RE: Ženska imena (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Razgovori u očekivanju (djeteta) >> Imena



Poruka


teacher75 -> RE: Ženska imena (19.9.2015 17:14:57)

i nama je mona bilo u najuzem izboru al smo odustali bas zbog gore navedenog




salmy -> RE: Ženska imena (20.9.2015 11:14:05)


IZVORNA PORUKA: škorpija

Ako je iz sarajeva zvat će je djeca dajla-dilajla, al za svako ime nađu oni nadimak[sm=smiley36.gif].

a ko su to oni ? plz mislis Sarajlije....

doduse malo nas ima pa se i ne vidimo[sm=smiley36.gif]




škorpija -> RE: Ženska imena (20.9.2015 11:19:56)

IZVORNA PORUKA: salmy


IZVORNA PORUKA: škorpija

Ako je iz sarajeva zvat će je djeca dajla-dilajla, al za svako ime nađu oni nadimak[sm=smiley36.gif].

a ko su to oni ? plz mislis Sarajlije....

doduse malo nas ima pa se i ne vidimo[sm=smiley36.gif]

To je zato to se koliko ja znam u Sarajevu koristi izraz dilajla za nekog ko je malo ćaknut, u Bihaću ta riječ se ne koristi već za nekog kažeš da je vilen , a to je u drugim dijelovima BiH potpuno nepoznata riječ. U Bihaću recimo jedna žena malo mlađa od mend se zovr Dilajla što je naravno svim ljudima iz Sarajeva čudno. Znači nije nikakav napad na regionalnoj osnovi u pitnju već jednostavno različitost i bogatstvo našeg jezika koji će djeca rado iskoristiti za ruganje [sm=smiley1.gif].
A upravo sam od Sarajlije (čiji su preci ovdje starosjedioci već 5. stoljeća) prvi put čula za to, kad je njegova ena Bićanka htjela maloj dati ima Lajla, rekao je ne dolazi u obzir pa da mi dijete zovu Lajla- dilajla.

A pod ONI mislila sam na djecu naravno, ne znam na koga si ti pomislila, dodue pogrean sam rod stavila, trebalo je pisati ona, ali ne znam od kad mi to toliko na forumu pazimo na gramatiku[sm=smiley36.gif]




salmy -> RE: Ženska imena (20.9.2015 12:38:32)

inace me nerviraju raja koja zive u Sa a vjecito im neki klinac smeta...pa jarane ako ti smeta sto zivis ovdje...vrati se odakleN si doso[sm=smiley36.gif]




škorpija -> RE: Ženska imena (20.9.2015 16:09:03)

Pa to je ok, i mene nerviraju Sarajlije koje se osjećaju vječno ugrožene jer ima raja ta trane , kakl kažu oduzimaju poslove i udaju se i žene za roDŽene Sarajlije i Sarajke, al ne znam kakve to ima veze s mojim postom i ovom divnom temom na kojoj se nalazimo[sm=smiley1.gif]




salmy -> RE: Ženska imena (20.9.2015 16:14:02)

nema veze sa tvojim postom..nego me malo povrijedilo kad si napisala da ce "oni" naci nadimak...

Sarajevo je moj grad i volim ga...ne volim kad se sprdaju sa istim

ps:opet kazem kome nije ok neka ide odakle je prihajao...




škorpija -> RE: Ženska imena (20.9.2015 16:19:18)

Pa zar nisam jasno napisala da mislim na djecu, a djeca su ista u svim gradovima, samo furaju različite fazone i zezancije




Hanady RR -> RE: Ženska imena (20.9.2015 16:59:57)

[sm=zmeden.gif]




Ajlaaaa -> RE: Ženska imena (20.9.2015 21:20:42)


IZVORNA PORUKA: salmy

nema veze sa tvojim postom..nego me malo povrijedilo kad si napisala da ce "oni" naci nadimak...

Sarajevo je moj grad i volim ga...ne volim kad se sprdaju sa istim

ps:opet kazem kome nije ok neka ide odakle je prihajao...


Iskreno, ne vidim nista lose u tome sto je napisala "oni", sasvim normalna rijec i po mom misljenju nije nista lose mislila za Sarajevo ili kako god ☺ meni su sa jedne strane korijeni iz Sarajeva pa me nije nit bi me "pogodilo" da neko kaze oni..ipak svako ima svoje misljenje 😉😉




Medić* -> RE: Ženska imena (20.9.2015 21:34:08)


IZVORNA PORUKA: salmy

inace me nerviraju raja koja zive u Sa a vjecito im neki klinac smeta...pa jarane ako ti smeta sto zivis ovdje...vrati se odakleN si doso[sm=smiley36.gif]


Ma ne zezaj Salmy ljubim te, ovo nema veze sa tim sto ona rece.
Pa znamo kako djeca jedna drugima nadimke daju [sm=smiley36.gif]
Nema to veze sa Sarajlijama :)





magicalani -> RE: Ženska imena (20.9.2015 22:08:43)

Ja samo da kazem da ima grupa na fb Rodzene sarajlije i sarajke[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif] sa dz naravno[sm=smiley36.gif]




Hanady RR -> RE: Ženska imena (20.9.2015 22:39:10)


IZVORNA PORUKA: magicalani

Ja samo da kazem da ima grupa na fb Rodzene sarajlije i sarajke[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif] sa dz naravno[sm=smiley36.gif]



[sm=bravo.gif]

[sm=jezicek.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  37 38 39 40 [41]