RE: Danas kuhamo - Mart (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Kuhajmo zajedno



Poruka


niki83 -> RE: Danas kuhamo - Mart (10.3.2016 13:40:36)

Ah sto me nasmijaste [sm=bravo.gif][sm=smiley36.gif]
Pa Mimi..zar si toliko odsutna kad pravis kolace [sm=jezicek.gif]
Ja to sa uzivanjem..i uspiju mi [sm=smiley36.gif]
Nego..ove kiflice..moja mama pravila mozda prije mjesec dana..[sm=smiley21.gif] nista nisu valjale..toliko su masne bile..sve ih bacila..ja nisam mogla ni probati, tako su izgledale [sm=jezicek.gif].. ove lopticine izgledaju bas lijepo..i nikad ne bih rekla da su po istom receptu radjene..
Kaze moja mama zove su "ratne kiflice" [sm=smiley22.gif]




mimi_2in1 -> RE: Danas kuhamo - Mart (10.3.2016 13:43:36)

ma ja stvarno imam posebno umjece da obicni kolac upropastim..pa mi zao ako sampitu pokusam, a ne uspije, zali boze jaja [sm=smiley36.gif] moj mm kaze da je to zato sto im ne dajem dovoljno ljubavi i strpljenja...djelimicno je u pravu, strpljenja nemam ni za vece stvari a kamo li za kolace.
ali ruku na srce mene nervira kod kolaca ona tona sudja koje ostane. cim posmislim na 5-6 serpi, odmah me srklet opuca, nije mi vise do kolaca.

i od slanog najvise volim ovo sto se da nabacat sve u jedno i ozezi..[sm=smiley36.gif]




irenaSA -> RE: Danas kuhamo - Mart (10.3.2016 13:51:16)

Ja mutim a hanuma /mašina za suđe/ neka pere[sm=smiley36.gif]
Pretis zakon[sm=smiley20.gif]




loptica7 -> RE: Danas kuhamo - Mart (10.3.2016 14:05:33)

Evo mojih prvih somuna. Prezadovoljna sam. Bas mi je drago sto sam ih napravila.[sm=smiley1.gif][img]http://www4.slikomat.com/13/0310/frt-201603.jpg[/img]




loptica7 -> RE: Danas kuhamo - Mart (10.3.2016 14:08:07)


IZVORNA PORUKA: niki83

Ah sto me nasmijaste [sm=bravo.gif][sm=smiley36.gif]
Pa Mimi..zar si toliko odsutna kad pravis kolace [sm=jezicek.gif]
Ja to sa uzivanjem..i uspiju mi [sm=smiley36.gif]
Nego..ove kiflice..moja mama pravila mozda prije mjesec dana..[sm=smiley21.gif] nista nisu valjale..toliko su masne bile..sve ih bacila..ja nisam mogla ni probati, tako su izgledale [sm=jezicek.gif].. ove lopticine izgledaju bas lijepo..i nikad ne bih rekla da su po istom receptu radjene..
Kaze moja mama zove su "ratne kiflice" [sm=smiley22.gif]


Ja radila po ovom receptu s coolinarike i dobre mi bile. Ali kad sam zamjesila tijesto i podijelila na loptice dodavala sam jos malo brasna da nisu onako pune ulja. Mozda je do toga.[sm=zmeden.gif]
Djeca jela s nutelom i jako im se svidjele.




bebaa -> RE: Danas kuhamo - Mart (10.3.2016 15:48:53)

[img]http://www4.slikomat.com/13/0310/2ur-201603.jpg[/img]

Bujrum na burek[sm=bravo.gif]




bebaa -> RE: Danas kuhamo - Mart (10.3.2016 15:49:47)


IZVORNA PORUKA: loptica7

Evo mojih prvih somuna. Prezadovoljna sam. Bas mi je drago sto sam ih napravila.[sm=smiley1.gif][img]http://www4.slikomat.com/13/0310/frt-201603.jpg[/img]


Masala zeno...ssvaka cast[sm=bravo.gif]




bebaa -> RE: Danas kuhamo - Mart (10.3.2016 15:51:08)


IZVORNA PORUKA: irenaSA

A da prostiš kolika ta jaja moraju da budu[sm=smiley36.gif]..mislim da mi nije uspjelo zbog veličine jaja ili da nisu bila friška[sm=smiley13.gif]


Ja koristim samo komsijina jaja...ogromna su i svjeza svako jutro[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]




bejbibi -> RE: Danas kuhamo - Mart (10.3.2016 17:50:44)


IZVORNA PORUKA: bebaa


IZVORNA PORUKA: irenaSA

A da prostiš kolika ta jaja moraju da budu[sm=smiley36.gif]..mislim da mi nije uspjelo zbog veličine jaja ili da nisu bila friška[sm=smiley13.gif]


Ja koristim samo komsijina jaja...ogromna su i svjeza svako jutro[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]

Hahahhaha [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




bejbibi -> RE: Danas kuhamo - Mart (10.3.2016 17:51:42)

Kod nas sirnica i bataci :)




niki83 -> RE: Danas kuhamo - Mart (11.3.2016 8:49:36)

Ja za danas planiram sirnicu aBd..
A sinoc sam u 22h pravila princess krofne [sm=smiley36.gif]




Midnight_489 -> RE: Danas kuhamo - Mart (11.3.2016 9:05:49)

Kod mene vole špagete sa mesom i umakom...yummy [sm=smiley36.gif]
A danas planiram praviti piletinu sa rižom...




vedada -> RE: Danas kuhamo - Mart (11.3.2016 11:31:32)

Grah i domaću hljeb. Možda palacinci, al možda .




irenaSA -> RE: Danas kuhamo - Mart (11.3.2016 21:29:28)


IZVORNA PORUKA: bebaa


IZVORNA PORUKA: irenaSA

A da prostiš kolika ta jaja moraju da budu[sm=smiley36.gif]..mislim da mi nije uspjelo zbog veličine jaja ili da nisu bila friška[sm=smiley13.gif]


Ja koristim samo komsijina jaja...ogromna su i svjeza svako jutro[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]


[sm=sad.gif]
Pošalji komšiju...sa jajima[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]




irenaSA -> RE: Danas kuhamo - Mart (13.3.2016 12:48:30)

Jucer i danas ubili smo se lopticinim siromaskicama... Meni su odlicno ispale... Pravila sa nutelom i mermeladom od sipka... Danas musaka... Jucer pohovani pureci file, kupus salata...




koka i po -> RE: Danas kuhamo - Mart (13.3.2016 13:22:56)

taman mi se jede nesto slatko[sm=smiley36.gif]

kod mene makarone s mesom...danas i sutra[sm=smiley36.gif]


dobre su ali mi danas neki kamen u zelucu stoji[sm=smiley36.gif]




loptica7 -> RE: Danas kuhamo - Mart (13.3.2016 13:33:49)

Nisam imala interneta u četvrtak poslijepodne, pa nisam mogla pisati.
Pravila sam još domaću tjesteninu, kukuruzni kruh u koji sam umiješala malo razenog brašna, pizza pužiće.

U petak smo jeli spanak i blitvu s krumpirom (kod nas to zovu zelje na suho)[sm=smiley36.gif],a uz to pastrvu i srdelu.

Danas sam kod mame na ručku, domaća juha i lazanje.




loptica7 -> RE: Danas kuhamo - Mart (13.3.2016 13:35:04)


IZVORNA PORUKA: irenaSA

Jucer i danas ubili smo se lopticinim siromaskicama... Meni su odlicno ispale... Pravila sa nutelom i mermeladom od sipka... Danas musaka... Jucer pohovani pureci file, kupus salata...


[sm=bravo.gif]
Jednostavne za napraviti, a ukusne.




koka i po -> RE: Danas kuhamo - Mart (13.3.2016 13:35:23)

sve mi se svidja,riba pogotovo[sm=smiley36.gif]




koka i po -> RE: Danas kuhamo - Mart (13.3.2016 13:36:35)

kako pravis blitvu kao prilog uz ribu?
krompir vjerovatno skuhas onako solo?




loptica7 -> RE: Danas kuhamo - Mart (13.3.2016 13:37:47)


IZVORNA PORUKA: koka i po

sve mi se svidja,riba pogotovo[sm=smiley36.gif]


I ja sam se najela, pastrva mi se super ispekla, a još je poslije posula lukom, ma super... Eto da je bila s roštilja, još bolje, ali dobra i ovako.[sm=smiley1.gif]




loptica7 -> RE: Danas kuhamo - Mart (13.3.2016 13:49:15)

IZVORNA PORUKA: koka i po

kako pravis blitvu kao prilog uz ribu?
krompir vjerovatno skuhas onako solo?


kad očistim blitvu i spanak, sve krupnije isjeckam i obarim malo u posebnoj vodi, nekih 5 min. U drugu posudu stavim isjeckam krumpir sa svježim mladim lukom (česnjakom) i mladom kapulom (crveni luk), naspem vode da prekrije krumpir i posolim. Kad krumpir bude na pola kuhan dodam ocijeđen spanak i blitvu i kuham dok krumpir bude gotov. Poslije odlijem visak vode (ako je bilo previse) i ˝zgnjecim˝ krompir kao za pire. Bude gusto i kašasto, zato ga i zovu zelje na suho. Tko voli moze otopiti na tavi komad maslaca i dodati u vrući spanak, još malo miješati i skinuti s vatre.

P.S. Kod nas spanak i zelje stavljaju odmah cim krumpir prokuha, ali netko ne voli kad se to prekuha, tako da ja tempiram prema svojem ukusu.




Visnja RR -> RE: Danas kuhamo - Mart (13.3.2016 14:15:46)


IZVORNA PORUKA: loptica7

Evo mojih prvih somuna. Prezadovoljna sam. Bas mi je drago sto sam ih napravila.[sm=smiley1.gif][img]http://www4.slikomat.com/13/0310/frt-201603.jpg[/img]


ajd nam stavi recept ovdje > http://php.ringeraja.ba/?page=addRecipes

bas dobro izgledaju





teacher75 -> RE: Danas kuhamo - Mart (13.3.2016 14:18:33)

kod nas danas pileca supa i makaroni bolonjeze. najmanje zahmetli[sm=smiley1.gif]




Visnja RR -> RE: Danas kuhamo - Mart (13.3.2016 14:18:59)


IZVORNA PORUKA: loptica7

IZVORNA PORUKA: koka i po

kako pravis blitvu kao prilog uz ribu?
krompir vjerovatno skuhas onako solo?


kad očistim blitvu i spanak, sve krupnije isjeckam i obarim malo u posebnoj vodi, nekih 5 min. U drugu posudu stavim isjeckam krumpir sa svježim mladim lukom (česnjakom) i mladom kapulom (crveni luk), naspem vode da prekrije krumpir i posolim. Kad krumpir bude na pola kuhan dodam ocijeđen spanak i blitvu i kuham dok krumpir bude gotov. Poslije odlijem visak vode (ako je bilo previse) i ˝zgnjecim˝ krompir kao za pire. Bude gusto i kašasto, zato ga i zovu zelje na suho. Tko voli moze otopiti na tavi komad maslaca i dodati u vrući spanak, još malo miješati i skinuti s vatre.

P.S. Kod nas spanak i zelje stavljaju odmah cim krumpir prokuha, ali netko ne voli kad se to prekuha, tako da ja tempiram prema svojem ukusu.


ajd nam i ovo napis u recete pliz :)))

http://php.ringeraja.ba/?page=addRecipes




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>