RE: Ženska imena (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Razgovori u očekivanju (djeteta) >> Imena



Poruka


LieToMe RR -> RE: Ženska imena (4.5.2015 14:47:39)

IZVORNA PORUKA: alman


IZVORNA PORUKA: LieToMe

IZVORNA PORUKA: Bella.88


IZVORNA PORUKA: ziel

Zene kako vam se svidja ime LARISA ? I zna li neko znacenje tog imena? [sm=smiley1.gif]

Ima jedna u mom komšiluku,divna ženica
a značenje ne znam,mislim da je to Hrvatsko ime
Lara-Larisa nekako mi slično,možda grešim


Ime Larisa je latinskog porijekla. Značenje mu potiče iz latinskog izraza lar, laris (mn.) lares, što je bilo ime kućnih rimskih bogova, zaštitnika kuće pa odatle značenje znači zaštitnik, čuvar. Skraćeni oblik ovog imena je Lara, Laris. Drugi oblik ovog imena je Larissa. google sve zna [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image]

Meni su sva imena sa L bas nekako cool. Mi smo malenoj dali ime Leona (u Sarajevu ih nema skoro nikako, mi smo culi za jos samo jednu). Ima mi predivno znacenje, LAVICA [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image]  i stoji joj nekako, sva je ona ko lavica.

Sad za drugu bebu nemamo nikavih konkretnih prijedloga (iskopali smo onaj stari spisak...) jos ne znamo ni jel curica ili djecak...a sa muskim imenima smo skroz kriticni [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image]
Meni se svidja Lukas i Gabriel...muz za Gabriela ni da cuje [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image]
Kod nas je strano prezime pa je odabir imena malo tezi proces

Za curicu se dvoumimo izmedju Laura i Atina (to su neki favoriti) mada jos nista nije zvanicno.

kod nas ima jedna Leona, bas je nesvakidasnje ime a lijepo [sm=smiley1.gif] , od muskih imena ljepse mi je to Lukas i Laura, to bas udarila po slovu L [sm=smiley36.gif]


Ma mojoj Leoni bas ime stoji, kao da je krojeno samo za nju. Bila je nemirna u stomaku, prava borbena lavica...takva je i stala. Sva je ona ziva vtra, sekunde mira nema [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image] (izuzev kad spava a i tad je nemirna). Ne znam meni su lijepa ta imena sa L (niko nam se u porodici ne zove sa L (jedino moja mama sa LJ), najvise ih ima sa D i M).
Ne znam vidjecemo, jos ima vremena i ima pravo lijepih imena sa divnim znacenjima, tako se tesko odluciti. Meni se pravo sidjaju Luka, Matej, Ivan...ali svi ti apostoli su nam zauzeti sa muzeve strane [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image] vec su njegove rodice bezecovale tako da mi moramo biti mastoviti i kreativni [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image]

Sofia je divno. Gabriel se muzu ne svidja, a rekla sam ako bvude curica opet nek on odabere jer sam ja dala Leoni ime i prije nego je rodjena [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




canim -> RE: Ženska imena (4.5.2015 15:08:18)

Finepex legendo [sm=jezicek.gif]

Meni je Sofia ili Safia super, bez J, meni je J inace svugdje visak [sm=smiley36.gif]




Galicia -> RE: Ženska imena (4.5.2015 15:10:05)

meni je J inace svugdje visak


I meni.
Bas pokvari lijepo ime.




tinkivinki -> RE: Ženska imena (4.5.2015 15:13:56)


IZVORNA PORUKA: Galicia

meni je J inace svugdje visak


I meni.
Bas pokvari lijepo ime.

a meni opet nekako prirodno i lakše za izgovor kad ima j.recimo Natalia-Natalija,Daniela-Danijela




Finepex -> RE: Ženska imena (4.5.2015 15:38:17)

IZVORNA PORUKA: tinkivinki


IZVORNA PORUKA: Galicia

meni je J inace svugdje visak


I meni.
Bas pokvari lijepo ime.

a meni opet nekako prirodno i lakše za izgovor kad ima j.recimo Natalia-Natalija,Daniela-Danijela

Ja ga izgovaram i kad ga nema. [sm=smiley36.gif]

Ili znate kakva su mi jos imena pravi "gek". Kada samo zbog naglaska i otegnutog slova imas i musko i zensko ime.

Npr.
Alija i Alija ( s tim sto kod zenskog imena otegnes iiii).




Galicia -> RE: Ženska imena (4.5.2015 15:43:33)

A glupa su imena i kad stavljaju slovo r kao da promjene ime.
Kao sto su Erna, Mirnela....




Finepex -> RE: Ženska imena (4.5.2015 15:47:18)

IZVORNA PORUKA: Galicia

A glupa su imena i kad stavljaju slovo r kao da promjene ime.
Kao sto su Erna, Mirnela....



Erna je dobro ime, al po znacenju nije, porijeklo imena, od Njemca Ernesta .... ima dosta djevojaka zovu se Erna ili Ernada, musko ime Ernad,. Iako ima raje pa na ime Erna dodaju B pa ispada Berna. [sm=smiley36.gif] Berna je inace tursko ime. Valjda znaci mlada.




Galicia -> RE: Ženska imena (4.5.2015 15:49:32)

Gdje si Erna nisam te prepoznala. [sm=jezicek.gif]




Finepex -> RE: Ženska imena (4.5.2015 15:53:16)

IZVORNA PORUKA: Galicia

Gdje si Erna nisam te prepoznala. [sm=jezicek.gif]



Al sada se zapitaj "cije" je ime?[sm=zmeden.gif] Gdje god odes naci ces Ernu. [sm=smiley36.gif]




Finepex -> RE: Ženska imena (4.5.2015 15:57:41)

Ili ime "Esminka"- arapsko ime znacenje uzvisena. Da li je dozvoljeno? [sm=zmeden.gif]




Galicia -> RE: Ženska imena (4.5.2015 16:01:24)

Da li je dozvoljeno?


Ko god zeli njemu je dozvoljeno.
Sta je nejasno?
Na sta je tvoja mama razmisljala kad ti je dala ime Erna? Koga je pitala za dozvolu?




LieToMe RR -> RE: Ženska imena (4.5.2015 16:07:15)

Neces bas svugdje naci Ernu ali hajd nema veze [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image]
Vidi se stvarno da se ne razumijes u njemacka i austrijska imena. Erna (germansko znacenje je ozbiljna, odlucna) nije izvedeno od muskog Ernad nego od zenskog Ernestina (muska varijanta imena je Ernest). To je katolicko ime njemackog porijekla.
Muslimani su ga prsvojili isto kao Armin i jos neka imena. Cinjenica je da ih imas sad svugdje ali to ne znaci da su izvorno muslimanska.




Galicia -> RE: Ženska imena (4.5.2015 16:09:51)

Slazem se LieToMe.




jasmin -> RE: Ženska imena (4.5.2015 16:12:16)


IZVORNA PORUKA: Finepex

IZVORNA PORUKA: jasmin

Dragicka, El- Melik, ne Malik. Malik je sasvim dozvoljeno [sm=smiley1.gif].
Svejedno sto neko nesto ne praktikuje, ako mu je stalo do znacenja, neka vodi racuna, mozda ce sutra sve praktikovati.


Znas, ja se klonim i najmanje sumnje. [sm=smiley36.gif]

nesta sam kontala kada sam citala ta imena, pa sta je s imenom Selam? Daje se i muskarcima i zenama, a predstavlja jedno od Allahovih imena, zar ne? Iako je cesto i kod arapa. I da se ne gledaju ta na neki nacin "Bozija" imena, sta je s Abidom ili Asijom? Isto cesta imena. [sm=smiley1.gif] I to nedaju osobe koje nemaju veze, nego ono..daju osobe koje na neki nacin prate. [sm=zmeden.gif]

Mi smo kontali dati Emina ako je zensko, ali pretpostavke su drugacije, iako nije 100% sigurno. [sm=smiley1.gif] Kako dati musko ime? Htjela sam Emin, ali nekad davno sam procitala da je to bio nadimak Poslanika s.a.w.s. i da nije dozvoljeno da ga nose drugi. Eh sad..

Ako poznajes arapski, neces imati nimalo sumnje [sm=smiley1.gif]. Allahovo ime nije Selam, vec Es-Selam, a to je ogromna razlika. Ime Selam se ne preporucuje iz drugih razloga. Sto se tice Emina, nema smetnje. Nije ok samo kunja iliti nadimak Ebu El- Kasim.




Finepex -> RE: Ženska imena (4.5.2015 16:13:48)


IZVORNA PORUKA: LieToMe

Neces bas svugdje naci Ernu ali hajd nema veze [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image]
Vidi se stvarno da se ne razumijes u njemacka i austrijska imena. Erna (germansko znacenje je ozbiljna, odlucna) nije izvedeno od muskog Ernad nego od zenskog Ernestina (muska varijanta imena je Ernest). To je katolicko ime njemackog porijekla.
Muslimani su ga prsvojili isto kao Armin i jos neka imena. Cinjenica je da ih imas sad svugdje ali to ne znaci da su izvorno muslimanska.

Koliko vidim ja napisah od njemc.enesta , i nije lijepo da covjekova osobina bude ozbiljnost. [sm=smiley1.gif] Da pazis sta ces reci. [sm=smiley1.gif]

Pa nisam ni rekla da je muslimansko, ili si to negdje procitala. [sm=smiley1.gif] Odlucnost i ono drugu osobinu su "dodali". da se gledaju druge osobine, predstavlja lijepo znacenje, ali posto izvorno ime znaci ozbiljnost.. dosta govori.




Medić* -> RE: Ženska imena (4.5.2015 16:14:27)


IZVORNA PORUKA: tinkivinki


IZVORNA PORUKA: Galicia

meni je J inace svugdje visak


I meni.
Bas pokvari lijepo ime.

a meni opet nekako prirodno i lakše za izgovor kad ima j.recimo Natalia-Natalija,Daniela-Danijela


I meni[sm=smiley36.gif]




Finepex -> RE: Ženska imena (4.5.2015 16:29:19)

IZVORNA PORUKA: jasmin


IZVORNA PORUKA: Finepex

IZVORNA PORUKA: jasmin

Dragicka, El- Melik, ne Malik. Malik je sasvim dozvoljeno [sm=smiley1.gif].
Svejedno sto neko nesto ne praktikuje, ako mu je stalo do znacenja, neka vodi racuna, mozda ce sutra sve praktikovati.


Znas, ja se klonim i najmanje sumnje. [sm=smiley36.gif]

nesta sam kontala kada sam citala ta imena, pa sta je s imenom Selam? Daje se i muskarcima i zenama, a predstavlja jedno od Allahovih imena, zar ne? Iako je cesto i kod arapa. I da se ne gledaju ta na neki nacin "Bozija" imena, sta je s Abidom ili Asijom? Isto cesta imena. [sm=smiley1.gif] I to nedaju osobe koje nemaju veze, nego ono..daju osobe koje na neki nacin prate. [sm=zmeden.gif]

Mi smo kontali dati Emina ako je zensko, ali pretpostavke su drugacije, iako nije 100% sigurno. [sm=smiley1.gif] Kako dati musko ime? Htjela sam Emin, ali nekad davno sam procitala da je to bio nadimak Poslanika s.a.w.s. i da nije dozvoljeno da ga nose drugi. Eh sad..

Ako poznajes arapski, neces imati nimalo sumnje [sm=smiley1.gif]. Allahovo ime nije Selam, vec Es-Selam, a to je ogromna razlika. Ime Selam se ne preporucuje iz drugih razloga. Sto se tice Emina, nema smetnje. Nije ok samo kunja iliti nadimak Ebu El- Kasim.




Da razumijem ja sta zelis reci, ali pogledaj znacenje
Selam je muško ime arapskog porjekla a znači[sm=smiley36.gif]spas.mir.


Ono nasta ja aludiram jeste na svojstvo, opis samog imena. Onaj koji daje spas (selamet), pa sta su nas ucili zbog cega s"selamamo" ljude? Neka je na vas mir i spas. Zar to nije Bozije svojstvo?


Da li ces nazvati selam sa es selam, ili selam isto ti ga dodje. Isto znacenje. [sm=smiley1.gif]

Kao npr ime Esminka. Uzvisena. Jel dozvoljeno?[sm=smiley1.gif]




EEDITH -> RE: Ženska imena (4.5.2015 16:33:21)

http://radiosarajevo.ba/novost/187721/objavljeno-je-ime-malene-princeze-razocarenje-ili-odusevljenje
[sm=smiley36.gif]




Galicia -> RE: Ženska imena (4.5.2015 16:35:58)


IZVORNA PORUKA: EEDITH

http://radiosarajevo.ba/novost/187721/objavljeno-je-ime-malene-princeze-razocarenje-ili-odusevljenje
[sm=smiley36.gif]



Znala sam da ce biti Charlotte.




jasmin -> RE: Ženska imena (4.5.2015 16:43:28)

Finepex, zbilja mi je zao, ali nije isto znacenje mir i Onaj koji daje mir. Zato ti kazem, bitno je poznavati arapski. A i vjeru, da bi nesto zabranio. U ovom slucaju Es-Selam je nama nedozvoljeno.




Finepex -> RE: Ženska imena (4.5.2015 16:45:04)

IZVORNA PORUKA: jasmin

Finepex, zbilja mi je zao, ali nije isto znacenje mir i Onaj koji daje mir. Zato ti kazem, bitno je poznavati arapski. A i vjeru, da bi nesto zabranio. U ovom slucaju Es-Selam je nama nedozvoljeno.

esminka znaci uzvisena,kako tu?[sm=smiley36.gif][sm=smiley1.gif]Nisam ja zabranila,nego cudno mi...[sm=zmeden.gif]




Medić* -> RE: Ženska imena (4.5.2015 16:45:55)

Jasmin vezano za Samir mozes pojasniti?
Procitah vise znacenja. Misljenje ?
Ne. Nemamo Samira :)




jasmin -> RE: Ženska imena (4.5.2015 16:46:26)

A Selam se ne daje iz razloga, ako taj Selam ne bude doma kad ga neko trazi, pa da odgovori da u kuci nema selama, tj. mira. Zato je, dakle, pokudjeno.




Finepex -> RE: Ženska imena (4.5.2015 16:47:49)


IZVORNA PORUKA: Medić*

Jasmin vezano za Samir mozes pojasniti?
Procitah vise znacenja. Misljenje ?
Ne. Nemamo Samira :)

Samir je muško ime arapskog porijekla. Ime ima značenja sagovornik, vecernji zabavljač i sijeldžija. Ženski oblik imena je Samira.[sm=smiley36.gif]




jasmin -> RE: Ženska imena (4.5.2015 16:48:18)


IZVORNA PORUKA: Medić*

Jasmin vezano za Samir mozes pojasniti?
Procitah vise znacenja. Misljenje ?
Ne. Nemamo Samira :)

Moj tatko je Samir, i zbilja je nocni covjek. Ja ne bih svom djetetu dala ime Samir, iako volim svog babu.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  35 36 [37] 38 39   Sljedeća stranica >   >>