RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka (Puna verzija)

Forum >> [Zatrudnjivanje] >> Problemi sa zatrudnjivanjem



Poruka


Srcejunacko -> RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka (4.12.2016 22:28:25)

Hvaaalaaati na info...ja sam radila urodjene pai (tu mi pise da imam 4g/5g)i mthfr c667t (ovo imam isto) i heterozigot sam u oba a radila sam i stecene..faktor 9 i 11 mrvicu preko 120 granica a ja prvi 122 a drugi 125 i faktor 7 ispod..kod mene 65 a treba biti 70minimum..moja porodicna mi je rekla dati uputnicu za bolnicko lijecenje jer ne moze vjerovati kakvo su smece..molim te objasni sta znaci hetetozigot ako znas i koliko ovo utice na uspjesnost vto..pozz




suncokret81 -> RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka (5.12.2016 18:51:02)

Onda imas bas dobru porodicnu. :-) Ma i moja je ok. I ja sam heterozigot na mthfr i pai 4g/5g. To su ti blazi oblici mutacija, koje ima priblizno polovina stanovnistva, a da ni ne zna. I meni su neki od faktora blago uvecani, faktor II i IX, pa me Mandicka slala u Konzilijum da radim genetsko testiranje na faktor II i sreca, to je ok, nema mutacija. Uglavnom bolje da si heterozigot, nego homozigot. Ona je meni rekla da to stvarno nije nista strasno, da ne utice na samo zacece, a trudnocu uz niskomolekularni heparin mozes bez problema izgurati do kraja. Kada ostanes trudna kontrolise se redovno d dimer uz ostale nalaze i prema njemu se dozira niskomolekularni heparin. Eto ja sam izmedju postupaka ostala prirodno trudna, odmah od starta ukljucen fragmin, ali opet nije plod ostao...nekoliko doktora, sto ginekologa, sto hematologa, mi je potvrdilo, da trombofilija igra ulogu tek tamo iza 8-9 nedelje trudnoce...Druga stvar je ko ima antifosfolipidni sindrom, ili mutaciju na faktor V, tzv Laiden mutaciju. To su malo tezi oblici, ali i to se uz terapiju da srediti. Kada budes isla na Paprikovac trazi dr Mandic. Neki dan sam sucajno upoznala zenu koja ima odraslog sina, i nedavno je imala tromb...radeci raznorazne nalaze ustanovi se da ima mutaciju faktora V i antifosf. sindrom i eto opet je rodila sina, nije ni znala da to ima...Ne kazem da to treba zanemariti, ali to se da rijesiti...U svakom slucaju pij folacin, male doze aspirina ako nemas problema sa zelucem...to ti nece skoditi i beviplex. To se sve propisuje kod nas heterozigota. Slobodno pitaj ako te jos sta zanima, imam registrator nalaza. :-)




suncokret81 -> RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka (5.12.2016 18:55:56)

I ne utice na postupak VTO...prvi put sam od stimulacije koristila fragmin, drugi put aspirin do ET a nakon ET fragmin i opet nista. Nije ni fragmin caroban. :-) To ti je jednostavno stvar srece...Znam parova koji imaju savrsene nalaze i ne ide nikako...a znam ih i koji su sa nemogucim nalazima u postupku VTO postali roditelji...Tako da sve vise i vise vjerujem da je to do Boga...onako kako je sudjeno...nase je da pokusavamo i vjerujemo da ce jednom biti...boriti se do kraja...nema nam druge. :-)




suncokret81 -> RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka (5.12.2016 19:04:18)

Je li ti ovo prvi put da ides na VTO? U Medico? Izvini nisam bas upratila...dugo me nije bilo na forumima...spontani me dotukao, trebalo mi je vremena da dodjem sebi...i jesi li radila ostale nalaze...stitna, inz rezistencija? Koliko sam shvatila u postupak idete zbog m nalaza? I kod nas je to problem...i to veliki.




suncokret81 -> RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka (5.12.2016 19:20:17)

E da, cure iz RS-a mozete li mi reci oko bolovanja...od kada otvarate bolovanje i na koju sifru? Meni je to sada dala porodicna od prve folikulometrije, pa do kraja...neke 3 do 4 sedmice...ali ne znam do kada ce moci tako...jer ja ne radim postupak u Medicu...od nekih cura cujem da imaju problema sa trajanjem bolovanja...moja por nije bas puno upucena u to...pa mene zanima da znam za sljedeci put. :-) Sada mi je pisala sifru z31. Postoji li neka sifra za VTO? I ako mi sljedeci put ne bude dala bo...moze li mi moj privatni ginekolog napisati preporuku, pa da mi na osnovu toga otvori?




Srcejunacko -> RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka (5.12.2016 20:14:06)

Hvala ti do neba..sutra idem kod hem pa cu ganjati...valjda ce mi se smilovati neko. Pijem inace folacin a beviplex jer nisam imala potrebe al pocecu. Sto se ostalih nalaza sve je dobro jedino mi se malo prolaktin povecao ali samo 10preko...hormoni stiyne ok...mi vec dvije god pokusavamo i nista a meni 27 mm31..jajnici dobri jedino sto nikad nisam radila prohodnost, sad necu jer u martu idem na prvi vto pa cu poslije ganjati. Mm mi sad ima normalan spermiogram imao je upale koje su mu pravile problem al bogu hvala rijesilo se. Nama niko nista nije mogao ustanoviti..meni je sad nadjena endometrioza pojavila se pored tog sto sam pila i cajevr i femisan kapi..uglavnom nije je bilo na predzadnjem uz koji sam radila u feb..uglavnom dr kazr da je cista bas mala i da ne utice nq zacece....sad se nadam i molim bogu da uspije pa nije bitno iz kog puta..ja sam cula da trombofilije uticu na zacece zbog prokrvljenosti al ajd svaki dr ima svoje...bas mi je zao sto tako zavrsi ali bice bolje, dok ima vijeka ima i lijeka




suncokret81 -> RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka (5.12.2016 21:21:04)

Mozes li mi reci je li m isao nekom dobrom urologu? Za prokrvljenost ti je dobar aspirin u maloj dozi. Beviplex je u svakom slucaju dobar, odnosno b vitamini. Meni je dr Mandic cak propisivala i injekciju vit b12 prije postupka, nju sam kupovala, nije skupa...ali eto... :-( Mozes do postupka piti i caj od vrkute, ali prestanes kada krenes sa stimulacijom, odnosno kontracepcijom. I setaj, setaj sto vise, po 5-6 km dnevno...pogotovo kada krenes sa stimulacijom, to ti je najbolje za cirkulaciju a i za endomerij...Sretno sa hematologom! Javi kako prodje...




Srcejunacko -> RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka (5.12.2016 22:05:12)

Kod mene je mm jeo med,pio obicne vitamine i minerale natural velt, i jeo suseno voce..njemu je pokretljivost bila na granici msm i sada bi mogla biti bolja al sta znam svako prica drugu pricu. Proslog novrmbra odlucimo ganjati nalaze jer je tada bilo vec 1god kako ne dolazi do [sm=nosecka.gif] imao je 55%nepokretnih i 25%u mjestu i 25% pokretnih) a isli smo drzqvnom urologu koji je reko da je to ok...uradim ja rutinske nalaze kod svog drzqvnog gin koja me je ljukala folnom i femisqnom i ljetos meni pukne film i odem medikos trazim papire za vto, mozda sam pogrijesila sto sqm tako mozda sam trebala uraditi prohodnost al sad je gotovo i cekam mart. Kada je dr mirjana vidjela spermiogram kaze ona pa njemu su spori i ja joj pokazem sta je drzavni napisao..Mm je sada narucen u medikos kod urologa valjda tu dolazi neki iz bg pa cisto ide da se info iako gin smatra da nema potrebe jer je po novom stanje : rapidno prog 0%, progresivno pokretnih 50% pokretnih u mj 25% i nepokretnih 25%)sta ti mislis o ovom...nas dvoje smo pogubljeni u svemu...izvini na ovolikom postu




Srcejunacko -> RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka (5.12.2016 22:16:39)

Pijem vrkutu, jedem puno brusnice, jedem maticnu mlijec. Trenutno sam na dijeti jer mi dr rekla da malo smrsam zbog vto msm imam sad 66kg a visoka sam 165 pa bar koju kilu. A sad i postim citav post i ne jedem hljeb a ni slatkise pa bi mi dobro dosao b vit da mi ne oslabi iminitet. Najgore je sto ne volim zimu pa mi se ne da sada setati ali natjeracu se. Nadam se da ce nam nova god donijeti [sm=duda.gif]




Srcejunacko -> RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka (6.12.2016 13:40:56)

Imala sam srece, neka mi se dr smilovala i narucila me kod neke dr Ceric 23.12 valjda je ona hematolog,ali uglavnom bi se trebala bosti Nekim lijekom na h al zabiravila sam koji je...e sad je ostalo da cekam pocetak marta sva sreca pa su sada praznici pa ce me brzo proci. najbitnije je da su mi svi nalazi uredu.




Suncica 34 -> RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka (6.12.2016 21:30:09)

Djevojke, zasto niste isle na HSG? Mozda je bilo bolje da ste uradile prije VTO. Mislila sam da je i to jedan od uslova za dobijanje preporuke.




Srcejunacko -> RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka (7.12.2016 0:10:13)

Ne treba hsg za to. Mi smo vec 4g u braku, a vec preko dvije pokusavamo, a i muz mi je imao spore sp, sad su po zadnjem nalazu uredu. Ja sam nakon nekih 8mj pokusavanja da ostanem trudna otisla drzavnom i ona me je zavlacila msm uradila sam sve te neke nalaze i sve ok osim tog hsg. Onda odem u medikos i kaze mi dr da mogu da idem na hsg i zavisi sta pokaze meni ne igra ulogu..msm ako su prohodni ne znam sta bi jer vec toliko pokusavamo, a ako nisu onda mi je opet najbolja opcija vto a i sama dr mirjana mi je savjetovala da ne idem sada, da se ne maltretiram, ukoliko ne uspije u martu onda cu ici i na hsg




Srcejunacko -> RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka (7.12.2016 0:17:55)

Mozda sam ja mogla proci bez vto ali jednostavno nisam info dovoljnobo svim mogucnostima, kako god sad samo neka bude sve ok. Ja opet vjerujem da ukoliko nema problema, mogla sam na glavi ostati trudna za ove dvije god. Mozda je bilo i do supruga a onda malo i do mene a sad mi je ona ustanovila i endomeriozu, eto pojavila se unazad pola god..a vec godinu dana pijem one femisan a kapi..a kakva je procesura ukoliko su jajnici zacepljeni...kako se oceplaju [sm=smiley13.gif]




Makica31 -> RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka (7.12.2016 18:54:13)

Pa ja citam sta pisete i ne vjerujem...
Pa ta ista Mirjana Ostojic je meni rekla dok ne uradim HSG ne moze mi nista raditi, svi moji ostali nalazi su uredni. Pijem letrox, jer sam ja htejla. Njihov odgovor je bio mozes i ne moras. TSH mi bio 2,5.
Hormoni uredni, OGTT uredan, UZ uredan, ciklusi uredni. I mi smo pokusvali 2 godine. Spermogram isti kao kod tvog muza 0% progresivno pokretnih. I ona s takvim nalazom meni kaze idemo na inseminaciju nakon HSG ako bude uredan. Ako HSG nike dobar pise preporuku za VTO. I tako je i bilo. Hsg radim u bolnici na knjizicu, ne placam njoj 250 maraka kod arara. Nadju mi oba zapusena jajovoda bez mogucnosti procepljivanja. U bolnici na otpusnoj listi mi napisu da se preporucuje VTO. To nosim njoj u mediko S i tek tada mi pise preporuku za direktnu VTO, bez inseminacije, jer inace ne mozes u fond da predas za VTO ako nisi probao inseminaciju. A preskaces je u slucaju samo kao sto je moj.
Oni su bas bezobrazni i idu mi na zivce, svima drugacije govore. Sreca ima forum, pa mi same skontamo sta i kako, tako je i meni bilo. Isto kao i vama.
Pisem po stoti put, ovo za trombofiliju.
Ja pitam dr Mirajnu Ostojic, doktorice kad sam vec stigla do VTO to mi je zadnja stanica, uradila bih ja i to, da vidim, kad sam vec sve mogla. Ona kaze: ma sto da se maltretiras, udji hladne glave u postupak, ako ne uspije, uradices onda. Jer ja ti ne mogu dati preporuki za to. Ja joj kazem, ne morate mi ni dati, ja cu naci nacin da ih uradim ili drzavno ili privatno.
I tako je i bilo.
Preko veze sam uspjela doci do dr Mandic, uradila sam sve sto je moglo drzavno, sto nije moglo platilo sam. Ja sam homozigot. Ti su mi nalazi stigli na dan stimulacije kada sam pocela. Dr manidc mi dala fragmin od embriotransfera.
Dr Mirjana me samo pohvalila, kako sam azurna, kad sam htjela i to da prekontrolisem... ako to uopste ima ikakvog smisla da me dr hvali za to, a sam mi je rekao kako da to ne radim.
I napominjem, i da dr Mirajnu znam privatno, i dr Sibincic. Mali je ovo grad, a kad treba da idete na VTO prevtnete i nebo i zemlju, da dodjete do njih. Nista detaljniji ni bolji prema meni nisu oni bili, zato sto ih neko zamolio. I to neke teske veze su radile, nebitno.

Malo me spucali hormoni, raspisah se. Ali sam se bila naljutila kad sam vidjela kako i sta rade od nas.
Ja jesam trudna, sad sam 36.sedmica, ali majke mi mile ako ovo nije 80% moja zasluga a ne njihova, koliko se oni nama posvecuju.




Srcejunacko -> RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka (7.12.2016 20:57:07)

Kazem ti...prije pola god kad sam otisla i odnijela nalaze ona mi je sama rekla da zbog loseg spermiograma pitanje je prirodna trudnoca i onda je bila i prica oko hsg...a u fondu me niko nije ni u pitao...imas ti i dijagnozu koja se zove idiopatska neplodnost ja bar mislim...to je kad je sve ok a opet nista. E sad se mom muzu spermoigram normalizovao i ok je. A ja sam trombofilije radila jer mi je otac i stric umrli mladi od tromba...zao mi je sto si na taj nacin prosla...jbg ja nemam nikoga a niti sam trazila veze, ali imam srece da mi ljudi hoce pomoci. Bitno je da je sve ok.




Suncica 34 -> RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka (7.12.2016 21:59:23)

Ni ja ne mogu da vjerujem da te niko nije uputio. Prva stanica kod ispitivanja neplodnosti je uradjen HSG. To mi je potvrdio i cuveni prof. dr Vasiljevic iz Beograda. Znam dvije djevojke, koje su odmah nakon ovog postupka, ostale trudne. Ukoliko postoji "malo zacepljenje" kontrast to ocisti. Ukoliko su jajovodi zapuseni nekom se preporucuje laparoskopija, a nekom ne, jer bi napravila vise stete nego koristi. Meni su prohodni. Medjutim, ni godinu dana nakon HSG-a, nista se nije desilo. Da napomenem, i drugi nalazi su u redu. Jedino mi je sad, po prvi put, TSH blago povisen i neophodno ga je spustiti ispod 2,5. Moja topla preporuka je da uradis ovaj nalaz do marta.




Suncica 34 -> RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka (7.12.2016 22:05:27)

Koje nalaze si radila kod svog ginekologa?




Srcejunacko -> RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka (7.12.2016 22:11:56)

Pa eto vidis da ima dr koji su ne savjesni...dr sa poliklinike mi to nije ni spomenula vec sam joj ja sama predlozila a ona mi na to rekla pa dobro ako hoces. E tad mi je pukao film i otisla sam u medikos. A krajem feb idem na vto pa nisam rada da me cackaju do tada...sta ja znam..msm ukoliko ne uspije odmah sl mjesec idem, onda cemo pokusati i inseminaciju.Tako je u nasem sistemu...treba da molis da bi uspio u necemu. Jel vama uspjelo iz prvog puta. Meni je 27 pa se tjesim da imam vremena za sve




Srcejunacko -> RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka (7.12.2016 22:14:25)

Sve hormone, uzv, briseve i imala sam urealpazmu pa sam je izlijecila, sad trombofilije, nesto vezano za secer..ja msm da je to sve..i sad imam endometriozu tako da nisam bas srecna po tom pitanju




Srcejunacko -> RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka (7.12.2016 22:16:51)

Sve hormone, uzv, briseve i nadjena mi jr ureaplazma i izlijecila sam je..nrsto vezano za secer..ja msm da je to sve..sad mi je nasla endometriozu i nisam bas srecna po tom pitanju a unazad godinu dana popila sam femisan a kapi bar 20bocica i svakakvih cajeva i eto ona sr pojavila




Makica31 -> RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka (7.12.2016 23:24:48)

Meni je uspjela prva VTO, hvala dragom Bogu.
Njima je sve idiopatska neplodnost kad ne znaju sta je, i jos kazu ma opustite se. Ja sam HSG radila pocetkom decembra, prosle godine, a postupak za VTO isla u aprilu.
Da ne znam kako je los bio spremogram, trebala je da ti trazi HSG, da cisto i to skines s dnevnog reda.
Ja sam to kod njih relativno brzo rijesila, ne zalim se, ja sam imala dosta informacija sta i kako, tako da sam otisla spremna kod njih.
A naslusala sam se raznih teskih prica, tako da je ovo moje nista, kroz sta sve ljudi prolaze.
I bas zbog svega sto sam cula, htjela sam da radim te trombofilije, nisam htjela u postupak bez tih nalaza.




Srcejunacko -> RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka (8.12.2016 0:11:15)

Hvala dragom Bogu sto ti je uspjelo. A sto se mene tice kako god sad je gotovo i cekam mart da vidim hoce li uspjeti. Ako ne, onda sam bar informisana i znam sta mi je raditi. Zalosno je sto nam vrijeme uzalud oduzimaju.




harmonika -> RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka (8.12.2016 11:56:34)

Pozdrav hrabre žene. Nisam bila na forumu ima godina. Slučajno uletih i kad sam pročitala ne znam da li da se smijem ili plačem. Nevjerovatno... ako ne uspije onda ćemo raditi hSg??? makice potpisujem tvoj gore ispisan post. Ti si zaista imala sreću da ti kod njih uspije. Ja sam radila 2 VTO u medicu. Kontajući,besplatno je. Samo sam se istraumirala. Vidim,taj nČin rada je i dalje aktuelan,ako nije i gori. ja sam sada majka šestomjesečnom sinčiću,koga sam dobila iz ivf u drugoj klinici. ko ne mora neka ih zaobiđe u širokom luku,ko mora neka previše ne očekuje.




Suncica 34 -> RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka (8.12.2016 14:44:34)

Idiopatska neplodnost.... Kazu da nema uzrok, u stvari ima, samo sto ga nisu otkrili.




Suncica 34 -> RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka (8.12.2016 14:49:07)

....




Stranica: <<   < Prethodna stranica  359 360 [361] 362 363   Sljedeća stranica >   >>