RE: Ramazanski meni 2016 god. (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Kuhajmo zajedno



Poruka


alman -> RE: Ramazanski meni 2016 god. (6.6.2016 12:18:36)

Sjecam se da je prosle godine bila slicna tema, al ne mogu da nadjem. Pa sam otvorila novu. Svidjelo mi se sto su zenice razmjenjivale svoje ramazanske jelovnike i na taj nacin davale ideje i drugima sta kuhati za iftar. Najdraze mi je da kuham za vrijeme Ramazana [sm=smiley1.gif]
Kod mene tradicionalno vec godinama prvi sehur bude maslanjak i bijela kafa
Za iftar ce bit pileca supa
Fileti sa sampinjonima u vrhnju i pomfrit
Ostalo je i pola maslanjaka i salata
Zahlada sutlijas

Naravno hurme i limunada ili sok od zove su neizostavni.




nudzejma -> RE: Ramazanski meni 2016 god. (6.6.2016 13:25:00)

Neka si nam otvorila ovu temu[sm=bravo.gif]
Mada ja nisam bas u stanju ovaj Ramazan praviti kao obicno neke "carolije" buduci da sam trudnica na strogom mirovanju[sm=smiley1.gif]Ali svakako cu pisati sta nam je na meniju (pa ko god da je to skuhao i pripremio) [sm=smiley36.gif]
Mm je sinoc sehurio jaja,sir i kajmak uz neizostavnu "suhovinu" i uz to punoooo vode i kafa.
Iftar:
Supa od telece koljenice
Pita burek ili sirnica jos nisam odlucila
Salata svjeza (paradajz i krastavci)
Desert kolac i neizostavna kahva.




ninuska -> RE: Ramazanski meni 2016 god. (7.6.2016 17:04:48)

Jucer sam za iftar pravila:
Maslenicu,
Topu,
Teleci gulas

Veceras:
opet topa ( svako vece je pravim :)),
Purece snicle
Krompir (pomfrit ili zapecen u pecnici, dok odlucim)




alman -> RE: Ramazanski meni 2016 god. (7.6.2016 17:42:14)

Veceras ce bit
Teleca supa
Teletina sa krompirom po tepsiji
Polagani burek(da ostane i za sehur)
Salata
Mozda i kadaif za zahladu [sm=smiley1.gif]




Leptirica87 -> RE: Ramazanski meni 2016 god. (7.6.2016 19:57:37)

[sm=bravo.gif] Svidja mi se tema,taman da ukradem i ja koju ideju.
Iako ja jos uvijek ne postim,mm posti.
On svko jutro sehuri samo 7 hurmi i vodu i olicno isposti.
Sinoc za iftar je bila krem corba od tikvica i pita
Veceraa je opet corba,krompir iz rerne i pohovana piletina.
A sto se tice slatka inace ga izbjegavamo u zadnje vrijeme tako da cu to minimalno praviti al eto.

Jeste li kad sutlijas pravili s mlijekom iz tetrapaka? Voljela bih ga sutra insaAllah napraviti al be volim s curicom ici po pijaci.[sm=smiley1.gif]




Amam -> RE: Ramazanski meni 2016 god. (7.6.2016 20:29:38)

Selam,ja svratih brzinski 😀
Kod mene veceras teleca supica,ratatui s piletinom i vrhnjem i riza,sok,voda,hurme a za uz kafu imamo kadaif 😊

Gdje su ostale zenice :zaha,Iman,canim....




ninuska -> RE: Ramazanski meni 2016 god. (7.6.2016 21:02:48)


IZVORNA PORUKA: Leptirica87

[sm=bravo.gif] Svidja mi se tema,taman da ukradem i ja koju ideju.
Iako ja jos uvijek ne postim,mm posti.
On svko jutro sehuri samo 7 hurmi i vodu i olicno isposti.
Sinoc za iftar je bila krem corba od tikvica i pita
Veceraa je opet corba,krompir iz rerne i pohovana piletina.
A sto se tice slatka inace ga izbjegavamo u zadnje vrijeme tako da cu to minimalno praviti al eto.

Jeste li kad sutlijas pravili s mlijekom iz tetrapaka? Voljela bih ga sutra insaAllah napraviti al be volim s curicom ici po pijaci.[sm=smiley1.gif]

Mozes, ja kad pravim uglavnom je sa mlijekom iz tetrapaka. Domace ostavim da djeca piju :)




M kao Mama -> RE: Ramazanski meni 2016 god. (8.6.2016 8:30:47)


IZVORNA PORUKA: ninuska


IZVORNA PORUKA: Leptirica87

[sm=bravo.gif] Svidja mi se tema,taman da ukradem i ja koju ideju.
Iako ja jos uvijek ne postim,mm posti.
On svko jutro sehuri samo 7 hurmi i vodu i olicno isposti.
Sinoc za iftar je bila krem corba od tikvica i pita
Veceraa je opet corba,krompir iz rerne i pohovana piletina.
A sto se tice slatka inace ga izbjegavamo u zadnje vrijeme tako da cu to minimalno praviti al eto.

Jeste li kad sutlijas pravili s mlijekom iz tetrapaka? Voljela bih ga sutra insaAllah napraviti al be volim s curicom ici po pijaci.[sm=smiley1.gif]

Mozes, ja kad pravim uglavnom je sa mlijekom iz tetrapaka. Domace ostavim da djeca piju :)



Ja sultlijaš samo i pravim sa mlijekom iz tetrapaka, moje neće domaće, a ni ja vala nisam ljubitelj.




ninuska -> RE: Ramazanski meni 2016 god. (8.6.2016 8:35:08)


IZVORNA PORUKA: M kao Mama


IZVORNA PORUKA: ninuska


IZVORNA PORUKA: Leptirica87

[sm=bravo.gif] Svidja mi se tema,taman da ukradem i ja koju ideju.
Iako ja jos uvijek ne postim,mm posti.
On svko jutro sehuri samo 7 hurmi i vodu i olicno isposti.
Sinoc za iftar je bila krem corba od tikvica i pita
Veceraa je opet corba,krompir iz rerne i pohovana piletina.
A sto se tice slatka inace ga izbjegavamo u zadnje vrijeme tako da cu to minimalno praviti al eto.

Jeste li kad sutlijas pravili s mlijekom iz tetrapaka? Voljela bih ga sutra insaAllah napraviti al be volim s curicom ici po pijaci.[sm=smiley1.gif]

Mozes, ja kad pravim uglavnom je sa mlijekom iz tetrapaka. Domace ostavim da djeca piju :)



Ja sultlijaš samo i pravim sa mlijekom iz tetrapaka, moje neće domaće, a ni ja vala nisam ljubitelj.


Ni ja ga ne volim. Curica ga je pila, a sad vec ne zelim kaze ne valja joj ;).
Pokusaj da podvalis, nece osjetiti :). Mislim, ako vec imas mlijeko. Mi imamo provjereno i bas mi zao da ne piju kad vec znam od koga je




M kao Mama -> RE: Ramazanski meni 2016 god. (8.6.2016 8:47:57)

Ninuška to su djeca specifična, nema šanse, jedne prilike smo bili u gostima i žena ima domaće mlijeko, ova mlađa je vazdan gladovala, samo pokuša da proba i baci flašicu.




ena23 -> RE: Ramazanski meni 2016 god. (8.6.2016 12:58:20)

Odavno nisam vise aktivna na forumu, ali svako malo volim uletiti za Ramazan, da vidim sta se kod drugih ljudi sprema :D

Neka vam je hairli i lahak ovaj ramazan, da prodje u ibadetu i veselju.

A sad pitanje: zna li neko kako mogu napraviti jabucnicu bRez secera? :D ako moze i bez brasna bilo bi super :D

nikad u zivotu mi nije naumpala jabucnica, a sad mi j enaumpala samtako [sm=smiley1.gif]




ninuska -> RE: Ramazanski meni 2016 god. (8.6.2016 13:29:49)

Ja ne znam sta ti je to? Mozda i znam napraviti [sm=smiley36.gif]. Jabukovaca, pita od jabuka?




niki83 -> RE: Ramazanski meni 2016 god. (8.6.2016 19:53:58)

Vecerasnji iftarski meni:
Corba sa bamijom
Zeljanica
Pileca krilca sa rostilja
Lepine i salata
Za desert jednostavan kolac sa borovnicama.
Hvala sto ste otvorile temu [sm=smiley1.gif]




canim -> RE: Ramazanski meni 2016 god. (8.6.2016 22:02:59)

ooo jel me to ko trazio [sm=bravo.gif] amam [sm=smiley31.gif]
ja sam juce ili prekjucer uletila na RR i standardno se tuspasila na par tema i otisla, mimoisla me ova tema nekako [sm=smiley36.gif]

Ena, i meni se sad to nesto prijelo, bez secera i bez brasna a slatko, sta li je to [sm=jezicek.gif]




Leptirica87 -> RE: Ramazanski meni 2016 god. (8.6.2016 22:52:44)

Pokusat cu i ja s mlijekom iz tetrapaka,valjda bude isti kao i s domacim.
Veveras na meniu:
Supica od domace tarhane
Sataras
Pohovana piletina
Zeljanica [sm=smiley1.gif]




ena23 -> RE: Ramazanski meni 2016 god. (8.6.2016 22:53:07)

Jabucnica- u mom selu se tak zove pita od jabuka :) ne znam kako kod vas? Ono- tjesto, urolas smjesu od jabuka u to, poslje zalijes sa malo agde... postoje razne varijacije na temu al u glavnom to je to.. eh sad mene zanima kako bi se moglo nesto napraviti da nema secera.. recimo zamjenit secer pekmezom ili medom?

a za brasno sam se salila, gluho bilo, jabucnica bez brasna.. c c c [sm=jezicek.gif]




canim -> RE: Ramazanski meni 2016 god. (8.6.2016 23:09:12)

jel mislis na jabukovacu? ide jufka, pa fil od jabuka, urola se ko pita, ispece se i zalije?
Moja mama kad pravi, napravi malu tepsiju sa agdom i jos jednu malu bez secera, super bude jer jabuke puste malo onog svog soka pa bude i socno i ukusno.




ninuska -> RE: Ramazanski meni 2016 god. (8.6.2016 23:17:21)


IZVORNA PORUKA: ena23

Jabucnica- u mom selu se tak zove pita od jabuka :) ne znam kako kod vas? Ono- tjesto, urolas smjesu od jabuka u to, poslje zalijes sa malo agde... postoje razne varijacije na temu al u glavnom to je to.. eh sad mene zanima kako bi se moglo nesto napraviti da nema secera.. recimo zamjenit secer pekmezom ili medom?

a za brasno sam se salila, gluho bilo, jabucnica bez brasna.. c c c [sm=jezicek.gif]

Pogodila sam [sm=smiley36.gif]. Moze li natren umjesto secera?




Amam -> RE: Ramazanski meni 2016 god. (8.6.2016 23:55:55)

Ja trazila staru raju,nisam aktivna samo ponekad citam pa zaboravila vecinu "nikova" sram me bilo,halalite.
Kod mene veceras sampinjoni s vrhnjem,krompir,luk i tikvice s batacima i kolac neki s jagodama.
Sad odoh kuhat jaja za sehur 😀




ninuska -> RE: Ramazanski meni 2016 god. (9.6.2016 7:42:10)

Mi smo bili na iftaru u gostima. Domacica je napravila:
Supica,
Gulas
Bamija
Pita (zeljanica, burek i sirnica)
Punjene paprike.

Veceras mozda burek napravim. Nisam jos oddlucola sta cu




niki83 -> RE: Ramazanski meni 2016 god. (9.6.2016 10:59:33)

Drage moje domacice..imam jedno pitanje! Kako se zove ono jelo kada se pune patlidzani mljevenim mesom..cini mi se turskog je naziva [sm=smiley36.gif] ja bih da to pravim veceras a ne znam ni recept ni kako se jelo zove [sm=smiley36.gif]




alman -> RE: Ramazanski meni 2016 god. (9.6.2016 11:14:27)


IZVORNA PORUKA: niki83

Drage moje domacice..imam jedno pitanje! Kako se zove ono jelo kada se pune patlidzani mljevenim mesom..cini mi se turskog je naziva [sm=smiley36.gif] ja bih da to pravim veceras a ne znam ni recept ni kako se jelo zove [sm=smiley36.gif]

http://www.coolinarika.com/recept/748252/

Ja pravim ovako samo sto ne stavljam ovoliko paradajz sosa vec samo u meso




alman -> RE: Ramazanski meni 2016 god. (9.6.2016 11:21:09)

Eh mene jucer ds muz ne probudi u pola 8 ostali bi bez iftara.[sm=smiley36.gif] ja i bebi zaspali ma bas sam se bila komirala[sm=smiley36.gif]

Jucer je za iftar bila supa
Riza
Carsko povrce sa vrhnjem
Pileca krilca
Bilo je jos i polaganog bureka
I kadaif

Veceras sam planirala
Supa
Krompirusa
Salata i jogurt

A uz kafu cu napraviti trilece. Ja ne mogu a da nemam nesto slatko uz kafu[sm=smiley36.gif]




niki83 -> RE: Ramazanski meni 2016 god. (9.6.2016 13:02:27)


IZVORNA PORUKA: alman


IZVORNA PORUKA: niki83

Drage moje domacice..imam jedno pitanje! Kako se zove ono jelo kada se pune patlidzani mljevenim mesom..cini mi se turskog je naziva [sm=smiley36.gif] ja bih da to pravim veceras a ne znam ni recept ni kako se jelo zove [sm=smiley36.gif]

http://www.coolinarika.com/recept/748252/

Ja pravim ovako samo sto ne stavljam ovoliko paradajz sosa vec samo u meso

Hvala [sm=smiley1.gif]

Veceras za iftar aBd:
Teleca supica
Punjeni patlidzani i pire krompir
Lepine i salata (paradajz, krastavac, masline, feta)
Za desert kolac sa malinama




M kao Mama -> RE: Ramazanski meni 2016 god. (9.6.2016 13:02:31)


IZVORNA PORUKA: alman


IZVORNA PORUKA: niki83

Drage moje domacice..imam jedno pitanje! Kako se zove ono jelo kada se pune patlidzani mljevenim mesom..cini mi se turskog je naziva [sm=smiley36.gif] ja bih da to pravim veceras a ne znam ni recept ni kako se jelo zove [sm=smiley36.gif]

http://www.coolinarika.com/recept/748252/

Ja pravim ovako samo sto ne stavljam ovoliko paradajz sosa vec samo u meso



Imam baildi ti je to tursko jelo, možeš umjero faširanog staviti i piletinu, sve je stvar kombinacije i šta ko voli,

ja jutros prespavah sehur, sat mi nije zvonio, čujem ezan pogledam na sat 2:58 samo se okrenem i nastavim.

Noćas abd imam ženski ifrat sa mojim dragim ženama, odosmo u obljižni restoran tako da se radujem druženju ko malo dijete abd.


Budući da sama postim, ja sebi spremim vrlo malo jer imam problem sa žučnom k. pa mnogo hranew i ne smijem da jedem, a i mnoge namirnice mis metaju.

Ugalvnom supa je obavezna svaku noć, topa, i nešto kao glavno jelo, sinoć su to bile disnaten gljive sa mileramom, sok od zove, hurme, i kasnije tahan halva da zaslatim. Kad se iftarim opadne mi i pritisak i šećer, samo za horizontale budem.





Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>