RE: Danas kuhamo - Mart (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Kuhajmo zajedno



Poruka


koka i po -> RE: Danas kuhamo - Mart (7.3.2016 13:53:13)

kako bona bebo ovo sve stignes, hajd sto znas i umiješ?



zvrk hanuma [sm=bravo.gif][sm=smiley36.gif]




berni_Sa -> RE: Danas kuhamo - Mart (7.3.2016 14:39:29)

Danas dinstano junece meso uz tjesteninu i salata...

vikend smo bili u gostima i bilo je svasta ;)

lijep pozz svima

Niki ljubi mi djecicu ;)[sm=smiley31.gif]




irenaSA -> RE: Danas kuhamo - Mart (7.3.2016 14:41:54)

Gdje su Loptica i Beba sa onim šampitama da me prosvijetle gdje sam kiksala pa mi je šampita bila splasa[sm=jezicek.gif]
E spominjala sam i vas i slike na temi kuhanja...gdje me navratiše...[sm=jezicek.gif]




irenaSA -> RE: Danas kuhamo - Mart (7.3.2016 14:42:32)

A možda je i do jaja[sm=sad.gif]




loptica7 -> RE: Danas kuhamo - Mart (7.3.2016 18:44:16)

Irena pa gdje mene zoves za sampitu.[sm=smiley36.gif]
Nije ni moja bas uspjela. Trebala sam korisrit vecu tepsiju za ovaj recept i duze mutiti saum.
Recept sam koristila od jedne zene s fb.
Biskvit:
10 zumanjaka
10 kas secera
10 kas tople vode
10 kas brasna
1 prasak ta pecivo.

Saum:
10 bjelanjaka
600 g secera
Vode sam ja stavila da prekrije secer.
Stavila sam i 1 vanilin secer.
Saum sam kuhala 10-15 min, a u međuvremenu umutila snijeg od bjelanjaka. Vruc serbet sam lagano u tankom mlazu usipala u snijeg od bjelanjaka uz stalno mjesanje mikserom, dok se sjedini. Sve skupa bi trebalo mutiti 20 min (tako sam shvatila na fb), ali ja sam mutila 10 min, malac nije dozvolio vise.[sm=smiley36.gif]

Ona je napisala da je stavila malo manje secera od 1 kg, a vodu nije naznacila.




loptica7 -> RE: Danas kuhamo - Mart (7.3.2016 19:09:26)

Danas za rucak ostatak sarme. Domaca juha, piletina u bjelom umaku s tjesteninom, prokulice u umaku od vrhnja kao prilog uz leso meso. Domaci bijeli i mijesani kruh.
Desert tops, napolitanka...[sm=jezicek.gif][sm=smiley36.gif]




niki83 -> RE: Danas kuhamo - Mart (7.3.2016 22:05:31)


IZVORNA PORUKA: berni_Sa

Danas dinstano junece meso uz tjesteninu i salata...

vikend smo bili u gostima i bilo je svasta ;)

lijep pozz svima

Niki ljubi mi djecicu ;)[sm=smiley31.gif]

[sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif]saljemo zagrljaje za vas dvije..

E meni se cini da ovu sampitu nikad ne bih dobro napravila..
Zapravo ni mami nikad nije bas uspijevala..ali zato kod sveki bude [sm=smiley20.gif]..a ona koristi samo domaca jaja [sm=smiley1.gif] pa eto..mozda i jest do njih [sm=smiley36.gif]
Sutra ne kuham nista [sm=bravo.gif][sm=smiley36.gif]




loptica7 -> RE: Danas kuhamo - Mart (8.3.2016 8:32:06)

Danas imamo sirnicu i krompirusu, desert siromaskice, a za veceru cu djeci palacinke.




loptica7 -> RE: Danas kuhamo - Mart (8.3.2016 10:00:46)

Evo mojih siromaskica. Za tren gotove i ukusne.[img]http://www4.slikomat.com/13/0308/qch-201603.jpg[/img]




bebaa -> RE: Danas kuhamo - Mart (9.3.2016 16:57:14)

[img]http://www4.slikomat.com/13/0309/eyk-201603.jpg[/img][img]http://www4.slikomat.com/13/0309/oog-201603.jpg[/img][img]http://www4.slikomat.com/13/0309/qcn-201603.jpg[/img]

Pozz dane...evo i ja da nesto skuham pisle teskih dana bolesti i temperature...
Jucexsam kuhala bosanski lonac...bilo mi najlakse strpati da se samo kuha..moram naci sliku..




bebaa -> RE: Danas kuhamo - Mart (9.3.2016 16:58:54)

[img]http://www4.slikomat.com/13/0309/8hj-201603.jpg[/img]

Evo i lonca...[sm=rozacrtici.gif]




bebaa -> RE: Danas kuhamo - Mart (9.3.2016 17:00:01)

Loptice krasne su ti kiflice[sm=bravo.gif]
Moze recept pa cu prepisati u teku?




niki83 -> RE: Danas kuhamo - Mart (9.3.2016 19:29:07)

Bebo [sm=smiley31.gif] jeste li to bolesni?! Pojacaj sve sto znas za imunitet..
Mi smo danas opet piletinu..kus kus i spinat s vrhnjem.




loptica7 -> RE: Danas kuhamo - Mart (9.3.2016 21:32:46)

Bebo recept je s coolinarike. Siromaskice se zovu kiflice, a ide:
Oko 500 g brasna
300 ml ulja
150 ml vruce vode
1 prasak za pecivo

Ukljuciti pekaru na 200 *C. Pomijesati ulje i vodu, dodati prasak za pecivo, a zatim brasno. Mjesati kasikom, poslije rukom. Podijeliti na 3 - 4 loptice, razvaljati ih na krug, izrezati trokutice, napuniti pekmezom ili nutelom, zamotati kiflice i staviti peći dok lagano porumene.
Vruce uvaljati u mješavinu secera u prahu i vanilin secera.

Taj ti lonac bome dobro izgleda... Njamiiiii....




bebaa -> RE: Danas kuhamo - Mart (9.3.2016 21:37:23)

ejjj hvala vam cure...
niki ma turu imam od petka..borim se ko lav ali džaba,kad obori mene ovoliku kud ćeš dalje....kako si ti?
Loptice,pa ovo je superlagano[sm=smiley3.gif]i jeftino [sm=zz_giggle.gif]
bujrum na lonac....kad god želiš,začas ja to smutim..[sm=smiley36.gif]




mimi_2in1 -> RE: Danas kuhamo - Mart (9.3.2016 22:03:45)

Dobro vece dame, vidim ovdje se dobro klopa. [sm=bravo.gif] ja dosla po inspiraciju, i ogladnila od ovih slika.

Ove kiflice planiram probati sutra aBd, mnjam! [sm=smiley1.gif]

Dnas klopali punjene paprike i sarmu. Slike nema [sm=smiley36.gif]

Za sutra sam na kraju ipak napravila tjestaninu i bolonjeze sos. Nista specijalno, ipak nisam imala volje za nesto vise.

[img]http://www4.slikomat.com/13/0309/hux-image..jpe[/img]


Zadnjih mjeseci imala sam izlet u zdravu kuhinju. Ali uzimala mi je gooomilu vremena i para...tako da sada pokusavam napraviti neku ravnotezu...a i malo mi je kuhanja na vrh glave.




loptica7 -> RE: Danas kuhamo - Mart (10.3.2016 7:49:30)

Kiflice su lagane i jednostavne.
Kod nas post, pa trazila nesto slatko i posno, našla njih, a i sam naziv im sve govori.[sm=smiley36.gif]

Jucer varivo od raznog povrca, za veceru sam na tavi ispekla tanko narezan pileci file, djeca i mm ga obozavaju na taj nacin.[sm=smiley1.gif]
Bilo im uz to domaci kruh, ajvar, kiseli krastavci i cikla... Kako tko zeli.

Danas imamo domaci kruh, juhu i pecene krompire s mesom, kupus salata, a ima i kiselih kao i jucer. Kako tko voli. [sm=smiley1.gif][sm=smiley36.gif]




niki83 -> RE: Danas kuhamo - Mart (10.3.2016 12:24:28)

Samo da kazem da ste me natjerale da i ja kuham bosanski lonac i pecem domaci hljeb [sm=smiley36.gif]




irenaSA -> RE: Danas kuhamo - Mart (10.3.2016 12:57:17)

I mene su na šampite...pa cvrc Milojka[sm=jezicek.gif]




bebaa -> RE: Danas kuhamo - Mart (10.3.2016 13:00:14)


IZVORNA PORUKA: irenaSA

I mene su na šampite...pa cvrc Milojka[sm=jezicek.gif]

[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]

na 8 jaja stavi 10 kašika šećera unutra a 13 kašika i 4 kašike vode da provre malo,oko 5 mi da vri....kad dobro umutiš bjelance onda lagano sipaj agdu i muti još 15 min......




irenaSA -> RE: Danas kuhamo - Mart (10.3.2016 13:04:17)

A da prostiš kolika ta jaja moraju da budu[sm=smiley36.gif]..mislim da mi nije uspjelo zbog veličine jaja ili da nisu bila friška[sm=smiley13.gif]




canim -> RE: Danas kuhamo - Mart (10.3.2016 13:16:15)

Kad stavis slag preko biskvita mozes vratiti malo u toplu rernu da ti se mrvicu sasusi gornji dio i nece se spustiti slag, s tim da ja mislim da je u tvom slucaju problem jer nisi dovoljno mutila.

Kod mene ce danas biti piletina ili sa rizom ili sa pire krompirom, jako kreativno jelo [sm=smiley36.gif]




mimi_2in1 -> RE: Danas kuhamo - Mart (10.3.2016 13:18:45)

iz iskustva moje mame znam da je sampita plaho osjetljiva..na svasta nesta..zato se ja ni ne usudjujem da probam...a mnooogo je volim. to mi je omiljeni kolac. [sm=smiley9.gif]

inace sa kolacima sam na Vi. neki dan sam se "pohasila" i napravila onaj obicni suhi mramorni kolac sa bobicastim vocem unutra.bas fin uredio se masallah, haj reko da ga izdasno pospem na kraju sa sitnim secerom. i tako odstajao on fino nekih pola sata-sat. uzeli da probamo..kad nisam ga posula sitnim secerom vec sodom bikarbonom...fuj..taj ukus se opisat ne moze. [sm=smiley26.gif] i ne bude mi mrsko i ponovo zakalamutim..i gledam ga u rerni stoji ne mrda..kad sjetim se nisam prasak stavila..i odustanem od svega.




irenaSA -> RE: Danas kuhamo - Mart (10.3.2016 13:32:08)

[sm=smiley36.gif]
Ti si gora od mene....ja i kutljača nismo baš najbolje drugarice...elem..mm kaže da zna praviti šampite i da ih bezbroj napravio kao momak..pa sad čekam njega[sm=jezicek.gif] Bit će prava šampita sa jajima[sm=sad.gif]

Ja razmišljam kad dođem kući danas da smutim ove Lopticine siromaškice taman te sastojke i imam[sm=jezicek.gif]
Ko da gledam nešto ću us[sm=smiley35.gif]ti[sm=smiley36.gif]




canim -> RE: Danas kuhamo - Mart (10.3.2016 13:34:38)

mimi i meni se to jednom desilo sa sodom bikarbonom, uzas [sm=smiley36.gif] ja sam sampitu bas puno puta pravila i nisam imala tih problema.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sljedeća stranica >   >>