RE: Azoospermija (Puna verzija)

Forum >> [Zatrudnjivanje] >> Problemi sa zatrudnjivanjem



Poruka


Nada77 -> RE: Azoospermija (27.2.2014 9:10:59)

Bice ako Bog da. Zelim vam sve najbolje! :)




Kikitown -> RE: Azoospermija (27.2.2014 9:44:51)

nada77, cestitam, to je tako lijepa vijest koja nam svima uliva nadu :) Teske su ove borbe,i svaka pozitivna vijest ohrabruje. Hvala svima koji sa svojim iskustvima pomazu nam i u samom procesu odluke gdje,sta,kako. ljubimmmm sve moje curke :)




Nada77 -> RE: Azoospermija (27.2.2014 13:18:11)

Drzim vam palceve odavde do neba. Znam kako je to tesko - hiljadu puta sam se zapitala "zasto bas mi".
Kikitown - samo da ispostavim da je dr. res spomenuo da je punkcija testisa primjerena samo za one kod kojih je sigurno da ce se plivaci naci, kod onih gdje postoji sumnja ta metoda koliko sam ja shvatila nije dobra... tako da vjerujem da to sto ste prosli punkciju oupste ne mora znaciti da na TESE necete naci :-)
Drzite se cure - navijam za vas do neba!!!




Magnolie -> RE: Azoospermija (27.2.2014 15:59:57)

cure da li je iko od vas radio Anti-Milerov hormon i gdje da radim? koji dan ciklusa se treba vaditi ili je to nebitno? moja doktorica opste prakse nema blage veze o cemu ja pricam ...strasno




Zelimo_bebu -> RE: Azoospermija (27.2.2014 16:17:30)

Nada77 svaka cast za hrabrost...i cuvam fige da vam postupak uspije i da dobijete svoga andjela...i mi imamo isti problem, s tim sto je kod nas ta dijagnoza postavljena nakon operacije variccocele....i sad smo u fazi odabira klinike




san4 -> RE: Azoospermija (27.2.2014 16:51:07)

Magnolie,ja sam Anti Milerov hormon radila prilokom konsultacija za vantjelesnu oplodnju u Splitu.Dr.Poljalk mi je rekao da je to jedini hormon koji se moze izvaditi bilo kojeg dana,on pokazuje rezervu jajnih celija.
Ako si iz Sarajeva,privatno se moze uraditi u lab.Nalaz u Shopingu ili da pogledas po drugim privatnim labarotorijama,gdje je jeftinije.
veliki pozdrav!




Magnolie -> RE: Azoospermija (27.2.2014 17:07:16)

ok, super to mi je bitno onda da ne zurim pa dok se raspitam ovih dana. hvalaaaaaa




djevica88 -> RE: Azoospermija (28.2.2014 19:00:45)

pozdrav..,molim vas jel ima kod neke od vas muz sve nalaze ok,da je radio biopsiju,je li ista pronadjeno?Moj muz jos nije radio biopsiju al mi nalazi koji su ok ulijevaju nadu da bi se mogli pronaci sperm.?mozda grijesim al et,nada me odrzaje [sm=smiley18.gif]




bosss -> RE: Azoospermija (1.3.2014 15:50:55)

nada 77 samo da te ohrabrim i mom muzu je dr res radio tesu tacno prije 9 mjeseci i sad imamo dvojicu momaka koji nam kake i placu po cijeli dan , tako da zelim vam srecu da uspijete iz prve ko sto je i nama uspjelo iz prve.




Nada77 -> RE: Azoospermija (7.3.2014 17:15:38)

Djevica88, kod mog muza svi su nalazi bili ok I nadjeni su spermatozoidi,
medjitm dr. Res je prije operacije rekao da to nije garant da ce naci,
kada sam ga pitala zasto, rekao je da postoji bezbroj razloga koji mogu uticati na to a ne mogu se utvrditi testivima.
Medjutim za njega je koliko sam svhatila najvazniji FSH I po tome procjenjuje vjerovatnost da ce naci nesto, iako ni to nije garant....

Bosss - nama nije uspjelo iz prve, imala sam samo 2 jajne celije i nijedan "plod" se nije razvio tako da nije doslo do transfera,
ali idemo ponovo u maju pokusati srecu iznova. A tebi i tvojim deckima sve najljepse zelim!!! :) :)




Nada77 -> RE: Azoospermija (7.3.2014 17:22:09)

I jos nesto Djevica88 - samo hrabro dalje uz puno vjere i optimizma sve je moguce [sm=duda.gif]




djevica88 -> RE: Azoospermija (7.3.2014 19:42:42)

Nada77,mene najvise boli sto nasi doktori kazu nema i to je to,predlazu biopsiju mada kao najvjerovatnije cete je uzalud raditi,i sta covjek tada da radi i misli,jedino sto nam je dr.Leto rekao da radimo neku magnetnu da vidi imali nekog zacepljenja pa zato ne mogu da izlaze,jeste li vi mozda to radili?hvala ti na odg.Ako Bog da valjda ce i nas dragi Bog da obraduje[sm=duda.gif]




Nada77 -> RE: Azoospermija (8.3.2014 9:42:00)

Koliko sam vidjela i citala do sada - sve dok se ne otvori ne zna se. A tek tako zakljucivati da nista nema poprilicno je bahato sa strane doktora. Samo hrabro naprojed. Biopsija nije strasna, moj muz je vec isto vece izasao u grad... Pecka par dana i malo boli - kao i svaka druga rana. Ne posustajite i ako Bog da uz Boziju pomoc bice sve ok! Samo se psihicki pokusajte sto bolje pripremit za obje opcije.




M1984 -> RE: Azoospermija (8.3.2014 11:11:16)

Pozdrav drage moje, čitam vas i imam potrebu da vam se javim.
MM ima opstruktivnu azospermiju, začepljene kanale. Inače sam iz Doboja. Kada smo otkrili sterilitet odma su ga doktori uputili na biopsiju. Ja ne znam da li je shvatamo isto ali kada su njemu raili biopsiju sjekli su oba testisa i uzimali isječak,imao je konce i morao je ležaz. U testisima su nađeni spermatozoidi. Kada smo posle nekog vremena otišli za BG da pokušamo sa VTO doktor nam je rekao da je biopsija poslednja opcija i da naši doktori to nisu smjeli radit dok ne urade postupak TESE, pa ako tesa ne bude pozitivna tek onda se ide na biopsiju. Radila sam dva postupka VTO iz TESE. To je ubod igle u kesicu, ejakulat koje se nalazi prije testisa, iglama se izvlazi sjeme bolno jeste ali nema ležanja i mirovanja.
Nadam se da sam vam od neke koristi :))))




djevica88 -> RE: Azoospermija (9.3.2014 15:52:19)

m1984 mozes li mi molim te reci kako ste otkrili da tvoj muz ima zacepljenje,pomocu kojeg pregleda i gdje ste to radili?unaprijed hvala [sm=smiley2.gif]




M1984 -> RE: Azoospermija (9.3.2014 18:35:46)

Kada smo otišli u Beograd kod doktora Đorđa Bojovića, on je mom mužu omda zakaza postupk PESE, tada u nađeni spermici u ejakulatu. Tada nam je doktor urolog odma rekao da se radi o začepljenim kanalima jer se stvaraju u testistiam, prolaze do ejakulata ali ne mogu dalje jer je vjerovatno negdje zaćepljen kanal. On kaže da se taj sjemovod može operisat i da se ukloni opostrukcija ali postoji velika vjerovatnoća da će se opet začepit.radi se o niti debljine dlake i koja je duga oko 4m,prolazi gotovo kroj cijelu stomačnu šupljinu. Tako da ja vam predlažem daprvo uradite TESU, ako tu ne neđu onda ide biopsija.




djevica88 -> RE: Azoospermija (9.3.2014 19:21:02)

hvala M1984 na odg.Mozda cu biti dosadna ali ulijevas nam nadu svojim odg.mozes li nam reci kako ste ostvarili kontakt s tim dr.kako ste otisli,jel se mora naruciti,koliko kosta sve to?znas li radi li se kod nas negdje u BIH tese?




Zelimo_bebu -> RE: Azoospermija (10.3.2014 9:17:06)

djevica88 dusice moja ne znam odakle si, vidim da spominjes dr. Letu...najprije zelim dobrodoslicu na temu i da sto prije ostvarite svoje snove....
nadam se iskreno da cete uspjeti pronaci najboljeg doktora za vas a to je najbitnije...
tesu rade i Balici u Tuzli, a evo i mi se mislimo izmedju njih i klinike Cito....




djevica88 -> RE: Azoospermija (10.3.2014 11:58:16)

Zelimo_bebu puno poz.za tebe,mi smo iz Zenice,al ovdje nema na koga da se oslonemo,dr.Hodzic nas vodi,al ga ne bih nikome preporucila,ili ne zna raditi svoj posao ili ne zeli da nam pomogne,jedn.kaze niste jedini,pa sta,ako zelite uradite biopsiju al se ne nadajte previse,djavo ga odnio...dr.Leto nam predlaze da u Sarajevu uradimo neku magnetnu,pa ne znamo vise ni sami,trenutno stojimo u mjestu i samo razmisljamo sta,kako,odakle da krenemo[sm=smiley13.gif] Jeste li vi radili biopsiju,tese,ista?pozzzzzzzz za sve




vrteška života -> RE: Azoospermija (11.3.2014 22:40:02)

Pozzz drage moje...


Kiki, Magnolie i ostale ima li sta novoga kod vas?

U kojoj ste fazi sad? Mi narucili SpermHope cekamo da dodje i laganini do jeseni do kada se nadamo da ce poceti Bahceci sa radom i da odradimo MT....

Cekam i neki recept od psenice kazu da cuda pravi za plivace....ugl. cim dobijem ko zeli javnem.........


Big kiss za sve ....samo mi znamo kroz sta prolazimo [sm=bravo.gif]




M1984 -> RE: Azoospermija (12.3.2014 7:01:37)

Djevica 88, Tesu rade Balići ali i kod Medica s u Banja luci ja sam radila postupak VTO iz tese, dolazi im neki doktor Hajder sa KC Banja Luka. MM kad je radio u BG koštala je oko 60,00 Eur. Idi na sajt kod Balića i nazovi i pitaj. Nije to toliko strašno traje svega neki minut-dva, i obavezno uradite to prije biopsije. MM je sve to prošao i kažem ti ti kao prijatelj.
Bojović ima na internetu, ali ako hoćeš, mogu ti poslat br. pa zovi i njih. Ali nem,aš porebe ići za BG kad ima u Tuzli i Banja luci, ja predpostavljam da rade i u Bahcaciu.
Pozzz




sos15 -> RE: Azoospermija (12.3.2014 9:50:33)

U Medico S rade tesu , alli bez mogućnosti zamrzavanja. To znači da će ženu stimulisati bez da znaju hoće li išta naći kod supruga ili da će on ići prvo na tesu u dijagnostičke shrve, pa ako nađu da idu u postupak, što opet ne garantuje da će se drugi put naći plivača. Konkretno kod mm je na jednom spermiogramu pronađeno dva spermatozoida, a poslije toga ni pri micro tese niti jedan.
Zato je moj prijedlog uvijek da se tesa radi negdje gdje imaju mogućnost zamrzavanja materijala.




djevica88 -> RE: Azoospermija (12.3.2014 10:12:38)

m1984 i sos15 hvala vam na odg.zvat ce mo Tuzlu pa se raspitati sta i kako... puno vas pozz




Magnolie -> RE: Azoospermija (12.3.2014 16:45:30)

hjjj vrteska...spremamo se mi smo uzeli Ortomol Fertil plus da probamo. i javljaj taj recept cim dobijes...ostalo sve po starom ..sretno [sm=smiley31.gif][sm=smiley27.gif]




perlica55 -> RE: Azoospermija (12.3.2014 20:38:00)

Pozdrav cure moje, pisala sam na temi
s-gram, al još nema komentara.. Naime članak
je o muškoj neplodnosti i stimulaciji.
Pitat ću vas, dal je čiji M kao stimulaciju
uzimao Klomifen? Citala sam na RR.rs
da se i njima može prepisati terapija
Klomifenom kako bi se proizvelo više spermija [sm=zmeden.gif]
Jedna cura je pisala da su godinu dana bile
samo 0, nakon klomifena bilo ih je milijun.
Ako netko od Vas ima iskustva, molim da napiše.
MM ima oligoastenozospermiju III, samo
4,1 milijun u cijelom ejakulatu, i jako su slabo
pokretni.. Uzimao je 3 mjeseca Bioastin i čajeve,
uskoro će ponavljati nalaz da vidimo ima li
poboljšanja, ako ne bude, pitat ćemo urologa za
stimulaciju MM.
Sretno svima!!




Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sljedeća stranica >   >>