RE: Azoospermija (Puna verzija)

Forum >> [Zatrudnjivanje] >> Problemi sa zatrudnjivanjem



Poruka


vrteška života -> RE: Azoospermija (16.2.2014 10:30:36)

Pozdrav drage moje,


Kako ste mi?
Magnolie :((((( znam da je grozan osjecaj bas kad si se ponadala za neki zalutali ....ali sta cemo ...idemo dalje u nove pobjede.....
Moj dragi jede onu smjesu koju si mi poslala, onu sa sjemenkama i medom....ali ovo sa bahcecijem nas je malo rastuzilo...
Ima li iko kakavu info od njih dole? Jesu li sta poceli raditi ? Je li ih iko kontaktirao?




Kikitown -> RE: Azoospermija (16.2.2014 11:17:49)

magnolie [sm=smiley31.gif]
pojavili su se jednom, pojavit ce se opet... tu su oni negdje :) Nemoj biti rayocarana, tek smo na pocetku, idemo dalje novi koraci nova nafaka!!
ljubim te, i sve moje curke [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




Magnolie -> RE: Azoospermija (16.2.2014 11:51:24)

ah ko zna sta li to znaci.... u uretri su pronadjeni...najvise me brinu ovi leukociti sto znaci da se jos nismo rijesili ureaplasme [sm=smiley13.gif] ljubim vas




bosss -> RE: Azoospermija (17.2.2014 14:21:17)

evo cure da se pohvalimo da smo dobili dva momka ,moji momci stigli na svijet zivi i zdravi.
tacno prije godinu dana smo se pomirili da nikad necemo imati djecu i vec bili umorni i pred odustajanjem , a sada dvoje spava u kreveticu. tako da nikad se ne zna kad ce se kome sreca osmijehnuti.
drzim vam fige da i vama azoospermija postane samo proslost i da se umjesto po urolozima vucete po pedijatrima.




Magnolie -> RE: Azoospermija (17.2.2014 22:25:11)

boss [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif] cestitam...i puno srece zelimm ljubim vas mnogoooooooooooo




Magnolie -> RE: Azoospermija (18.2.2014 20:05:32)

cure moje danas sam se zadala po netu da nadjem neke info o klinikama u pragu, i stupim u kontakt sa dvije klinike , koordinatorice me pozovu na mob i ispricamo se ko da se znamo 100 godina... jako ljubazni i posalju mi dettaljne korake i cjenovnik svega. ako koga zanima poslat cu u pp. tako da smo mi odlucili i sada skupljamo novac za Prag, ovjde se nemamo cemu nadati. ovo je ovdje uzas! ako koja ima neke info vezane za ovo neka mi javi , sve je dobro doslo. i smjestaj i prevoz i sve sto va moze na um pasti. Inace, jedna od doktorica im je rekla da pijemo Maca u prahu (kao sto i radimo)
kaze da je super za spermiogram. grlim vas... boss ljubi bebace




Kikitown -> RE: Azoospermija (18.2.2014 20:45:30)

bosss pa to je nesto najljepse sto sam danas cula, cestitamo od srca!!! Neka vam je dug i sretan zivot, ma sve sve sve najbolje eto sad ne znam sta sve da napisem koliko bih imala da vam pozelim! ljubimm
magnolie u istoj sam situaciji, salji na pp sve sto imas pa da razmotrimo, pozzzz <3




Magnolie -> RE: Azoospermija (21.2.2014 16:10:46)

cureeee ima li vas? desava li se sta? nema vas [sm=smiley31.gif]




vrteška života -> RE: Azoospermija (21.2.2014 20:06:50)

Boss cestitam od srca zaista.......neka su zivi i zdravi puno godina...

Magnolie, sta si kontala u Pragu raditi je li Microtesu i rade li je uopce?

Koje su cijene i kako to vec funkcionira? Imas li kakvih info o Bahceciju=

[sm=smiley31.gif]




Magnolie -> RE: Azoospermija (21.2.2014 20:20:45)

za Bahceci nemam pojma, u pragu rade sve posla cu ti u pp sve o cemu sam ja s njima razgovarala i cjenovnik sto su mi poslali. jos razradjujemo razne opcije, a planiramo aBd u maju nekad.




aboni76 -> RE: Azoospermija (21.2.2014 20:45:33)

Ja koliko znam da u Pragu ne rade Micro Tese. Magnolie možeš li i meni poslati na pp informacije koje si dobila. Da li si ih možda pitala da li možda sarađuju sa nekom klinikom kod nas gdje bi se mogao odraditi postupak do punkcije (mislim da u hrvatskoj tako rade). Što se vas tiče mislim da će sigurno naći spermatozoide, jednom su se pojavili i opet će, ako se ne varam taj put nisu radili ni centrifugu a bilo ih je.




Magnolie -> RE: Azoospermija (21.2.2014 21:06:18)

poslat cu ti u PP sve info sto sam dobila. a kod nas nikaada u spermiogramu isu nasli spermatozoide , nasli cu u uretalnom brisu ali niko nece da mi kaze da li to moze da znaci da ih ipak ima negdje [sm=zmeden.gif]




aboni76 -> RE: Azoospermija (21.2.2014 21:43:58)

Hvala magnolie. Izvini, ja sam pogrešno razumjela da su ih našli kad ste radili spermogram.




bosss -> RE: Azoospermija (22.2.2014 13:59:20)

magnolie a jeste li vi radili analizu urina na spermatozoide , s obzirom da su ih nasli u uretalnom brisu da nije kod vas retogradna ejakulacija tj da se spermatozoidi ne izbacuju u mokracni mjehur pa onda tokom uriniranja izbacuju se sa urinom, ja bi to provjerila da sam na tvom mjestu.




vrteška života -> RE: Azoospermija (23.2.2014 10:55:57)

Draga boss, jos jednom je i meni rekla jedna kolegica koja je radila u bahceciju da mozda spermici ne izlaze putem ejakulata nego da ne odlaze s mokracom.....A kako to provjeriti i gdje? Mislim koji pregled i nalaz ? Kako se zove [sm=zmeden.gif] Nisam to jos ni od koga cula da je radio, mi smo radili samo spermiogram i one popratne nalaze? ???????




vrteška života -> RE: Azoospermija (23.2.2014 10:59:57)

Magnolie hvala na PP [sm=smiley27.gif]




enaaa -> RE: Azoospermija (23.2.2014 12:16:53)

Da se i ja ovdje javim[sm=smiley1.gif]
Magnolie draga, ja sam čitala da su kod tm nađeni spermatozoidi u brisu uretre[sm=smiley1.gif] Isto je i kod mm, samo što mm nije još nikada radio s-gram...Kod nas je problem što mm kada je odlučio da ga uradi, plivača nikako nema[sm=smiley13.gif] negdje su pobjegli[sm=zmeden.gif] Na početku braka, dok smo se čuvali bilo je, a sada ništa ne izlazi[sm=zmeden.gif]
Mm je išao privatno na pregled, radio je UZV testisa ( rečeno mu je da su mu testisi kao u bizona[sm=zmeden.gif]) i UZV je uredan...nakon toga je radio bris uretre i bris glansa penisa....na nalazu brisa uretre piše: u direktnom preparatu neđene epitelne stanice i spermatozoidi. Gljivice nisu izolirane.
Mm ima problem i sa povišenim šećerom[sm=smiley13.gif]
Dr. mu je isto napisao: Lijevo oko testisa laka Hydrocela i lako proširena vena spermatica...Dijagnoza mu je retrogradna ejakulacija... dr. mu je rekao da mu je to zbog povišenog šećera.
Njemu dr. nije spominjao nikakvu operaciju, samo mu je rekao da dovede šećer pod kontrolu[sm=smiley1.gif]
Ono što želim da ti kažem, mm su se neki dan pojavili plivači, to sam se uvjerila svojim očima[sm=smiley36.gif] Još uvijek nije dovoljno za s-gram, al ja se nadam da ćemo i to ubrzo moći[sm=smiley1.gif]
Mm još nije otišao kod svoje soc. dr. da mu propiše terapiju za šećer, zbog posla nikako ne može[sm=smiley13.gif]jer je njegova dr. uvijek kontra smjena[sm=smiley13.gif] i za ove nalaze je morao da uzima slobodne dane...
Ja sam nam pravila čaj od crvenog zdravca, skoro svaku veče smo jeli nar i ne znam da li je to pomoglo, al plivači su počeli da izlaze[sm=smiley1.gif]
Mm je išao privatno kod urologa- dr. Sabahudin Topalović...i rekao mu je da uradi s-gram negdje u Lužanima. Ja ne znam koliko je on stručan, al njemu nije spominjao nikakvu operaciju, nego samo da šećer dovede u normalu, i kao da mu je to sve zbog povišenog šećera[sm=smiley13.gif]
Nadam se da sam ti bar malo pomogla[sm=smiley1.gif]




Magnolie -> RE: Azoospermija (23.2.2014 15:56:11)

i nama je topalovic rekao da tamo odradimo spermiogram,ma uz varkokelu i povisen FSH ne nadam se iskreno, ali vidjet cemo sta biopsija kaze.ne kontam kako mislis: "Nije dovoljno za spermiogram" i na koji nacin si uocila plivace [sm=smiley1.gif]?Crveni zdravac uhhhh popilo smo livade tih trava posebno crvenog zdravca...Uradite spermiogram pa vidite sta dalje. telim sve najbolje i da se pojavi mnooooooooogooo plivacaaaaaaaa [sm=smiley27.gif]




enaaa -> RE: Azoospermija (23.2.2014 16:32:26)

Kod mm je FSH 3,2...a što se tiče plivača, mislila sam da ništa ne izlazi[sm=smiley13.gif] tako da nema dovoljno materijala za s-gram[sm=smiley13.gif] Ne pitaj me kako sam ih vidjela[sm=smiley36.gif] Nakon akcije mm rekao da je osjetio da spermići izlaze, inače kada ništa ne osjeti on kaže nema ništa[sm=smiley13.gif] Ja sam ti to svojim okom vidjela ono što je ostalo[sm=smiley36.gif]
Sad čekam da bude dovoljno za s-gram....i još sam nešto skontala, jednom kada je mm išao u wc, odmah sam za njim otišla i vidjela da mu je mokrača čudna[sm=zmeden.gif] Imam osjećaj da i kod mm spermići idu sa mokračom[sm=zmeden.gif]
To sam namjerno otišla da provjerim, jer sam isto negdje pročitala da se to može desiti kod retrogradne ejakulacije...eto da znaš, pa možeš i ti provjeriti[sm=smiley1.gif]
Ja sam isto čula za tu analizu urina na spermatozoide, al ne znam gdje se to može uraditi i koliko je tačno[sm=zmeden.gif]
Ako šta saznam javim ti[sm=smiley1.gif]




Magnolie -> RE: Azoospermija (23.2.2014 20:12:22)

ma sve je moguce...ajde ako saznas gdje bi se to moglo uraditi javi i ja cu da se raspitujem...vrteska...boss [sm=smiley27.gif][sm=smiley27.gif]




sos15 -> RE: Azoospermija (24.2.2014 7:57:21)

Pozdrav drage moje,

što se tiče Praga mogu vam reći da se kod njih ne radi prava micro tese, već biopsija. Priprema se može odraditi u billo kojoj klinici za VTO, tako da u Prag trebate doći nakon štoperice. Bitno je samo da njima javljate nalaze poslije folikulometrije i oni vam na osnovu toga određuju dalju terapiju. Tako je u obe klinike s tim što Pronatal obično traži da se odrade konsultacije prije postupka, a PFC ne traži. Imate dobru kliniku i u Makedoniji, Mala Sistina, malo su povoljniji, a imaju i opciju inseminacije kome odgovara.
Što se tiče retrogardne azoospermije, na forumu Roda članica kameleon ima s tim iskustva, možete je kontaktirati za više informacija. Nije mi jasno kako je enaaa vidjela spermiće, koliko znam oni se mogu uočiti samo pod mikroskopom.Nek me ispravi neko ako griješim.

Sretno!




Magnolie -> RE: Azoospermija (24.2.2014 15:47:00)

hvala sos15[sm=smiley31.gif]




Zelimo_bebu -> RE: Azoospermija (24.2.2014 16:10:40)

Dobar vam dan drage moje....nisam dugo navracala....
soss zelim svu srecu bebicama i nemas pojma koliko si me obradovala....ja bih voljela kada bi ti sa mnom na pp podijelilia vase iskustvo jer i imamo dijagnozu azooo
Magnolie misa mu kako opet nule, nadam se iskreno da ce krenuti na bolje
Vrteska zivota, kikitown grlim jako
Ja sam vam cure stupila u kontakt sa doktorom Poljakom sa klinikie Cito iz Splita, voljela bih ako imate nesto vezano za njih da mi kazete, bila bih vam zahvalna...




Nada77 -> RE: Azoospermija (26.2.2014 16:01:44)

Pozdrav,
pisem po prvi put iako sam procitala sve forume vezane na temu azoospermije.
Moj suprug i ja suocili smo se sa ovom strasnom dijagnozom prije malo manje od godinu dana. Nakon toga uradili smo sve pretrage (hormoni, genetika, uz testisa itd...) i sve je bilo ok tj nalazi. Opstrukcija nije bila evidentna... Danas smo uradili TESE kod dr. Resa u Sloveniji i hvala Bogu pronadjeni su spermatozoidi. Ovo pisem jer zelim ohrabriti sve sa istim problemima jer sansa postoji. Dr Res je bio prije operacije vrlo oprezan i pripremao nas je da postoji mogucnost da se nista ne nadje.
Prije nas u ordinaciji je bio jos jedan par sa slicnom problematikom i kod njega su takodje nadjeni spermatozodi.
Ja sam takodje danas radila punkciju i moram priznati da nije bilo uposte strasno kao sto pricaju po nekim forumima.
Sada slijedi ako Bog da transfer :)
Drage moje koje ste u istim problemima - samo hrabro naprijed :). Ovo je bila strasna godina - puna pitanja i podpitanja, ali evo - barem na prvo dobili smo DA a dalje, nadamo se uz Boziju pomocu u najbolje....




Magnolie -> RE: Azoospermija (26.2.2014 19:52:24)

Nada77 [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif] superr... lijepa vijest, hvala mi se spremamo za taj korak aBd uskoro.sretnooo




Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sljedeća stranica >   >>