RE: Sindrom respiratornog distresa (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Nedonoščad



Poruka


namkic -> RE: Sindrom respiratornog distresa (15.9.2011 12:34:05)

IZVORNA PORUKA: djenny

Molim Vas,
porodila sam se prije 11 dana(preeklampsija) i to u 30 sedmici trudnoce.Beba djevojcica je imala 1340 gr.U bolnici sam lezala 8 dana jer pritisak ni nakon poroda nije opadao.Danas sam kuci ali je moja beba jos na intenzivnoj neonatologiji sa jako slabim plucima i povremenim krvarenjem iz plucnih maramica.Doktori mi nedaju bas veliku nadu u njeno ozdravljenje.Danas kazu stabilna je a vec sutra kriticna je...Bez raspiratora moze da dise svega 2 h i opet je vracaju na kisik.Vise sam sva pogubljena i neznam cemu da se nadam.Tesko mi je kada odem i vidim je koliko se bori moja mala mrva a ja tu nista nemogu da uradim.Pokusali su je hraniti ali slabo prima hranu.Doktorica kaze da je njen najveci problem nezrelost pluca.Da li je neko imao iskustva sa krvarenjem u plucima?


Draga moja,znam kkao se osjećaš,sve sam to preživjela,visok ,pritisak, prijevremeni porod i sve ostalo,...
Budi jaka,moraš,jer tvoja snaga će dati snagu tvojoj djevojčici,moraš zbog nje,saberi se ,sad se boriš za njena pluća.
Moj sin je bio isto tako na mašini za disanje, nije mogao disati ,stanja su se mijenjala svaki dan,bolje,gore,bolje,gore i vjeruj da kako ga je Bog dragi stvorio tako će mu dati sangu da se izbori.Mi smo se izborili, moj sin sada ima 3 godine , isva mi je sreća ovoga svijeta.

Zapamti,tvoja snaga i tvoja vjera u njen život,tvoja bezgraničma ljubav, će njoj uz Božiju pomoć i ljekarsku strućnost omogućiti da to prebrodi,

Sve smo to prošli ,bili smo 25 dana na intenzivnoj,ti znaš kako to izgleda ,a sada smo jaki ko NATO.
Želim ti vam  sreću ovoga svijeta,nedajte se ,borite se,
Iz svog iskustva znam da sve što proživljavaš trenuto ti ,proživljava i tvoja djevojčica jer je još trebala biti u stomaku,zato,samo sa pozitivnom energijom,do inkubatora,primjetićeš kad poćne reagovati,nogicama,rukicama,sretno vam bilo




djenny -> RE: Sindrom respiratornog distresa (21.9.2011 22:13:49)

Hvala vam na podrsci...
Danas sam zvala od kuce da pitam kako je beba,javila mi se doktorica i rekla da je bebi radila ULZ glave i da je otkrila tragove krvi sto znaci da je imala krvarenje u mozgu.Ta vijest me oborila s nogu.Sutra me narucila da detaljno popricamo o svemu.Dobra vijest je da beba samostalno dise i da vise nije na aparatima.Isto tako mi je rekla da je hrane po 4 obroka dnevno.Sada sam evo nerovozna i stomak me boli od straha i nerovoze.Bojim se sta ce mi reci sutra.Daj boze samo da sve bud uredu.




Anoniman -> RE: Sindrom respiratornog distresa (21.9.2011 22:25:55)

draga djenny nadam se da ce se malena hrabrica sto prije izboriti , budi hrabra ,ja vjerujem da ce sve biti dobroi od sveg srca vam želim da ovo sve sto prije bude iza vas[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley31.gif[/image]




djenny -> RE: Sindrom respiratornog distresa (15.10.2011 11:12:52)

Evo da se opet malo javim...
Beba je dobro,neprima terapije i vec je teska 1750 gr.Doktorica je radila opet ULZ glave i kaze da se krvarenje polako povlaci.Nije govorila o mogucim posljedicama a isto tako nezna kojeg je stepena bilo krvarenje jer je to nastalo vjerovatno u ona prva tri dana poslje rodjenja bebe kada je i bila kriticna.Pomalo je privikavaju na flasicu i od ponedjeljka bi ako bude sve uredu trebala u krevetic.Ja jos uvijek nisam dosla sebi i pitam se da li cu ikada.Strah,nerovoza kada god idem u posjetu jos uvijek su prisutni.Jedino me raduje da je moja mrva prezivila i nadam se da ce mi abd doci kuci do kraja mjeseca.Hvala svima na podrsci,zaista je lijepo kada imas s nekim podjelit svoje iskustvo a da te iste osobe razumiju.




Mya_81 RR -> RE: Sindrom respiratornog distresa (16.10.2011 12:58:53)

Djenny, ti si zaista jedna hrabra žena! Od srca vam zelim da cijela ova prica zavrsi na najbolji moguci nacin i da uskoro kuci dovedete svoju djevojcicu!




djenny -> RE: Sindrom respiratornog distresa (13.11.2011 18:59:49)

moja beba je 24 dosla kuci hvala Bogu.hranim je,pazim i mazim i pratim skoro svaki njezin pokret.iako su nam u otpusnom pismu napisali svasta nesta ja na svome dijetetu neprimjetim neke promjene osim sto ponekad otezano dise i sto malo hropi ali kaze doktorica da je to zbog ostecenih bronhija.hranila sam je preNAN-om i sad pomalo prelazimo na NAN sensitive koji se meni nesto narocito nesvidja jer ima cudan ukus a i dosta je rijedji od prethodne hrane.iduci mjesec idemo na kontole UZ pa se nadam da ce sve biti uredu ABD.
pozdrav svima...[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley31.gif[/image]




Skvo RR -> RE: Sindrom respiratornog distresa (13.11.2011 22:10:44)

Bas mi je drago da ste zajedno..Javljaj nam kako je bebica...[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley31.gif[/image]




Dida79 -> RE: Sindrom respiratornog distresa (13.11.2011 23:00:14)

Djenny superiska napokon kuci [sm=bravo.gif]Vrlo dobro mi je poznat taj osjecaj kad smo napokon sami nas dvoje[sm=smiley1.gif]
Za hroptanje ne sikiraj se to je normalno jer prepostavljam da je imao sondu u grlu tako da zbog nje bebe cesto hropte i glas im je dosta grublji dok placu.
Moj maleni je dugo vremena spavao na mojim prsima a ja u polulezecem polozaju na taj nacin bi lakse disao i najbrze zaspao[sm=9nebesa.gif]
Nisam znala da ima i prenan mi smo po savjetu pedijatra koristili preaptamil otprilike nekih 2 mjeseca i onda presli na aptamil..Kakvog je ukusa ne bih ti znala reci jer nikad nisam imala zelju da probam[sm=zmeden.gif]
Sretni i da malena sto brze izraste u lijepu i zdravu djevojcicu[sm=smiley1.gif]




djenny -> RE: Sindrom respiratornog distresa (26.12.2011 19:23:48)

samo da cestitam praznike i novu godinu svim hrabrim mamama...

i jos da napisem da smo ja i moja malena mjesec dana bile u bolnici na pretragama i vjezbama.radila je magnetnu ali nisam jos bila kod neuropedijatra posto mi je termin zakazan tek u januaru.pluca su joj dobra,krv takodjer,magnet joj je izgleda los dok mi je fizijatar rekao da se s malom mora stalno vjezbati i da cu za mjesec opet morat lezati u bolnici.uz glave nije jasan jer joj se velika fontanela smanjila(i to me brine) pa je doktorica rekla da vise nema potrebe da radi uz.sve u svemu zaista puno nalaza smo uradile i mama je puno zivaca izgubila.eh da ima li iko da mi napise jeste li radile screning sluha i s koliko mjeseci?moja bebica je radila,bila je dosta nerovozna i jedva smo to odradili ali nalaz nije dobar,navodno nije pronadjen sluh.ja u to nevjerujem jer se moje dijete trza na svako lupanje vratima,preglasnu muziku,plac drugih beba itd.i moram vam reci da se moja mrvica tek sada ponasa kao prava beba,razgleda,osluskuje,smije se...




vjera -> RE: Sindrom respiratornog distresa (17.1.2012 0:22:29)

Pozdrav,ja sam mama bebe,koja se rodila u 25/1 sedmici,danas moj sin ima 29 dana,stanje je bilo stabilno do juče kada su ga vratila na respirator,jer nije uspijevao da samostalno diše.Ja sam više izgubljena od išcekivanja,straha.Moj mali borac se još bori ,iako su mi rekli da je smrtno ugrožen.Bori se od samog početka,kad su mi rekli da se ne nadam,kad mi nisu dali da ga vidim kad se porodio,kao nemojte..a meni  se svijet srušio a babica me tješi kako sam mlada,kao-biće djece...Tek sam uveće saznala da je živ i da je u inkubatoru,jer su mene uspavali da mi ostrane posteljicu.Zamolila bi forumašice ako neko poznaje pozitivan ishod slične situacije sa sretnim krajem da mi se jave,meni treba samo nada koju polako gubim....a to mi jedino ostalo.





Hanady RR -> RE: Sindrom respiratornog distresa (17.1.2012 10:44:13)

Drege forumašice ,
naša nova članica vjera treba našu podršku i pomoć...da sa njom podjelimo infromacije koje bi joj mogle pomoći a tiču se stanje njene bebe trenutno...
budite slobodne da joj pružimo pordšku i toplu dobrodišlicu[sm=smiley31.gif]

PP koji sam dobila je ovaj

''Veliki pozdrav za vas.Zamolila bi vas da malo aktivirate temu o nedonoščadima,ja sam tamo pisala al se niko ne javlja a meni samo treba bar trunka nade.Porodila sam se u 25. sedmici,beba je u inkubatoru,prije 29. dana.Juče je imala komplikacije i bila je životno ugrožena .Zanima me ima li neko još slično iskustvo,da je beba uspjela da se izvuče.Pročitala sam sve što postoji na internetu na ovu temu,ali što se tiče Sarajeva imam skroz malo informacija,bar malo da dođem sebi.''

Vjera ...budite slobodni da nam se javite i na temu http://www.ringeraja.ba/forum/bebe-0---1-godine-chat/m_1130937/mpage_170/tm.htm#1183060
to je chat tema za mame sa djecom do godinu dana...one će vas razumijeti i sigurno puržiti podršku da svakodnevno pratimo i bodrimo vas i bebicu.
Svaka informacija koja je njima poznata biće vam prezentirana[sm=smiley1.gif]
[sm=smiley31.gif]

Sretno[sm=rozica.gif]




Anoniman -> RE: Sindrom respiratornog distresa (17.1.2012 10:51:58)

Draga forumasice... nemam iskustva, a ni nekog posebnog znanja o vasem problemu koji bih podijelila sa tobom, ali samo hocu da ti posaljem jedan [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley31.gif[/image]podrske od srca. Zelimo brzo ozdravljenje bebici, da sve bude kako treba, bez komplikacija. 




animagical -> RE: Sindrom respiratornog distresa (17.1.2012 10:52:52)

nemam neke korisne informacije, samo jedan [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley31.gif[/image] podrske za hrabru mamu...
na prethodnoj stranici ima post od zorane88 cija je beba rodjena sa 25+4 i dobro je...




Anoniman -> RE: Sindrom respiratornog distresa (17.1.2012 10:53:11)

vjera...zaista ne znam nista o tome...
drzim vam palceve




rose 87 -> RE: Sindrom respiratornog distresa (17.1.2012 10:54:18)

vjera zao mi je stvarno zbog svega sto ti i tvoja [sm=duda.gif] prolazite
savjeta nemam,ali vam saljem mnogo [sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif] i podrske




palachinken -> RE: Sindrom respiratornog distresa (17.1.2012 10:55:10)

vjero, nemam lično iskustvo, ali znam da je jedna teta u komšiluku, zbog preeklampsije, morala na sekciju u 6 mjesecu trudnoće, rodila bebača koji je svoju bitku izborio u inkubatoru i sad ih svakodnevno vidjam u šetnjama, njemu je sad skoro 8 mjeseci, presladak mali mišić. Želim ti svu sreću!




pynki -> RE: Sindrom respiratornog distresa (17.1.2012 10:55:43)

DRAGA VJERA
nisam se susretala s tim i stvarno ne mogu reci ovako onako....znam slucaj bebe koja se rodila u 6mjesecu trudnoce sa  samo 600gr...danas je toj bebici oko godinu i ness.....pa nadam se da sam te bar malo utjesila...

samo sam htjela reci da budes jaka,jer takva trebas svm sinu,i da ce sve biti aBd uredu...veliki pozdrav




vjera -> RE: Sindrom respiratornog distresa (17.1.2012 10:56:44)

Hvala vam...danas idem da je posjetim,svaki put strah i želja da je tu,da je bar mogu na kratko vidjeti.Pokušavam da budem hrabra al ovo iščekivanje....




palachinken -> RE: Sindrom respiratornog distresa (17.1.2012 10:58:32)

Javi nam kako je!




Anoniman -> RE: Sindrom respiratornog distresa (17.1.2012 10:58:44)

Poznajem i ja vise slucajeva bebica dosta prijevremeno rodjenih koje su izborile svoju bitku uspjesno, tako da se nadam da ce tako biti i kod vas, a sa tvojom vjerom i bebinom borbom tako ce i biti. Uz tebe smo sta god treba [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Hanady RR -> RE: Sindrom respiratornog distresa (17.1.2012 11:01:03)

vjera...
sa tvojom vjerom i nadom biće beba OK...
borit će se i beba...

i sama poznajem slučajeve slične vašima i danas su to bebice koje se igraju s amojom djecom rođenom na termin bez posjete inkubatoru...

javi nam kako nam je novi mali član foruma nakon posjete[sm=smiley31.gif]

a mi ćemo sve infromacije koje budemo znali i saznali podjeltii sa vama...ako trebaš i drugu vrtu podrške tu smo za tebe[sm=smiley31.gif][sm=rozica.gif]





ladyblue RR -> RE: Sindrom respiratornog distresa (17.1.2012 11:02:53)

želim vam svu sreću svijeta! nadam se da će bebac brzo biti dobro i da će kući kod svoje mame!




Super Beba -> RE: Sindrom respiratornog distresa (17.1.2012 11:03:26)

držim fige da sve prođe i da što prije uživate sa vašom bebicom u potpunosti! Nažalost, nemam nekih konkretnih savjeta da dam, al' želim sve najbolje! 




new mama -> RE: Sindrom respiratornog distresa (17.1.2012 11:03:47)

IZVORNA PORUKA: ladyblue

želim vam svu sreću svijeta! nadam se da će bebac brzo biti dobro i da će kući kod svoje mame!

Potpisujem,sretno[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley31.gif[/image][image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley31.gif[/image]




mamapcela -> RE: Sindrom respiratornog distresa (17.1.2012 11:08:22)

draga vjera,zelim ti reci da je sa mnom u Zenici,rije dvije sedmice,lezala zena iz Maglaja,rodila je bebicu u 6.mj.sada bebi ima 9.mj.bonbonica....da se ne brines lezi zbog upale pluca,nista strasno...u najtezim momentima samo se u Boga uzdaj!!!!bice aBd sve ok.sabura i samo ti idi da vidis svoju bebu,i njoj treba da tebe osjeti,jedna drugu smirujete...nadaj se najboljem,uz tebe smo




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>