da li je moguć sterilitet zbog spontanih pobacaja (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Spontani pobačaj



Poruka


Dinchi -> da li je moguć sterilitet zbog spontanih pobacaja (11.8.2009 10:14:01)

Molim vas pomozite.....Imala sam dva spontana u dvije godine zadnji prosle god u februaru i od augusta prosle god pokusavamo opet bebicu ali nista.......Dali je moguc sterilitet kod zene zbog spontanih pobacaja?[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley19.gif[/image]




hanabanana -> RE: da li je mogu sterilitet zbog spontanih pobacaja (11.8.2009 10:21:21)

Nije....jer da si sterilna, ne bi mogla ni zatrudniti.
A spontani pobačaji neće sami od sebe dovesti do steriliteta.

Da li se zna zbog čega dolazi do spontanih??




Dinchi -> RE: da li je mogu sterilitet zbog spontanih pobacaja (11.8.2009 10:24:08)

Ma nista mi nisu rekli moj dr koji mi je vodio trudnocu je rekao"da to nije nista netrebaju jos nikakve pretrage pa cak i ako se desi jos jedan spontani"i sama neznam sta da radim ni gdje kod kojeg dr da idem....




hanabanana -> RE: da li je mogu sterilitet zbog spontanih pobacaja (11.8.2009 10:28:59)

Praksa je da se ispitivanje vrši nakon trećeg spontanog.
Ali ja ga ne bi čekala, nego bi tražila pregled.
Nekada se zna desiti da do spontanog dolazi do obične bakterije koja se liječi antibiotikom kod jednog ili oba partnera.




željana -> RE: da li je mogu sterilitet zbog spontanih pobacaja (11.8.2009 10:31:59)

draga Dinchi i ja sam imala dva spontana pobačaja imam jedno dijete i sad sam ponovo trudna nadam se aBd da će sad sve biti u redu tako da nemoj da brineš bitno je da možeš ostati trudna samo glavu gore




željana -> RE: da li je mogu sterilitet zbog spontanih pobacaja (11.8.2009 10:34:05)

da,ja sam poslije drugog spontanog radila neke od nalaza i sve je bilo u redu pa nebi bilo loše da i ti uradiš nalaze da budeš sigurna da je sve ok




Dinchi -> RE: da li je mogu sterilitet zbog spontanih pobacaja (11.8.2009 10:37:14)

HVALA na lijepi rijecima.......A vjerujem da me razumijes kako mi je.....ja sam se uplasila zato sto pokusajemo stalno a jos nista nema pa sam pomislila mozda su spontani nesto promijenili......




Dinchi -> RE: da li je mogu sterilitet zbog spontanih pobacaja (11.8.2009 10:39:36)

A sto se tice nalaza i pregleda sledeci mj idem da obavim sve pretrage............Ako nije problem da napises sta si ti radila od nalaza i ostalog?




željana -> RE: da li je mogu sterilitet zbog spontanih pobacaja (11.8.2009 10:42:29)

naravno da te razumijem prošla sam kroz sve to i svašta mi je padalo na pamet




Dinchi -> RE: da li je mogu sterilitet zbog spontanih pobacaja (11.8.2009 10:45:45)

Ma nebi nikom pozeljela kroz to da prode mislim da nepostoji nista gore u zivotu i gori osjecaj......




nikita -> RE: da li je mogu sterilitet zbog spontanih pobacaja (11.8.2009 10:45:52)

draga dinchi imala sam ja jedan spontani i odmah sam radila sve nalaze...
evo link za temu koje su neophodne pretrage :

http://www.ringeraja.ba/forum/neophodne_pretrage_i_nalazi_nakon_spontanog_poba%C4%8Daja/m_224448/tm.htm

bit ce sve dobro, vjerojatno si se time opteretila a znas da psiha mnogo utjece na to...
mnogo srece




Dinchi -> RE: da li je mogu sterilitet zbog spontanih pobacaja (11.8.2009 10:48:08)

Hvala puno........A i ja sam trebala odma obavit preglede i neslusat dr da cekam cak i "treci spontani"




ivana st -> RE: da li je mogu sterilitet zbog spontanih pobacaja (11.8.2009 10:57:08)


Dinchi draga to sam se i ja znala zapitati i u potpunosti te razumijem. Svi ginekolozi kažu da je normalno imati tri spontana a tek tada se odluče raditi detaljne pretrage, ali ja bih ti savjetovala da sad obaviš sve što je potrebno. I nastoj se toliko ne opterećivat sa trudnoćom(znam da to nije nimalo lako) jer će i bebica prije stići.




željana -> RE: da li je mogu sterilitet zbog spontanih pobacaja (11.8.2009 11:03:48)

ja sam radila cervikalni bris,bris na hlamidiju,TSH,prolaktin,ureaplazmu i mikoplazmu




Dinchi -> RE: da li je moguć sterilitet zbog spontanih pobacaja (11.8.2009 11:13:30)

Ej zene hvala vam sad sam dobila jos veci morali da uradim pretrage sto prije.....




Stranica: [1]