i pojavilo se par komada u ejakulatu, to je pozitivan primjer.




Magnolie -> RE: Azoospermija (3.12.2013 14:33:17)

ajooj zao mi je sto nije pomoglo [sm=smiley13.gif] mi cemo probati nista necemo izgubiti...nismo jos bili na MT abd planiramo kada se zavrsi operacija varikokele i kada se nanbuba vitaminim i to sve.porucit cemo pa cemo vidjeti ko zna sta se moze desiti! hvalaaaa




vrteška života -> RE: Azoospermija (3.12.2013 21:25:43)

Evo gledam i kontam da i ja porucim spermhope obzirom da je i nama rekao da sumnja da ce sta naci....bubacemo se vitaminima, onim med-mixom sto mi je Magnolie dala a i porucicemo taj SP pa vidjecemo..
Sos15 koja je vasa prica, mislim koji doktor je rekao da sumnja da ce ista naci sto vam se ispostavilo nakon MT ?
Sta i koji dio nalaza ga je nagnao da tako pomisli? Sta ste kontali dalje?




Magnolie -> RE: Azoospermija (3.12.2013 22:29:31)

i mi cemo sigurno poruciti sperm hope bolje ista nego nista... pa cemo onda na MT aBd nakon svih mogucih terapija...vrteska kako si ti? nema te dugo [sm=smiley1.gif]




vrteška života -> RE: Azoospermija (4.12.2013 11:04:04)

Draga Magnolie ma evo nakon prvobitnog blagog soka za mene i M oporavljamo se i idemo dalje, never give up!!![sm=bravo.gif] Sta dragi Bog odluci zapravo tako ce i biti, mozemo se mi na glavu nasaditi i sve dubiti tako...na nama je da damo se od sebe ostalo je visa sila....
kako si ti kontala naruciti SH ? Preko njihovog web-a ili? Koliko kosta terapija (cini m i se da su ono neke tri kutije- 3 stepa koji traju 6 mjeseci) ??




Magnolie -> RE: Azoospermija (4.12.2013 12:43:50)

da to je terapija za 6 mjeseci... 199 $ kosta + oko 120 KM carine s placa kad stigne. pa porucit cu uskoro cim bdem imala pare, preko njihove stranice :D poslat cu ti u pp sta mi je njihov dr odgovorio[sm=smiley1.gif]
ljubim vaaaaass




Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>