RE: Azoospermija (Puna verzija)

Forum >> [Zatrudnjivanje] >> Problemi sa zatrudnjivanjem



Poruka


sos15 -> RE: Azoospermija (27.12.2013 8:04:10)

Magnolie,

kako ne bi bilo dobro! Nađeni spermatozoidi, heeeejjj! To je super! Sad se što prije riješite ureaplazme i otiđite da vam zalede materijal. Napravi mužu onaj napitak od vina i bijelog luka, super je za  bakterije, a obavezno popij i ti, ako ima on 99 % imaš i ti ureaplazmu.




Magnolie -> RE: Azoospermija (27.12.2013 8:43:33)

hjoj kontala sam da nije kakva greska pa sam procitala nalaz 100 puta. ja sam radila iste nalaze prije par mjeseci nisam imala ureoplasmu ali cu ponoviti da vidim. a kakav je to napitak kako se pravi?




Zelimo_bebu -> RE: Azoospermija (27.12.2013 9:26:15)

Ja se ne razumijem mila al se nadam da je dobro....mi nismo radili bris uretre
IZVORNA PORUKA: Magnolie

hejj cureeee ne stogoh prije da javim.... uzeli nalaze urinokultura - sterilna, Bris uretre - normalna flora U DIREKTNOM PREPARATU NADJENI SPERMATOZOIDI AAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!! I UREOPLASMA NADJENA U KOLICINI VISE OD 10 NECEGA NE ZNAM CEGA...clamidia - negativan!
NEKI ANTIBIOTICI PREDLOZENI OVO ONO! IZGUBILA SAM SE KAD SAM UZELA NALAZE ZBOG OVIH SPERMATOZORIDA JEL OKO OK ILI NE NE ZNAM ! pomagajte javite mi sta ovo sve znaci! ljubim vassssssssssss





sos15 -> RE: Azoospermija (27.12.2013 11:28:37)


Recept: 60 cenova belog luka i 1 litar belog vina. luk se ocisti do poslednje kosuljice i presece se uzduzno, stavi se u belo vino i kuva se na tihoj vatri u POKLOPLJENOJ serpi dok ne provri + 5minuta. Šerpa se ne otklapa dok se vino ne ohladi (da ne bi isparilo) . Čuva se u frižideru i pije se po jedna rakijska čašica pola sata pre jela 3 puta na dan. lek traje oko 9 dana.
Čula sam da je mnogima pomogao, nadam se da će i vama. I još nešto: dok god se ne riješite bakterija trebali bi se štititi prilikom odnosa, jer u suprotnom prenosite s jednog na drugo :-(





Magnolie -> RE: Azoospermija (27.12.2013 14:19:33)

sos 15,
hvalaaa punoo.. ja idem slijedece sedmice na pregled. jel se to pije 9 dana koliko to traje ili moze i da ponovo napravim i da duze pijem??? :*




sos15 -> RE: Azoospermija (27.12.2013 15:21:02)

Draga,

možeš ti to piti i mjesec dana, ali s obzirom na ružan miris koji ćete ostaviti oko sebe, sumnjam da ćeš htjeti [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image].

Ja sam imala streptokoku i napravila sam si taj napitak, moram priznati da sam na poslu izbjegavala ljude, prosto mi bilo žao kolegice u kancelariji. Popila sam sve u 3 dana, ali je uspjelo.  Sve zavisi koliko možeš izdržati miris. Ja bih to napravila odmah i počela piti prije nego uradiš nalaze. Nema razloga za čekanje.




Magnolie -> RE: Azoospermija (27.12.2013 16:57:29)

uh ja cu praviti veceras pa sta bude :D




Kikitown -> RE: Azoospermija (27.12.2013 23:58:03)

Magnolie pa to je super, cestitam vam od srca i samo naprijed! Konacno nesto pozitivno da vidim da mi da morala!!!! ljubim te i samo naprijed do cilja [sm=smiley31.gif]




Magnolie -> RE: Azoospermija (28.12.2013 16:09:51)

hvala Bogu bar su se negdje nasli :D pa gdje god :Dbitno mi je da postoje ... dobili smo antibiotike da pijemo zajedno pa cemo na kontrolu aBd. ima sta novo kod vas? joj hvala vam svima sto ste tu




Magnolie -> RE: Azoospermija (3.1.2014 11:07:46)

drage moje... Sretna vam nova godina sve najljepse vam zelim da vam se sve zelje i zeljice ostvare [sm=smiley27.gif][sm=smiley27.gif]




vrteška života -> RE: Azoospermija (3.1.2014 11:36:44)

Drage moje,

sretna vam Nova 2014 , da mi budete lijepe, zdrave , nasmijane i sretne i da pod vasim malim srcima zakuca jos jedno malo majusno ......

Grlim vas puno......




Kikitown -> RE: Azoospermija (10.1.2014 10:17:34)

Magnolie ima li sta novo kod vas? Koliko god se mi svi borili na ovaj ili onaj nacin, vasa sreca nam najvise daje moral i nadu u ostvarenje roditeljstva! Javljaj nam se pleaseeeee [sm=zz_dance.gif]




Zelimo_bebu -> RE: Azoospermija (10.1.2014 12:04:56)

Dan drage moje, jel ima sto novoga kod vas? Vidim da se slabo javljate...sve vas grlim
kikitown magnolie soss vrteska




Magnolie -> RE: Azoospermija (12.1.2014 15:22:41)

hejjejj tu sam. nista se ne desava novo pa ne znam ni sta da vam pisem. jos uvijek pijemo antibiotike i kada zavrsimo sa terapijom sacekat cemo 10tak dana pa odosmo na provjeru...uh teski antbiiotici razvalise zeldac [sm=smiley1.gif]...nadam se da cemo uspjeti da se rijesimo ovih bakterija [sm=hudicek1.gif]. javljajte se ljubim vas i grlim sve punoooooooo [sm=smiley27.gif][sm=smiley27.gif]




bosss -> RE: Azoospermija (15.1.2014 9:16:54)

cure sretna nova godina sa zakasnjenjem i da ova godina vam bude sretna u borbi za male vragolane.
mi brojimo jos sitno i ako bog da do kraja ovog mjeseca cemo zavrsiti svoju borbu sa azoospermijom.
ljubim vas puno i drzite se.




moni555 -> RE: Azoospermija (17.1.2014 11:41:06)

pozzz svima evo da se i ja javim, muz ima azooo i s tima se borimo vec 2 godine, nalazi svi uredni, uzv testisa uredan, kariogram takodjer, ali spermica nema, sada cekamo red za biopsiju u Zg na Rebru, ne znam ni sama da li da cekamo jos da dodjemo na red u Zg ili da probamo u Sarajevu...ovo cekanje me izludi vise od icega tijekom ove borbe...




Kikitown -> RE: Azoospermija (20.1.2014 12:18:43)

moni555, "dobrodosla" a jos prije otisla sa ove teme u neke veselije :D Zelim vam puno uspjeha! Ja sam optimisticna da u narednoj godini ce biti dosta bebica na nasem podforumu! ljubim te i sve moje hrabrice [sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif]




Magnolie -> RE: Azoospermija (20.1.2014 14:22:19)

moni555 "dobro nam dosla" :D kikii gdje si ti??? kako ide? ima li ista novo? [sm=smiley27.gif]




djevica88 -> RE: Azoospermija (21.1.2014 15:29:39)

pozzzzz.ja sam nova clanica...zelim isto sto i vi...bebu...Mom muzu je dijagnosticirana azoospermija,jos uvijek smo u soku,ne znamo odakle da krenemo,pa se nadam da cu ovdje naci neka pozitivna iskustva[sm=smiley13.gif]




Magnolie -> RE: Azoospermija (21.1.2014 17:35:54)

pozz djevica88 i tebi "dobrodosla" nadam se da cemo ti uspjeti pomoci. citaj nase predhodne komentare mozda nadjes nesto sto nisi znala, i slobodno pitaj![sm=smiley31.gif]




djevica88 -> RE: Azoospermija (21.1.2014 17:41:15)

caoo,svaki dan citam i pokusajem da nadjem neki odg.moj muz ima azoo,a svi nalazi koje smo uradili su ok,dok.predlaze biopsiju a nakon toga provjeriti kanale da vidi imal nekih zacpljenja,jer ima i neku kvrzicu na testisu koja moze biti znak zacepljenja,ne mozemo biti pametni sta da radimo




Magnolie -> RE: Azoospermija (22.1.2014 9:32:13)

koje nalaze ste sve odradili? kod kojeg ste doktora?




vrteška života -> RE: Azoospermija (22.1.2014 10:50:04)

Pozzzzzzzz drage moje [sm=smiley27.gif]...

Nisam se javljala bas dugo Kiki , Magnolie, Boss, Zelimo bebu i sotale kako ste mi, ima li sta novoga...

Kod nas nista apsolutno nista...jos nas poklopila vijest o bahceci administarciji i trenutnom zatvaranju klinike ...Uzas....

Jedino sto MM predlaze je da cim prpradi klinika uradi MT iako mu je Emre savjetovao da aceka godinu ...Kaze :" nek otvori, vidi ima ima , nema nema " i kraj...Malo sam u bed-u zbog toga...sta i ako nikad nista ne nadje? Znate na sta mislim, vrzmaju li se vama po glavi takve misli, tipa cijeli zivot bez djece , sami, i sl. Hoce li zbog toga moj brak upasti u krizu bez povratka i tako ??
Hvala Bogu drzimo se i volimo i to je jedino vazno zasad..ostalo je na Bozijoj odredbi....

Volim vas sve..................




Magnolie -> RE: Azoospermija (22.1.2014 15:14:18)

Vrteska [sm=smiley27.gif] nista novo ... popili smo terapiju i sad cekamo da prodje 10tak dana da odemo utraditi spermiogram oper da vidimo sta ce biti na njemu!te tvoje misli su iste kao moje ali nemoj se previse opterecvati jos ti je gore! Sve je to Bozija volja! [sm=zmeden.gif] [sm=smiley31.gif] javljajte se




Kikitown -> RE: Azoospermija (22.1.2014 15:21:32)

Vrteska zivota,
obracam se tebi licno jer razumijem to sto se bojis za svoj brak, sto te hvata kriza. mene je isto neko vrijeme hvatala, i svaki drugi problem koji nastaje bio je mnogo intentivniji zbog tih emocija. Medjutim, ja sam se pomirila s cinjenicom da je sve u Bozijim rukama. Sve ako se i ne pojave spermiji, mm je spreman na donorsku. Ja imam 30 god i nije mi problem sacekati jos godinu, dvije, tri ... Ko zna mozda jednom zaista usvoje taj zakon o MPO. S druge strane, zenice kojima je rizicno da cekaju toliko vremena neka razgovaraju sa svojim muzevima o donorskoj spermi, ja nemam nista protiv i moj mm se slaze. Postoje sad tu mnoge diskutabilne stvari, individualna poimanja o kojim necu diskutovati jer nije vrijeme a ni mjesto za to, dragi Allah dž.š. nekome je dao djecu, nekome ne, ali jedno sam sigurna: Dragi Allah dž.š. je taj koji je nekome dao "pamet" da se dodje do tog otkrica koji se zove mikroinjekcija, koji se zove MPO, i razne druge opcije. Jednom kad bude vracen embrij, opet je dragi Allah dž.š. taj koji ce odluciti da li ce beba da se rodi ili ne. To je moje razmisljanje. Ja sam se pomirila s tim, i mm isto, nema tog nalaza koji cemo vise raditi jer sam vidjela da ima parovi kod kojih je sve uredno pa ne uspijeva, kao i parova koji nazalost nemaju cak ni uredne nalaze pa im je uspjelo. Po meni, pokazatelji ne postoje, jedino je vjera ta koja nas drzi, koja nam daje snage da se posvetimo fizickom i jednako vaznom psihickom zdravlju i nazalost neophodnim izvorima finansija koje moramo pronaci da bi svoje zelje ostvarili.
zato vas molim, volite se, pazite, molite, nadajte i prikupljajte novac. to je (bar mi tako mislimo) sve sto mozemo uciniti dok (ako) pronadju neki lijek.
volim vas sve!




Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>