RE: Azoospermija (Puna verzija)

Forum >> [Zatrudnjivanje] >> Problemi sa zatrudnjivanjem



Poruka


sos15 -> RE: Azoospermija (12.3.2014 22:48:07)

perlice55,

jako je bitno da prije korištenja bilo kakve terapije tm odradi nalaze hormona. MM je 4 mjeseca koristio Pregnyl i nije pomoglo, samo je izazvao disbalans hormona. Od previsokog fsh i preniskog testestorona došli smo do fsh ispod granice i visokog testosterona. Oprez sa stimulacijom, posavjetovati se sa doktorom koji je stručnjak za neplodnost, ne sa običnim urologom.




djevica88 -> RE: Azoospermija (18.3.2014 22:08:12)

samo da vas sve pozdravim,vidim nema nikoga vec par dana,vjerovatno nema nikakvih novosti kao ni kod nas [sm=smiley13.gif]




Amela86 -> RE: Azoospermija (19.3.2014 13:09:47)

Zdravo svima , zanima me je li iko radio speriogram i spermokulturu u PROLAB laboratoriji u Sarajevu , kakva su iskustva , koliko su pouzdani i tacni rezultati ?




djevica88 -> RE: Azoospermija (19.3.2014 15:30:32)

Amela86,gdje god da radis moraju biti tacni,ustvari uradite 2,3 puta i uvjerite se 100%...Jeste li radili ikako do sada?




Zelimo_bebu -> RE: Azoospermija (19.3.2014 15:34:27)

Pozdrav i od mene drage moje....nista novoga pa i ne pisem[sm=smiley1.gif]




moni555 -> RE: Azoospermija (20.3.2014 17:26:07)

drage moje da vam javim, moj muz je bio na biopsiji krajem 1. mj. i tek jucer smo dobili nalaz. Spermiji su nadjeni u uzetim uzorcima[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif], sada slijedi dalje, jos nista ne znamo sta i kako..
Ima nade




Magnolie -> RE: Azoospermija (20.3.2014 21:34:23)

moni [sm=sloncek.gif][sm=sloncek.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif]




Amela86 -> RE: Azoospermija (20.3.2014 22:32:36)



radili smo u Zenici , u kantonalnoj , dijagnoza oligoastenosp.+ varikokela , 3 mjeseca mm pio profertil i onda nalaz jos gori . Sad bi htjeli probati negdje drugo




Kikitown -> RE: Azoospermija (20.3.2014 22:33:50)

Moni pa to je divno!!! sad nas nastavi obasipati lijepim vijestima jer nam je taj moral potreban za dalje, ja sam tu svaki dan, pratim svaki korak i svaku poruku i sve vas puno pozdravljam redom da ne nabrajam <3 <3 <3 <3 <3 <3




moni555 -> RE: Azoospermija (21.3.2014 9:52:19)

hvala vam, ne mogu opisati kako se osjecamo, zelim da svi koji cekaju rezultate biopsije ili ce tek ici da se ovako osjecaju, trenutno je dr. na godisnjem kod kojeg bih ja trebala u postupak pa cemo vidjeti sta ce reci kada dodje s godisnjeg do tada velili pozdrav saljem...[sm=zz_wavespin.gif]




Zelimo_bebu -> RE: Azoospermija (21.3.2014 9:55:29)

moni555 svaka cast milaaa...koja sreca [sm=sloncek.gif][sm=sloncek.gif][sm=sloncek.gif][sm=sloncek.gif][sm=sloncek.gif]
Amela86 ista dijagnoza kao kod nas operisali pili proxedd tri mjeseca nalaz samo jos gori




Amela86 -> RE: Azoospermija (21.3.2014 14:44:04)


IZVORNA PORUKA: Zelimo_bebu

moni555 svaka cast milaaa...koja sreca [sm=sloncek.gif][sm=sloncek.gif][sm=sloncek.gif][sm=sloncek.gif][sm=sloncek.gif]
Amela86 ista dijagnoza kao kod nas operisali pili proxedd tri mjeseca nalaz samo jos gori


Mi odbijamo operaciju jer smo iz vise slucajeva vidjeli da ne pomaze .... sta ste jos pili , jeste li u nekom postupku




Zelimo_bebu -> RE: Azoospermija (21.3.2014 14:54:26)

Amela86 ma ja sam u tom momentu cula samo da operacija pomaze od par parova, i oni su kroz godinu dana nakon oper. prirodni uspjeli ostvariti trudnocu...pa onda i urolog nas je isprepadao da se mi u tom trenutku nismo uopce mislili hocemo li na oper...ali eto na kraju se ispostavilo da smo pogrijesili, i da sam tada znala ono koliko danas znam operacija bi mi bila zadnja opcija...ali eto sad se to vrijeme vratiti ne moze...
muz je nakon oper. prestao pusiti, zdravo se hranio, pio cajeve, med, propolis, proxeed, med sa sjemenkama ma sve smo pokusali i nakon tri mjeseca je nalaz bio gori...pa i nakon godinu dana je los...tako da sad smo na svoju ruku uzeli opet caj zdravac, bioastin, i maku, i maticnu mlijec, pa pije eto onako...u fazi smo razmisljanja o klinikama, ja sam vec s nekim razgovarala i sada je samo pitanje novca i dana kada cemo odluciti otici na ivf....
kakva je tacno situacija kod vas?




samy_lo -> RE: Azoospermija (21.3.2014 22:05:56)

Cao,ja sam nova..molim vas da mi kazete gdje se ima u Sarajevu vaditi spermograf,ili spermogram kako se vec zove..koliko kosta..kako ide procedura,i da li odmah nalazi budu gotovi..hvala




djevica88 -> RE: Azoospermija (22.3.2014 8:11:18)

moni,to je divno,nadam se da ce svaka od nas obradovat se tom vjescu,samo neko prije neko kasnije...zelim ti sve najbolje u daljem postupku[sm=smiley36.gif] samy_lo kod nas u zenici se ne placa,samo participacija 4 km,tako da mislim da je i tamo u Sa tako,sem ako ne radite privatno...pozzz za sve




djevica88 -> RE: Azoospermija (22.3.2014 8:17:30)

samy nalaz bude gotov za sat,dva,a radi se vrlo jednost.tvoj muz preda materijal i to je to,heh...gdje god bude radio mopra se naruciti [sm=smajl.gif] et tako...sretnoooo




samy_lo -> RE: Azoospermija (22.3.2014 11:07:00)

Aha,ok..hvala ti punoo




Chilli -> RE: Azoospermija (22.3.2014 11:29:33)


IZVORNA PORUKA: samy_lo

Aha,ok..hvala ti punoo

Ja ti pisah u cekaonici, garant nisi vidjela. Evo pogledaj ovo http://prolab.ba/usluge.php




samy_lo -> RE: Azoospermija (22.3.2014 15:12:44)

Chili hvala ti,vidjela sam..vjerojatno cu tu i otici....hvala jos jednomm :)




Amela86 -> RE: Azoospermija (22.3.2014 15:49:27)


IZVORNA PORUKA: Zelimo_bebu

Amela86 ma ja sam u tom momentu cula samo da operacija pomaze od par parova, i oni su kroz godinu dana nakon oper. prirodni uspjeli ostvariti trudnocu...pa onda i urolog nas je isprepadao da se mi u tom trenutku nismo uopce mislili hocemo li na oper...ali eto na kraju se ispostavilo da smo pogrijesili, i da sam tada znala ono koliko danas znam operacija bi mi bila zadnja opcija...ali eto sad se to vrijeme vratiti ne moze...
muz je nakon oper. prestao pusiti, zdravo se hranio, pio cajeve, med, propolis, proxeed, med sa sjemenkama ma sve smo pokusali i nakon tri mjeseca je nalaz bio gori...pa i nakon godinu dana je los...tako da sad smo na svoju ruku uzeli opet caj zdravac, bioastin, i maku, i maticnu mlijec, pa pije eto onako...u fazi smo razmisljanja o klinikama, ja sam vec s nekim razgovarala i sada je samo pitanje novca i dana kada cemo odluciti otici na ivf....
kakva je tacno situacija kod vas?

Mi vec nepunih 5 godina se trudimo , prije 3 god smo saznali za problem sa spermiogramom i doktor je "ponudio " samo 2 opcije profertil ili operacija , s tim da preporucuje operaciju ... cak je mom muzu u facu rekao da ne moze imati djece , zbog varikokele . Onda smo pili profertil , prestao pusiti , piti , zdrava ishrana,nakon toga , vec sam rekla , jos gori nalaz , samo 1 pokretni plivac , + 20 kg dobio , bukvalno ga tablete napuhale ... onda smo uzimali piskavicu , takodjer sjemenke kao i vi , ja pokusavala sa macinom travom , sa nekim cajem od neke travarke .. vise ni sama ne znam ... ali jos nista ... iskreno da kazem samo nas pare koce da udjemo u neki postupak .. nazalost preskupo nam je i za sad ostaje nam da se nadamo .. gdje ste vi radili spermiogram , mi smo u Ze, kantonalnoj i uopste mi se ne svidje , nalaz je stur , kratak , uslovi nikakvi i u rezultate sumnjam




bosss -> RE: Azoospermija (23.3.2014 7:07:01)

amela
izracunaj koliko si para dala na profertil te ostale tablete i cajeve te na razne doktore i nalaze , ja kad sam sjela i sve to sracunala dosla sam do cifre ogromne da sam za te iste pare mogla otici u postupak , jedino sto ovako dajes malo po malo a za postupak ti treba odjednom veca suma .
imas i jeftinih klinika mene je postupak u sloveniji izasao mnogo jeftinije nego bilo gdje u bih da sam isla.
a da ne komentarisem nase dr koji ti tako u facu kazu da nikad necete imati djece, i ja sam to cula masu puta od sve i jednog naseg dr a sad u inat njima imam dvoje .
moj ti je savjet da skupljas pare i idi u postupak i to sto dalje od bih i nasih doktora koji nemaju pojma i uce na nama.




Amela86 -> RE: Azoospermija (23.3.2014 11:24:29)


IZVORNA PORUKA: bosss

amela
izracunaj koliko si para dala na profertil te ostale tablete i cajeve te na razne doktore i nalaze , ja kad sam sjela i sve to sracunala dosla sam do cifre ogromne da sam za te iste pare mogla otici u postupak , jedino sto ovako dajes malo po malo a za postupak ti treba odjednom veca suma .
imas i jeftinih klinika mene je postupak u sloveniji izasao mnogo jeftinije nego bilo gdje u bih da sam isla.
a da ne komentarisem nase dr koji ti tako u facu kazu da nikad necete imati djece, i ja sam to cula masu puta od sve i jednog naseg dr a sad u inat njima imam dvoje .
moj ti je savjet da skupljas pare i idi u postupak i to sto dalje od bih i nasih doktora koji nemaju pojma i uce na nama.

Bas kao sto si rekla, ovako dajemo malo po malo a sad za postupak bi trebali kredit , definitivno ... koliko te kostao postupak u Sloveniji , bar onako u grubo sto bi se reklo , i cestitam ti na bebicama , uvijek me obraduje kad cujem da je neko nakon borbe , uspio .




Zelimo_bebu -> RE: Azoospermija (23.3.2014 11:41:02)

Amela 86 mi smo prvi nalaz radili u bolnici kao i vi, drugi odemo kod Radmila u Sarajevo na jezero...kad nas je on uspio ubijediti da necemo imati djecu dok ne rijesimo variccocelu, operisemo je u decembru, tri mjeseca treapije i ponovo u sarajevo kod radmile na kontrolu, nalaz gori,,,nakon toga vadili hormone, sve moguce pretrage mikrobioloske, urinokulturua eksprimat,,,i na kraju bilo bakterija daj pare za terapije, i kad smo sve doveli u red ajmo ponovo na s-gram on opet isti,,,tako da smo digli ruke sto se tice nasih doktora i najvjerovatnije da cemo ako Bog da na godinu ici na kliniku jer su i nama sada pare trenutno najveci problem....




Zelimo_bebu -> RE: Azoospermija (23.3.2014 11:43:28)

Amela ja sam se cula sa doktorom Poljakom sa Cito klinike iz Splita, najvjerovatnije da camo ici dole, postupak je jeftiniji nego kod nas u BiH...




Kikitown -> RE: Azoospermija (23.3.2014 17:49:09)

zelimo bebu, moze li malo vise info kad ih prikupite, pratila sam na Rodi mnogi parovi iz Hr isli su van Hr, jeli ima nekih novosti, napredaka, sta vas je navelo na tu odluku? Mi smo definitivno odlucili da cemo ovu godinu skupljati novce i jacati imunitet a onda u proljece 2015 po bebicu, slazem se sa boss sve je to bacanje para. Po meni je najbolje dobro prostudirati klinike, odabrati najprikladniju i onda povaditi sve nalaze i sve sto je potrebno i odmah u VTO. Pozdrav mojim hrabricama!




Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sljedeća stranica >   >>